DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> TRAGEDIA RUTIERĂ, accident in bucuresti, podul eroilor

AlexV
post 25 Aug 2006, 20:14
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




TRAGEDIA RUTIERĂ, ÎN ANCHETĂ
Audierea șoferului implicat în uciderea a trei persoane
Vineri 25 August 2006, 20:04
Cetățeanul englez Ali Imron, autorul accidentului de la Podul Eroilor, în urma căruia trei persoane au murit iar alte cinci au fost rănite, este audiat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 5.

Potrivit primelor date ale cercetărilor efectuate de polițiștii Brigăzii Rutiere, cetățeanul englez, care conducea un autoturism marca Porsche Cayenne, înmatriculat în Emiratele Arabe, a fost găsit vinovat pentru producerea accidentului. Surse judiciare au declarat agenției NewsIn că procurorii ar putea emite un mandat de reținere pe numele cetățeanului englez.

Acesta a ignorat culoarea roșie a semaforului amplasat la intersecția dintre Splaiul Independenței și Podul Eroilor și a traversat zona, venind dinspre Operă. Mașina Porsche, condusă de Ali Imron, a izbit în plin un taxi care se deplasa regulamentar dinspre Academia Militară către zona Berzei.

În urma impactului, taximetristul, Radu Arustei, de 24 de ani, precum și cei doi clienți pe care îi transporta, regizorul Cristian Nemescu, de 27 de ani și inginerul de sunet Andrei Toncu, de 28 de ani si-au pierdut viata. De asemenea, toți cei cinci pasageri aflați în Porsche, printre care patru cetățeni englezi, au suferit leziuni grave și au fost internați la Spitalul Universitar.

Sursa:realitatea.net


Attached thumbnail(s)
imgzoom_55422.JPG ( Size: 62.28k ) Number of downloads: 1636


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asus
post 25 Aug 2006, 20:28
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 20 July 05




se va termina oare altfel decat cu teo peter?...acuma stiu, asta n-are imunitate, dar oricum, e britanic...adica om, nu gandac de roman mad.gif asa cum ne considera restul lumii

This post has been edited by asus: 25 Aug 2006, 20:28


--------------------
dacia Logan Laureat 1.4 iulie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 25 Aug 2006, 20:34
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




In accidentele astea din pacate mor cei nevinovati. Si-au facut unii un obicei sa treaca pe rosu, mai ales astia barosani cu masini de masini, care se vad mai sus decat toti. Eu mereu cand am verde mai trag cu coada ochiului sa vad daca nu cumva... si in 1 din 20-30 cazuri se mai intampla sa vad cate un bezmetic.


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SPORTivu
post 25 Aug 2006, 20:59
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 308
Joined: 21 April 05
From: Bucuresti




Toti vin in Romania si cred ca pot face ce vor. Sunt tare curios daca nu va fi foarte repede extradat soferul, iar guvernul se va spala pe maini rapid...


--------------------
Dacia 1300 1974
BMW E23 732i 1982
BMW E12 525A 1979
Aro 243 Militar 1979
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUROPE_
post 25 Aug 2006, 21:29
Post #5


membru reactiv


Group: Members
Posts: 1.557
Joined: 2 March 06
From: Craiova




Acum stau și ma gândesc, chiar să nu fi văzut culoarea roșie? Ce ei nu au semafoare? O fi adormit la volan... Taxiul ce era? Logan sau Solenza?


--------------------
Renault Fluence 2010 1.6 16v Evo Life
Fieratanii dulci amare, va iubesc pe toate tare, fiare strambe drepte reci, sunteti viata mea pe veci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liv05
post 25 Aug 2006, 21:34
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 29 October 05
From: Arad




Mare lucru nu se mai recunoaste din taxiu...pacat ca au trebuit sa mai moara oamenii nevinovati din cauza unor tampiti.


--------------------
Opel Astra Sedan 1,7 cdti 2008, Enjoy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 25 Aug 2006, 21:35
Post #7


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Taxiul era Logan, asa a spus la stiri


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
trf
post 25 Aug 2006, 21:36
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 6 September 04
From: Bucuresti




Parca logan au zis la stiri pe iRealitatea TV


--------------------
Dacia Logan 2004 Preference 1.4 - B - 81 - T R F
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 Aug 2006, 21:39
Post #9


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Uitati-va atent, nu e Logan dupa cauciucuri(prea inguste), si nici berlina dupa sistemul de inchidere al usilor. Ori SN ori SLZ.

Orice era, sunt foarte mari sansele ca nimeni sa nu fi avut centura.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liv05
post 25 Aug 2006, 21:41
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 29 October 05
From: Arad




Cred ca e Solenza, numa nu recunosc scutul acela.... intrebare.gif


--------------------
Opel Astra Sedan 1,7 cdti 2008, Enjoy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 25 Aug 2006, 21:42
Post #11


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




Dumnezeu sa ii odihneasca in pace, mi s-a facut pielea de gaina, eu i-as linsa pe astia sad.gif


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asus
post 25 Aug 2006, 21:43
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 20 July 05




logan e...solenza n-are nr pe bara...

This post has been edited by asus: 25 Aug 2006, 21:45

Attached thumbnail(s)
ScreenShot018.jpg ( Size: 23.45k ) Number of downloads: 1110


--------------------
dacia Logan Laureat 1.4 iulie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 25 Aug 2006, 21:43
Post #13


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti





E logan si facut praf.....cica ala avea 140 km/h in momentul impactului..........pacat de baietii aia tineri...regizorul si sunetistu....sa le fie tarana usoara.........


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DHL
post 25 Aug 2006, 21:46
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 10 April 06
From: Bucuresti




LOGAN a fost masina. La stiri se vedeau mai bine mai multe elemente ale caroseriei, aripa si usa fata si altele.

Pacat de oamenii aia nevinovati morti din cauza unui idiot.

Astia or sa tot continue sa omoare ROMANI cu jeepanele lor, asa ca singura solutie ar fii sa circulam toti cu RABE de 16t cu pietris incarcate si sa vedem atunci care pe care se mai rastoarna si ce mnai ramane din imunitatea lor.



--------------------
DACIA Logan Laureat 1.4 GPL - B 75 VTV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganer
post 25 Aug 2006, 21:58
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 24 August 06
From: Bucuresti




Dumnezeu sa-i odihneasca...
Mare-i gradina si multi sar gardu' la noi, ca la ei nu prea au curaj sa faca la fel! Ma refer aici la UK, nu la UAE unde viata omului are pret negociabil: pakistanez - 10000; indian - 11000; ... nu stiu exact preturile, dar asa e, cunosc caz concret in Liban si unul in Dubai - se aplica NUMAI la localnici, tu daca faci accident mortal, urmatoarea oprire e direct la rece!


--------------------
renault megane 2005 estate
Megane Estate 2.1 2005 Confort Privilege 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUROPE_
post 25 Aug 2006, 21:59
Post #16


membru reactiv


Group: Members
Posts: 1.557
Joined: 2 March 06
From: Craiova




QUOTE(asus @ 25 Aug 2006, 22:43)
logan e...solenza n-are nr pe bara...
*


În poza e Porsche? blink.gif
Păcat de ei, Dumnezeu să-i odihnească...
Încă nu-mi vine să cred, 140 km/h huh.gif Cred ca Loganul ăla e facut praf sad.gif .

This post has been edited by EUROPE_: 25 Aug 2006, 22:03


--------------------
Renault Fluence 2010 1.6 16v Evo Life
Fieratanii dulci amare, va iubesc pe toate tare, fiare strambe drepte reci, sunteti viata mea pe veci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 25 Aug 2006, 23:11
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Niste jeguri!

PS. Pacat ca avem si noi destule exemple de soferi ai iadului.

RIP


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bliss
post 25 Aug 2006, 23:22
Post #18


-


Group: Members
Posts: 937
Joined: 10 July 06




Nu am vazut nimic despre accident decat ce s-a postat aici.

Cayenne-ul arata destul de bine fata de Logan. Dacia e facuta tandari, fiind ce-i drept lovita si din lateral.

Taximetristii pe cine incercau sa linseze? Araboiul era deja sifonat bine din ce spunea stirista.

Voi va puneti centura in taxi?

Unde sunt baietii veseli de pe thread-ul cu BMW-urile la 140 in localitate care le tineau partea inconstientilor cu "masini"? Baieti, poate erati voi in locul Logan-ului...

Sper sa infunde puscaria.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pastrama
post 26 Aug 2006, 01:25
Post #19


scursura umana


Group: Members
Posts: 2.603
Joined: 18 August 05
From: Ct




Stati linistiti ca daca continua in felul asta, o sa-l vedem mort la stiri si pe soferul Porscheului.
Problema e ca au murit aia nevinovati si orice ar pati soferul vinovat, aia tot morti raman.


--------------------
Tedei - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SPORTivu
post 26 Aug 2006, 03:24
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 308
Joined: 21 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(asus @ 25 Aug 2006, 22:43)
logan e...solenza n-are nr pe bara...
*




e logan toata ziua, si-n poza pe care ai pus-o tu se vad stopurile inconfundabile


--------------------
Dacia 1300 1974
BMW E23 732i 1982
BMW E12 525A 1979
Aro 243 Militar 1979
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 26 Aug 2006, 03:39
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Ieri noapte pe la 2-3 am trecut pe acolo...ma rog trecut e mult spus ca toata intersectia aia si tot cheiul pe sensul dinspre opera spre regie era inchis...cred ca erau acolo dupa o masuratoare la ochi cel putin 100 de taxiuri care asteptau in fata spitalului universitar..si din curiozitate l-am intrebat pe unu ce s-a intamplat si mi-a povestit ca unu cu un "porsche jeep" a trecut cu 160 la ora pe rosu si a intrat in taxi...ca au murit toti din taxi si ca din jeep toti sunt in spital dar soferu urma sa fie mutat la alt spital si ei asteptau sa il scoata din spital cu salvarea ca sa il linseze...cum zicea unu de pe acolo ochi pentru ochi si dinte pentru dinte....adica un fel de moarte pentru moarte...oricum groaznic...

Am oprit si eu, am parcat si m-am dus pana pe pod...vreau sa va zic ca usile de pe dreapta ale loganului erau undeva pe la jumatatea masinii...iar masina arata de parca fusese lovita de un tanc si dupaia s-a rasturant de vreo cateva ori si s-a proptit in gardul de la casa radio...si nici porscheu nu arata prea bine....adica...nu mai avea tot botul..era praf..zob..defapt..daca nu ramanea spatele mai intact la ambele masini iti dadeai cu greu seama ce sunt...acum am trecut iar pe acolo si se vad urmele accidentului...semaforul inlocuit, locul unde s-a proptit taxiul este plin de flori si inca se mai gaseau cioburi si resturi din masini pe trotuar.

Dumnezeu sa-i ierte!


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 26 Aug 2006, 07:32
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




cica se dadea si el cu un touareg

Daca in Taxi ar fi fost un copil de-al meu...Il impuscam pe conducatoru Poresche'ului. Orice instanta nu mi-ar fi dat mai mult de cativa ani. Dar mi-as fi facut dreptate...nu sa il vad cum o sa iasa din Romania bine merci...ca altii.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asus
post 26 Aug 2006, 07:32
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 20 July 05




QUOTE(EUROPE_ @ 25 Aug 2006, 22:59)
În poza e Porsche? blink.gif
Păcat de ei, Dumnezeu să-i odihnească...
Încă nu-mi vine să cred, 140 km/h  huh.gif Cred ca Loganul ăla e facut praf sad.gif .
*



uite-te in spatele porsche-lui, de aia am pus poza, se vede fundul inconfundabil al loganului.


--------------------
dacia Logan Laureat 1.4 iulie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUROPE_
post 26 Aug 2006, 07:44
Post #24


membru reactiv


Group: Members
Posts: 1.557
Joined: 2 March 06
From: Craiova




Da blush.gif .


--------------------
Renault Fluence 2010 1.6 16v Evo Life
Fieratanii dulci amare, va iubesc pe toate tare, fiare strambe drepte reci, sunteti viata mea pe veci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 26 Aug 2006, 07:46
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Bai stateam asa si ma gandeam....de cate ori n-o mai fi depasit viteza ala cu Cayennu.
Sa dea Dumnezeu sa aiba parte de asa ceva si acel politist, daca exista, care l-a oprit pe asta cu Cayenne ca avea peste 100 km/h in Bucuresti si nu i-a luat permisu, multumindu-se cu cateva sute de mii.
Ca sa mergi cu 140, sigur ai mai facut-o si alta data....si sigur l-a oprit candva un militan din cauza asta.

In asta consta adevarata eficienta a politiei. Nu ca se plimba cu Loganu prin spatele blocului si au radare pe masini rosii si galbene si au pus 3 camere video.

Putea sa fie masina si S-klasse ca la impactu ala lateral...nu rezista. Nu va mai contraziceti acum daca era Logan sau Slz... nu scapau din niciuna.
Pasagerii din Porsche au suferit leziuni ca i-au batut taximetristii...nu ca au patit ceva

This post has been edited by andu911: 26 Aug 2006, 08:04


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RainHawk
post 26 Aug 2006, 09:56
Post #26


Dus cu pluta.


Group: Members
Posts: 349
Joined: 4 July 05
From: Bucuresti




Mama, ii scoteam dintii la sofer cu patentul si ochii cu dalta. gun3.gif


--------------------
Dacia Solenza 1.4MPI 2004 Confort - B-xx-XXX
"I've started with nothing, Now... I still have most of it left!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 26 Aug 2006, 10:03
Post #27


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Zise acum la TV ca sunt foarte mari sansele sa-l judece in libertate.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 26 Aug 2006, 10:08
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




Adaug cateva detalii gasite pe cinemagia:

Regizorul Cristian Nemescu si sound designerul Andrei Toncu au decedat in accidentul rutier care a avut loc în noaptea de joi spre vineri, in centrul Capitalei, cand un autoturism Porsche Cayenne a trecut pe culoarea rosie a semaforului si lovit o Dacia Logan apartinând unei firme de taximetrie.

Cristian Nemescu (foto), in varsta de 27 de ani, si Andrei Toncu, de 28 de ani, se aflau in taximetru, informeaza Politia.

Accidentul - soldat cu moartea taximetristului, Dumitru Arustei, în vârsta de 24 de ani, si a celor doi clienti - s-a produs în jurul orei 1:00, pe Splaiul Independentei, când soferul autoturismului Porsche, un cetatean englez în vârsta de 29 de ani, a trecut la culoarea rosie a semaforului. El a intrat în intersectia de la podul Eroilor si a lovit în plin taximetrul care circula regulamentar, dinspre Academia Militara catre strada Berzei.

Ipoteza politiei potrivit careia masina de teren Porsche Cayenne care a lovit, joi noapte, taxi-ul Dacia Logan pe Podul Eroilor din Bucuresti trecuse pe rosu este confirmata de un taximetrist care a surprins accidentul în timp ce statea la semafor, pe celalta parte a Dâmbovitei.

"Accidentul s-a petrecut în timp ce eu asteptam la semaforul care era rosu. Evident, daca eu aveam rosu, si cei care veneau din sensul opus aveau tot rosu, prioritate aveau cei care traversau podul, de la Academia Militara catre Berzei", a declarat, agentiei MEDIAFAX, Carol Mihai, taximetrist la o firma din Capitala.

Acesta a povestit cum, în timp ce stationa la semaforul rosu, pe celalalt mal al Dâmbovitei, a auzit o bubuitura puternica si, întorcând capul, a vazut o masina cum zbura prin aer.

"A fost o oroare, mi-e greu si sa va povestesc, desi sunt sofer de o viata", a spus Mihai.

Acesta a recunoscut ca nu a oprit pentru a vedea ce se întâmplase întrucât în masina avea o clienta care i-a solicitat sa-si continue drumul catre casa, refuzând sa priveasca tragedia.

"Nu mai era, oricum, nevoie de prezenta mea. Se oprisera deja alte cel putin zece masini, asa ca eu am preferat sa anunt dispeceratul despre eveniment. Le-am cerut colegelor mele sa cheme imediat Salvarea, constient fiind de gravitatea accidentului", a mai spus taximetristul.

Cinci persoane aflate în autoturismul Porsche, patru cetateni englezi si un român, au fost raniti. Ei au fost transportati la spital.

La fata locului a sosit o masina a pompierilor, cu apa si spuma, precum si doua echipaje de descarcerare, acestea având nevoie de aproape o ora pentru a scoate din taxi cadavrele celor trei persoane.

Cetateanul englez Ali Imran (29 de ani), aflat la volanul autoturismului Porsche, care are resedinta în Dubai-Emiratele Arabe, a fost audiat, vineri, de politisti. El a declarat ca a venit în România cu afaceri, la începutul acestei saptamâni.

Toti ocupantii din autoturismului Porsche Cayenne au fost testati cu aparatul etilotest si le-au fost recoltate probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei.

Cristian Nemescu este autorul filmelor de scurt si mediumetraj Poveste la Scara C si Marilena de la P7, cu care a participat si a luat premii la mai multe festivaluri internationale. Cu Marilena de la P7, regizorul a participat anul acesta la Cannes. De curand, el a terminat filmarile la primul lui lungmetraj, California Dreaming.

Sound designerul Andrei Toncu a colaborat cu Nemescu la toate cele trei filme mentionate. A mai lucrat la filmele Lampa cu caciula, To Kill a Killer, Heaven, Human & Bread.



--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 26 Aug 2006, 10:12
Post #29


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




Mai lipsea o anvelopa pusa de gatul unuia si aprinsa.. Nu am inteles cum de Politia nu a saltat nici un taximetrist dupa incercarea asta de linsaj - intrasera in masina Politiei si-l bateau pe unul dintre ocupantii Porsche-ului, iar un politist se chinuia pe afara sa-si faca loc printre taximetristi. Departe de mine sa iau apararea vinovatului, insa justitia nu se face asa..

This post has been edited by AIX: 26 Aug 2006, 10:26


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 26 Aug 2006, 10:21
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(AIX @ 26 Aug 2006, 11:12)
Mai lipsea o anvelopa pusa de gatul unuia si aprinsa.. Nu am inteles cum de Politia nu a saltat nici un taximetrist dupa incercarea asta de linsaj - intrasera in masina Politiei si-l bateau pe unul dintre ocupantii Porsche-ului, iar un politist se chinuia pe afara sa-si faca loc printre taximetristi. De parte de mine sa i-au apararea vinovatului, insa justitia nu se face asa..
*



Departe si de mine sa fiu de acord cu taximetristii...dar nici justitia nu se face ca in romania. O sa scape.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 13:37
Forum Renault