DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

37 Pages « < 35 36 37 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tarife RCA, informativ

cristio_79
post 10 Feb 2018, 18:55
Post #1081

Membru autentic

Group: Members
From: CONSTANTA

Am si eu urmatoarea problema: am intrat pe doua site-uri sa vad care sunt preturile rca pentru ca in curand imi expira si trebuie sa o reinnoiesc. Desi pe asigurare am clasa B8, pe ambele site-uri imi da ca am B0. Nu am nici un fel de dauna.
Mirarea este si mai mare pentru ca am intrat pe site-ul ASF si acolo imi spune ca nu exista polita valabila pentru respectivul autoturism. Polita am cumparat-o anul trecut de pe emag, pentru a doua masina tot de pe emag am luat-o, aceeasi firma de asigurare si aceea figureaza si pe ASF si apare cu B8.
Pe emag am cont, ambele masini sunt inregistrate acolo, datele de expirare sunt corecte, dar clasa B/M pentru cea care expira in curand este B0 in loc de B8.

Imi cer scuze, se poate sterge. Am postat aici.

This post has been edited by cristio_79: 10 Feb 2018, 20:31

--------------------
Citroen / Citroen C3 / C3 SX 1.4 HDI 2005 / Enterprise 1.4 HDI 2008
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 7 Jun 2018, 10:51
Post #1082

Membru autentic

Group: Members
From: Marele sat numit Bucuresti

Groupama: B8 - 351.56 lei / 1 an

--------------------
Renault Megane 3 Dinamique 1.6 16V 2009 (Ex. M2.1)
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #

Mesaj automat

Acest topic are caracter pur informativ. De aceea sunt permise doar mesajele care contin liste de preturi RCA de la asiguratori si link-uri directe catre site-urile asiguratorilor, preferabil catre sectiunea RCA.
Orice alte mesaje se sterg fara preaviz.

Ofertele si link-urile catre site-uri ale brokerilor sau agentilor de asigurari sunt strict interzise in acest topic. Abaterea se sactioneaza cu stergerea mesajului si avertisment (warn). Recidiva sa sanctioneaza cu Ban.
Multumesc.

Tarifele publicate pe site-urile asiguratorilor sunt cele corecte.
Tot corect este si faptul ca asiguratorii au voie sa acorde reduceri celor cu istoric curat, adica fara dauna in anul/anii anterior(i).
Sfatul nostru este ca, daca nu ati produs daune in anul incheiat (e vorba de 365 zile in urma si nu de anul calendaristic), sa cereti cotatia direct la acelasi asigurator, pentru ca aveti sanse mari sa obtineti o cotatie mai mica decat cea de lista si apoi sa comparati cu preturile celorlalti.

--------------------

37 Pages « < 35 36 37
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd September 2018 - 22:20
Forum Renault Server hosting