DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> A intrat unu in mine ai nu am mers la politie, Nu am fost la politie si acum am probleme. HELP!

BeciAcustic
post 5 Nov 2008, 20:50
Post #1


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




Acum vreo 2 ore a intrat unu in mine. Eu am bara rupta si stopil stanga praf. El are avarii mult mai mairi(bara, proiectoare grila si mici ornamente). Am hotarat ca sa nu mai mergem la politie si sa imi plateasca daunele nevand nimci din tabla indoita. Am mers la magazin si am cumparat bara si stop (pe banii lui bineinteles). El a zis ca o sa rezolve singur problema cu maisna lui.... De aici eu am scapat de probleme... am venit acasa mi-am montat stopul si este ca nou nici nu se cunoaste, bara urmand sa o pun maine ca deja s-a inoptat si nu mai vedeam nimic. Bara totusi se tine si nu prea se observa dar oricum os chimb ca o am noua.

Tin sa precizez ca msian nu era a lui ... ci a sefului care este pelcat din localitate cateva zile si i-a lasat lui masina si nu are nici casco.


PROBLEMA CEA MARE ACUM VINE!!!!!!!!!!

Dupa 1 ora ma suna baiatul care a intrat in mine sa imi spuna ca lui nu ii repara masina nimeni la negru fara dovada .... si imi propune ceva ca sa isi repare masina pe RCA-ul meu.
Mi-a propus sa i-au vina asupra mea si sa spun ca am dat cu saptele in parcare si am intrat in el(lucru care e greu de crezut deoarece masina nu se face asa varza de la un mers incet cu spatele). A zis ca imi plateste amenda de la politie + suma de bani care i-o spun eu pentru serviciul facut.
Acum eu nu sunt deacord cu asa ceva si i-am spus ca nu accept.
Probelam mea este acum sa nu cumva sa se duca la politie si sa decalre cine stie ce prostii de povesti si sa ma bage in necaz....
Ce pot pati daca el ese duce la politie si decalra accidentul iar eu nu am decalrat nimci, nu m-am prezentat.... ce pot pati?

Multumesc anticipat pt asculatrea problemei mele!! excl.gif


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 5 Nov 2008, 20:54
Post #2


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Pe scurt? Dosar penal + puscarie daca nu te prezinti in 24 de ore. Tu puteai sa fi beat, drogat, sub influenta narcoticelor adica nu erai capabil sa conduci o masina si s-a produs un accident. Chiar daca nu e vina ta. Nu trebuia sa accepti din prima o asemenea intelegere acum deja esti intr-o postura ciudata.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tester
post 5 Nov 2008, 20:55
Post #3


dacia tester ;)


Group: Members
Posts: 747
Joined: 22 August 07
From: iasi




daca zici ca abia sa intamplat accidentul si nu au trecut 24 de ore de la producerea lui... pai pui tot ce era stricat inapoi pe masina ta si mergi frumos la politie si declari accidentul... si gata nu te doare capul... eventual ii dai omului bara si stopul inapoi si ati incheiat afacerea... parerea mea... e ca nu ar trebuit SUB NICI O FORMA sa accepti ca sa musamalizati problema... oricat de mica e mergi si declara ... atat timp cat te stii nevinovat nu vad care e problema...


--------------------
dacia logan 2007 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 5 Nov 2008, 20:56
Post #4


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




daca zici ca ti-ai schimbat stopu si bara, cedovezi mai are el ca ai intrat in el, la o adica sa te bage pe tine vinovat!


nu recunosti nimic si cu asta basta, plus ca poti apela la magazinul de unde s-au cumparat piesele si bagati pe ala martor ca el a platit pt ele.






ps: problema ta mi-a adus aminte de o faza in care un dobitoc a luat pe capota 2 pensionari, i-a bagat pe aia in spital pe banii lui a platit vreo 30 de milioane ingrijirea lor, in schimbul unei declaratii in baza carora cei doi recunoasteau ca sunt singurii vinovati pentru accident si ca nu au pretentii materiale si de nici un fel de la bizon. la care dupa 1 luna asta i-a dat in judecata a castigat si prapaditii aia i-au platit avariile la masina !!


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BeciAcustic
post 5 Nov 2008, 21:06
Post #5


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




nici nu stiu ce sa fac....el nu are dovada ca m-a lovit .... asa cum zice Alexu7
Altfel nu pot rezolva problema? Adica faza cu puscaria si dosar penal ... chiar acolo se poate ajunge maia les ca nu a fost vina mea?


Nu se poate aplica legea cu intelegere amiabila intre cei doi soferi, fara sa se ajunga la politie?

This post has been edited by BeciAcustic: 5 Nov 2008, 21:14


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tester
post 5 Nov 2008, 21:16
Post #6


dacia tester ;)


Group: Members
Posts: 747
Joined: 22 August 07
From: iasi




tiam zis... mergi si declara accidentul si dai inapoi bara si stopul boului ... si cu asta basta... ii dai numarul aluia de la masina... politia o sa il caute... pana la urma o sa se rezolve in favoarea ta... si fii cinstit... atat timp cat zici ca nu tu esti vinovatul atunci nu inteleg de ce iti faci atatea probleme degeaba...
iti zic inca o data mergi si declara accidentul...


--------------------
dacia logan 2007 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 5 Nov 2008, 21:19
Post #7


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Ce intelegere amiabila? Tu daca i-ai face varza masina sefului si nu ar avea casco.... nu ai incerca sa te scoti cat mai ieftin? smile.gif Eu zic sa fi atent la urmatoarea miscare sa nu te trezesti cu vreo surpriza.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BeciAcustic
post 5 Nov 2008, 21:21
Post #8


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




gata m-am hotarat plec la politie... o fi deschis la ora asta? sau astept pana mine dimineata?


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 5 Nov 2008, 21:21
Post #9


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




cel mai rau caz posibil e in care ala se duce primul la politie si reclama accidentul si pe tine drept vinovat.


te mai cauta astia te vede cu reperele proaspat schimbate, fuga de la locul accidentului, vaai de mine, e groasa ! ohmy.gif


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 5 Nov 2008, 21:22
Post #10


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




in bucuresti daca nu ma insel e deschis non stop.... in constanta .... predau legatura smile.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tester
post 5 Nov 2008, 21:23
Post #11


dacia tester ;)


Group: Members
Posts: 747
Joined: 22 August 07
From: iasi




nu stiu cum e la tine dar din cate stiu la iasi e pana la 8 seara program... deci cred ca poti sa mergi maine de dimineata... numai sa nu treaca cele 24 de ore


--------------------
dacia logan 2007 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luclapin
post 5 Nov 2008, 21:37
Post #12


Membru din Ardeal


Group: Members
Posts: 609
Joined: 28 September 08
From: SIGHISOARA




Serviciul politie rutiera are permanent cel putin un ofiter si pe timp de noapte ,asa ca poti sa mergi si acum la Politie.Cred ca este cea mai buna miscare care o poti face.Succes!


--------------------
Renault Laguna/Modus 2003/2007 Grandtour Privilege 1,9dci/1,5dci - MS-//-///
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brigada_diverse
post 5 Nov 2008, 22:33
Post #13


Dacist cu permis si experienta mai mare de 30000 km :D


Group: Members
Posts: 2.505
Joined: 12 July 07
From: Constanta




ce naiba v-ati gandit si voi la dosar penal?
puneti mana si cititi legea.....

dosar penal in caz ca ai lovit pieton....contraziceti..dar cu legea...nu cu presupunerile

sa mai faci afaceri cu diferiti.....nu accepta...de ce sa iei tu puncte de penalizare, etc?

spune-i ca nu accepti....sa declare ca s-a lovit de bloc...e aceeasi branza.....


--------------------
Dacia ex: Dacia 1310 / actual: Dacia Logan TLX 1989/ Abs Plus 1.4 MPI
Let us die young or let us drive Dacia
FRANEZ BRUSC SI FARA ROST!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 5 Nov 2008, 22:36
Post #14


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




da blocu are rca? aii?? cool.gif


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAD_MF
post 5 Nov 2008, 22:45
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 9 May 05
From: Iasi




Daca tot ti-a platit piesele si nu ai alte daune, mergi frumos la un paznic de Carrefour, Dedeman, Real etc. , declari ca accidentul s-a intamplat in parcare. Dai o atentie la paznic, face un proces-verbal de constatare, omul isi face pe casco masina si tu pleci acasa. Nu are autoritate politia in parcari privat, cum este cazul hypermarketuri-lor, deci nu iei puncte/amenda etc.


--------------------
Seat leon FR 1.8 TURBO 2003 - IS-xx-COD
9.5j 255/35R18>>8.5J 225/40R18 PORSCHE CHROME WHEELS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 5 Nov 2008, 22:46
Post #16


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




real, tocmai hypermarket este icon_mrgreen.gif


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAD_MF
post 5 Nov 2008, 22:47
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 9 May 05
From: Iasi




Ma rog..am dat si eu niste exemple care mi-au venit rapid.


--------------------
Seat leon FR 1.8 TURBO 2003 - IS-xx-COD
9.5j 255/35R18>>8.5J 225/40R18 PORSCHE CHROME WHEELS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 5 Nov 2008, 22:52
Post #18


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(BeciAcustic @ 5 Nov 2008, 20:50)
....
Dupa 1 ora ma suna baiatul care a intrat in mine sa imi spuna ca lui nu ii repara masina nimeni la negru fara dovada ....
*



S-au nimerit doi ametiti sa se cioneasca. Unu mai mare ca altu. Tu ametit rau de tot (ar trebui sa zic altceva, dar nu permite regulamentul) ca te complici cu tampenii dinastea, mai ales dupa ce iti beleste masina sa il lasi sa plece basma curata (dar noah, Romania, ne mandrim cu turma din ea) si ala prost monumental care a capatat carnet fara sa mai citeasca ceva legislatie sau macar sa absoarba un minim de cultura generala auto astfel incat a ajuns sa aiba vise umede cum ca cineva ii repara o masina mai grav avariata fara dovada de la politie.

Ba....ce zi proasta ati avut amandoi. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Meri la pulitie, faci pe prostu ca nu ai stiu ca o tamponare minora trebuia sa o declari la politie, mai ales ca nu erau raniti and shit. Dar asta sa o faci pe cat posibil DUPA ce aduci masina la forma initiala, dar cea imediat de dupa accident.....daca intelegi ce vreau sa zic.

This post has been edited by driverx: 5 Nov 2008, 22:53


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi87
post 5 Nov 2008, 23:09
Post #19


fa-te viteaz knd esti singur in masina...nu chinui si p altii


Group: Members
Posts: 505
Joined: 2 May 08




sa vina militia.... sa sune sirenele....necinstitii sa se ascunda...dreptatea sa iasa la iveala biggrin.gif tongue.gif


--------------------
RENAULT Megane 2.2 1.6 16v 82Kw 2007 - Unknown..yet
[COLOR=blue][SIZE=7]omul este dator sa sculte, nu sa si creada....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 Nov 2008, 23:11
Post #20


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(blak2oo8 @ 5 Nov 2008, 20:54)
Pe scurt? Dosar penal + puscarie daca nu te prezinti in 24 de ore. Tu puteai sa fi beat, drogat, sub influenta narcoticelor adica nu erai capabil sa conduci o masina si s-a produs un accident. Chiar daca nu e vina ta. Nu trebuia sa accepti din prima o asemenea intelegere acum deja esti intr-o postura ciudata.
*


Am si eu o rugaminte: incearca sa te abtii pe viitor daca nu stii despre ce vorbesti.
Oricum, pentru ca tot vad ca ti-a scapat porumbelul, poti sa spui si care e prevederea legala care conduce la dosar penal in caz de nedeclarare in 24 de ore?
Ia sa vad, ca-s curios.
Daca ziceai de suspendare 30 de zile si amenda vreo 200 ron, mai ziceam...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 5 Nov 2008, 23:51
Post #21


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(BeciAcustic @ 6 Nov 2008, 06:21)
gata m-am hotarat plec la politie...
E cea mai buna idee. Dar da-i telefon si lui, zi-i ca va intalniti la politie, ca sa ii arati ca ai si obraz si nu esti bulangiu si mergi pe burta.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BeciAcustic
post 5 Nov 2008, 23:52
Post #22


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




QUOTE(BAD_MF @ 5 Nov 2008, 22:45)
Daca tot ti-a platit piesele si nu ai alte daune, mergi frumos la un paznic de Carrefour, Dedeman, Real etc. , declari ca accidentul s-a intamplat in parcare. Dai o atentie la paznic, face un proces-verbal de constatare, omul isi face pe casco masina si tu pleci acasa. Nu are autoritate politia in parcari privat, cum este cazul hypermarketuri-lor, deci nu iei puncte/amenda etc.
*



Baiatul nu are casco ... asta e problema


QUOTE(driverx @ 5 Nov 2008, 22:52)
S-au nimerit doi ametiti sa se cioneasca. Unu mai mare ca altu. Tu ametit rau de tot (ar trebui sa zic altceva, dar nu permite regulamentul) ca te complici cu tampenii dinastea, mai ales dupa ce iti beleste masina sa il lasi sa plece basma curata (dar noah, Romania, ne mandrim cu turma din ea) si ala prost monumental care a capatat carnet fara sa mai citeasca ceva legislatie sau macar sa absoarba un minim de cultura generala auto astfel incat a ajuns sa aiba vise umede cum ca cineva ii repara o masina mai grav avariata fara dovada de la politie.

Ba....ce zi proasta ati avut amandoi.  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif

Meri la pulitie, faci pe prostu ca nu ai stiu ca o tamponare minora trebuia sa o declari la politie, mai ales ca nu erau raniti and shit. Dar asta sa o faci pe cat posibil DUPA ce aduci masina la forma initiala, dar cea imediat de dupa accident.....daca intelegi ce vreau sa zic.
*




Se pare ca nu ai inteles problema.... eu am zis din start NU accept sa ma dau eu vinovat ... el e fraieru ca a incercat sa repare masina fara dovada .. eu unu in 15 min o rezolvam.....


Acum vin de la politie... am rezolvat tot ... ininte de a ajunge am adus masina la satrea initiala.... am luat dovada si totul e bine... dar el nu s-a prezentat.... astept sa se faca cele 24 ore ... sa mas une politia.....


6 Nov 2008, 00:00:
QUOTE(adip @ 5 Nov 2008, 23:51)
E cea mai buna idee. Dar da-i telefon si lui, zi-i ca va intalniti la politie, ca sa ii arati ca ai si obraz si nu esti bulangiu si mergi pe burta.
*




L-am sunat si i-am zis sa ne intalnim la politie si a zis ca el nu vine.... a zis ca el vine maine sa faca decalratie.... si n-am mai stat dupa el ... am rezolvat eu problema

This post has been edited by BeciAcustic: 6 Nov 2008, 00:00


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 6 Nov 2008, 00:00
Post #23


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Ce ai declarat la Garcea?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BeciAcustic
post 6 Nov 2008, 10:46
Post #24


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




Am declarat exact ce s-a intamplat... eu am oprit la stop el a intrat in mine ... clar ca el este vinovatul. Nu i-am zis nimic ca el mi-a cumparat bara si stopul. M-a intrebat daca baiatu asta vine la politie sau il da in urmarire ... si i-am zis sa astepte pana maine la ora 16:00 cand se fac 24 ore...
M-a sunat baiatul cu accidentul sa imi ceara bara si stopul ca a vorbit cu un baiat care are dacie si este deacord sa ii loveasca masina lu ala si sa faca masina lui pe rca-ul lu ala .... dar asta e treaba lui .... nu ma intereseaza.....


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 6 Nov 2008, 10:52
Post #25


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Gizas craist.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tester
post 6 Nov 2008, 10:55
Post #26


dacia tester ;)


Group: Members
Posts: 747
Joined: 22 August 07
From: iasi




si asta sa iti fie invatatura de minte ... alta data cand ti se mai intampla una ca asta ... sa faci din prima ce e corect si gata stai fara griji si alte probleme


--------------------
dacia logan 2007 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 6 Nov 2008, 11:17
Post #27


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.470
Joined: 1 November 04
From: sat




Morala: facerea de bine e f****e de mama!


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan
post 6 Nov 2008, 11:22
Post #28


Quite opinionated


Group: Members
Posts: 1.449
Joined: 18 January 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE(BeciAcustic @ 6 Nov 2008, 10:46)
M-a sunat baiatul cu accidentul sa imi ceara bara si stopul ca a vorbit cu un baiat care are dacie si este deacord sa ii loveasca masina lu ala si sa faca masina lui pe rca-ul lu ala .... dar asta e treaba lui .... nu ma intereseaza.....
*




Inca una din miile de dovezi a faptului ca unii oameni nu au minte nici cat o agrafa de birou.


--------------------
Volkswagen Golf 7 Variant 1,4 TSI 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 6 Nov 2008, 11:28
Post #29


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




uite unul dintre motivele pentru care platim fransiza....


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 6 Nov 2008, 11:30
Post #30


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(BeciAcustic @ 6 Nov 2008, 19:46)
M-a sunat baiatul cu accidentul sa imi ceara bara si stopul ca a vorbit cu un baiat care are dacie si este deacord sa ii loveasca masina lu ala si sa faca masina lui pe rca-ul lu ala ...
Cat de adevarat radmasa.gif Duamneeee, e multi da' e proooostI!
Zi-i ca nu ii dai nimic si ca il dai si pe tovarasu' lui in gat pentru declaratie mincinoasa, is curios ce poate face. Nu il lasa pe imbecil saiasa basma curata fiindca o sa incerce si data viitoare o manevra asemanatoare.
Deci pe bune, unora tot ceea ce li se intampla e fiindca sunt pur si simplu idioti.

This post has been edited by adip: 6 Nov 2008, 11:32


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 14:15
Forum Renault