DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> bord nou

GeorgeB
post 11 Jan 2003, 14:52
Post #1


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




vreau sa schimb bordul , doar consola , deoarece am probleme cu picioarele , deci daca a facut cineva acest lucru sau a vrut sa faca , va rog sa-mi spuneti si mie ce probleme ati intampinat sau ce ati reusit sa realizati


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 11 Jan 2003, 16:45
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Am auzit ca bordul de ursuletz se potriveste destul de bine pe nova. nu stiu sigur dar... poti sa te interesesi.

Eu ma-am tot chinuit sa schimb aeroterma. Am pus una de ford si pe urma una de Renault 5. Foarte multe probleme am intampinat. Cred ca si tu o sa ai mari probleme. Eu vreu acum sa pun o aeroterma de cielo cu tot cu calorifer si evaporator de cielo. Mult de munca dar sper sa se faca. Nu am gasit inca piesele pentru ca nu vreu sa le cumpar noi.

Bafta multa.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 12 Jan 2003, 14:45
Post #3


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




multumesc. maine ma duc ca mi-au terminat masina de reparat si vreau sa-mi schimb partile laterale din consola centrala cu unele din aluminiu mai lungi spre interior a i sa am mai mult sprijin la picior. sa vad daca se poate.


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 19 Jan 2003, 16:31
Post #4


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




intre timp am studiat problema in detaliu: ar fi posibila o prelungire a bordului in partea inferioara, inspre interior, DAR , nu prea ai de ce sa sprijini "tablele", fiindca ati observat si voi ca in spate partea de plastic a consolei nu se sprijina pe nimic. acum am o alta idee dar imi trebuie un tinichigiu priceput, sau macar cineva cu scule de specialitate, si mai ales cu ceva timp la dispozitie . am vorbit cu un tinichigiu dar nu prea are timp... asa ca mai vedem noi...


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dudy
post 6 Dec 2004, 18:33
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 21 November 04
From: Pitesti




care este problema cu picioarele? poate poti madofica asezarea scaunului, parca e mai simplu, tu ce zici?


--------------------
cp...urmeaza super nova - AG 99 DUD
dupa 2 blituri,daca nu sunt in spate sunt in dreapta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 03:33
Forum Renault