DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicAdd Video ReplayStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> femeile la volan, încă un exemplu

tribunul
post 5 Sep 2010, 12:38
Post #61


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(SonyAD @ 5 Sep 2010, 12:31)
Cum o fi să îți dea nevasta telefon de pe autostradă să îți spună că a jucat popice cu 2 inspectori de la ARR? unsure.gif
*



Daca te referi la cazul de mai sus, era cu sotul in masina.
Crezi ca asta-i subiect de gluma?


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SonyAD
post 5 Sep 2010, 12:41
Post #62


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 21 February 09
From: București




QUOTE(tribunul @ 5 Sep 2010, 12:38)
Daca te referi la cazul de mai sus, era cu sotul in masina.
Crezi ca asta-i subiect de gluma?
*



Da, normal. What's the matter with you? huh.gif

Aha. Deci are și soțul partea lui de vină. Ce căuta în dreapta?

This post has been edited by SonyAD: 5 Sep 2010, 12:42


--------------------
Peugeot 206 2000 2.0 HDi
Le lion flatulent est revenu.

Dar tot îi fuge fundul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 5 Sep 2010, 14:18
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




@ Sony...Intram in discutii absurde. Nu toate femeile conduc prost iar asta e foarte clar...unele chiar conduc mai bine decat multi dintre barbati si pot veni la randul meu cu exemple. Oricate exemple ai aduce tu, ca ti-a zgariat una masina in parcare sau ca ti-a dat oglinda peste cap, nu poti generaliza si nu poti trage concluzia ca toate femeile conduc prost. Cine o face, face o tampenie, repet. Se poate spune in schimb ca in medie femeile sunt mai putin apte pentru soferie decat barbatii si atat, la fel cum se poate spune ca provoaca mai putine accidente grave decat barbatii. Asta e demonstrata statistic. La ce iti foloseste ca parchezi perfect din prima si mergi pe banda drept (mare lucru!!) daca atat te duce capul incat sa depasesti in curba fara sa stii daca vine ceva de pe sensul opus?
Si e la mintea cocosului ca prefer sa franeze una prea tare in fata ca s-a speriat de oarece zburatoare sau sa opreasca la 20 m de masina din fata ei decat sa ma pomenesc cu un bou pe contrasens care are creierul, daca il are, controlat de testosteron.

This post has been edited by Dan73: 5 Sep 2010, 16:13


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 5 Sep 2010, 14:27
Post #64


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Mai baieti, s-au dus de mult vremurile cand era valabila zicala "femeia e buna numai la cratita". Vremurile actuale regasesc femeia in joburi care erau acum ceva vreme considerate exclusiv masculine. Legat strict de condus - e de asteptat sa se descurce mai slab decat barbatii (statistic, in medie) intrucat pe de o parte conduc mult mai putin, pe de alta parte nu sunt asa pasionate ca noi de masini si condus.
Exista exemple de femei care conduc excelent, si eu cunosc cateva si nu imi e rusine sa recunosc ca merg mult mai bine decat mine.
Filmulete cu soferi prosti se gesesc si cu barati, e sigur asta.
Filmuletele cu femei care 'o comit' de aici sunt bune de distractie, relaxare, insa sub nicio forma nu trebuie generalizata situatia.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 5 Sep 2010, 17:22
Post #65


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(SonyAD @ 5 Sep 2010, 02:42)
Femeile în trafic le simți, pur și simplu. Nu vezi cine e la volan dar totuși simți. Și nu prea suporți, sincer, să stai în spatele lor decât dacă ești tot femeie. Numai faze aiurea, mers aiurea. Frâne fără motiv că unul de pe o bandă mai în dreaptă pune frână sau virează dreapta, etc.
QUOTE(SonyAD @ 5 Sep 2010, 19:31)
Da. Femeile conduc prost în stilul lor aparte, subtil (sau mai puțin subtil) dar inconfundabil.
Da' vad ca ai mintea odihnita bine de tot. Nu cumva esti ala care nu stie cum se da prioritate in intersectia in T nesemnalizata? radmasa.gif
Tu pana una, alta, habar n-ai cum e cu legea, opiniile tale despre lumea si viata la volan sunt cam zero barat. Indiferent de cat de vehemente si insotite de cadre de film, citate de pe gugal sau poezii de Minulescu ar fi ele.
Pune frumos manuta si invata OUG-ul ala dupa care mai vii pe aici. Dupa ce iei nota de trecere te sui frumos la volan, faci cateva exercitii de acordare a prioritatii in intersectiile in T nesemnalizate, apoi iesi cu masina de la tine din maidan ca sa vezi si femei care conduc bine. Si care, printre altele, stiu si cum e cu prioritatea in intersectiile in T nesemnalizate.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 5 Sep 2010, 18:46
Post #66


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Din proprie experienta, stiu ca nu e bine sa vorbesti de rau femeile. Motiv pt care nu voi posta pe topicul asta.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 5 Sep 2010, 18:48
Post #67


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.711
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Tocmai ai facut asta.
Femeie la volan:
&feature=related


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SonyAD
post 5 Sep 2010, 20:40
Post #68


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 21 February 09
From: București




QUOTE(Markos @ 5 Sep 2010, 18:46)
Din proprie experienta, stiu ca nu e bine sa vorbesti de rau femeile. Motiv pt care nu voi posta pe topicul asta.
*



Da. Îți pui indivizi ciudați în cap pe forumuri.

QUOTE(einstein1984 @ 5 Sep 2010, 18:48)
Tocmai ai facut asta.
Femeie la volan:
&feature=related
*



aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif

Nepoata lui Michele Mouton, cumva?


--------------------
Peugeot 206 2000 2.0 HDi
Le lion flatulent est revenu.

Dar tot îi fuge fundul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 7 Sep 2010, 00:19
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(einstein1984 @ 5 Sep 2010, 18:48)
Tocmai ai facut asta.
Femeie la volan:
&feature=related
*




Nu stiu cine e respectiva si ce rezultare are in campionatul national de raliuri, dar sa iei un clip si sa il pui cu incetinitorul si apoi sa scrii Women Rally mi se pare chiar de joasa speta...


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 7 Sep 2010, 00:40
Post #70


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




Ba a fost chiar genial individul care l-a postat.


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 7 Sep 2010, 11:07
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




QUOTE(adip @ 5 Sep 2010, 17:22)
Da' vad ca ai mintea odihnita bine de tot. Nu cumva esti ala care nu stie cum se da prioritate in intersectia in T nesemnalizata? radmasa.gif
Tu pana una, alta, habar n-ai cum e cu legea, opiniile tale despre lumea si viata la volan sunt cam zero barat. Indiferent de cat de vehemente si insotite de cadre de film, citate de pe gugal sau poezii de Minulescu ar fi ele.
Pune frumos manuta si invata OUG-ul ala dupa care mai vii pe aici. Dupa ce iei nota de trecere te sui frumos la volan, faci cateva exercitii de acordare a prioritatii in intersectiile in T nesemnalizate, apoi iesi cu masina de la tine din maidan ca sa vezi si femei care conduc bine. Si care, printre altele, stiu si cum e cu prioritatea in intersectiile in T nesemnalizate.
*



Adip, ce te face sa crezi ca esti in masura sa-i judeci pe altii si mai ales, sa dai verdicte (pe NV, bineinteles, ca orice roman adevarat). Opinia ta este la fel de valabila ca si a lui Sony. Iar faptul ca te autoconsideri evaluator (superior, adica) pe forumul asta seamana cu parcarea pe un loc public si apoi marcat locul respectiv (intr-un fel sau altul). Probabil ca pe maidanul tau se circula pe stanga...


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodox
post 7 Sep 2010, 14:27
Post #72


Liber cugetator


Group: Members
Posts: 127
Joined: 16 July 07
From: Bucuresti(RO)






--------------------
Renault Megane Sedan Manager 1.5dci 85cp 2007 gri acier - SB-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 7 Sep 2010, 15:01
Post #73


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.711
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(St @ 7 Sep 2010, 01:19)
Nu stiu cine e respectiva si ce rezultare are in campionatul national de raliuri, dar sa iei un clip si sa il pui cu incetinitorul si apoi sa scrii Women Rally mi se pare chiar de joasa speta...
*


Eu o stiam de pe vremea cand mai castiga cate ceva la karting, intr-o clasa monomarca.
Ca e cu incetinitorul nu e vina mea insa a fost filmat la un raliu demonstrativ (cauta pe google) organizat pentru femei.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yhattori
post 7 Sep 2010, 15:07
Post #74


*


Group: Members
Posts: 474
Joined: 18 August 09




cica 90% din soferi se considera peste medie.


--------------------
* * *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cocojambo
post 7 Sep 2010, 15:17
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 795
Joined: 4 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(dodox @ 7 Sep 2010, 14:27)



Cam asta se intampla intr-o tara civilizata in situatia asta!!!


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.5dci 2006 - B-86-...
-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SonyAD
post 8 Sep 2010, 01:05
Post #76


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 21 February 09
From: București




QUOTE(Andy_ACS @ 5 Sep 2010, 14:27)
Mai baieti, s-au dus de mult vremurile cand era valabila zicala "femeia e buna numai la cratita".


Evident că nu e bună numai la cratiță. happy.gif

QUOTE(Andy_ACS @ 5 Sep 2010, 14:27)
Vremurile actuale regasesc femeia in joburi care erau acum ceva vreme considerate exclusiv masculine.


Mai puțin mecanic, șofer de tir, șef de bucătărie, etc. Decât poate 1, 2... din greșeală.

QUOTE(Andy_ACS @ 5 Sep 2010, 14:27)
Legat strict de condus - e de asteptat sa se descurce mai slab decat barbatii (statistic, in medie) intrucat pe de o parte conduc mult mai putin, pe de alta parte nu sunt asa pasionate ca noi de masini si condus.


Exact. Că faci ceva nu înseamnă că o faci și bine.

QUOTE(Andy_ACS @ 5 Sep 2010, 14:27)
Exista exemple de femei care conduc excelent, si eu cunosc cateva si nu imi e rusine sa recunosc ca merg mult mai bine decat mine.
Filmulete cu soferi prosti se gesesc si cu barati, e sigur asta.
Filmuletele cu femei care 'o comit' de aici sunt bune de distractie, relaxare, insa sub nicio forma nu trebuie generalizata situatia.

Bafta!
*



Hai că măcăne. Nu trebuie decât să urmărești să vezi ce face o șoferiță în trafic să vezi tot felul de chestii care te lasă mască.

De exemplu, pe Valea Oltului drumul se lățește cu o bandă la intersecțiile cu Valea Ialomiței și Valea Argeșului, pt. cei care vor să continue înainte. Treceam azi pe acolo pe jos (cu cablul de ambreiaj în spate) și vine o doamnă de pune passatul fix pe marcajul dintre cele 2 benzi. huh.gif

Sau la Moinești cu Iuliu Maniu, șoferiță care vrea să meargă înainte să intre pe Dezrobirii... de pe banda 2. rolleyes.gif TOATĂ LUMEA face stânga acolo de pe banda 2. Și de pe banda 1 se face stânga, pt. că stai la n semafoare altfel. Eram SIGUR că vrea să facă o chestie d-asta fără nici o noimă. NUMAI la femei am văzut așa ceva, să meargă înainte de pe banda de stânga.

Întrebarea e... de ce? Indolență sau incompetență?

This post has been edited by SonyAD: 8 Sep 2010, 01:07


--------------------
Peugeot 206 2000 2.0 HDi
Le lion flatulent est revenu.

Dar tot îi fuge fundul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 8 Sep 2010, 01:52
Post #77


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(betamax @ 7 Sep 2010, 19:07)
Adip, ce te face sa crezi ca esti in masura sa-i judeci pe altii si mai ales, sa dai verdicte (pe NV, bineinteles, ca orice roman adevarat).
Faptul ca aduc dovezi in discutie, referindu-ma la alte postari ale individului. Probabil e / a fost ranit in dragoste de vreo femeie si acum i s-a pus pata pe femeia la volan in general (asta e doar o presupunere, evident, nesustinuta inca de dovezi biggrin.gif)
OTOH imi place sa cred ca sunt un roman ok, daca tu ai probleme cu originile proprii imi pare rau, nu am ce sa fac, nu-s psiholog.
QUOTE(betamax @ 7 Sep 2010, 19:07)
Opinia ta este la fel de valabila ca si a lui Sony.
Complet gresit de la un punct incolo. Inteleg sa aiba probleme cu anumite femei la volan, dar nu accept sa generalizeze. Mai ales ca dumnealui habar n-are de chestii simple, gen cum e cu prioritatea, dupa cum singur-singurel a aratat.
QUOTE(betamax @ 7 Sep 2010, 19:07)
Iar faptul ca te autoconsideri evaluator (superior, adica) pe forumul asta seamana cu parcarea pe un loc public si apoi marcat locul respectiv (intr-un fel sau altul). Probabil ca pe maidanul tau se circula pe stanga...
Da, la mine-n maidan se circula pe stanga, dar in rest nu am inteles ce ai vrut sa spui in paragraful asta si care-i legatura cu SonyAD si condusul pe stanga.
QUOTE(SonyAD @ 8 Sep 2010, 09:05)
Că faci ceva nu înseamnă că o faci și bine.
Tare, din putul extraordinar al gandirii, o fraza mai buna nici ca puteai gasi ca sa-ti caracterizeze asa bine conceptia despre lume si viata radmasa.gif

This post has been edited by adip: 8 Sep 2010, 01:54


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 8 Sep 2010, 07:38
Post #78


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(SonyAD @ 8 Sep 2010, 01:05)
Sau la Moinești cu Iuliu Maniu, șoferiță care vrea să meargă înainte să intre pe Dezrobirii... de pe banda 2. rolleyes.gif TOATĂ LUMEA face stânga acolo de pe banda 2. Și de pe banda 1 se face stânga, pt. că stai la n semafoare altfel. Eram SIGUR că vrea să facă o chestie d-asta fără nici o noimă. NUMAI la femei am văzut așa ceva, să meargă înainte de pe banda de stânga.

Întrebarea e... de ce? Indolență sau incompetență?
*


Marcajele ce zic? Ca daca au o sageata inainte sau nu-s deloc...inseamna ca are voie sa mearga inainte. wink.gif
Cat despre pasajul ingrosat...ce sa spun... Ala care vireaza stanga de pe banda 1 trebuie sa fie cretin rau... Bineinteles ca se supara cand tanti de pe banda 2 merge inainte si-i blocheaza accesul bizonic...

Eu am bagat de seama ca femeile incalca mult mai putine reguli de circulatie decat barbatii, mai ales cand e vorba de prioritate, incadrare pe benzi si viteza. Probabil pentru ca le-au invatat? tongue.gif



--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 8 Sep 2010, 12:28
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




QUOTE(adip @ 8 Sep 2010, 01:52)
OTOH imi place sa cred ca sunt un roman ok, daca tu ai probleme cu originile proprii imi pare rau, nu am ce sa fac, nu-s psiholog.


Copilu', mi se pare mie sau esti un pic agresiv ? De unde a ghicit neuronul tau ca am probleme cu originea mea ? Si care ar fi problema aia ? Ca nu esti psiholog e usor de observat. Daca stii sa bati cuie sau sa sa dai cu trafaletul e suficient, pentru tine.

QUOTE
Da, la mine-n maidan se circula pe stanga


In limba romana (daca ai stiut-o bine vreodata) se spune pe maidan. Ca sa-ti usurez intelegerea, una e ce ai pe cap (probabil o basca) si alta ce ai in cap (habar n-am, dar nu e treaba mea).

Si, la modul general: exista si femei-bizon. Eu am vazut una. E drept ca, pe langa sutele de masculi, practic nu conteaza la statistica. Dar exista. Si injura de i-a lasat masca pe toti (ca ideea asta e, cine are gura mai mare are dreptate - e valabil si la barbati).

In ceea ce priveste aluzia lui Dany, probabil pentru ca le-au invatat (ele, femeile, pe cand barbatii nu): am avut timp de un an ocazia sa verific chestionarele date la o scoala de soferi si pot sa garantez ca prostia este distribuita democratic intre barbati si femei (in mod egal, adica). Nu e nici o diferenta intre sexe, din punctul asta de vedere. Dar barbatii dovedeau, in general, abilitati mai bune la covrig. Dar si printre ei sunt panarame care intrec imaginatia.



--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 8 Sep 2010, 12:45
Post #80


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Aluzia e adresata celui care ignora - sau nu stie - regulile, dar isi umfla bicepsu' cand i se rascoala hormoneii masculini...

Prefer o femeie care sa plece mai incet de la semafor decat un tembel care vireaza stanga de pe banda 1 sau dreapta de pe banda 2 sau 3, doar ca sa nu mai stea la un stop.

Am colorat ce-am editat.

This post has been edited by DannyY: 8 Sep 2010, 12:58


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinHR
post 8 Sep 2010, 13:01
Post #81


Membru pe doua roti


Group: Members
Posts: 91
Joined: 27 December 09
From: Miercurea Ciuc




Eu nu am nimic cu femeile,pana nu intra in mine poate sa faca ce vrea,doar ma enerveaza faptul ca ele nu dau nici macar un flash cand sunt radare.Nu am vazut o femeie care sa fi dat flash in zona radarelor.Ce d-zeu e asa de greu sa apesi pe maneta aia.


--------------------
Renault,Yamaha 19 1721 Ph1,XJ 600 1991,1992 - HR-90-ALN,HR-04-UBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SonyAD
post 8 Sep 2010, 13:39
Post #82


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 21 February 09
From: București




QUOTE(adip @ 8 Sep 2010, 01:52)
Faptul ca aduc dovezi in discutie, referindu-ma la alte postari ale individului. Probabil e / a fost ranit in dragoste de vreo femeie si acum i s-a pus pata pe femeia la volan in general (asta e doar o presupunere, evident, nesustinuta inca de dovezi biggrin.gif)


Tu sigur ai urmat Women's Studies la Maquerie.

QUOTE(adip @ 8 Sep 2010, 01:52)
Tare, din putul extraordinar al gandirii, o fraza mai buna nici ca puteai gasi ca sa-ti caracterizeze asa bine conceptia despre lume si viata radmasa.gif
*



Întocmai, miss Doubtfire. Eu încerc să fac treaba oablă dacă mă apuc de dânsa.

QUOTE(DannyY @ 8 Sep 2010, 07:38)
Marcajele ce zic? Ca daca au o sageata inainte sau nu-s deloc...inseamna ca are voie sa mearga inainte.  wink.gif


Marcaje? Care marcaje?

Da, normal că în cazul ăsta are voie să facă ce tâmpenie vrea.

QUOTE(DannyY @ 8 Sep 2010, 07:38)
Cat despre pasajul ingrosat...ce sa spun... Ala care vireaza stanga de pe banda 1 trebuie sa fie cretin rau...


Mersi, mersi dar vezi că încurci borcanele. Erai cu gândul la cratiță?

QUOTE(DannyY @ 8 Sep 2010, 07:38)
Bineinteles ca se supara cand tanti de pe banda 2 merge inainte si-i blocheaza accesul bizonic...


Dacă ar fi să mă supăr de toate imbecilitățile care mi se fac în trafic aș avea ciroză.

QUOTE(adip @ 8 Sep 2010, 01:52)
Eu am bagat de seama ca femeile incalca mult mai putine reguli de circulatie decat barbatii, mai ales cand e vorba de prioritate, incadrare pe benzi si viteza.


Nu știu unde vezi tu chestiile asta. Eu văd că femeile conduc în general ca niște hipopotami impetuoși.

QUOTE(adip @ 8 Sep 2010, 01:52)
Probabil pentru ca le-au invatat?  tongue.gif
*



Păcat că tot praf merg.

QUOTE(DannyY @ 8 Sep 2010, 12:45)
Aluzia e adresata celui care ignora - sau nu stie - regulile, dar isi umfla bicepsu' cand i se rascoala hormoneii masculini...


Ce imaginație. huh.gif "Umflat bicepsu'"...

Nu, nenea. Eu le ocolesc sau le depășesc pt. că sunt niște încurcă-lume și pericole pe șosea.

QUOTE(DannyY @ 8 Sep 2010, 12:45)
Prefer o femeie care sa plece mai incet de la semafor decat un tembel care vireaza stanga de pe banda 1 sau dreapta de pe banda 2 sau 3, doar ca sa nu mai stea la un stop.
*



Sincer, ești ipocrit, floare de colț sau femeie la volan dacă nu ai ocolit niciodată pe cei care vor să facă stânga sau dreapta de pe o bandă de mers înainte.

Stai tu la 5 semafoare ca să faci un viraj. Poate îți și cresc niște sâni între timp, să fie treaba oablă. smile.gif


--------------------
Peugeot 206 2000 2.0 HDi
Le lion flatulent est revenu.

Dar tot îi fuge fundul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 8 Sep 2010, 13:48
Post #83


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(betamax @ 8 Sep 2010, 13:28)
am avut timp de un an ocazia sa verific chestionarele date la o scoala de soferi si pot sa garantez ca prostia este distribuita democratic intre barbati si femei (in mod egal, adica). Nu e nici o diferenta intre sexe, din punctul asta de vedere. Dar barbatii dovedeau, in general, abilitati mai bune la covrig. Dar si printre ei sunt panarame care intrec imaginatia.

Eu cred ca citatul de mai sus reflecta cel mai corect realitatea.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Sep 2010, 13:51
Post #84


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Azi o tuta blonda cu un Jaguar pe o straduta ingusta oprea din 10 in 10 metri sa se gandeasca unde parcheaza, nu ca ar fi avut loc pe undeva...s-a facut coloana de zeci de masini, altii claxonau nervosi, pe mine m-a pufnea rasul.

This post has been edited by argon: 8 Sep 2010, 13:52


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Sep 2010, 13:58
Post #85


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Unde Argoane ca in Deva sunt zeci de masini in total biggrin.gif


Si ai auzit din Lomozuna claxon??? pai se poate ??? biggrin.gif

This post has been edited by cj98czh: 8 Sep 2010, 14:00


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 8 Sep 2010, 14:17
Post #86


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Daca e sa încerc o analiza cat mai obiectiva a problemei, as zice ca punctul de pornire ar trebui sa fie cat de usor se obtine permisul în ziua de azi. Cand am dat eu examen (acum o caruta de ani, pe vremea lui Plumbuitu' tongue.gif ), aveam asa: sala, poligon, traseu zi, traseu noapte. Culmea, asta în conditiile în care circulau cam de 10 ori mai putine masini pe soselele si în orasele patriei, pe vremea aia. La probele bolduite s-a renuntat ulterior. Hai sa zic ca traseul de noapte nu e atat de important, de acord, însa poligonul mi se pare esential în deprinderea unor chestii elementare, gen parcare laterala, pornire în rampa, manevrarea turismului în spatii înguste, mersul cu spatele. Adica exact chestiile pe care le postam azi de pe youtube în draci.

Practic, un proaspat posesor de permis are în zilele noastre din start carente importante, pe care trebuie sa le elimine cumva. Si aici apare, dupa parerea mea, diferenta dintre barbati si femei. Barbatii sunt mai pasionati, mai curiosi, mai orgoliosi chiar, si cei mai multi exerseaza un timp pe cont propriu chestiile pe care le simt ca "scîrtîie". Femeile sunt altfel. Pentru majoritatea, rostul sofatului este exclusiv deplasarea din punctul A în punctul B, atat. Odata obtinut permisul, misiunea se considera încheiata si obiectivul atins. Carentele mentionate mai sunt devin neimportante, neglijabile.

This post has been edited by Markos: 8 Sep 2010, 14:25


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 8 Sep 2010, 14:18
Post #87


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(SonyAD @ 8 Sep 2010, 13:39)
Marcaje? Care marcaje?
Da, normal că în cazul ăsta are voie să facă ce tâmpenie vrea.
Are voie sa faca ce-i permit regulile de circulatie. Si isi poate permite sa-ti ignore parerile personale


Mersi, mersi dar vezi că încurci borcanele. Erai cu gândul la cratiță?
Te uiti la poza din sens opus? Fa o jumatate de rotatie in ce sens vrei tu, numara benzile din nou si sunt aproape convins ca ai sa-ntelegi ce-am zis.


Dacă ar fi să mă supăr de toate imbecilitățile care mi se fac în trafic aș avea ciroză.
Mda... si incerci sa o provoci altora mergand dupa urechea stanga?


Nu știu unde vezi tu chestiile asta. Eu văd că femeile conduc în general ca niște hipopotami impetuoși.
Fiecare vede ce vrea sau ce poate. Dupa posibilitati.

Nu, nenea. Eu le ocolesc sau le depășesc pt. că sunt niște încurcă-lume și pericole pe șosea.
Nu mai conteaza ca prin asta ii incurci tu pe altii...
Asa-i ca te enerveaza la culme aia care merg inainte de pe banda 1 si 'blocheaza' verdele intermitent?


Sincer, ești ipocrit, floare de colț sau femeie la volan dacă nu ai ocolit niciodată pe cei care vor să facă stânga sau dreapta de pe o bandă de mers înainte.
Stai tu la 5 semafoare ca să faci un viraj. Poate îți și cresc niște sâni între timp, să fie treaba oablă. smile.gif

Nici una, nici alta, nici a treia. Incearca tu sa ma depasesti prin exterior cand eu virez regulamentar si-ti promit ca astepti pana trece toata coada de masini care vine dupa mine. Asta daca nu te urci pe trotuar sau nu te plesneste vreunu' de pe contrasens. Te anunt ca nici constatare amiabila nu fac, daca-ti trece prin cap sa-mi sifonezi masina.

*



Am vazut unele soferite varza, e adevarat. Dar a generaliza e o prostie.



--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Sep 2010, 14:18
Post #88


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




eu nu as mai da voie femeilor sa conduca maisni cu cutie manuala, sunt oricum prea multe de facut la volan, o pedala in plus si un batz le mai trebuie, nu mai isi bat capul cu pornirea in rampa, nu-si mai iau ochii de la drum spre schimbator daca li se pare ca nu au bagat bine..

This post has been edited by argon: 8 Sep 2010, 14:19


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Sep 2010, 14:33
Post #89


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Argoane... daca sotia ta a facut scoala cu un pseudoinstructor si nu se descurca nu inseamna ca toate sunt asa..... stiu o gramada care conduc zilnic si nu au avut nici un eveniment in ani de zile..... nu generaliza... vb. doar pt. tine... biggrin.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 8 Sep 2010, 14:37
Post #90


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




veniti in br sa vedeti soferite care fac liniute si rupt orice. biggrin.gif pustoaice cei drept da merg ca maniacele..


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicAdd Video ReplayTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 08:48
Forum Renault