DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Aparat bruiaj

verygood
post 14 Feb 2004, 09:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 26 September 02
From: Bucuresti, Romania




Ma apoate ajuta cineva sa construiesc un aparat de bruiaj. Vecinii mei asculta dis-de-dimineata sau in mijlocul noptii la volum mare posturi pirat cu manele sau televizorul. Vreau sa la bruiez aparatele. Se poate face un aparat la care sa se regleze frecventa pe care bruiaza sau sa bruieze pe toate frecventele? Astept propuneri si sugestii, platesc, sunt disperat icon_evil.gif
Sau un emitator FM pe distanta mica (10m)

P.S. Se poate bruia si un casetofon sau un cd-player???


--------------------
Hyundai Accent 2007 - B-64-ZCZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 14 Feb 2004, 12:56
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Daca vrei ceva misto, atunci da-le o bomba cu grafit si le distrugi toate aparatele electrice din casa. Creioane gasesti presupun, de cum se face bomba intreaba-i pe americani... icon_mrgreen.gif
Acum revenind la chestiile serioase, eu daca as fi in locul tau as chema in fiecare zi politia pe motiv de tulburare a linistii publice; indiferent daca e ziua sau noaptea din moment ce nu mai poti face nimic normal prin casa... Pina la urma se satura ori politaii sa vina, ori vecinii si le infige o amenda cit de cit.
Nu cred ca bruiajul te poate ajuta cu ceva, pentru ca sistemele audio (cit de cit) adevarate au protectie (de genul sa nu auzi in boxe la casetofon cind suna portabilul si face zgomotele alea specifice). Deci o sa puna cd-uri sau casete daca le blochezi accesul la manele pe FM. E cam fara solutie problema ta....
Ahhh, by the way...Ai incercat sa-i rogi frumos sa lase (dracu') volumul mai jos? 022.gif


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 14 Feb 2004, 14:20
Post #3


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




1.Toate philipsele au filtre noise
2. nici cu politia nu rezolvi nimic, mai ales ca linistea tre "pastrata" conform legii numai intre orele 13-16 si 22-06, dar nici in acest interval politia nu ia nici o masura...niste caraghiosi...
3. pentru astfel de probleme eu o sa adopt tehnica precizata in postul cu WASP 022.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nimic
post 14 Feb 2004, 14:26
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 168
Joined: 27 January 04




se poate aplica se tehnica toporului in usa, levierului _|^|_____ peste dintzi ,sabia ninja,etc... 017.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 14 Feb 2004, 17:19
Post #5


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Ia-ti un subwoofer adevarat si pune-l in coltul camerei, linga peretele cu vecinii. Cind ei incep, da si tu drumul la subwoofer, cit mai tare icon_twisted.gif O sa ii linistesti repede... icon_mrgreen.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusI
post 14 Feb 2004, 17:37
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 24 March 03
From: Bucuresti




Am si io aceeasi problema..insa eu m-am gandit la un aparat pus pe hol la sigurante care sa bage 'spike-uri' in reteaua aluia..ceva mic, 4-500V biggrin.gif

Electronisti, vreo idee simpla ?


--------------------
Solenza Scala
Dixit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 16 Feb 2004, 08:03
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Vreau si eeeeeeeeeeeeeeeeu !


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 17 Feb 2004, 09:41
Post #8


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Am avut si eu probleme din astea.

Era un vecin care punea des muzica populara atit de tare, incit se auzea de la el de la parter pina la mine la 2! Se auzea prin pereti, si sunetul se mai si reflecta de blocul vecin, de aveam impresia ca vine de la ala.

M-am dus, am batut in usa. Nimic. Am ajuns sa bat cu pumnii. I-am batut in geam.

Tipul n-a reactionat. Cred ca era beat manga.

Asa ca i-am scos siguranta de la tablou, si asa am oprit si muzica.

A doua zi am avut o discutie crunta cu el in fata vecinilor. Si el m-a amenintat, dar si eu l-am amenintat ca daca mai face chestii din astea chem politia.

De atunci nu mai face porcarii de-astea.


In functie de situatie, o idee buna ar fi sa-i cooptezi in actiune si pe altii din bloc. O alta idee buna ar fi sa-l cunosti pe sectorist si sa-i impingi ceva, astfel incit chiar sa-l amendeze pe dement.


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 17 Feb 2004, 14:52
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




QUOTE

Asa ca i-am scos siguranta de la tablou, si asa am oprit si muzica. 

Merge: am facut la fel!


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 21 Feb 2004, 01:39
Post #10


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Da exista o solutie eleganta. Incropesti un "sistem" de bruiere.
De ce spun "sistem"?!
Ai nevoie de un generator de semnal triunghiular. Apoi de un "emitzator".
De aici esti in rai pt ca aia, alaturi de tot cartieru nu mai prind nici un post de radio, pe nici o frecventa alaturata. Pb'ma e sa pastrezi secretul, altfel vin rangile pe usa shi carmizile pe geam.
Am sa'l intreb p un coleg....super bazat in domeniu...e genial omu ce mai.
A avut o problema asemanatoare, pe care a rezolvat'o cu tact in cateva minute, pt ca avea tot ce ii trebuia acasa.
Am sa ii cer ceva detalii, la urma urmei daca iti dau o idee buna , cu putine sacrificii iti aduci linistea. Varianta 2 ar fi sa te muti.


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 23 Feb 2004, 11:41
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




SGN-1310 nu ma uita nicii pe mine. Am probleme serioase cu ai de jos. Ne trebuie insa si o solutie pt combina lor (nu este radio intotdeauna)


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Al Cap0nE
post 23 Feb 2004, 13:18
Post #12


Lex talionis


Group: Members
Posts: 407
Joined: 19 February 04
From: Bucuresti




Ce bine e sa stai la casa ! laugh.gif Nasol de voi


--------------------
Dacia 1310 84 - KPN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zamolxes
post 23 Feb 2004, 13:36
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 14 January 04
From: Bucuresti




Ieri mi-am luat "aparat de bruiaj"...in speta o statie micuta de masina 4x60W (ce se bucura Dacia mea) dar care momentan o folosesc in casa....am si eu un vecin care tine foarte mult la cultura mea generala si incearca sa imi ridice spiritul pe culmi extrem de inalte folosind muzica populara data la maxim. Pana acum n-a raspuns la usa cand am sunat, dar ca un facut, dadea mai incet vreo juma de ora, o ora, si pe urma tzup la maxim. Eh, i-am aplicat un scurt tratament de Evanescence, Theatre of Tragedy si in special Death. Vreau sa va spun ca ieri seara era asa de liniste....ramane sa vad in seara asta...sincer imi pare rau pentru alti vecini pe care ii am, dar cand ma voi intalni cu ei le voi explica.


--------------------
Ford Mondeo Ghia 2L 2003 Full Options - B-77-BLD
Si uite asa se duc noptile..albe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusI
post 23 Feb 2004, 13:38
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 24 March 03
From: Bucuresti




E, las' ca si la casa poate fi nasol..am niste cunostinte care au 'norocul' sa stea cu casa langa neshte indieni , si sa vezi ce petreceri cu muzica neaosa dau coloratii cu boxele puse pe casa!!..


--------------------
Solenza Scala
Dixit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:56
Forum Renault