DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [VAND] (dezmembrez) Dacia 1989, stare perfecta, se vinde pe bucati

dancuciureanu
post 7 Oct 2008, 18:17
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 19 June 06
From: IASI




Masina a stat din 2000 pina in 2007 in garaj, in 2007 am mai schimbat una-alta la ea ca sa o tin pentru pescuit dar am renuntat complet, am inca doua cel putin pentru asta (mers la peste).

Motorul facut (cota 1 si set motor complet in 1999 s-a folosit cam 12k km), lant, intinzator, pinion, pompa ulei, ax came etc....aveam bani si nu ma uitam la ei.
Cutie 5+1 impecabila, schimbat doar sincron1+2
Carburator nou (uzura 10,000km)
Delcou complet nou (uzura 10,000km)
Pivoti noi cu uzura 15km !
Toba finala noua (maxim 30km)
4 jante canada normale
2 jante canada aruncate
4 cauciucuri iarna
Portierele sunt modelul rotunjit sus (2 noi 2 numai fete schimbate)
2 rulmenti fata noi in vaselina
ETC

Imi cer scuze (daca se poate de la ADMIN), si eu sunt moderator pe un alt club si stiu ce ineamna sa nu respecti regulamentul, dar am prea multe subansamble de umplu 3 pagini numai cu ele...nu mai vorbim de poze...

Sunt de cea mai mare incredere, nu mint si nu trag teapa, cu un simplu search pe google si dancuciureanu se poate afla orice.

Care doreste ceva (prefer subansamblu mai mare) fac poze , ofer explicatii, pret ...orice.
Imi spui ce doresti si eu iti ofer orice info.

L.E. Masina este perfecta numai bateria am dat-o la un prieten, daca o vrea cineva intreaga este ok.

Tel. contact : 0745-640077
mail : dancuciureanu@yahoo.com

This post has been edited by dancuciureanu: 8 Oct 2008, 06:49


--------------------
opel daewoo renault captur si altele 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 7 Oct 2008, 21:41
Post #2


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




radiator + electromotor + carburator...la ce pret este?


si pt cutie , la ce pret te ai gandit?


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dancuciureanu
post 8 Oct 2008, 07:56
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 19 June 06
From: IASI




tzuku cam asa sta treaba:
1. Radiator modelul mare din Cu, este schimbat prin 1999 parca, mai mult de 12,000km nu are, a avut numai antigel in el (exclus apa cum fac unii), nu am avut niciodata ulei in vas expansiune, nu este lovit si nu curge. Pret fara negocieri 75lei
2. Electromotor original 1989, a fost o singura data desfacut ca sa-i schimb carbunii dar nu erau ei de vina ci contactul de masa de jos la motor, nu are uzura ca masina a facut drumuri lungi, ai bonus carbunii (cred ca stiu pe unde i-am pus). Pret fara negocieri 100lei.
3. Carburator schimbat de mine degeaba la inceputul lui 2000 parca (alta era buba), bonus jigloare si alte prostioare pentru el. Pret fara negocieri 50lei.
Astea toate le pot face colet prin posta romana sau coletarie anuntata ca este cel mai ieftin, te costa transportul si banii prin ramburs sau ... cum doresti.
4. Cutie viteze 5+1. In 1999 cind am facut motorul am schimbat la ea sincron 1+2 si niste ace, intra perfect in viteze si 1 din mers (adica nu trebuie sa opresti roata si sa te chinui), toti au fost impresionati de ea ca nu trebuie sa "caute" vitezele cum se intimpla la multe. Ulei in ea BP, il pot scurge si pune in bidon separat ca este pacat de el. Problema la ea este transportul pina la TM ca este scump. Pret fara negocieri 325lei.

Numai daca esti interest iti fac poze si film.

This post has been edited by dancuciureanu: 8 Oct 2008, 07:57


--------------------
opel daewoo renault captur si altele 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 8 Oct 2008, 12:55
Post #4


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




oare cat ma ajunge transportul pt radiator + electromotor + carburator?


cutia ar fi misto, dar cred ca f mult costa transportul


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
soulraven
post 8 Oct 2008, 13:17
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 984
Joined: 25 February 07
From: Campulung Muscel




cutia si pe mine ma interseaza, dar i dum mult rau......doar daca ai drum pana in campulung muscel


--------------------
Dacia Berlina 1310 1990 - ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dancuciureanu
post 8 Oct 2008, 13:46
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 19 June 06
From: IASI




Ok, am sa fac poze si film la cutie (cum intra in viteze etc.). Caut o versiune pentru Cimpulung Muscel ca vin cu Sf. Parascheva citiva opelisti Bucuresteni in Iasi. Ai putea sa o iei din Bucuresti, asta evident daca poti tu si ei (sa aiba loc)...
Pentru Timisoara ar mai fi o varianta, saptamina viitoare am drum la Cluj+Tg. Mures daca vrei ne putem intilni pe acolo (asta evident daca vrei si cutia ca altfel nu merita sa faci drumul).
Cit costa transporul am sa ma interesez cit vor pe kg, radiatorul si electromotorul au ceva kg.

Mai intrebati si voi poate gasiti un forumist care face cumva un drum ... Eu am sa intreb pe clubopel poate gasesc o varianta, pe daewooclub (am si un tico) nu activez, pe fiat nici atit....


--------------------
opel daewoo renault captur si altele 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViperRS
post 12 Oct 2008, 18:40
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 712
Joined: 20 September 04
From: Cluj Napoca




arcuri spate daca sunt in stare buna?


--------------------
Dacia 1310 - cj
Renault Laguna 1.9 dci 120 cp Expression 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1100 Rs
post 13 Oct 2008, 00:28
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 494
Joined: 4 November 04
From: fane babanu`




electroventilator cumva ai ?


--------------------
Dacia 1300 1977 - B 53 ZAT
Smile and wave boys, smile and wave
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dancuciureanu
post 13 Oct 2008, 07:26
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 19 June 06
From: IASI




1100 Rs, nu am, este pus pe direct.
ViperRS, arcurile spate sunt bune dar de break chiar daca masina este berlina, am amortizoare cu prelungitor (cam 4cm mai lungi). ViperRS daca esti interesat imi spui ca marti cel tirziu miercuri ajung in Cluj si nu te costa transportul.

Pentru cei interesati de radiator, cutie etc. am un film ->


This post has been edited by dancuciureanu: 13 Oct 2008, 08:02


--------------------
opel daewoo renault captur si altele 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViperRS
post 13 Oct 2008, 13:47
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 712
Joined: 20 September 04
From: Cluj Napoca




salut zi-mi un pret pentru arcuri. Sunt ok daca sunt de break atata timp cat le pot monta fara as pun si prelungitor. Eu stiu ca sunt la fel de lungi ambele si berlina si break difera doar la comprimare cele de break nu se coimprima asa tare. Eventual daca ai cu masura verifica diametrul si spune-mi daca este de 13.1


--------------------
Dacia 1310 - cj
Renault Laguna 1.9 dci 120 cp Expression 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dancuciureanu
post 13 Oct 2008, 17:05
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 19 June 06
From: IASI




ViperRS, am dat arcurile azi dar mai am, am pus in locul lor ce am gasit la indemina in magazie, adica unul de 13,5 cam inmuiat (de ce nu l-am aruncat nu stiu) si unul de 13,1 perfect. Caut perechile si iti fac un set bun si identic (aceeasi distanta aripa-cauciuc). Eu trebuie sa mai am pe undeva inca 6 bucati cu etichete (diametru+distanta cauciuc-aripa) ca si pe mine m-au inebunit arcurile. Ba se inmuia unul, ba altul (nu caram cu ea), ba crapa o spira dar noroc ca un mecanic batrin mi-a spus sa nu arunc si sa le pun cu eticheta cele bune. Cind mai ajutam pe cineva sa le schimbe le etichetam si le luam eu biggrin.gif . In timp imi faceam perechi de ii dadeam si lui tata (el a cocosat masina lui). Dupa revolutie toti faceau arcuri (era chiar moda cu cele de break) si toate erau proaste, patit pe pielea mea.
Daca si la tine s-a inmuiat/rupt doar unul imi spui sa nu mai caut, il ai pe asta care e perfect (cel de 13,1). Ca pret ce sa iti spun... 10lei bucata sau 20lei perechea, mai multa munca e sa il pui/scoti pe masina sa vezi cum sta decit banii luati pe el.


--------------------
opel daewoo renault captur si altele 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coronarian
post 14 Oct 2008, 23:24
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 4 August 08




cum arata cauciucurile si cat vrei pe ele?
pivotii cu cat ii dai?
dar delcoul?
astept raspuns PM sau aici


--------------------
Renault 21 1993 Diesel, 2068 cm3 - BV xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dancuciureanu
post 15 Oct 2008, 07:21
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 19 June 06
From: IASI




Delcou intreg cu tot cu fise si bonus condensatori, platine etc. ce mai am in cutii 60lei. A fost schimbat de mine in primavara 2001 parca, uzura cam 10,000km maxim, nu ai joc la ax.

Cauciucurile aceeasi marca toate 4 buc profil iarna 100lei. Iti pot face poza sa vezi profil si uzura. Problema e ca tu esti din BV si ajunge cam mult transportul pentru ele, astea le dau foarte usor in Iasi.

Pivotii sunt pe masina, prefer sa dau la cineva toata caroseria cu suspensie cu tot. Idea e ca el sa vina cu a lui, pune motorul, cutia etc si in timp record pleaca acasa si uita de rugina, sudura, antifon...


--------------------
opel daewoo renault captur si altele 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gaby_19_4you
post 15 Oct 2008, 15:57
Post #14


The Red Fury / YGY


Group: Members
Posts: 100
Joined: 3 March 08
From: bucuresti - militari




la pret dai toata masina? sau masina fara cutie si motor ? niste poze cu masina ? deunde esti ?


--------------------
DACIA/DACIA/RENAULT 1410/1310/SYMBOL 1.4 16V 1991 TLX / 1987 XX / 2006 FULL - 77-KIS/54-YGY/93-SNC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coronarian
post 22 Oct 2008, 23:48
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 4 August 08




e din iasi, nu stii sa citesti?


--------------------
Renault 21 1993 Diesel, 2068 cm3 - BV xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 04:37
Forum Renault