DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BRAZILIAN GP, ultima cursa...

UVN
post 23 Oct 2006, 08:47
Post #91


- Forza Poli Timisoara -


Group: Members
Posts: 130
Joined: 24 May 06
From: Timisoara




QUOTE(Frank SF @ 22 Oct 2006, 23:31)
la anul Ferrari va cistiga campionatul si la piloti prin Kimi si la echipe.
*



Cel mai potrivit pilot pentru un loc la Ferrari !! Uite asa trebuie sa-mi schimb poza din avatar biggrin.gif Go KIMI go !!!


--------------------
dacia Logan Kiss FM 14 MPI 2008 - TM...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 23 Oct 2006, 08:54
Post #92


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




vad ca unii sariti pe FA , oameni buni Schumi a fost magnific dar a avut o nava spatiala la dispozitie , nu o masina si FA ar fi fost poate la fel de magnific cu o asemenea masina, eu zic sa fim realisti si corecti si nu minimizam prestatia lui FA , cei de la Reno F1 nu au vrut sa riste titlul atat la piloti cat si la constructori , au fost doar pragmatici in modul de abordare a cursei, asta e cand esti pragmatic dispare spectacolul , voi stiti cati bani au fost in joc ?


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 23 Oct 2006, 09:02
Post #93


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Nava spatiala la care s-a stricat pompa de benzina si alte alea ... lasa banii ... cum a condus a fost frumos ... nu cred ca a luptat el pentru 1mil de euro in plus ... la cati are ... smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 23 Oct 2006, 09:04
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Si Alonso ar fi pierdut poate titlul daca avea pbl lui Schumi. Nu minimizeaza nimeni prestatia lui Alonso care n-a facut in 2 ani cate depasiri a facut Schumi ieri icon_mrgreen.gif Bravo lui, bravo lui Renault dar ieri am vazut un singur pilot pe pista aia, restul jaloane. Cine a vrut spectacol anu' asta, a avut spectacol si numai datorita germanului.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 23 Oct 2006, 09:12
Post #95


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




Andrei nu ma refeream la Schumacher cu banii ci la Renault smile.gif , asta e si navele spatiale se ma strica , mai sar in aer etc. insa in timpul cursei s-a dovedit ca nava a rezistat , daca avea masina asta de la mijlocul sezonului ce ziceti ca se intampla acum? cine era the one ?smile.gif))


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 23 Oct 2006, 09:36
Post #96


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Schumacher a avut masina extrema. I-a facut probleme la inceput insa cand a intrat in regim a spulberat tot ce era pe pista. Alonso a depasit si el frumos din start o masina si apoi restul pana a ajuns pe 2 si a stat acolo insa cu o masina care a fost fiabila in special nu performanta. Massa cu o masina normala, tipic Ferrari a stat pe locul 1 relaxat, Alonso nefiind o amenintare iar Button parerea mea a facut o surpriza totala cu Honda. Ma asteptam mai mult de la McLaren decat de la Honda.

Daca Schumacher ar fi avut o masina normala termina pe locul 1 sau 2 garantat nu pe 4. Degeaba a avut o racheta de motor ca i-a facut problemele care i le-a facut. Cu toate astea a facut spectacol. Candva Formula 1 era un sport al experimentelor cu mult mai mult si de asta era si spectacolul mai puternic insa si accidentele mai numeroase. Ce-a facut Schumacher weekend-ul asta a fost ca un ecou din vremurile glorioase insa nu e ceva ce face parte din trendul actual unde se pune accent enorm pe securitate.

Mi-ar place sa-i vad pe Schumacher, Alonso si Kimi in masini identice si indestructibile intr-un campionat special cu 100 de tururi de cursa. Ar fi un deliciu pentru toti fanii cu siguranta. Abia atunci s-ar lamuri niste lucruri. Din pacate lucrurile sunt gri din toate partile si nu se poate spune cu adevarat care pilot e cel mai bun diferenta cea mai mare facand-o combinatia masini-cauciucuri anul asta si nimeni nu cred ca poate nega lucrul asta.

Renault mergea bine pana Michelin a calcat pe bec si Bridgestone a dat o lectie dupa care a venit ploaia in care Michelin a dat clasa dar degeaba ca au trebuit de data asta niste mecanici de la Renault sa calce pe bec dupa care lucrurile s-au egalat si diferenta a fost facuta de necazuri mecanice din partea lui Ferrari de data asta. In rest Schumacher si Alonso amandoi au fost niste piloti puternici din punct de vedere psihic si au rezistat pana in ultima cursa. Sunt convins aproape ca daca locul lor ar fi fost inversat lucrurile decurgeau la fel din perspectiva echipelor poate cu ceva variatiuni.

Massa si cu Fisichela nu sunt niste piloti exceptionali insa au beneficiat de masini-cauciucuri performante. Faptul ca nu au rivalizat deloc cu nici unul din cei doi campioni o demonstreaza. In afara de cateva curse castigate de Massa in locul lui Schumacher si punctele lui Fisichela plus cele doua depasiri spectaculoase la Monaco nimic special de la nici o tabara.

Despre Kimi... nu stiu ce sa cred. Anul trecut era omul de gheata, acum se pare ca si McLaren a lasat-o mai moale ca sa-l ajute pe Alonso (chestie clar declarata de ei cand a fost vorba la un moment dat ca se vor lupta cu Ferrari ca sa nu-i lase sa faca prea multe puncte) dar si Kimi a lasat-o mai moale cumva ca sa nu se puna rau cu cei de la Ferrari. Cred ca McLaren + Kimi au facut un mic blat sezonul asta si n-au tras cat ar fi putut trage, cel putin mecanicii. Va fi super interesant la anul de urmarit McLaren+Alonso si Ferrari+Kimi de dragul spectacolului (cu amintiri placute din 2005 bineinteles). N-as putea spune ce urmeaza sa se intample. Dupa 2005 si 2006 nu se poate trage vreo concluzie.

Eu insa raman fidel Renault si il astept pe maniacul de Kovalainen care in timpii din teste i-a batut pe toti de pana acum. Ma astept la o surpriza placuta din partea lui. Ma repet, mi-ar place peste vreun an asa... macar un sezon sa-l faca Schumacher la Renault doar ca sa condimenteze lupta. Renault a cam ramas fara piloti cu experienta si de valoare in acelasi timp deci ar cam fi loc de un Schumacher dornic de o provocare.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 23 Oct 2006, 10:41
Post #97


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Desi am mai zis odata... SENZATIONAL! Chiar daca a avut o naveta spatiala la dispozitie, MS a PILOTAT acea naveta.. Stilul de condus si manevrele gen Senna/Prost/Hill etc.. au demonstrat inca o data, pentru a lasa o amintire placuta, ce pilot e MS!

Vorba unui coforumist... MS a depasit intr-o cursa cat au depasit ceilalti in tot sezonul...

Ieri pe circuit a fost O MASINA si 21 de jaloane. PUNCT.
Renault au jucat normal si curat ptr. ca le lipsea putin si bravo lor, insa ieri DOAR un pilot a fost remarcat!

This post has been edited by dantes: 23 Oct 2006, 10:42


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Oct 2006, 10:43
Post #98


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Ce-mi plac oamenii care se uita doar la cursa si asculta comentariile lui kiki riki miki radmasa.gif . Schumacher este un mare pilot, a facut curse exceptionale la viata lui dar imaginea lui este stricata rau de tot de unii fani. Pentru ei o singura intrebare: Ati vazut fastest-lap-urile? Stati ca le pun eu aici:

Pos No Driver Team Lap Time Of Day Average Speed Time

1 5 Michael Schumacher Ferrari 70 15:34:22 214.966 1:12.162

2 6 Felipe Massa Ferrari 23 14:35:17 212.857 1:12.877

3 1 Fernando Alonso Renault 70 15:34:16 212.612 1:12.961

4 12 Jenson Button Honda 71 15:35:30 212.344 1:13.053

5 2 Giancarlo Fisichella Renault 70 15:34:27 212.146 1:13.121

6 3 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 58 15:19:35 211.683 1:13.281

7 23 Sakon Yamamoto Super Aguri-Honda 67 15:32:48 211.401 1:13.379

8 11 Rubens Barrichello Honda 48 15:07:22 211.366 1:13.391

9 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 47 15:06:16 211.337 1:13.401

10 20 Vitantonio Liuzzi STR-Cosworth 69 15:34:34 210.517 1:13.687

Va sare ceva in ochi? Un Super Aguri poate? Sau chiar doua? Un Superaguri mai bun decat o Honda! Un Yamamoto mai bun decat Barrichello. Eu nu stiu ce vedeti voi, insa eu vad o diferenta de aproape 2 secunde intre b-stone si michelin. Scuzati-ma insa, atunci cand ai o masina mai rapida cu 2 sec fata de restul plutonului, mai ales pe un circuit unde sunt posibile depasirile, o asemenea performanta nu este una deosebita. Pentru ca in cazul in care ar fi avut o masina asemanatoare ca performanta cu restul plutonului nu ar mai fi efectuat nici o depasire fara ca cel din fata sa greseasca. Parerea mea este ca un pilot mai bun este cel care greseste mai putin, nu cel care depasete cel mai mult...Evident ca cei pe care-i vizez ma vor vedea imediat ca un antifan ferrari, sau schumacher dupa caz...insa cei care sunt cat de cat obiectivi ma vor intelege.

PS Bravo Renault si Alonso


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 23 Oct 2006, 10:51
Post #99


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




te intelegem ssilviu si ai dreptate , vreau sa zic ca e foarte bine ca ai pus timpii respectivi , se lamuresc multe probleme wink.gif cifrele spun tot , dar si constanta pe timpul unei curse este foarte importanta , ca sa nu mai spun de Fisico de la Renault care se putea lasa depasit onorabil nu cum s-a facut el de kko incercand sa reziste aiurea unui asalt nimicitor al lui Schumi , e adevarat Schumi are masina tare dar de-a lungul timpului a fost evident ca , coechipierii lui nu s-au ridicat la nivelul lui sau al masinii, nu zic ca FA nu e bun , dar MS e cel mai bun , daca FA va reusi sa doboare recordurile lui MS va fi mai bun ca el , dar in ecuatia asta intra prea multe variabile care nu depind de FA asa ca e greu de spus.


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 23 Oct 2006, 10:57
Post #100


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Felicitari echipei Renault, si lui Alonso, pentru titluri. Au fost mai buni!

Multam Schumi pentru toti anii astia de agonie si extaz.

Din acest moment nu mai scriu nimic despre acest subiect.

Toate cele bune tuturor. Ne vedem in 2007.

Go, Kimi! smile.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Oct 2006, 11:01
Post #101


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Pe mine m-a impresionat ieri Schumi prin modul in care mergea dupa primul pit-stop. Cand a iesit in fata lui Massa, era mult mai greu si reusea ca aiba acelasi pace ca brazilianul. Dar Massa pesemne ca nici nu mai forta atunci


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 23 Oct 2006, 11:08
Post #102


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




@ssilviu... Cu riscul de a ma repeta...O MASINA si 21 de jaloane!

NU are nici o importanta masina ca parte tehnica in ecuatia cursei de ieri. Peste tot unde personal am scris pe aici, am zis de PILOTAJUL masinii de catre Schumacher si nimic altceva!

Timpii de acolo arata clar diferenta! Si sa nu mai zic de faptul ca MS a facut timpul ala in penultima tura! Dar iar nu e vorba de asta..e vorba de pilotaj si de vremurile in care Schumacher a crescut!

Si precum a zis si Paulp, personal am savurat aceasta ultima cursa (pe care am si inregistrat-o pentru amintire) si am savurat lectia de pilotaj a celei mai bune masini de F1 data de cel mai mare pilot al tuturor timpurilor aplicata jaloanelor.

In acest moment ma opresc si eu aici, nu mai am de gand sa scriu aici din varii motive, pana la anu' si va doresc numai bine si ne vedem in campionatul 2007!

MULTUMIM MICHAEL SCHUMACHER si FORZA FERRARI!!!!!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 23 Oct 2006, 11:12
Post #103


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galaşi




S-a terminat. Or sa treaca al naibii de greu 5 luni.
Astia de la TVR sunt de neinteles. De ce naiba nu au dat si conferinta de presa? Au dat-o la calificari, au dat-o in Japonia, insa aseara, cand era interesant sa auzim la cald declaratiile lui Massa si ale lui Alonso, au intrerupt transmisia. Si daca nu ma insel, au incheiat cu "Ne auzim in mai". Idiotii!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo-lino
post 23 Oct 2006, 11:22
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 18 March 05




Uneori e mai bine sa nu comentam

"Three-times Formula One world champion Niki Lauda:
If the best guy in the world retires it is certainly a sad day. You can say whatever you want, he won seven world championships and he might win another one. There is nobody like him in the world, he is unique. It's sad that he retires."

"Formula One world champion and ex-rival Damon Hill:I'm looking forward to F1 without Michael and hoping that we will see some real competition again between drivers within teams as well as drivers against each other in other teams."

Mercedes motorsport head Norbert Haug:
"For me it is sad to learn that he will retire. With his retirement, an era of Formula One racing ends."
drunksinging.gif drunksinging.gif


--------------------
DACIA 1310 Li - B 0770
"Michael Schumacher, Ferrari - Today my racing career comes to an end"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 23 Oct 2006, 12:15
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Ce sa zic:
Felicitari Alonso!
Multumim Schumacher!

Nu l-am simpatizat niciodata, am mai spus-o, dar i-am respectat intotdeauna valoarea. Sincer mi-as fi dorit foarte mult ca ultima lui cursa sa fie altfel, sa fie acolo in frunte si de ce nu, chiar sa-si incheie cariera cu o victorie. Asta e, oricum o cursa in care a dovedit inca o data daca mai era nevoie ca a fost cel mai bun pilot al acestei generatii.

F1 nu va mai fi niciodata la fel, cel putin pentru mine.

Cat despre TVR: niste cretini!!! Ultima cursa si nu dai macar conferinta de presa! Anunti in timpul cursei ca Schumi va primi un trofeu special si cand se incheie premierea stop transmisia? Era al dracu' de greu sa transmita si acel moment? Chiar daca intrau mai tarziu in transmisie directa? Cretini.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 23 Oct 2006, 12:19
Post #106


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Felicitari pentru Renault si Alonso si pentru cursa de recuperare facuta de M. Schumacher. M-a surprins in mod placut cursa facuta de Button. smile.gif


@f39sor: Intradevar au zis ca ne auzim in mai. Ar fi bine sa nu-i auzim in martie si
aprilie, dar nu avem noi norocul asta.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 23 Oct 2006, 12:25
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Daca se poate in mai 2037 rugaciune.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 23 Oct 2006, 15:26
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Nu stiu la ce cursa s-au uitat unii, dar sigur pe pista nu a fost o masina si 21 de jaloane. Cel putin de 3 piloti Schumi NU a trecut, asa ca sa mai scadem. Plus, cateva masini s-au cam retras cu probleme, inainte de a fi depasite de MS. Totusi, a mers MS fantastic, insa la ce masina a avut, cred ca o mai faceau si alti piloti (sigur Alonso).

Cat despre cat au depasit ceilalti tot anul, iar e o exagerare. Alonso a facut-o din plin anul asta, si Fisico din cand in cand, si Button. Ca sa nu mai vorbim de Suzuka 2005 .... unde din cate imi amintesc eu jalonul a fost MS de cateva ori, si pentru Kimi si pentru Alonso. Atunci de ce nu a facut asa cursa, ca tot din spate a plecat?

Nu neg meritele lui MS, insa fiti realisti, a avut o masina impinsa la extrem in Brazilia, pe cand altii au mers cu mare economie de forte.

Pana una alta, Renault si Fernando Alonso au castigat al doilea titlu consecutiv, deci au fost mai buni in acest an, ca si anul trecut. Felicitari lor, si cinste invinsilor.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 23 Oct 2006, 15:36
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Nu voiai sa-i puna si limitator de viteza? Ia zi-mi pe cine a depasit Alonso anu' asta si nu ma refer la piloti intarziati? Zi-mi un duel. Imi place cum atunci cand Scumi e depasit e el varza. Cand alearga ca nebunu' si e cel mai rapid are noroc cu masina. Ce draq mah? Nici acum n-o lasati moarta?


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 23 Oct 2006, 17:14
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Pe cine a depasit Alonso? Pai sa vedem: de 2 ori pe Schumi la Hungaroring? Sa mai caut si alte exemple?

Eu nu am zis ca MS nu a facut o cursa frumoasa, din contra, a facut spectacol, insa cred ca si alti piloti cu aceeasi masina faceau la fel.

In plus, nu el a castigat, ci ALONSO si RENAULT in campionat.

Dupa parerea mea, cei care tin cu Ferrari si MS ar trebui sa o mai lase de data asta, si sa incerce sa accepte ca au luat-o pe coaja de la Renault si Alonso. La anul poate va fi altfel, insa anul asta nu Ferrari au fost cei mai buni.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 23 Oct 2006, 17:18
Post #111


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




cri123 ia uita-te la diferenta de puncte , iti zice ceva?... daca nu aveau ghinion cei de la Ferrari si putea MS sa fie sus acolo , ce zici , puteau sa piarda Reno si FA ambele titluri ?... puteau , deci nicidecum asa categoric cum zici tu , dar asta mai putin conteaza , campionii sunt FA si Reno F1.


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 23 Oct 2006, 19:44
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Diferenta de puncte arata ca Renault si Alonso au fost mai buni. De parca mai conteaza cat e de mica diferenta, putea fi si 1 punct. Nu cred ca atunci cand a castigat Schumi la mica distanta un campionat (si eu stiu vreo 2), ati zis acelasi lucru... nu, atunci a castigat maretia sa Schumi.... Nu vedeti ca unii au ochelarii de cal pusi? No offense.

De ce considerati numai problemele avute de Ferrari ca sa justificati ca diferenta de puncte e mica? Si Renault (cu Alonso) au avut probleme anul asta: socotiti numai Ungaria, China si Monza, si cred ca imediat avem vreo 25 de puncte intre Alonso si Schumi... Nu mai e asa putin. Ca sa nu aduc iar in discutie factorul FIA, care anul asta a avut o contributie majora in favoarea Ferrari (nu contestati, ca stiti bine ca asa e, campionatul trebuia echilibrat cumva, altfel Renault castiga la pas pe la 14-15 curse).

Vedeti ca nu stiti sa pierdeti. De asta nu imi place mie Ferrari si sper sa o ia la anul pe coaja iar, nu conteaza de la cine, preferabil de la McLaren cu Alonso.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 23 Oct 2006, 20:01
Post #113


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




cri123 eu nu sunt fan Ferrari neaparat , am mai zis pe topicul asta ca R F1 este pe primul loc in sufletul meu iar Alonso chiar daca nu are un stil foarte spectaculos imi place , este evident cel mai tare... dupa Schumi wink.gif
Eu iti ziceam ca diferenta e mica si nicidecum asa categorica dupa cum ziceai tu... in rest no problem, sunt de acord si asta e realitatea , cine e pe primul loc....


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 23 Oct 2006, 20:02
Post #114


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galaşi




@cri123

Sa inteleg ca tu esti antiFerrari. Pentru tine nu conteaza cine castiga, atata timp cat nu e Ferrari. Crezi ca e o atitudine ok?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 23 Oct 2006, 20:41
Post #115


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE(paulp @ 23 Oct 2006, 11:57)
Felicitari echipei Renault, si lui Alonso, pentru titluri. Au fost mai buni!

Multam Schumi pentru toti anii astia de agonie si extaz.

Din acest moment nu mai scriu nimic despre acest subiect.

Toate cele bune tuturor. Ne vedem in 2007.

Go, Kimi! smile.gif
*


Desi am zis ca nu mai scriu nimic, dau totusi o replica lu nea cri123 asta... ca prea are ochelari de cal...

Citeste nene ce am scris mai sus, si daca eu nu sint fan Ferrari si Schumi, inseamna ca nu mai exista fani pe lume.
Asta spune un Fan Adevarat.

Analiza cursei, i-o las lu nea Miki, care e la fel de orbit ca si tine de faptul ca oricine e mai bun daca nu cistiga Schumi. Acum sa-l vad pe cine-si mai varsa naduful smile.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 23 Oct 2006, 23:00
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Nu m-am referit nici la paulp, nici la cristirenault, ma adresam lui TMihai (scuze, trebuia mentionat) si nici nu am spus ca diferenta intre Renault si Ferrari a fost mare. Ci numai ca Ferrari au luat-o pe coaja de la Renault, nu stiu unde inseamna asta ceva legat de o diferenta.

Oricum nu conteaza. Da, sunt anti-Ferrari, prefer sa ii bata Renault, insa la anul sper sa ia bataie de la McLaren si Alonso. E parerea mea, si nu sunt nevoit sa imi placa Ferrari fiindca altfel unii se supara. Sorry.

Am apreciat cursa lui MS, si cele bune pe care le-a facut in F1, insa asta nu inseamna ca nu am voie sa ma bucur de victoria Renault si de bataia luata de Ferrari (iar). Intelegeti ce vreti.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 24 Oct 2006, 01:37
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Mama ce va mai contraziceti pe aici radmasa.gif
Schumi cel mai bun pilot din toate timpurile? Oare? Mai bun decit Senna,Prost ?
Pentru cele 7 titluri pe care le-a luat ?
O fi.Eu as zice unul dintre cei mai buni.Dar totusi a-l compara cu un tinerel ca si Alonso si sa fie tot mai bun "batrinul"? Pai e singurul in 15 ani de F1 care i-a rapit 2 titluri.Si consecutive.
Cit despre cursa din Brazilia ..... interesant si nu prea.Din partea Renault o cursa tactica care le-a iesit de minune.Rezultatul inca un titlu.Ferrari ambii piloti au facut o cursa foarte buna.Schumi a facut exact ce facea orice alt pilot care era in ultima lui cursa dupa ce a avut ghinionul cu pana.Apropo dupa prima iesire de la boxe era pe 20 nu 22 cum i-am auzit pe altii.Ce varianta avea pe locul 20 stiind ca are cea mai buna masina,colegul lui de echipa e primul,contracandidatul la titlu nu va forta si pe deasupra mai e si ultima lui cursa in F1.A facut ce trebuia si a facut foarte bine.
McLaren jalnic ca de altfel in tot campionatul.Dezamagitor BAR si mai ales Toyota (la ce buget au rezultate nu prea).

Felicitari cistigatorilor din anul asta .... succes pe viitor tuturor echipelor.

PS:m-a mirat cit de slab mergea MS pe ploaie anul asta.Si cind te gindesti ca in anii trecuti daca ploua "rain man" nu scapa victoria.


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 24 Oct 2006, 07:46
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Pablo, mai e un pilot care i-a luat in cei 15 ani 2 titluri lui Schumi, consecutiv: Mika Hakkinen biggrin.gif Noroc ca McLaren au facut o masina proasta in 2000, ca cine stie smile.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 24 Oct 2006, 08:09
Post #119


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galaşi




Ce-mi "plac" mie astia care se bucura de faptul ca cineva pierde si nu ca altcineva castiga. Ma bucur ca in 15 ani, desi poate ar fi bine sa excludem primii 2 ani, v-ati ofticat 7 ani. E ceva!
Schumi a debutat pe 25.08.1991 in etapa a 11-a (din 16) iar in 1994 a iesit pentru prima oara campion.
Alonso a debutat, daca nu ma insel, in 2001, in Australia. A iesit campion in 2005. A avut ceva de asteptat.......

Schumi a fost omul "de batut" an de an. Insa lumea uita ca anul trecut lupta pentru titlu s-a dat intre Raikkonen si Alonso. In 1999 lupta s-a dat intre Irvine si Hakkinen. In '92 si '93 germanul inca nu putea emite pretentii la titlu.
Deci raman anii 1996, 1997, 1999 (cand, in toti acesti ani, cu o masina mult mai slaba s-a batut pentru tiltu) si anul 2006, cand stim cu totii cum a pierdut. In restul anilor a iesit campion.
Asa ca pentru toti cei care poarta ochelari de cal: a pierdut titlul doar in 4 ani ('96, '97, '99, '06). Atat!

This post has been edited by f39sor: 24 Oct 2006, 08:17


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jimbo
post 24 Oct 2006, 08:31
Post #120


Membru


Group: Members
Posts: 77
Joined: 11 February 05




QUOTE(pablo @ 24 Oct 2006, 02:37)

PS:m-a mirat cit de slab mergea MS pe ploaie anul asta.Si cind te gindesti ca in anii trecuti daca ploua "rain man" nu scapa victoria.
*




Anul asta nu a avut cauciucuri, dar le-a avut Alonso si s-a vazut (vorbesc pentru cazul circuitului ud). Tind sa cred ca si anii trecuti cand era Schumi "the man" pe ploaie, tot cauciucurile erau de vina.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 - TM XX xxx
Daca vi se pare ca mi-ati inteles explicatia prea usor, atunci nu m-ati inteles.(Alan Greenspan)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
25 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:24
Forum Renault