DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

192 Pages « < 19 20 21 22 23 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bulgaria - Grecia

Fiu
post 3 Jun 2006, 22:22
Post #601


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 14 January 06
From: .




Am gasit ceva convenabil.

Topic inchis.


--------------------
Renault Symbol Fidji 2006 - .
"Un fleac, m-au ciuruit!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bilabong
post 3 Jun 2006, 22:24
Post #602


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 6
Joined: 13 February 06
From: California




Oameni buni,

In cazul ca ma prinde radarul in Bulgaria, am o intrebare timpita (pe multi o sa-i faca sa rida, probabil...): Care e "mecanica" actului de "datul spagii" la politistii din Bulgaria? Cu alte cuvinte, cum dai omului banu': ii pui in pasaport, ii dai direct in mina, i-l intrebi cit vrea? (si multe alte variante...). Eu n-am mai dat spaga de prin anii '80, cind "cotizam" la nasu' trenului... Si inca ceva, daca ai pasaport altfel decit RO, credeti ca merita incercat?

Multumesc (anticipat) pentru orice sugestie!

bilabong


--------------------
dodge stratus - 2vkn394
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 4 Jun 2006, 07:03
Post #603


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Cel mai rapid :
- se coboara geamul 10 cm , se intinde o bacnota de 5-10 euro pe geam , se baga in viteza si demarezi ....
Cel mai lent : cobori , te certi cu politistul , te apuca toti dracii , ala incepe sa scrie un proces -verbal , te certi iarasi , ala zice ca te aresteaza , si in sfarsit , dai 50-100 de euro si pleci nervos .... icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
justy
post 4 Jun 2006, 15:03
Post #604


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 31 March 06




fratilor! poate imi raspunde si mie cineva! e nasol noaptea prin Bulgaria? Care ati mers noaptea? noi vrem sa plecam pe la 21.00 din Buc, suntem 3 masini. Si inca ceva: de unde se ia un vaporas pentru plimbare in jurul M. Athos? si cat costa?


--------------------
FORD FOCUS 2001 TOURNIER
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cetzuc1
post 4 Jun 2006, 15:58
Post #605


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 30 January 06




Multumesc Mikael pentru sfaturi si pentru schita.Am ales agentia la recomandarea unor amici care au fost anul trecut in Grecia prin intermediul lor si au fost multumiti.

Revin cu o intrebare:

STIE CINEVA ORARUL DE TRECERE DE LA BECHET SI EVENTUAL TARIFELE ?



--------------------
dacia ambition cameleon - hd-97-logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
un_oltean
post 4 Jun 2006, 20:57
Post #606


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 7 April 06




Conform celor de la vama, ar fi 24/24 Nu este un orar fix, depinde de trafic sad.gif


--------------------
- - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bradutz
post 4 Jun 2006, 22:13
Post #607


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 4 June 06




QUOTE(justy @ 4 Jun 2006, 16:03)
fratilor! poate imi raspunde si mie cineva! e nasol noaptea prin Bulgaria? Care ati mers noaptea? noi vrem sa plecam pe la 21.00 din Buc, suntem 3 masini. Si inca ceva: de unde se ia un vaporas pentru plimbare in jurul M. Athos? si cat costa?
*



io am mers noaptea prin bulgaria acum vreo trei ani, spre turcia. auzisem tot felul de grozavii si o multime de prieteni m-au sfatuit sa merg ziua. pin' la coada n-a fost nici o problema in afara de faptul ca am gresit drumul de vreo 2-3 ori, din cauza indicatoarelor lipsa, plus un politist beat care ne-a tras pe dreapta ca sa ne ia spaga (a mers cu doua pachete de tigari pina la urma).

anul asta vreau sa plec tot noaptea (de data asta spre grecia), chiar daca, din nou, o groaza de lume imi zice ca mai bine nu. am bebe si vreau sa doarma o buna parte din drum. ne gindeam la o formula de compromis, adica sa plecam pe la doua dimineata din bucuresti. apropo, mai pleaca cineva spre grecia, prin giurgiu-ruse, pe 8 iunie dimineata?


--------------------
Toyota Yaris 2002 - B62BAU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luludakis
post 5 Jun 2006, 09:32
Post #608


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 27 April 06




Daca e 24 din 24:
-cine mai vrea sa treaca in 28 iulie( vineri) cam pe la 5-6 dimineata, (sau mai devreme)
-sa treaca repede Bulgaria,
-sa nu prinda amiaza in Sofia

Suna la 8989... biggrin.gif , sau pune un mesaj pe aici pe undeva!!!

QUOTE(adyt @ 26 Apr 2006, 14:05)
Si eu m-am gandit sa dau o tura prin Grecia. Ca si destinatie am ales initial Santorini, dar costa 150E dus, 100 intors sa car Focusul pana acolo, asa ca am renuntat si m-a reorientat catre Lefkada, tot o insula, dar in vest si mai aproape

Pt cazare...am dat search pe gugal si am gasit o gramada de site-uri. De acolo am si rezervat la un hotel. Interesant a fost ca avansul au zis ca e optional (daca vrem bine, daca nu iar e bine).
*



LEKADA- bestial, e legata de continent cu un pod ca pe pontoane.
Am fost acolo acum 3 ani, cu niste prieteni greci, au vrut sa ma duca pe un plaz(plaja) bestiala, insa nu am putut trece ca fusese cutremur cu o noapte inainte si erau rupte ambele drumuri de acces in partea de sud a insulei( se putea ajunge doar cu vaporul), DAR E FOARTE FAINA!!!
daca mergi pe plaja din nord vestul insulei, grija mare la curenti marini, sunt puternici si inselatori.
Plaja e cu nisip fin din scoici maruntite si sunt carari de intrare in apa printre bolovani, e superb!!!

Attached thumbnail(s)
plaj_nord_lefkada.JPG ( Size: 212.66k ) Number of downloads: 1266


--------------------
skoda octavia 2005 - AB 04 APS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alina_smarandache
post 5 Jun 2006, 11:37
Post #609


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 5 June 06




pleaca cineva pe 1 iulie in grecia cu masina?


--------------------
fiat punto 2000 - B 09 EDE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matricsu
post 5 Jun 2006, 12:04
Post #610


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 25 May 06




Cand credeam ca sunt documentat suficient pentru drumul prin Bulgaria, am intrat in ceatza cu centura Sofiei...! Multumesc pentru cel care a postat schita, dar din postarile mai vechi de pe acest topic rezulta ca ar trebui virat la stanga undeva pe langa o linie de tramvai si nu la dreapta cum este in schita.

Citez:
"... atentie la linia de centura de la Sofia ( nu este nici un indicator care sa-ti spuna directia, nici macar ala de Pernik nu l-am vazut). Sa nu va surprinda portiunea mare de oras pe care trebuie sa o ocoliti ( se merge ff mult ai senzatia ca-l ocolesti) Ca punct de reper luati : un borcan de politie maro ridicat foarte ciudat pe stanga si strada pe care urmati sa o luati la stanga, care este pietruita si pe marginea careia este o linie de tramvai. Atentie mare - nu am vazut nici un semn pe o distanta destul de mare. Dupa 20 km este o iesire de pe sosea pe care scrie Kulata ( frontierea cu Grecia ) dar numai in bulgareste.

Atentie mare la iesirea de pe centura sofiei , nu sunt indicatoare. Cand vedeti in fata pe stanga dupa intersectie 4 stalpi mari de inalta tensiune , si linie de tramvai , faceti stanga si si mergeti spre Pernik apoi vedeti ca dupa 15 minute de mers faceti stanga spre Kulata"


Asa ca, sunt putin nelamurit! Eventual, daca are cineva o harta a Sofiei, cu centura, il rog sa o posteze!
Multumesc

This post has been edited by Matricsu: 5 Jun 2006, 12:06


--------------------
Dacia Supernova 2001 - BC03WWW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luludakis
post 5 Jun 2006, 12:31
Post #611


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 27 April 06




I-mi pare rau asta e tot ce am gasit:

http://www.sofia.bg/map.asp?x=2&y=2&z=1

sau

http://www.sofia.com/map/

sau

descarci "google earth", se vede relativ bine Sofia din Satelit!!! smile.gif


--------------------
skoda octavia 2005 - AB 04 APS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matricsu
post 5 Jun 2006, 12:55
Post #612


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 25 May 06




Ups, scuze, am recitit cu atentie, descrierea se refera la iesirea de pe centura spre Kulata si nu la intrarea pe centura cum vii dinspre Ruse, care banuiesc, este suficient de bine semnalizata si nu pune probleme!
Corect, din Google Earth se vede perfect zona de iesire, dar intrarea dinspre Ruse e cam neclara!
Multumesc!

This post has been edited by Matricsu: 5 Jun 2006, 12:57


--------------------
Dacia Supernova 2001 - BC03WWW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luludakis
post 5 Jun 2006, 12:57
Post #613


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 27 April 06




Am impresia ca cei care intram dinspre Bechet avem o cale mai usoara, sau nu...

@Matricsu

intrarea e prinsa in poza facuta in 2003 de-aia e neclara.


--------------------
skoda octavia 2005 - AB 04 APS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmindavid
post 5 Jun 2006, 13:34
Post #614


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 27 January 06
From: Hunedoara




Salutare,
am rezervare in Paralia Katerini incepand din 22 iulie. Intrucat e prima oara cand ies cu masina din tara, as avea cateva intrebari adresate "veteranilor" (mentionez ca am citit toate posturile anterioare ale acestui topic):
1. Avand in vedere ca plec din HD, pe unde ma sfatuiti sa ies, pe la Calafat sau pe la Bechet?
2. Taxele (de bac, etc.) la Calafat si Bechet sunt neschimbate fata de anul trecut?
3. Cum este drumul intre Vidin si Montana?
Multumesc.

This post has been edited by cosmindavid: 5 Jun 2006, 13:37


--------------------
Mercedes C200 kompressor 2001 - HD 66 CIM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fiu
post 5 Jun 2006, 15:18
Post #615


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 14 January 06
From: .




QUOTE(alina_smarandache @ 5 Jun 2006, 12:37)
pleaca cineva pe 1 iulie in grecia cu masina?
*


Pe data de 30 Iunie daca te intereseaza.


--------------------
Renault Symbol Fidji 2006 - .
"Un fleac, m-au ciuruit!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MIKAEL
post 5 Jun 2006, 16:30
Post #616


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 15 May 06




Revin cu o fotografie mai buna, cu explicatiile de rigoare:
- inainte de intrarea in Sofia, veti intalni un pod ce traverseaza soseaua;
- pe dreapta apare un indicator spre Kulata(vama cu Grecia) pe prima varianta. In mod normal, veti fi tentati sa-l urmati, insa mai mergeti circa 200m(daca-mi aduc bine aminte) unde veti face la dreapta, urcati podul si mergeti drept inainte circa 45 minute - ATENTIE pe aceasta portiune la RADARE!
- la un moment dat, pe partea stanga veti zari un Shell langa un MCDonalds(sunt mai multe statii Shell, dar numai asta se afla lipit de MC Donalds;
- dupa Shell, la circa 50m, intalniti o intersectie semaforizata unde-si fac veacul spalatorii de parbrize;
- faceti la stanga, si intrati pe un drum cu piatra cubica ce merge paralel cu o linie de tramvai;
- de aici, mergeti drept inainte spre Kulata!

In speranta ca v-am fost de ajutor, va doresc calatorie placuta.

P.S.: Grupul nostru numara 3 masini ce vor pleca din Bucuresti pe 23 iunie spre Grecia, in jurul orei 22:30(in principiu). Daca mai este cineva interesat sa ni se alature, ma puteti contacta.

Attached thumbnail(s)
ocolire_sofia.JPG ( Size: 534.32k ) Number of downloads: 1971


--------------------
Opel Astra 1,6 WV Golf 4 1,4 16 v Dacia Logan 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
un_oltean
post 5 Jun 2006, 21:02
Post #617


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 7 April 06




http://get.info.bg/visit/Dir.asp?d=0-11-Ma...on-Map_of_Sofia

PS cine pleaca in data de 24 iunie cu trecere pe la Bechet in jurul orei 5-6?


--------------------
- - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matricsu
post 6 Jun 2006, 08:34
Post #618


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 25 May 06




Multumesc MIKAEL pentru schita si pentru lamuriri, acum e foarte clar, am sapat ceva si pe Google Earth si am calculat cat se merge pe centura, de la intrarea dinspre Ruse de pe autostrada, pana la intersectia cu linia de tramvai unde este iesirea spre Kulata sunt 27 km!
In legatura cu harta data de un_oltean, e SUPER , multumesc mult!



--------------------
Dacia Supernova 2001 - BC03WWW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmb
post 6 Jun 2006, 11:14
Post #619


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 10 April 06




@cosmindavid

Incercare de raspuns:
1. Oricum treci prin craiova, deci bechet ar fi mai aproape. Apoi, cineva zicea ca de la vidin spre sud drumul este destul de rau. Daca bechetul va fi sub ape, normal ca treci prin calafat. Drumul dinspre craiova spre dunare e ok in ambele directii.
2. Nu stiu daca s-au schimbat si nu cred ca ar fi mari modoficari.
Anul trecut am dat vreo 17 euro la bac pentru masina si vreo 2 pentru fiecare persoana. Cam asa ceva. Mai dai un 200 000 in port, taxa lor de smecheri. Bineinteles ca in RO e totul in RON, dincolo dai in euroi.
3. Asta e cea mai tare intrebare. (Ai vazut si tu, LULUDAKIS:) daca treci de la Vidin la Montana si apoi direct Sofia sau daca vii de la orjahovo nu spre vraca ci spre montana (vechiul mihajlovgrad, parca), drumul se simplifica mult, caci nu mai ocolesti sofia. Ajungi la nord de sofia si treci cu ea in stanga orientat catre sud. Daca am sti cum este de la orjahovo la montana si apoi la sofia, drumul ar fi mai scurt si sigur mai putin aglomerat. Eu am facut o ghidusie anul trecut, am trecut dinspre kulata la vraca pe la nord de sofia, am mers numai prin munti, era cam pustiu, dar drumul nu a fost rau. DACA MAI ARE CINEVA CEVA INFORMATII, MII DE MULTUMIRI!

PENTRU CEI CARE INTREABA DESPRE ORARUL DE LA BECHET:
LA 0251-337248 RASPUND CEI DE LA PUNCTUL DE TRECERE A FRONTIEREI. EI SPUN CA ESTE PROGRAM NON-STOP PENNTRU BAC, CIRCULAND DIN 2 IN 2 ORE ZIUA SI DIN 3 IN 3 ORE NOAPTEA. DAR CA DEPINDE SI DE TRAFIC. EU ZIC ALTCEVA: CINE VREA SA TREACA DE DIMINEATA SA FIE LA 6-6.30 IN VAMA. PRIMUL BAC PLEACA LA 7 DE LA NOI, AUTOTURISMELE AU PRIORITATE LA IMBARCARE (NU VA SPERIATI DACA VEDETI 50 DE TIR-URI, TRECETI PE LANGA ELE), OPRITI APROAPE DE BAC SI O SA VA GHIDEZE "MARINARII". AUTOVEHICULELE SUNT IMBARCATE ULTIMELE PE BAC SI COBOARA PRIMELE, DAR AVEM PRIORITATE IN SENSUL CA DACA SUNT 50 DE TIR-URI, URCA 20 SI 30 MAI ASTEAPTA, PE CAND NOI URCAM SIGUR (DACA NU SUNTEM NOI 50).
DRUMURI BUNE PENTRU TOTI!


--------------------
dacia 1300 dacia 1300 - dj-99-wvw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bog70
post 6 Jun 2006, 12:59
Post #620


Membru care avea cotizatia platita pana in februarie '90.


Group: Members
Posts: 73
Joined: 3 April 06




Salut,
Nu va luati mincare cu voi daca nu vreti sa va fie confiscata la granita in Bulgaria. Am citit azi stirea asta de pe www.novinite.com. Se pare ca din cauza aviarei de la noi bulgarii au intarit controalele la granita si confisca toate alimentele pe care le aveti.

"Bulgaria Sooths Bird Flu Fears, Romania Cases Exceed 100


Politics: 29 May 2006, Monday.

There is no imminent threat for poultry consumers in Bulgaria, as local veterinary authorities are struggling to explain.

Right at this moment it is impossible, or rather unlikely, for the wave of the lethal bird flu to cross the Danube and spread here, National Veterinary Service's Director Zheko Baychev said.

Last Friday Bulgaria imposed a ban on poultry products from Romania as part of the tightened precautionary measures with its northern neighbour.

Meanwhile Romania has been reporting more and more locations of the ravaging deadly virus. Currently the fowl disease is located at 115 places, a spokesman of the agriculture ministry announced.

All vehicles crossing the Bulgarian-Romanian border are subject to thorough disinfection. Large bulks of food stuff carried by passengers coming from Romania are being confiscated by customs authorities.

The ranks of veterinary officers were strengthened at border checkpoints, particularly at Vidin and Russe where the main gates to Romania are located."


This post has been edited by bog70: 6 Jun 2006, 13:00


--------------------
Hyundai Accent 1.3 - 85 cp
Mio P350 - MioMap 3.2 - GPS Tuner 5
Bere sanatoasa, in corp sanatos.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 6 Jun 2006, 13:31
Post #621


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




QUOTE(MIKAEL @ 5 Jun 2006, 17:30)
- pe dreapta apare un indicator spre Kulata(vama cu Grecia) pe prima varianta. In mod normal, veti fi tentati sa-l urmati, insa mai mergeti circa 200m

Observatie: daca totusi faceti greseala sa o luati conform indicatorului nu disperati. Este bun si acest drum, numai ca va dura ceva mai mult. Practic acesta ocoleste Sofia prin dreapta, pe cand cel indicat de MIKAEL ocoleste prin stanga. Veti ajunge la aceeasi intersectie cu linie de tramvai, unde insa de data asta veti face dreapta si nu stanga (in aceasta situatie exista indicator de Kulata). Va spun asta, pentru ca eu anul trecut asa am patit smile.gif
Ideal insa este sa ocoliti Sofia prin stanga, dureaza mai putin (si timpul castigat e pretios nu?)


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luludakis
post 6 Jun 2006, 14:34
Post #622


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 27 April 06




Draga MMB
In ce priveste traseul asta de traversare :Bechet-Kulata esti cel mai tare!( parere personala).Avand in vedere ca pleci inaintea mea si ai onoarea de a experimenta ruta optima la care se pare ca am ajuns (pentru cei care trec pe la Bechet) sper din tot sufletul ca, la intoarcere, sa furnizezi informatii mai mult decat perfecte, asa cum ne-ai obisnuit...


--------------------
skoda octavia 2005 - AB 04 APS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
justy
post 6 Jun 2006, 17:54
Post #623


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 31 March 06




@bog70

E tare stirea asta, ce o sa faca sa te caute in geanta daca ai pateuri sau pui? aici spune de incarcatura mare de hrana, da ce boala 10 pateuri si 20 parjoale si 1 snitel se poate lua, nu?


--------------------
FORD FOCUS 2001 TOURNIER
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
incas
post 6 Jun 2006, 18:48
Post #624


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6 June 06




Salutare tuturor.
Trebuie sa plec in Creta cu masina. A facut cineva drumul asta? Stie cineva daca locurile pe feribot trebuie rezervate din timp, sau ma duc pur si simplu in port si caut? Vreau sa iau feribotul din Pireu la Rethimnon, in Creta.
Din Bucuresti ce pierd daca ies pe la Bechet? Am sunat la numarul postat anterior, mi s-a spus ca bacul costa 70 ron masina mica, si 10 de persoana. Nu stiu, alti bani trebuie platiti?


--------------------
renault clio 2003 expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Littledevil
post 7 Jun 2006, 00:50
Post #625


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 26 November 05




Si eu vreau sa ma bag. Dar la sfarsitul lui august inceputul lui septembrie, ca pana atunci fac turul romaniei. Unde este mai bine? in Albena s-au Nisipurile de aur? (ca preturi, calitate, plaja etc). Ca o concluzie la toata discutia de mai sus, cea mai rentabila ramane varianta 3?

Sapt. asta ma duc sa ma informez la un amic (patron la o firma de turism), de niste preturi estimative. Poste de indata ce fac rost.

Respecte.


--------------------
Volkswagen Passat 1.9 TDI - B 77 MSC
As fii fericit daca as avea noroc de bani, cum am de prosti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 7 Jun 2006, 06:52
Post #626


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




QUOTE(cmandrei @ 25 May 2006, 10:52)
Pe aici a fost cineva ? Cum e ?

bucalbena5vh.gif

Bucuresti-Calarasi-Silistra-Dobric-Albena 274km
*




eu nu am fost, dar tin sa-ti atrag atentia ca aceasta varianta include o traversare cu bac-ul, ceea ce costa (nu mult cred ca pana-n 20ron/masina) si dureaza (1 h in plus ca popa)


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luludakis
post 7 Jun 2006, 08:03
Post #627


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 27 April 06






--------------------
skoda octavia 2005 - AB 04 APS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianM
post 7 Jun 2006, 10:10
Post #628


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 12 May 06
From: Bucuresti




Justy daca iti aduci aminte si la noi la granita cu MD, cand a fost "epidemia" din toamna, le-(am)au luat la vecinii nostri ultima felie de paine, deci se poate mai ales ca e BG, in afara de asta este un motiv de a te cauta mai amanuntit si de a cere spg. Pararea mea este sa nu iei nimic pe baza de carne, mai ales preparat in casa, ca nu o sa stai sa ii explici bulgarului ca nu e pui, e mistret vanat saptamana trecuta. Ca sa nu mai spun ca iti pui in cap pe cei din spatele tau care o sa stea la coada cat timp tu parlamentezi cu ei. Si eu plec pe 17 si nici mie nu imi convine ca as fi luat si eu cateceva sa am pe drum si pana ma desmeticesc pe acolo.
Iar chestia cu parjoalele si snitelul chiar uit-o pana nu se termina carantina. Incarcatura mare inseamna cam asa 10 pateuri+20 parjoale+1 snitel inmultit cu 200 masini/zi ai sa vezi ca e incarcatura mare.


--------------------
Opel Astra G Caravan - B 30 TWO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvici
post 7 Jun 2006, 11:05
Post #629


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 10 August 05
From: Bucuresti




Eu o sa ma duc in perioada 15-22.07.06. Eu, sotia si copilul de 6 1/2 ani, Albena Beach Hotel 4*, all inclusive, 800 eur.
Am de gand sa plec din Bucuresti pe la la 04:30 am prin Vama Veche.

This post has been edited by razvici: 7 Jun 2006, 11:06


--------------------
Renault Symbol 2005 dci 80
Megane 2014 - dci 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emilliviu
post 7 Jun 2006, 11:14
Post #630


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 15 December 04




QUOTE(CristianM @ 7 Jun 2006, 11:10)
Pararea mea este sa nu iei nimic pe baza de carne, mai ales preparat in casa, ca nu o sa stai sa ii explici bulgarului ca nu e pui, e mistret vanat saptamana trecuta. Ca sa nu mai spun ca iti pui in cap pe cei din spatele tau care o sa stea la coada cat timp tu parlamentezi cu ei.

Nu luati decat apa si eventual alte "lichide" dar fara sa depasiti masura...
De la granita pana la Sofia sunt aprox. 300 km care se fac in 3-4 ore... In Sofia pe centura opriti, eventual la OMV sau Shell, si cumparati-va cate ceva de mancare..
Nu uitati sa schimbati, in vama, 10- 20 euro in leva. E mai sanatos sa aveti ceva bani bulgaresti pentru nevoi marunte...
In Grecia, la magazine, preturile la produse alimentare sunt aprox. ca in RO si sunt proaspete... deci, nu se merita sa-ti incarci portbagajul wink.gif
Sa aveti un drum bun si sa veniti cu bine inapoi.


--------------------
Renault Megane 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Aici pentru plecari spre Grecia (ora, data, grupari etc.) http://www.reno.ro/Plecari-spre-Grecia-2008-t112394.html

Aici pentru intoarceri din Grecia (ora, data, grupari etc.) http://www.reno.ro/Intoarceri-din-Grecia-t81731.html

Cititi si cautati cu atentie pe forum si in topic, exista deja scrise info. despre taxe de drum.


--------------------
Go to the top of the page
192 Pages « < 19 20 21 22 23 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 09:04
Forum Renault