DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> CHINA GP, Detalii despre circuit

Raduchu
post 14 Apr 2018, 14:52
Post #241

Nu-mi arde becu'

Group: Members

Vettelul pe super soft-uri si Hamiltonul pe soft-uri.

O sa fie interesanta cursa de maine.

McLaren, jenant. In schimb, Renault se mentine foarte bine.

--------------------
Renault 25 '86
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 15 Apr 2018, 20:41
Post #242

Membru autentic

Am mai spus-o, azi o repet: Verstappen este un idiot. Eu cred ca asta nu gandeste prea mult. I-a facut oare cineva un test de inteligenta?
Sclipirea geniala, de moment, a lui RBR (ma refer la schimbul de pneuri sub SC), s-ar fi concretizat lejer printr-o dubla la finalul cursei. In schimb, 'supertalentul' s-a dat in spectacol. Ce n-a reusit cu Hamilton, a reusit cu Vettel.

Nu stiu cum de Ferrari nu a reactionat deloc la SC. Cel putin cu un pilot ar fi trebuit sa riste sa schimbe pe soft -uri.

Forza Ferrari!

--------------------
Renault Megane 3 Sport Tourer 1.2 TCe 97 kW 2013
+
dil
post 16 Apr 2018, 11:53
Post #243

Membru verde

Group: Moderatori
From: Corbeanca, Ilfov

Cu care sa riste Ferrari? Kimi de-abia schimbase, iar cu Vettel nu si-a permis.

SC a facut cursa interesanta.

--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
+
Solon
post 16 Apr 2018, 15:38
Post #244

.

From: Bucuresti

Vad ca toata lumea spune ca daca si-a cerut scuze tembelul mic e ok. Nu e ok, ca se creaza precedentul. Te troznesc si imi cer repede scuze si Whiting nu-mi face nimic. Ia sa-l fi trosnit si cu vreun grid penalty pt gp-ul urmator, cum era?

--------------------
SeaDoo Rotax 4-TEC RXP-X RS 260 2013 - R-02876-SN
User is online!Galerie FotoPM
+
tatimeu
post 16 Apr 2018, 16:49
Post #245

Membru autentic

Hai mai că nu l-a trosnit de vai mama lui. După mine prea multe "reguli" in sportul asta. De ani buni și-a cam pierdut farmecul. A încercat și el să-l depășească și...daca reacția de a frana a avut întârziere de o milisecunda care e problema?. Daca faci accident intenționat da sa te penalizeze. Acum mai trebuie sa te penalizeze dacă îți bubuie motorul pe motiv că e ulei pe pista și pui viața în pericol celorlalți "sportivi"

--------------------
renault Megane III dynamique 1,6 16V 2009
Megane IV 2016 Intense 1,6 dci
+
Solon
post 16 Apr 2018, 18:05
Post #246

.

From: Bucuresti

Problema e ca la astia la ce aripi fata au daca rupi 2-3 aripioare mici nu mai reusesc sa stea pe circuit. Ca de aia Vettelul nu mai reusea sa stea in viraje.

--------------------
SeaDoo Rotax 4-TEC RXP-X RS 260 2013 - R-02876-SN
User is online!Galerie FotoPM
+
centurion
post 17 Apr 2018, 08:58
Post #247

Membru autentic

QUOTE(dil @ 16 Apr 2018, 12:53)
Cu care sa riste Ferrari? Kimi de-abia schimbase, iar cu Vettel nu si-a permis.

SC a facut cursa interesanta.
*

Ferrari putea sa riste cu oricare dintre ei. Oricum ar fi iesit mai bine (spun asta bazandu-ma pe evolutia celor de RBR).
E adevarat, sunt decizii de moment pentru care iti asumi sau nu riscuri.

Chiar mi-a placut declaratia lui Wolff dupa cursa:
“The two Red Bulls were bold enough to pit for tyres, we thought track position was more important,” said Wolff, after Bottas came home second, with Hamilton fourth. “We got it wrong, they got it right and they probably deserved to win.
“Afterwards you always look more clever,” added Wolff, when asked if Mercedes should have at least brought in Hamilton. “Now, 30 minutes after the race, yes we should have pitted him – you always look more clever [afterwards].”

QUOTE(tatimeu @ 16 Apr 2018, 17:49)
Hai mai că nu l-a trosnit de vai mama lui. După mine prea multe "reguli" in sportul asta. De ani buni și-a cam pierdut farmecul.  A încercat și el să-l depășească și...daca reacția de a frana a avut întârziere de o milisecunda care e problema?. Daca faci accident intenționat da sa te penalizeze.
*

Care e problema? Tu vorbesti serios?
Verstappen conduce haotic. Iar problema este ca a distrus munca unui pilot care se lupta pentru titlul mondial.
Iar acel impact care n-a fost "vai de mama lui" (ce-o mai fi insemnand si asta?) a facut ca masina lui Vettel sa se taraie pe circuit pana la final. Dintr-un loc 3 sau 4 la finalul cursei a ajuns pe 8.
Oricum nu-l vad pe Verstappen campion vreodata.

--------------------
Renault Megane 3 Sport Tourer 1.2 TCe 97 kW 2013
+
AndreiMR
post 17 Apr 2018, 09:08
Post #248

Membru alfist

From: Pitesti

Mie Verstappen mi se pare similar cu Montoya...talent cu carul, minte zero. Dar e foarte tanar, are timp sa se maturizeze, si cu indrumarea corecta, cred ca poate ajunge campion mondial. I-ar prinde bine un loc in echipa Mercedes, sa il disciplineze putin. Am impresia ca la Red Bull e mai lejera abordarea din punctul asta de vedere.

Sa nu uitam ca anul trecut, stilul asta haotic i-a adus niste rezultate care i-au lasat pe multi cu gura cascata. Anul asta, pur si simplu s-a intamplat sa nu-i mai iasa

--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
+
dantes
post 17 Apr 2018, 09:32
Post #249

Membru

From: Tzaranoaia

Dupa 60 si ceva de curse e proaspat? Mai dal in m@rtii lui de c@c@nar care nu stie ce e aia cu volanul!
A fi pilot nu inseamna doar sa conduci bine ci sa si depasesti bine si sa termini curse in puncte cat mai multe, nu sa dai ca ghiolbanu' in toti care stau in fata ta...si vettel nu a fost nici primul nici ultimul lovit... cate clinciuri nu a avut si cu rosberg, hamham, kimi, etc, etc, etc...
Macar Grosjean dupa ce ii trosnea pe toti, a revenit cu picioarele pe pamant si de atunci nu a mai facut nimic...ptr ca a fi pilot de F1, inseamna mult mai multe!

Daca nu ma insel, SC a iesit cam aiurea si am impresia ca nici mercii si nici feraristii nu au avut timp de reactie...nu stiu...e doar o presimtire ca nu au avut timp de a lua o astfel de decizie, iar rbr oricum nu avea nimic de pierdut!
Iar ce a facut rici...asa da! A avut masina/cauciucuri proaspete, are talent, a depasit frumos pe toti, curat si a castigat! Nu degeaba la anu' vine la Ferrari...

--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
+

9 Pages « < 7 8 9
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th September 2018 - 22:30
Forum Renault Server hosting