DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Schimbare boxe Megane II, Pt. cei care s-au saturat de boxele stoc

Zack89
post 16 Nov 2017, 09:38
Post #211

Membru incepator

Group: Members
From: București

Nu știu cum se aude sistemul audio la sedan dar la cc este groaznic!! Am cumpărat mașina cu Hu schimbat (alpine ute-72bt 4*50) și boxele fata schimbate cu alpine spg-13c2. Cele din spate tind sa cred ca sunt cele originale. Ma gândeam sa le schimb pe toate 4. As merge tot pe boxe originale. Boxele de velsatis/laguba/alt model?? se potrivesc? Cam ce boxe originale sunt cele mai bune la Renault? Cele din spate cred ca sunt tot de 13 cm. Greșesc? În momentul de fata dacă trec de volumul 20 încep sa bariaie aceste boxe...off ce ma enervează ca sunt limitat la 13 cm. Dacă puteam pune 16 cm cumpărăm de kevlar OEM volvo și rupeau... Am o stație axton cu 5 canale acasă care as putea sa o folosesc,...sunt deschis la sfaturi. Ma gândeam și la un mic subwoofer sub unul din scaune sau în portbagaj.(suficient de mic ca să o putem decapota). Asa mai am 2 boxe (cu care am luat stația, tot marca axton) ovale acasă dar nu cred ca am unde sa le pun...

--------------------
Renault megane II cc 2005 - B 44 ZUZ
Ce nu te omoară te face mai puternic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexB.
post 29 Nov 2017, 00:06
Post #212

Membru incepator

Salutare.

M-am pricopsit cu o pereche noua de difuzoare JBL CS752. (http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/JBL/CS/CS-752/). Unde credeti ca ar fi mai indicat sa le montez? Pe fata sau pe spate? Nu vreau putere, nu vreau basi sa rupa, vreau un sunet normal si clar.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

--------------------
Renault Megane II 2008 Sedan
+
dan22y
post 29 Nov 2017, 08:38
Post #213

©Black Led's Master

From: Bistritz

Atata timp cat ramane unitatea audio standard le poti pune oriunde, se vor auzi cel putin daca nu la fel cu cele originale.

--------------------
Renault Megane II.2 Luxe Privilege 2oo8 1.5dCi 126cp + Koleos Night&Day 2o12 2.0dCi 175cp - Ceva de BiNe
Heated seats, mp3+AUX+BT+USB+SD, auto folding-tilt mirrors, open/close windows via remote key, Louxor
AUX IN Renault - click pe nick
+
petreb
post 24 Feb 2018, 14:01
Post #214

Membru

Buna ziua,

Am un Megane 2 Manager din 2007 ce nu are instalate din fabrica difuzoare in usile din spate. Am incercat sa vad daca au cablajul tras in usi ca sa instalez acele boxe, am desfacut acel maner/ adancitura prin care se trage/impinge usa si pare sa aiba suportul pentru ele dar nu am vazut niciun cablu. Am desfacut acel burduf care tine firele, ce face legatura dintre usa spate si stalp si am vazut ca sunt 4 fire care intra in usa care par de culoare inchisa. Intrebarea mea este cum imi pot da seama daca este cablajul tras pentru ca nu vreau sa desfac toata fata de usa.

Multumesc!

This post has been edited by petreb: 24 Feb 2018, 14:05

--------------------
Dacia Logan 2007/Laureate Plus
+

8 Pages « < 6 7 8
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd September 2018 - 19:38
Forum Renault Server hosting