DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> geamuri, geamuri

bursuck
post 11 Jun 2003, 10:10
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 16 May 03




Sunt mic, nu știu nimic, da` poate mă lămurește careva: Cam la două zile de la cumpărare mi-a picat și mie fisa: Solenza are geamuri colorate ! O culoare chiar mișto (după umila mea părere!). Ce ciumeg sunt !!! Până aici totul super OK. Ieri însă, mă bagă unu la idei: Ce faci d-le, pui ventuze pe parbriz ???? (ventuzele de la anti-Garcea). Vezi că ți se duce ionizarea ! (??!!!) Chiar să fie din sticlă ionizată ? Si eu care credeam... Parcă nu-mi vine să încerc cu un cui... Așa o fi :?: sau am început să pun botu` la ce spune te miri cine ??? :shock: :shock: :shock:
Poate întreb prostii. Dacă da, iertare !!!! :oops: Cum spuneam, sunt mic, nu știu nimic... 017.gif 017.gif


--------------------
Dacia Solenza (In)Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 11 Jun 2003, 10:13
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
Solenza are geamuri colorate ! O culoare chiar mișto (după umila mea părere!).

Ce culoare, ce culoare ??????
Oricum, stai linistit ca nu sunt ionizate sunt nuantate (tinted glass)!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bursuck
post 11 Jun 2003, 10:15
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 16 May 03




Hai că m-ai liniștit. E vorba de un.... verzuliu închis. Mulțam fain !


--------------------
Dacia Solenza (In)Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 11 Jun 2003, 10:17
Post #4


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Esteeeeeeeeeeeeee !!!!!! Vroiam sa imi cumpar folie verzuie (eu avind Cameleon), dar se pare ca nu mai e cazul!
Cu placere! Multumesc si eu !!!!
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 11 Jun 2003, 11:57
Post #5


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Geamurile nu sunt ionizate, sunt colorate. Culoarea nu este foarte inchisa si cand imi vine masina as vrea sa le mai inchid. La dealer mi-au spus ca au posibilitatea de a le ioniza. Eu nu stiam ca se poate duce ionizarea. Prima mea optiune ar fi fost folia dar nu mai functioneaza dezaburitorul lunetei. Am spus prima optiune pentru ca daca te prinde vre-un Garcea mai "scrofulos la datorie" iti salta talonul. Folia se duce destul de usor. Ce se intampla daca se duce ionizarea? Ramane o pata deschisa? Se pot reioniza in caz ca se strica? Se pot deioniza in caz ca trebuie sa le deschizi la culoare?


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 11 Jun 2003, 12:04
Post #6


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Garcea, oricit de scrofulos ar fi, se poate apuca de sarit coarda si jucat sotronul in momentul in care tu ii arati aprobarea RAR a celui care iti pune folia (baietii aia sunt atit de darnici incit pentru 500 mii lei, iti mai dau doua trei aprobari din aleain alb, stampilate) .
Folia nu prea se dezlipeste daca e de calitate buna si montata la cineva care stie. Dezaburitorul de luneta functioneaza cu brio.
Ionizarea se cam ia si ramine ca dracu'. Se poate re-ioniza geamul dar in prealabil trebuie curatat.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 16 Jun 2003, 23:31
Post #7


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




QUOTE
Garcea, oricit de scrofulos ar fi, se poate apuca de sarit coarda si jucat sotronul in momentul in care tu ii arati aprobarea RAR a celui care iti pune folia (baietii aia sunt atit de darnici incit pentru 500 mii lei, iti mai dau doua trei aprobari din aleain alb, stampilate) .
Folia nu prea se dezlipeste daca e de calitate buna si montata la cineva care stie. Dezaburitorul de luneta functioneaza cu brio.
Ionizarea se cam ia si ramine ca dracu'. Se poate re-ioniza geamul dar in prealabil trebuie curatat.


marty, unde dau aprobari pentru folie. din cate stiu eu aia de la c&c tuning nu dau pentru foliatec. da-mi si mie mai multe informatii te rog. merci mult.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Jun 2003, 07:14
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Cica sunt niste baieti in tirg care se ocupa de lipit folie pe geamuri. Aceeasi baieti iti dau si aprobarile RAR, pe care le au, in alb, bagate printr-un sertar. Trebuie sa dau de un amic si sa il intreb cu exactitate unde. O sa revin cu noutati !


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 17 Jun 2003, 10:13
Post #9


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




merci mult de tot. astept mai multe detalii ca ma intereseaza.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Jun 2003, 12:03
Post #10


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Informare completa:
- folia a fost montata in tirg (nu cred ca importa locul);
- patalamaua se ia de pe Valea Cascadelor, unde cica s-ar afla o firma care ionizeaza geamuri . costul? 300 k lei tramvai, acu' 2 ani pe vremea asta;
- cu patalamaua la mina, s-a facut un drum la Udriste, unde s-a facut modificarea pe talon, fara ca politia romana sa fi mirosit macar masina.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 17 Jun 2003, 22:07
Post #11


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




merci mult de info dar treaba sta in felul urmator. eu am geamuri ionizate la acea firma pe masina actuala. nu se modifica talonul dar se da o hartie de la rar cu care eu am trecut itp-ul. nu a avut ala ce sa zica, desi ar fi vrut.
la noua masina vreau sa le am negre, dar cu foliatec. o sa trec pe la aia sa ii intreb daca dau autorizatie si pt folie. merci mult de tot. mi-ai deschis ochii catre o noua portita. spaga....


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 18 Jun 2003, 12:17
Post #12


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Cu placere! Daca vrei un catalog Folia Tec, spune-mi si-ti aduc pe un cd


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 18 Jun 2003, 13:28
Post #13


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




da, te rog mult de tot. iti aduc in schimb un blank nou.
merci mult de tot. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 01:26
Forum Renault