DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> capac scrumiera rupt!

mariancd
post 6 Jun 2003, 09:38
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




astazi dau si eu sa vad daca este emblema renault pe scrumiera ca tot ati scris p'acilea ca este misto si ma pune dracu sa deschis si capacul. stupoare! am ramas cu capacul in mana. vreau sa spun ca plasticul ala de la balama era facut praf nu doar crapat! cred ca am adunat nu mai putin de 10 bucati. m-am apucat s-al lipesc cu super glue dar sunt niste neseriosi si astia! icon_evil.gif


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 6 Jun 2003, 09:40
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
astazi dau si eu sa vad daca este emblema renault pe scrumiera ca tot ati scris p'acilea ca este misto si ma pune dracu sa deschis si capacul. stupoare! am ramas cu capacul in mana. vreau sa spun ca plasticul ala de la balama era facut praf nu doar crapat! cred ca am adunat nu mai putin de 10 bucati. m-am apucat s-al lipesc cu super glue dar sunt niste neseriosi si astia!  :evil:



e in garantzie!!! se scoate din suport destul de usor asa ca sunt convins ca era bushita inainte sa tragi tu de ea


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 6 Jun 2003, 09:50
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




stiu ca este in garantie, dar pana iti aduc astia asa ceva te umpli de toate alea. l-am lipit bine si vad ca este ok! cred ca l-au spart la montaj ca altfel nu vad sa fi avut alte probleme si merge chiar usor, nu se forteaza ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 6 Jun 2003, 09:52
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




Fuga telefon la WC, mama lor de neispraviti :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 6 Jun 2003, 10:33
Post #5


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Orice chestie care se rupe nu intra in garantie. Pe orice certificat scrie ceva in genul "orice deformari fizice survenite dupa achizitionarea produsului nu fac obiectul garantiei. Ele pot fi reclamate numai in momentul cumpararii, caz in care repararea sau inlocuirea cad in sarcina vanzatorului" (lucrul acesta mi-a fost confirmat si de OPC). Cei din service pot spune ca este din vina ta, ca ai tras prea tare, ca ai scapat-o pe jos, etc. Deci, ochii mari la cumparare, atentie la toate detaliile. Oricum, scrumiera nu este o piesa foarte scumpa, iar daca cei din service nu inteleg si vrei sa-ti pui una noua nu te va usura de foarte multi bani.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florinliviu
post 6 Jun 2003, 10:35
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 11 April 03
From: Bucuresti




:shock: Cred ca ai dreptate... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
David
post 6 Jun 2003, 11:12
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 27 November 03
From: Cluj




La Supernova mea soacra a rupt deschizatorul la o usa din spate (era activat beby-lock si a crezut ca trebuie sa traga mai tare) => clar ca nu era treaba de garantie. M-am dus la service sa cumpar alta si a fost schimbat gratis, cu garantia. Si nu am dat nici o spaga.


--------------------
Opel Zafira 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 6 Jun 2003, 11:20
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




si eu am schimbat la servici in garantie "chestia" aia de care tragi ... sunt convins ca daca ma duceam la ei il schimbau (n-am nici 500 km cu masina), dar nu cred ca astia din campina au asa ceva ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 6 Jun 2003, 11:32
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




si io am rupt din vina mea o bucatica de plastic de la broasca din spate, si nu mai puteam sa inchid usa, ca tamburusul ala de metal statea mai sus decat trebuia; si mi l-au schimbat baietzii in garantie.. de treaba...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 6 Jun 2003, 14:14
Post #10


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Deci ce sa inteleg? Ca mecanicii n-or fi ei prea priceputi, dar macar sunt de treaba. Puteti sa spuneti si voi service-urile care au facut chestiile astea? E bine de stiut.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 6 Jun 2003, 14:16
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




io am fost la dacoserv militari; mi-a placut de ei dar e departe fratele meu; mi-am rupt masina pana acolo.... si mai nou o sa ma duc la ipso ca e langa mine.. am auzit pareri bune despre ei de pe forum;


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 6 Jun 2003, 14:17
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




ca sunt de treaba sau nu este o chestie relativa fata de garantie. Nu cred ca ar pune pe fisa de garantie o piesa schimbata daca aceasta nu s-ar putea schimba... parerea mea ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:10
Forum Renault