DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.971 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.5892
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce websiteuri si ce forumuri despre antreprenoriat, Infiintez firma de artizanat si pictura, ce experie

adrian-msc
post 20 Nov 2011, 11:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 20 November 11




Salut!

Sunt pictor in orasul Iasi, am 22 de ani si intentionez sa imi deschid o firma de pictura si artizanat, mai exact personalizari de obiecte la comanda in oras sau prin curier. Firma va avea 3-4 angajati in prima jumatate de an de la infiintare si un buget foarte restrans. In momentul actual scriu planul de afaceri si toata documentatia necesara.

Momentan nu prea cunosc mai nimic concret despre infiintarea si administrarea unei firme si doresc sa aflu de la voi ce siteuri si ce forumuri pot accesa pentru a gasi informatii utile. As dori de asemenea sa-mi povestiti din experienta voastra, cum a-ti procedat si ce dificultati a-ti intalnit cand v-ati infiintat firma voastra.

Multumesc mult celor care vor raspunde! Daca doriti sa mentinem legatura pe viitor, astept mesaj privat sau mesaj pe e-mail si va raspund cu cea mai mare placere.


--------------------
Renault Megane 2006 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 20 Nov 2011, 14:27
Post #2


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Infiintarea e ultima problema pe care o ai. Nici administarea nu e un capat de tara; birocratia si costurile asociate ei, te omoara (depuneri de declaratii, hartogarie, peste tot, expertiza contabila de asemeni te usuca daca e de calitate). Sfatul meu: renunta la SRL, fa-ti un PFA. Am avut firma in trecut, si nu pot decat sa ma felicit ca am scapat de ea. a scapat.gif Un ban cinstit se poate face si fara sa imbogatesti statul.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:19
Forum Renault