DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Adrenalina pe Transfagarasan!!!

Florinliviu
post 26 May 2003, 07:44
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Pe scurt, ca nu am timp: merg sambata din Buc spre Balea Lac, cu intentia de a cobori pe la Talmaciu-Cozia-Valea Oltului-Buc. N-am mai fost pe TRSFG, asa ca o iau incet, bucurandu-ma de peisaj. Pe indicatorul ala mare de la inceputul lui scria "inchis in perioada.....". Pt ca nu era trecuta nici o perioada, n-am bagat de seama. Ajung frumusel la Vidraru (btw, cam naspa drumul, mai ales in tunele tre sa belesti bine ochii, altfel iti belesti masina), ajung si la Capra, ajung si la tunelul spre Balea, acolo unde mai sunt 2-3 km. Sedeau vreo 2 masini la intrare in tunel, nu-mi face nici una semn sa stau, da' si eu prost nu-i intreb nimic, sa mor c'am vrut sa-i intreb cum e drumu', da' am zis ca e ok si doar se odihnesc baietii. Inaintez un pic, incepe bezna completa. Apoi o bucata scurta de gheata, vreo 15 m. Apoi ma hurduca ceva, ca trecusi peste niste bucati rupte din tavan. Apoi, imi pare in lumin afarurilor ca vad capatul tunelului. Nu bag de seama ca incepuse o noua bucata de gheata, eu am crezut ca era una mica, da' nu se mai termina. Prietena'mi se face alba ca varul, urla sa oprim, cred ca a simtit ca urcam pe gheata, caci cred ca se ingrosa sub noi. Eu, pt. 1-2 sec am mai mers, vazand in fata o lumina ce parea capatul tunelului. Ea urla, imi spune: intoarce-te acum. Opresc disperat, ma uit pe geamuri: sunt pe o patura groasa de gheata si in jur bezna si liniste de mormant. Eram ud, bag marche arriere, merg incet incet, ma temeam sa n-o iau la vale si sa ma rastorn/invart. Merg f.f. incet. Tin minte ca ajunsesem la insemnul 25 pe pereti (cred ca 250 m de tunel, nu?)/. Cred ca mi-a luat 2-3 min sa parcurg cu spatele 150m. Hurducaturi din nou cand trec peste stancile cazute din tavan, iarasi emotii sa nu derapez cand trec peste bucata aia de gheata de 15 m, apoi ies, intorc masina si cobor. Ma bucuram ca eram in viata. Prietena mi-a zis cand si-a revenit ca lumina aia era imposibil sa fi fost capatul, ci farurile probabil bateau in gheata care bloca in final drumul. Probabil ca mai aveam 10-15 m si ori dadeam in blocul de gheata, ori, habar n-am vreau sa uit.

BAI, sa nu-mi faca nimeni semn ca nu se trece prin tunel? La-o dracu, eu cand am venit spre capra i-am oprit pe altii si le-am zis sa se intoarca ca e jale. Cam asta a fost. Am scapat si eu si SLZ fara zgarietura, doar 2-3 bolovani ricosati in platforma.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 26 May 2003, 07:47
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




AI AVUT NOROK KIOR.....bine ca ati scapat toti ok!!!!! :wink:


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 26 May 2003, 07:52
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Asa e, ti-am zis ca ma bucuram ca traiesc.

Ziceti-mi si mie, cand e de regula deschis drumu asta? Cat de lung e tunelul? Cat mai e pana la Balea? dar de acolo cum mai e?

Am vazut de-a lungul drumului si stanci PROASPAT cazute, una era al dracu de mare, acoperea o banda intreaga si era cazut si un brad odata cu ea.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 26 May 2003, 08:00
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




Bine ca ati scapat! sa sti ca asta vara cand am fost eu ma tot intrebam de ce nu este deschis drumul tot anul ca nu mi s-a parut a fi ceva iesit din comun ... dar la gheata in tunel nu m-am gandit .... nu stiu care sunt perioadele dar paraca de la jumatatea lunii iulie in colo ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 26 May 2003, 10:00
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




sa inteleg florin ca vrei sa depasesti niste limite? intrebare: ale cui limite? ale tale, ale prietenei, sau ale slz-ei?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 26 May 2003, 10:29
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




Din cite stiu io, Transfagarasanu' este deschis numa' citeva luni pe an din iulie pina prin octombrie. io am fost anu' trecut prin august si cind am ajuns sus la Bilea Lac erau 2 grade si o ceata de abia vedeai la 10m. Deci atentie, ca nu e de glumit, si mai asteptati nitel pina vine caldura ca lumea.


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 26 May 2003, 10:30
Post #7


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




astea da senzatii tari!!!

bine ca ai avut prietena langa tine, caci altfel erati primii care faceati un crash-test, si sincer ca nu puteam sa va spunem altfel decat... dummies... icon_twisted.gif

oricum, nasoala faza, si de vina sunt si cei de la drumuri, care erau OBLIGATI sa marcheze clar drumul si sa inchida cu o BARIERA tunelul (eventual si drumul).

numai in Romania.... :cry:


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 26 May 2003, 11:33
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Greseala a fost din start a mea, trebuia sa va intreb inainte pe voi pe cei care-ati mai fost! Dar vorba lui maddan, nimeni sa nu avertizeze cum ca nu se circula prin tunel?! icon_evil.gif

Oricum, cred ca sus era o priveliste super, pt. ca de la 1800 de unde am ajuns se vedea ca-n palma si in plus se vedea si creasta de sus. Nici urma de ceata.

Stiti ceva preturi cazare la cabana Capra?

Io nu inteleg insa cum de este voie de circulat pe transfagarasan, cand oricine si oricand se poate trezi....mort laugh.gif (adica oricand se poate desprinde o stanca si daca ai ghinionu sa treci atunci, te face pilaf).

Mai exista drumuri asa riscante prin tara? Nu vorbesc de cele forestiere, ci de cele nationale care taie muntii.Thanks 8)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 26 May 2003, 12:15
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




Un drum mai periculos este DN 18 intre Borsa si Vatra Dornei. Peisajul este superb si vara si iarna, dar e o portiune cu niste serpentine strinse pe care daca prinzi niste gheata sau polei e cam nasol. La urma urmei orice drum e periculos, atit timp cit poa' sa-ti cada o stinca in cap (cum s-a-ntimplat mai acum fro' 2 ani pe Valea Oltului).


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 26 May 2003, 13:04
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




in mod normal ar trebui sa reclami asta la ANPC, la AND, sa anunti televiziunile...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cats
post 26 May 2003, 20:37
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 22 March 03
From: Bucuresti




QUOTE
Pe scurt, ca nu am timp: merg sambata din Buc spre Balea Lac, cu intentia de a cobori pe la Talmaciu-Cozia-Valea Oltului-Buc. N-am mai fost pe TRSFG, asa ca o iau incet, bucurandu-ma de peisaj. Pe indicatorul ala mare de la inceputul lui scria \"inchis in perioada.....\". Pt ca nu era trecuta nici o perioada, n-am bagat de seama. Ajung frumusel la Vidraru (btw, cam naspa drumul, mai ales in tunele tre sa belesti bine ochii, altfel iti belesti masina), ajung si la Capra, ajung si la tunelul spre Balea, acolo unde mai sunt 2-3 km. Sedeau vreo 2 masini la intrare in tunel, nu-mi face nici una semn sa stau, da' si eu prost nu-i intreb nimic, sa mor c'am vrut sa-i intreb cum e drumu', da' am zis ca e ok si doar se odihnesc baietii. Inaintez un pic, incepe bezna completa. Apoi o bucata scurta de gheata, vreo 15 m. Apoi ma hurduca ceva, ca trecusi peste niste bucati rupte din tavan. Apoi, imi pare in lumin afarurilor ca vad capatul tunelului. Nu bag de seama ca incepuse o noua bucata de gheata, eu am crezut ca era una mica, da' nu se mai termina. Prietena'mi se face alba ca varul, urla sa oprim, cred ca a simtit ca urcam pe gheata, caci cred ca se ingrosa sub noi. Eu, pt. 1-2 sec am mai mers, vazand in fata o lumina ce parea capatul tunelului. Ea urla, imi spune: intoarce-te acum. Opresc disperat, ma uit pe geamuri: sunt pe o patura groasa de gheata si in jur bezna si liniste de mormant. Eram ud, bag marche arriere, merg incet incet, ma temeam sa n-o iau la vale si sa ma rastorn/invart. Merg f.f. incet. Tin minte ca ajunsesem la insemnul 25 pe pereti (cred ca 250 m de tunel, nu?)/. Cred ca mi-a luat 2-3 min sa parcurg cu spatele 150m. Hurducaturi din nou cand trec peste stancile cazute din tavan, iarasi emotii sa nu derapez cand trec peste bucata aia de gheata de 15 m, apoi ies, intorc masina si cobor. Ma bucuram ca eram in viata. Prietena mi-a zis cand si-a revenit ca lumina aia era imposibil sa fi fost capatul, ci farurile probabil bateau in gheata care bloca in final drumul. Probabil ca mai aveam 10-15 m si ori dadeam in blocul de gheata, ori, habar n-am vreau sa uit.

Inseamna ca sunt un mare norocos. Eu vineri seara, cu prietena si doi amici am facut planu: Pitesti - Valea Oltului, Transfagarasan......
Am avut (dupa cum am putut citi aici) inspiratia de a suna la INFO TRAFIC (sau cam asa ceva) - nu mai stiu numarul dar il aflati de la 931. Persoana de la telefon mi-a spus ca Transfagarasanul este inchis in aceasta perioada. L-am intrebat intre ce km si mi-a spus razand ca nu-mi recomanda sa ma incumet. Asa ca am schimbat planul: Pitesti, Valea Oltului, Calimanesti, Caciulata, Cozia, Sibiu, Brasov .... Busuresti. Drumul de nota 9 cu o singura exceptie: la Cozia am vrut sa urcam spre Manastirea Stanisoara (drum forestier cica, dar drumul forestier pare autostrada fata de ce era acolo). Din 6 km (cat era tot drumul) am parcurs aprox 5 km (imi este mila si acu' prin ce hartoape am putut intra) dupa care am fost nevoit sa ma intorc. Nu va recomand acest drum cu masina absolut deloc. Pesiajul este superb.
Total km parcursi: 615. Parerea mea este ca merita. Dupa Cozia, inspre Sibiu, pe partea stanga puteti gasi locuri frumoase pentru gratar, etc.

Asa ca draga Florinliviu incearca acest traseu.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 27 May 2003, 01:14
Post #12


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




vineri am plecat spre brasov si trebuia sa trec prin targoviste. asa ca am ales ca de la targoviste sa ies pe un drum in breaza, ca sa nu o mai iau pe serpentine si sa ies in sinaia ca e prost de tot drumul.
ce greseala am putut sa fac. dupa ce ca drumul era jalnic la un moment dat s-a terminat si a inceput drum forestier, cu niste hartoape si pante de urcat de iti venea rau. si cand credeam ca nu poate sa fie mai rau :shock: am dat de unii care tocmai taiasera niste pomi chiar in drum si a trebuit sa astept sa elibereze "autostrada". dupa ceva km am iesit intr-un drum asfaltat cu noroi. si pe harta drumul este trecut ca drum asfaltat. mama lor.

frumoasa aventura ai avut pe transfagarasean. eu cred ca ma intorceam pe jos cu o lumina sa vad ce era in fata. nu rezistam curiozitatii. (doar sa nu fi auzit vreun mmmmoooooooooorrrrrrrrr mmmmmoooorrrr, ca atunci renuntam la tot. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 27 May 2003, 07:09
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Draga Cats, mersi de alternativa. Drumul de care imi spui e f. frumos, l-am mai facut si initial la el ma gandisem, dar apoi m-am gandit la astalalt, nu mi-a venit a crede ca la sf. lui mai, TRSFG poate fi blocat de gheata.

E nasol daca nu te interesezi de un anume drum inainte, eu de-acum asa voi face. Iti strici si masina.

Eu am fost pe jos din Calimanesti pana la Stanisoara, cam acu 4 ani si parca imi aduc aminte ca nu prea era de masina. Cand ajungi acolo, te minunezi ce salbaticia locurilor. Mai e si o cascada mai mica pe-acolo, am urcat si acolo, fara bocanci e insa cam riscant.

Toate bune 8)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 27 May 2003, 08:30
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Drumul la Satnisoara este European Drinks fata de drumul care urca la cabana Cozia. Merita incercat!


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 27 May 2003, 10:34
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




Eu am fost acum trei saptamani pe Transfagarasan ,venind din Curtea de Arges cu intentia de a ma intoarce prin Sibiu.Drumul era inca blocat pe la 1800m asa ca 'ascensiunea" finala am facut-o pe jos vazand cu ochii mei ce inseamna Transfagarasan blocat:inaltimea zapezii in portiunile respective avea, optimist vorbind vreo5-6m deasupra drumului!La inoarcere aparuse un Unimog care se lupta eroic cu muntele si intrand in vorba cu driver-ul am aflat ca drumul este practicabil incepand cu 15 iunie iar deschiderea oficiala pe 30 iunie.Drum bun!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 27 May 2003, 11:12
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




si inchiderea oficiala cand e? (banuiesc ca mai scazi 15 zile si afli inchiderea "practica")...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 27 May 2003, 11:31
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




Din cate am vazut drumul se inchide NATURAL nu oficial,practic etc. asta pt ca daca vine o ninsoare serioasa la mijlocul sezonului nici tata' lu' Unimogu nu-l mai poate dezapezi anul acela.Btw dezapezirea dureaza cam 2-3 luni!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stfp
post 27 May 2003, 12:52
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 January 03
From: Bucuresti, Romania




Salut FlorinLiviu,

Eu am fost pe Transfagarasan chiar duminica trecuta. Trebuie sa te contrazic dar faptul ca este inchis este clar marcat; atat la iesirea din Pitesti cat si imediat dupa Curtea de Arges am vazut doua panouri mari care fiecare ziceau ca drumul este deschis doar pana la km 102 (== Cantonul Piscul Negru).

Din cate stiu nu exista niste date constante de deschidere/inchidere; in fiecare an sunt altele in functie de starea zapezii sus.

Numai bine,
Stefan


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 27 May 2003, 13:00
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




florine, stiu io un oftalmolog bun, hehe...ce sa faci nu te poti opune varstei...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 27 May 2003, 13:36
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Bai ce baieti buni sunteti voi sa luati bietu' om la misto ohmy.gif icon_evil.gif tongue.gif biggrin.gif

Ref. la panouri, am vazut un singur panou mare nitel dupa Curtea de Ag care zicea "INCHIS in perioada........". N-am vazut nici o ref. la km 102. Nu te contrazic, Stefane, n-oi fi vazut io bine, da' de-acu jur ca belesc ochii laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 27 May 2003, 14:20
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




nu prea tare sa nu-ti intre vre-o musca, hehe...

adevarul e ca ar fi trebuit sa scrie si cat mai aproape de transfag. ca asa punem un panou la braila si zicem "inchis transfag in luna x";


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stfp
post 27 May 2003, 16:26
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 January 03
From: Bucuresti, Romania




QUOTE(\"Bobo\")
adevarul e ca ar fi trebuit sa scrie si cat mai aproape de transfag. ca asa punem un panou la braila si zicem \"inchis transfag in luna x\";


Dar chiar asa si e! Nu uita ca Transfagarasanul, adica DN7C, incepe la Pitesti. Au pus panou semn chiar la inceput (dupa Pitesti) si altul dupa Curtea de Arges. Asta ca sa stie omul INAINTE de a o lua pe acolo :-)

Tot apropos de DN7C: La un moment dat sunt niste lucrari de consolidare, undeva pe malul lacului artificial Vidraru. Pe panoul insotitor scrie ca au inceput in 1991 si trebuie sa se termine in 2003. 12 ani e o varsta venerabila :-)

Stefan


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Robin
post 1 Jun 2003, 10:15
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 30 May 03
From: Bucuresti




Macar Transfagarasanu e bun ca drum (asfalt). Sa vedeti DN 67C care taie Parangul (se numeste TransAlpin). Am mers pe DN 7A dincolo de Voineasa pana la Vidra si pe urma pana la Obarsia Lotrului (intrsectie cu DN 67C) si am vrut sa o iau in nord sa tai Parangul si sa ies in Transilvania. Problema mare: DN 67C, desi e drum national NU E ASFALTAT !!!!!! si asta pe vreo 60km unde nu exista nici un sat si nici semnal mobil. Dupa 1 km de noroi normal ca am renuntat si am bagat marsalier (nu se putea intoarce). Ganditi-va : drum national!!!! RUSINE Ministerului Transporturilor!!!!!!!! ... Si am inteles ca si in partea ailalta (spre Novaci - in sud) e la fel ---- macar acolo scrie ca e inchis intre nu stiu ce kilometrii.
Pacat de perisaj!


--------------------
VW Bora 1.9TDI, 2005 - B 46 KXA
Atentie la neatentie...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 1 Jun 2003, 12:41
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




DN 67 C Sebes Novaci l-am parcurs in intregime acum 4 ani cu Dacia Berlina. A fost pe departe cel mai greu si periculos drum pe care l-am imaginat. Urcusul abrupt de la Obarsia lotrului pana la creasta (~2200 altitudine), panta finala pe pietris instabil, unde nu poti sa opresti este o proba pentru orice sistem de racire, iar drumul taiat de nemti pe la 19 si un pic pe sub varful Papusa etse exact cat sa incapa o Dacie, plin cu bolovani si cu 1000 m abrupt pe stanga. Coborarea la Novaci pune foarte serios la incercare franele, chiar dupa ce incepe asfaltul. Este cel mai inalt drum din Romania (un pic sub 2500m altitudine), peisajul este magnific, drumul este inteligent taiat, pacat ca nu se ocupa nimeni de el. Este destul de greu de parcurs cu un autoturism de teren si excelent pentru o motocicleta buna. Merita parcust cu un rucsac usor, o zi dus, una intors intre Obarsia Lotrului si Ranca (dif nivel >1500 m !)


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai007
post 2 Jun 2003, 10:24
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 244
Joined: 13 February 03
From: Bucuresti




In ultimele doua zile, drumarii argeseni au reusit deblocarea celei mai inalte portiuni de drum de pe Transfagarasan, inlaturand grosul zapezii si ghetii din tunelul care leaga sectiunile de drum din Arges si Sibiu. Cu toate ca Transfagarasanul nu a fost declarat inca deschis de Agentia Nationala a Drumurilor, turistii pot tranzita drumul spre Cabana Balea Lac pe proprie raspundere. De regula, Transfagarasanul este declarat deschis cel mai devreme la inceputul lunii iunie, scrie Romania Libera.


--------------------
Dacia SuperNova Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MaX
post 2 Jun 2003, 22:07
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 25 May 03
From: Bucuresti




pana la urma e deschis transfagarsanul asi vrea sa il fac in weekend??


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 2 Jun 2003, 23:11
Post #27


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




dar dupa ce se deschide oficial pe raspunderea cui face drumul???? ca in tara asta nu raspunde nimeni (angajat al statului) pt nimic.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 3 Jun 2003, 07:08
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Eu cred ca de-abia prin iulie-august mai merg. Oricum, e bine de stiut ca s-a deschis deja. A propos, mai repara astia si drumu ala un pic, ca e cam naspa icon_evil.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
niccos
post 3 Jun 2003, 07:35
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 12 May 03




Uitati ce am gasit pe net

http://www.alpinet.org/main/stiri/stiri_ro...221_zone_0.html

Se pare ca intr-adevar se poate ajunge la Balea.


--------------------
Dacia Solenza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
INSOLENTU`
post 4 Jun 2003, 13:33
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 5 May 03
From: Bistrita




Daca a fost cineva recent intre Petrosani si Campu lui Neag, prin Vulcan, Lupeni, Uricani si-mi poate spune cat de rau e drumul, raman dator!
Stiu ca nu prea are legatura cu topicu`si nici macar cu forumul, in general, dar alpinet.ro este in renovare si...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 02:51
Forum Renault