DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages « < 11 12 13 14 15 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum sa ne lasam de fumat ?, Metode

Merced
post 8 Jan 2009, 02:14
Post #361


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




QUOTE(ageana @ 7 Jan 2009, 21:54)
Eu am intrat in a 4-a luna de cand nu mai fumez (am fumat astea 2 saptamani de concediu 4 tigari). Atat! In rest nimic.

Bafta noua! tongue.gif
*



Ti-am mai zis, te-ai nenorocit. Daca nu incetezi cu prosteala imediat o sa fumezi 4 pe zi, poate nu din banii tai, iei de la preteni, dar cand ajungi la 10 pe zi, sau 15 o sa-ti iei iar tigari. Uita-te la cazul meu prezentat inainte pe larg, dupa ce am fost in situatia ta, de fapt "plm" 4 luni n-am fumat deloc, n-am pus tigara in gura, si intr-un timp destul de scurt(dupa prosteli repetate pe la mare, unde am fumat fara jena) am ajuns iar la pachetu' pe zi...
Nu mai fuma. Deloc. Nici la misto, nici beat, nici treaz. Si asa poate ai o sansa. Altfel esti sortit esecului, iar perioada asta e buna doar ca un respiro pentru organism, pe mine cel putin m-a ajutat, cand ma lasasem incepusera sa ma deranjeze tigarile mult, fumam la greu in sila, acum fumez mai mult cu placere, cel putin momentan.

This post has been edited by Merced: 8 Jan 2009, 02:17


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klausy78
post 10 Jan 2009, 00:17
Post #362


doar membru


Group: Members
Posts: 72
Joined: 11 September 08
From: Galati




In perioada liceului si facultate fumam destul de mult -aproape 2 pachete pe zi (in ultima perioada) ,insa in 1999 m-am lasat de fumat pana acum vreo 2 ani cand m-am apucat din nou ( stress la munca ,prieteni care fumeaza prea mult) - la fel aproape 2 pachete pe zi . Insa acum 5 luni am reusit sa ma las iar de fumat si nu am mai fumat nici o tigara. Cum poti sa te lasi ?: simplu - din prima ! si vb. lui Merced daca te pune dracusoru' sa pui gura pe o tigara (numai una) la revedere lasat de fumat. Inainte sa reusesc sa ma las de fumat astea 5 luni reusisem sa ma las de vreo 2 saptamani insa m-am dus la finante(fisc) sa-mi radiez Trabantul ,iar acolo mi-am facut nervi incat dupa ce am iesit am fumat vreo 3 tigari una dupa alta de mi s-a facut rau.
Prin '95 la noi in oras o fundatie impotriva fumatului organiza lunar o seara anti-fumat in care prezentau filme cu fumatori,autopsii ale unor adevarati fumatori ,spoturi publicitare - noi ne duceam din alte motive - dupa aceste filme urma un film normal de ultima ora gen "Forrest Gump" ,dar dupa ce ieseam de la aceste serate nu mai fumam vreo luna. Ar trebui sa vedeti cum arata plamanii unui fumator la autopsie - negri si cand medicul ii lua si-i storcea iesea un lichid negru din ei sad.gif .
Incetati sa mai credeti ca tigara calmeaza ( de fapt accelereaza ritmul cardiac - deci mai mult te agita si in timpul acesta creierul care trebuie sa se oxigeneze ia din plamani aer cu toxine )
Eu nu m-am lasat din cauza banilor de fumat ci pentru ca nu vreau sa am de a face cu sistemul sanitar romanesc ( de cenzurat ) si pentru ca vreau ca dimineata cand ma trezesc sa am capul limpede(si chiar il am) - si ce am observat - e ca de cand m-a lasat de fumat ,nu mai tusesc , nu am mai racit (desi inainte raceam f.repede) - ( colegii mei toti stranuta si tusesc ) si chiar sunt mai optimist (chiar daca ieri sefii mei mi-au taiat 10% din salariu biggrin.gif ) .
Sfatul meu : Lasati-va de fumat deodata fara sa mai puneti gura pe nici o tigara - nici un fum ( daca va ajuta guma,dropsuri e ok) ,faceti asta pentru sanatatea voastra si pentru bucuria celor dragi voua,nu-i mai faceti pe cei din industria tutunului sa profite de pe urma degradarii plamanilor vostri si nu-i lasati pe cei din sistemul sanitar (de cenzurat) sa va trateze cu curu ( scuzati cacofonia dar sunt un "mare " admirator al lui Marean Vanghelie biggrin.gif )tot din cauza voastra.
Succes !


--------------------
dacia 1410 break cu motor in stea 1995 - GL 01 ZEX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fygaro
post 13 Feb 2009, 13:15
Post #363


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 11 July 05




Eu m-am lasat cu succes definitiv de tigari prin urmatoarea metoda, si am vazut ca au dat si la altii rezultate.

Am cumparat nicorette plasturi cu 15mg nicotina(cele mai tari), am facut tratamentul o saptamana,dupa aia am trecut la cele mai slabe cu 5 sau 8 mg nu mai stiu exact iar dupa 3 saptamani am renuntat definitiv la plasturi fara sa mai simt nevoia de a aprinde tigara.

Tin sa mentionez ca eram un fumator inrait fumam cam 2 pachete jumate de tigari pe zi , tuseam ca o toba sparta, imi era rau dimineata, aveam ameteli, dar acum parca m-am renascut, desi nu mai fumez de 4 luni. Ma simt altfel dimineata soarele e mai stralucitor, aerul pe care il trag in piept e altul, am somnul mai dulce, mancarea are alt gust, sexul e mai placut....

Face-ti in felul urmator, cumparati plasturii respectivi, si in prima dimineata cand decideti sa va lasati de fumat ,prima ora este mai dureroasa, pana isi face efectul primul plasture, dupa aceea este mai usor, aveti nevoie de circa 20% vointa din acest tratament. Credeti-ma ca merita tot efortul va veti simti alt om dupa numai cateva saptamani. rolleyes.gif

This post has been edited by Fygaro: 13 Feb 2009, 13:16


--------------------
Fiat Punto 2003 1,2 16V 80Bhp - RMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 13 Feb 2009, 13:24
Post #364


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Asta ati incercat ?




Attached thumbnail(s)
te_lasi_de_fumat_sau_te_masturbezi.jpg ( Size: 33.44k ) Number of downloads: 1262


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 13 Feb 2009, 20:11
Post #365


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




Nu e neaparat adevarat ce zice Fygaro; eu am aproape 1 an de cand m-am lasat de fumat insa nu ma simt nici acum alt om. Doar ca e ceva mai comod sa nu fumezi, nu-ti mai bati capul sa cumperi tigari, sa iesi la fumat, etc. smile.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaput
post 13 Feb 2009, 21:29
Post #366


membru tuns scurt


Group: Members
Posts: 113
Joined: 19 April 07
From: CONSTANTA




Eu am reusit sa ma las de fumat cu TARGUARD. Am 3 luni si sper sa ma tina.
Sunt niste mustiuce care se baga pe tigare si cica opresc nicotina si tar-ul si gudronul si mai stiu eu ce.
Dar un lucru e clar: in trei zile am trecut de la Kent lung la Kent 8, in alte 4 zile am trecut la Kent 4, dupa o saptamana am trecut la Kent 1 White si toate le fumam cu mustiucul. Am incercat sa fumez una fara (ramasesem in pana de pipe) si nu am putut biggrin.gif . Am aruncat-o si m-am dus la farmacie sa cumpar targuard.
Ce este bine, e ca te lasa sa tragi din tigare (dependenta phihologica) dar reduce destul de mult si TREPTAT cantitatea de nicotina din organism; si o pipa merge cam la 4-5 tigari(depinde de tigari).
Astea combinate cu putina vointa biggrin.gif si m-am lasat, si am fumat cam 14 ani cate 1 pachet si ceva pe zi.
Se gasesc in toate farmaciile, e un pachet de culoare maron. Nu il recomand pe cel albastru (calitate scazuta).
In primele 2-3 saptamani ma culcam cu prietena la 11-12 si la 3 eram treji amandoi si culmea: fresh (ne-am lasat amandoi in acelasi timp). Deci ai mai multa energie si te odihnesti mai bine. Am crezut initial ca s-a intamplat ceva cu noi/mine. Dar am observat ca mananc si mai putin ca inainte (30%) si chiar si cu asta abia reusesc sa-mi mentin greutatea 170/82kg.
Ce-mi place cel mai mult este ca NU MAI PUT A SCRUMIERA.
Acum mi-a revenit mirosul, este ceva incredibil! Si mancarea parca are alt gust.

Cred ca pentru a te lasa de fumat poti folosi si putina psihologie inversa:
- daca fumezi nu o sa faci cancer pulmonar (ce spun doctorii sunt pure aberatii)
- fumatul te calmeaza foarte mult (nu stiu la ce mai sunt bune calmantele)
- fumatul este sic si la moda (daca nu fumezi in public esti un ciurli-burli, un oparit care mai bine te duci acasa)
- daca fumezi esti mai matur (oare cum or fi trecut de 20 de ani astia care nu fumeaza?)
- etcetera, etcetera, etcetera
SPER SA MA TINA! SI SA NU RECIDIVEZ!


--------------------
Dacia DACIA 1310/1999 GPL - CT 56 DSD
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 13 Feb 2009, 23:46
Post #367


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




showletteraq7fe7.gif ( Size: 11.47k ) Number of downloads: 1284


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adipo
post 4 Apr 2009, 13:48
Post #368


Membru


Group: Members
Posts: 88
Joined: 20 September 05
From: Pitesti




Nu stiu de ce dar mi-am amintit de topicul asta si am intrat din curiozitate sa vad de cand m-am lasat de fumat. Am putin peste un an!
Imi aminteam eu ca am scris pe undeva pe tot www-ul asta cand si cum m-am lasat de fumat.

Ce s-a mai schimbat lumea de acum un an smile.gif
Citeam si nu imi vine sa cred:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1386507
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1734135
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1802107

Care v-ati mai lasat de atunci si de ce/cum?!
Cu Victoras2001 si E-tigara am citit!

Apropo, trebuie neaparat sa existe un "de ce" cand va lasati de fumat?! Este asta o moda? Incepe sa se simta si la noi cumva un curent antifumatori ca-n USA acum cativa ani? Incep ei sa se simta marginalizati de toate masurile antifumat care se iau, e posibil sa vedem in curand anunturi de angajare la care fumatorii sa fie exclusi?


--------------------
Dacia 1410 1996 / 1600cmc - AG-XX-XXX
+ Peugeot 206 Sedan Plus (2007)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladrehau
post 4 Apr 2009, 19:41
Post #369


Instalator


Group: Members
Posts: 918
Joined: 22 January 07
From: middle moldova




Va dau eu solutia..:
se ia un bidon de 2 litri cu apa plata si se pune pe el o eticheta pe care scrie..SOLUTIA... de cate ori simtiti nevoia.... beti o cana din solutie biggrin.gif
si eu am facut in februarie 5 ani de cand ma m lasat dupa 10 de fumat....prima luna e mai grea dupa aceea cand dai de fumul de tigara ti se pare degustator si mirosul tabagistilor la fel... sad.gif


--------------------
logan 1.5 DCI SUPERCHARGED
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian sn2001
post 5 Apr 2009, 13:47
Post #370


Membru fost incepator


Group: Members
Posts: 490
Joined: 24 April 07
From: galati




Eu m-am lasat de fumat cu "NiQuitin CQ".Acestea din urma sunt niste pastile care contin nicotina.Cand simti "nevoia de o tigara" iei o pastila si in 2-3 minute te calmezi.Numarul de pastile trebuie sa scada cu 1 pe zi.In 2 saptamani nu am mai fumat deloc.Si m-am lasat...pentru 5 luni cand m-a mancat in dos sa fumez 2 tigari intr-o seara"ce drak..am fumat 10 ani si n-am crapat...doar n-o sa crap de la 2 tigari".Si uite asa m-am apucat din nou.
Recomand celor care vor sa se lase de fumat...ca dupa ce s-au last pt o saptana..doua ..samd sa nu se mai atinga deloc de tigari.


--------------------
dacia supernova 2001 confort
cap sa ai ca mintea vine dup-aia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brigada_diverse
post 5 Apr 2009, 14:06
Post #371


Dacist cu permis si experienta mai mare de 30000 km :D


Group: Members
Posts: 2.505
Joined: 12 July 07
From: Constanta




dar cum faci pe altu sa se lase de fumat? fara a pune petarde in tigari....


--------------------
Dacia ex: Dacia 1310 / actual: Dacia Logan TLX 1989/ Abs Plus 1.4 MPI
Let us die young or let us drive Dacia
FRANEZ BRUSC SI FARA ROST!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusz
post 5 Apr 2009, 14:14
Post #372


Membru autentic


Group: Members
Posts: 479
Joined: 13 February 07
From: baia-mare




ma , io nu pot sa ma las ! nu poooooooot ! nu am vointa deloc !
acum vreo zile zile am zis gata , nu mai imi iau tigari ! da mi-a cumparat sotia , din proprie initiativa , ca a zis ca se teme pentru viata ei ! daca nu fumez sint mai rau ca un animal in cusca.


--------------------
dacia supernova 2002 europa - mm 13 ral
membru cooperant
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adipo
post 6 Apr 2009, 09:49
Post #373


Membru


Group: Members
Posts: 88
Joined: 20 September 05
From: Pitesti




Incearca plasturii cu nicotina combinati cu tigari medicinale. In cazul meu asta a facut minuni acum un an. Nici eu nu puteam fara sa tin tigara in mana si sa vad fumul smile.gif


--------------------
Dacia 1410 1996 / 1600cmc - AG-XX-XXX
+ Peugeot 206 Sedan Plus (2007)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 6 Apr 2009, 10:48
Post #374


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




repet.. eu am reusit cu guma de mestecat nicorette.. e minunata.. are la nicotina de te ustura gatu'.. da' sa ai si 10 % vointza...


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rhunder
post 6 Apr 2009, 11:07
Post #375


Membru autentic


Group: Members
Posts: 263
Joined: 15 August 06
From: Bucuresti




NU mi se pare ca ai vointa daca te lasi de fumat de tot apoi de la o tigara incepi sa fumezi din nou
Am 13 ani de tigari si un an pauza cand am facut exact ce zicea cineva mai sus, am luat o tigara apoi inca una a doua zi mi-am cumparat pachetul.
Acum de 2 saptamani merg pe alta varianta.
Am dreptul la o tigara pe zi, seara acasa.
De la 2 pachete am ajuns la o tigara pe zi, iar in momentul in care incepe criza..ce as fuma o tigara ... ce as fuma o tigara ma gandeesc lasa ca se face seara si imi fumez tigara de rigoare.
Pana acum a fost ok, weekendul trecut am fost la o onomastica, am primit trabucuri am fumat si eu unu si am renuntat la tigara de noapte.
Eu asta vreau sa devin, un nefumator care insa sa poata sa pufaie o tigara, pipa, trabuc la o petrecere constient ca a doua zi nu o sa fumeze din nou cu pachetul.
Am rude care de ani de zile s-au lasat de fumat si merg pe aceasta metoda si e ok.
Eu am trecut de partea cu criza de nicotina, la a mine mai greu e cu obiceiul, o mana pe mouse si in cealalta tigara aprinsa.


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001 - b25wzj
Clio II 2005 1.5 DCI 65
Megane Prima 1.6 16V - temporar! :)
VW Golf V 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 6 Apr 2009, 11:33
Post #376


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




eu am descoperit binefacerile "NEFUMATULUI"... si de cateori imi mai vine sa mai bat un cui, ma gandesc la:

- rezistanta mai mare la efort (joc fotbal saptamanal si se simte, merg pe bicicleta si se simte)

- performante ridicate pe plan sexual (vb fff serios)

- nu-mi mai pute instalatia dimineata (pot sa-mi pup si eu femeia fara sa ma spal pe dinti innainte)

- m-am ingrasat

- performante ridicate pe plan sexual



daca va ganditi serios la astea.. va puteti lasa...


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 6 Apr 2009, 13:01
Post #377


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(skija @ 6 Apr 2009, 12:48)
repet.. eu am reusit cu guma de mestecat nicorette.. e minunata.. are la nicotina de te ustura gatu'.. da' sa ai si 10 % vointza...
*



Si pe mine m-a ajutat foarte mult Nicirette-ul.E adevarat ca dupa ce termini guma iti trebuie ceva vointa sa nu-ti aprinzi o tigara.


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
berbececristian
post 13 Apr 2009, 18:28
Post #378


taxi driver


Group: Members
Posts: 88
Joined: 5 November 08
From: bucuresti




Singura metoda este in mintea noastra !


--------------------
dacia 1310 2004 benzina+gpl - b63sst
De la punctul A la punctul B prin bucuresti ............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 13 Apr 2009, 18:47
Post #379


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(skija @ 6 Apr 2009, 12:33)
eu am descoperit binefacerile "NEFUMATULUI"... si de cateori imi mai vine sa mai bat un cui, ma gandesc la:

- rezistanta mai mare la efort (joc fotbal saptamanal si se simte, merg pe bicicleta si se simte)

- performante ridicate pe plan sexual (vb fff serios)

- nu-mi mai pute instalatia dimineata (pot sa-mi pup si eu femeia fara sa ma spal pe dinti innainte)

- m-am ingrasat

- performante ridicate pe plan sexual
daca va ganditi serios la astea.. va puteti lasa...
*


Auzi, da performante mai ridicate pe plan sexual n-ai avut? tongue.gif

Io totusi nu-i inteleg pe fumatori ce gasesc bun la tigara. radmasa.gif
Cand vad cum va vaitati ca nu va puteti lasa, si cand ma gandesc cat de usor si firesc mi s-a parut mie sa ma las,desi eram convins ca nu ma voi lasa decat dupa ce inchid ochii, imi vine sa plang dd fericire. Totodata ma face sa urasc si mai abitir mahoarca. E prea mare realizarea asta pentru a-i da cu piciorul. wink.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 13 Apr 2009, 19:00
Post #380


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




QUOTE(skija @ 6 Apr 2009, 11:33)

- performante ridicate pe plan sexual (vb fff serios)

...


- performante ridicate pe plan sexual

*



Dar, ca efect secundar te lasa memoria... radmasa.gif tongue.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian sn2001
post 13 Apr 2009, 20:17
Post #381


Membru fost incepator


Group: Members
Posts: 490
Joined: 24 April 07
From: galati




Nu cred ca tine de memorie.A fost atat de incantat incat....a tinut mortis sa repete.


--------------------
dacia supernova 2001 confort
cap sa ai ca mintea vine dup-aia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 13 Apr 2009, 21:22
Post #382


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Asta cu performantele sexuale o pot confirma si eu. Acum ma doare mana pana-mi dau drumu'.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geoi
post 5 May 2010, 11:49
Post #383





Group: Members
Posts: 0
Joined: 5 May 10




Buna.Eu am incercat sa renunt la tigari dandu-mi seama ca nu este deloc benefic organismului dar nu am reusit . Ma lasam pentru maxim o saptamana si apoi reveneam iar la vechiul obicei … fumatul .O prietena mi-a recomandat un produs natural Noni de care el a auzit la Tv.M-am hotarat sa-l incerc si va pot spune ca a facut minuni in cazul meu .M-am lasat de fumat si in plus m-am simtit si foarte bine ! Bafta


--------------------
opel astra clasic hjhi nu - jhyu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 5 May 2010, 12:26
Post #384


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




dute ma...mai reclama nemascata decat asta nici ca se putea radmasa.gif ...nu-i asa ca si performantele sexuale sunt mai ridicate? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 5 May 2010, 12:50
Post #385


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




s-au dublat? de la 28 de secunde la 59?



Suma respectelor, Alydor



--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 5 May 2010, 12:56
Post #386


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




adevarul e ca 28x2=59


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 5 May 2010, 12:58
Post #387


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




pai ii mai trebuie inca 3 secunde sa isi puna si prezervativu. sa fie safe sex


Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 5 May 2010, 21:41
Post #388


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(geoi @ 5 May 2010, 11:49)
...O prietena mi-a recomandat un produs natural Noni de care el a auzit ...
*



Mai, tu ai trecut pe etnobotanice...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosmin.nova
post 5 May 2010, 21:49
Post #389


Membru autentic


Group: Members
Posts: 688
Joined: 20 April 09
From: Bucuresti




e o chestie de mentalitate. daca ai caracter tare te lasi fara prea multe probleme. Cunosc multe persoane care s-au lasat prin vointa puternica. Chestiile care sunt la tv si nush ce nu isi fac treaba, sau poate temporar.


--------------------
Logan 1.6MPi 05' / Papuc 1.9D dropside 05'
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 5 May 2010, 22:07
Post #390


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Adica, daca eu fumez de 32 de ani, nu am intentionat sa ma las de fumat si nici nu intentionez s-o fac in viitorul apropiat, sunt un om lipsit de caracter? Du-te bai...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
28 Pages « < 11 12 13 14 15 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 11:29
Forum Renault