DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia Sport 1410 Tuning, vreau sa modific o dacie

DiMaggio
post 13 Nov 2005, 23:22
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




Bun, cum titlul topicului poate fi inselator am sa va explic in continuare ideea mea:

Am vazut multe Dacii tunate pe Internet, unele chiar dragute. M-am gandit sa imi fac Dacia visurilor mele, o bituterie pe care sa o tin toata viata. Cu banii pe care o sa ii investesc probabil ca mi-as putea cumpara orice Passat sh, insa vreau ceva mai special. Dacia tunata pe care mi-am imaginat-o nu are neoane, spoilere sau luminite, e ceva mai degraba stil gordini/retro. Poate m-am mai maturizat, dar m-am saturat de masini tunate. (am avut si condus)

BAZA:

Am nevoie de o Dacia 1410 Sport in primul rand. Asta va fii baza. (ma gandisem initial la 1100 dar am renuntal la idee, vreau o masina cu 2 portiere) Am de gand sa ii schimb motorul. Ce motoare mai puternice pot fi puse pe Dacie? Bugetul la motor, cutie at fi cam de 3000 de Euro. Ideal ar fi sa incapa un motor de M3 mai vechi dar cred ca visez, cred ca e prea mare oricum (si tractiune spate). Se poate pune un motor puternic pe dacie? Se va rupe in doua? Trebuie intarit sasiul? Ideea ar fi sa gasesc un motor cu o putere mai mare de 200 Cp, care sa nu rupa masina. Odata cu motorul trebuie sa vina si o cutie care sa se potriveasca.


MODIFICARI INITIALE PE PC:

Am nevoie de o firma cu care pot colabora pentru a face toate modificarile intai de toate pe calculator. Ceva de genul Top Art Design. Cat ar putea costa toate chestiile astea? Vreau ca toata treaba sa fie bine planificate, de aceea incep topicul asta acum, cu mult timp inainte.

IDEI INTERIOR, EXTERIOR:

As vrea sa schimb portierele, am avut un Audi Coupe si cred ca ar merge puse (cu unele modificari, bineinteles). Nu vreau rama la geam, dar vreau sa fac totul de calitate. Mai e un topic aici cu Dacii decapotabile si m-am crucit. Vreau sa iasa totul perfect etansat, nu vreau treaba facuta de mantuiala. Interiorul o sa il scot tot. As vrea sa ii pun rollbars. Scaunele trebuie sa fie ceva tip racing, sparco de exemplu. Masina vreau sa arate la interior exact ca una de curse.

La exterior trebuie aduse multe modificari. Cel mai mult ma intereseaza sa nu isi piarda esenta, nu vreau sa arate ca o masina tunata de nici nu mai stii ce marca e. Aripile trebuiesc largite, si pe fata si pe spate. Stopurile nu stiu daca vor ramane cele de 1310 sau le voi schimba cu unele de 1300. O sa scot bara de pe fata si pe cea de pe spate, si voi modifica aripile in asa fel incat sa arate bine.

JANTE, GUME, DISCURI:

Acum o sa imi trebuiasca si jante. Ma gandesc la unele super late (225?), dar nu stiu cum o sa fac sa intre. O sa modific mult masina, dar asta e. Nu cred ca vor fi mai mari de 18 inci in nici un caz. Jantele vor fi tip EVO. O sa imi trebuiasca discuri, suspensii... etc. Pe spate de serie sunt tamburi, nu? Cum pot pune discuri? Ce modificare trebuie facute sasiului?


SISTEM AUDIO:

Nu m-am decis inca daca o sa ii pun un sistem de sunet. Am pe masina actuala un Hamman Kardon de imi bubuie urechile, asa ca muzica am unde asculta.


BUGET:.


Bugetul total ar fi de 10,000 Euro. Nu vreau sa depasesc suma asta (cand cineva isi propune o restaurare sau ceva asemanator, de obicei suma planificata se depaseste)


CAND, UNDE:

Probabil la primavara o sa incep sa caut o Dacie Sport in conditii bune, si la un pret acceptabil, pentru ca locuiesc in Spania asa ca nu pot face totul pas cu pas, deci incerc sa planific si sa imi expun ideile, pentru a stii exact ce se poate face si ce voi modifica, pana la ultimul detaliu. Daca totul merge bine, in vara anului viitor (2006) sper sa pot modifica Dacia la care ma gandesc de atata timp.

In concluzie, vreau sa iasa o adevarata bijuterie. O sa fie albastra sau rosie, bineinteles cu dungile albe tip Gordini si bulina cu numarul 12. (sau 69 e mai sexy) Cel mai mult ma intereseaza sa nu isi piarda esenta, asta e lucrul cel mai important pentru mine. Vreau sa iasa ceva retro/modern. O combunatie ceva mai ciudata, dar daca totul iese cum planific, rezultatul o sa fie exceptional

Cam cat pot costa mecanicii din romania? Odata ce am toate piesele, ei vor trebui sa reconstituie masina de la 0. Ma gandesc ca o sa am nevoie de 2-3 oameni timp de 2-3 saptamani.

Atasez o poza ilustreaza oarecum ideea mea. Folositi-va imaginatia biggrin.gif


Astept parerile si sugestile voaste, va rog fara comentarii de genul ¨esti tampit¨, ¨arunci banii pe fereastra¨ etc.

This post has been edited by DiMaggio: 14 Nov 2005, 03:35


Attached thumbnail(s)
R12G.jpg ( Size: 82.04k ) Number of downloads: 3551


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuner
post 13 Nov 2005, 23:42
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.556
Joined: 27 September 05
From: BrAsOv




pai in primul rand poti cauta la desguase un renault fuego turbo in stare buna sa iei partea de frane de pe el unde stai in spania in ce oras ????


--------------------
am avut o dacie 131o L mandru posesor de SCENIC 2001 :) acum și Zoe
Am un RENO si asta imi ocupaaa tot timpul!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 13 Nov 2005, 23:48
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




Locuiesc in Barcelona. Dacia o sa o modific in Romania, la vara. (daca totul merge bine, repet). Aici ar costa triplu.



--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 14 Nov 2005, 07:44
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




Cum se omologheaza o masina modificata in Romania? Mai merge cu aia verzi si cartonul de marlboro?

Acum nu sariti pe mine, eu stiu numai ca de fiecare data cand am intrat in romania imi cereau spaga, (ultima oara am fost acum 1 an) cand ma oprea politia in .ro sugerau ¨sa uitam de incident¨, practic unul trebuie sa dea spaga peste tot ca sa se descurce.



--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuner
post 14 Nov 2005, 10:48
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.556
Joined: 27 September 05
From: BrAsOv




pai cam asa merge cu spaga..... dar mai intai ar fii indicat sa te duci sa intrebi de exemplu rotile pe care mi sa zis ca le pot trece in talon 175 / 14 cica asta ar fi dimensiunea maxima de aia e bine sa intrebi inante...


--------------------
am avut o dacie 131o L mandru posesor de SCENIC 2001 :) acum și Zoe
Am un RENO si asta imi ocupaaa tot timpul!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 17 Nov 2005, 07:02
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




chiar nu isi da nimeni cu parerea? poate am ajuns eu pe forumul gresit...


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 17 Nov 2005, 09:52
Post #7


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Daca iei la rand toate paginile acestui forum , o sa gasesti idei destule .


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 Nov 2005, 19:56
Post #8


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Tu vrei 200 cp pe Dacie? Poate doar daca pastrezi forma generala a caroseriei, pui roll cage integral si bare de rigidizare pe prinderile suspensiei legate de sus numitul roll cage. Dar aceea numai Dacie nu o sa mai fie. Motor mai bine un turbo, e mai usor si mai compact la cei 200 cp pe care ii cauti si ar fi bine sa cauti si alte suspensii, frane etc.
Treba asta ar putea sa o faca cineva care a preparat masini de raliu si primul nume care i-mi sare in minte e Sandrino Sala. Stiu care un service in bucuresti dar nu stiu unde. Stiu ca si Metrotehnica parca preparase o Lancia de 500 cp (e un service in bucuresti).
Daca te apuci de ea as dori sa o vad si eu pe la jumatatea lucrarii. Multa bafta.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foişor până-n Piaţa Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 18 Nov 2005, 20:08
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




Ideea e sa nu ii schimb aspectul exterior prea mult. As vrea si mai mult de 200 Cp, dar nu stiu daca se poate. Saptamana asta m-am mai documentat, am aflat mai multe lucruri (ma intereseaza in special motorul). E clar ca masina nu o pot face la orice service de cartier, nu vreau sa iasa balamuc, de accea incerc sa ma documentez bine inainte de a ma pune pe treaba.

In aprilie 2006 o sa incep proiectul, si pana in August vreau sa o termin. Vad ca topicul asta intr-o saptamana de existenta a avut doar cateva reply-uri, dar odata ce o sa apara masina, desenele, planurile, si primele modificari o sa devina ¨popular¨, si o sa rasareasca repy-urile de genul ¨marfa frate¨ ca ciupercile dupa ploaie. Pacat ca nu e de interes acum, m-as fi bucurat sa fie mai multe comentarii.

Cand o sa ma apuc de ea o sa poata sa vina sa o vada oricine, oricand. Nu stiu unde o sa umblu la motor, insa de partea estetica probabil o sa se ocupe Onofrei la brasov, am cativa amici care si-au aranjat masinile acolo.

This post has been edited by DiMaggio: 18 Nov 2005, 20:10


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 18 Nov 2005, 20:11
Post #10


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Asta din cauza ca multi au zis verzi si uscate si la partea practica doar cativa au facut intradevar ceva.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 18 Nov 2005, 20:18
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




Onofrei face treaba foarte buna.

un m5 al unui coleg de pe alt forum facut de onofrei

DSC09367.jpg

un clk facut tot la onofrei.. mi-a placut cum a iesit. a facut treaba de nota 10.





Attached thumbnail(s)
p10100333mh.jpg ( Size: 868.04k ) Number of downloads: 3460


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 18 Nov 2005, 20:25
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




da, sunt multi care se pricep mai mult la tast-uit, ai dreptate. eu unul mai bine tac din gura decat sa ma fac de ras in fata prietenilor si colegilor de pe alte forumuri, carora le-am impartasit planurile mele in legatura cu dacia asta...

si cu toate ca nu stau prea bine cu banii momentan, am busit masina acum 2 saptamani si reparatia a fost in final suportata doar partial de asigurare, plus ca mi-am luat un set de jante noi, si pe langa planurile cu dacia asta mai am si alte idei mai utile in cap, nu doar aruncat banii pe fereasta pentru a-mi face unele capricii.


226cq.jpg


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 18 Nov 2005, 22:17
Post #13


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




CLK-ul este cumva a lui CABRAL ?

Iar tu ai M3 si vrei sa tunezi o dacie ?

Daca ai bani si iti plac daciile ... cumpara-ti un Renault 12 Gordini .


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 18 Nov 2005, 23:36
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




da, clk-ul e a lui cabral.(de unde stii?) vreau sa modific o dacie sport, vreau neaparat sa aiba 2 usi. ce vrei fiecare cu pasariciile lui pe creier. e o chestie pe care o planuiesc de ceva timp.

m-am gandit sa ii pun un motor gordini, am inteles ca e destul de puternic, dar vreau ceva mai puternic si mai nou.

This post has been edited by DiMaggio: 18 Nov 2005, 23:45


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yulian
post 19 Nov 2005, 15:12
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 20 August 05




Daca vrei un motor mai puternic, ai putea folosi unul de Renault 5 turbo (vezi SGM in legatura cu motoarele turbo)


--------------------
Dacia Break/ Logan 1.5 dCI - nr de VL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 19 Nov 2005, 17:49
Post #16


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs




Bafta la ce vrei sa faci. Sunt curios daca o sa te apuci, ca multi vorbesc, putini fac. Salutari.


--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 20 Nov 2005, 19:48
Post #17


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




pai unde in ro,vrei sa te apuci de masina?


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bure
post 24 Nov 2005, 20:37
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 9 February 04
From: brasov




Di Maggio,CLK-ul lui Cabral e cam uratel,dar e doar parerea mea.......ho nu dati...
Masina va fi facuta la Miercurea Ciuc cumva??

This post has been edited by bure: 24 Nov 2005, 20:40


--------------------
Dacia 1310 - BV99DAR
Bani si frica n-am avut niciodata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NightClub
post 25 Nov 2005, 01:12
Post #19


Membru Vrooom Racing Romania


Group: Members
Posts: 93
Joined: 7 November 05
From: Bucuresti




Bafta la tuning frate! Sa pui poze cu masina before si after. wink.gif


--------------------
BMW E30 1983 - B XX DMX
satul de moderatori orbi si de pusti care vorbesc aiurea...DMX 32 RUN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 25 Nov 2005, 14:59
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




problema masinii lui cabral sunt jatele care sunt oribile.
oricum tema nu mai e de actualitate din moment ce a facut accident.

masina o sa o fac la onofrei la brasov, cel mai sigur.


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bure
post 27 Nov 2005, 14:35
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 9 February 04
From: brasov




Di Maggio,nu conteaza banii sau ca ii bagi intr-o Dacia Sport,conteaza ca tie sa-ti placa ce va iesi..bafta maxima,daca vii pe la Bv la Gabi Onofrei poate bem si o bere...


--------------------
Dacia 1310 - BV99DAR
Bani si frica n-am avut niciodata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nosa
post 28 Nov 2005, 18:51
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 1 June 05
From: Lyngdal Norvegia




beton ceea ce vrei sa faci cu dacia. Sincer sa fiu si eu am de gand sa ma apuc dar stau ff prost si cu buzunarul si nu reuseste un prieten din Spania sa imi trimita piesele necesare. ceva de genul asta am de gand sa fac si eu doar ca eu nu posed acea suma de 10.000 aha ca o sa ma limitez la mai putin si am sa o fac singur la Zalau la mine acasa
Sa incep sa va Descriu si eu dorinta mea arzatoare
Se ia una bucata Dacia 1300 se scoate totul afara (motor tapiterie scaune) se duce la tinichigerie se inlocuieste tabla ruginita se astupa gaurile nedorite se chituieste si se vopseste si se intoarce dacia asa cum e la mine
Am un prieten ff bun in Spania lucreaza la o dezmembrare auto si mi-a gasit acolo un motor R5-Turbo pe care urmeaza sa il trimita cu primul autocar care are loc pt asa ceva
INTERIOR
Bord de Ursulet la care trebuie modoficat din cate am auzit doar capatul de la cablul de KM/H scaune Sparco Si un sistem Audio de iti cad urechile
MOTOR
Acelasi motor R5-Turbo de care v-am povestie 116 cp
EXTERIOR

DAr idei mai am cat carul cum ar fi servo directie ar merge s-ar potrivi de pe o masina anume ABS se poate monta daca se desmembreaza de la o masina anume? Si va rog din suflet nu radeti de mine sunt un simplu student anul 2 la Automobile-Rutiere la cj si vreau sa scot o dacie unicata pe piata ca asta e cu adevarat visul meu si nu ma las pana nu ajung cu ea la capat in asa fel incat sa imi placaasa ca va rog Hai sa reinviem Daciuca noastra mult iubita sa aratam lumii ca mai are suflet in ea

Attached thumbnail(s)
dacia_1_.jpg ( Size: 145.85k ) Number of downloads: 3402


--------------------
renault megane scenic laguna 2 2004 2002 - RJ14043
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 28 Nov 2005, 21:10
Post #23


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Sunteti destui la A.R. Ce faceti acolo ? ....cine stie ? poate ajungem colegi .


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nosa
post 29 Nov 2005, 07:31
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 1 June 05
From: Lyngdal Norvegia




Suntem o mana buna de oameni biggrin.gif .Da dece vrei sa vi si tu la AR?E ok nu pot sa zic ca e naspa merge profesorii sunt tampiti blink.gif


--------------------
renault megane scenic laguna 2 2004 2002 - RJ14043
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 29 Nov 2005, 16:00
Post #25


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs




E tot in stadiu de proiect, sau ai demarat? Daca e tot in stadiul de proiect, nu imi place...


--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nosa
post 29 Nov 2005, 21:58
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 1 June 05
From: Lyngdal Norvegia




si daca era demarat proiectul ce anume nu iti placea la el?
Si sa fiu sincer inca mai chituesc pe sasiu si mai scap de rugina nu imi permite vremea sa fac mai multe (frigul ziua e scurta buzunarul) oricum pana da caldura cu adevarat am sa o termin si promit ca te i-au la o tura rolleyes.gif


--------------------
renault megane scenic laguna 2 2004 2002 - RJ14043
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 29 Nov 2005, 22:58
Post #27


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs




Nu imi place ca nu a demarat... oare nu m-am exprimat eu bine, sau tu nu intelegi ce zic? smile.gif

Ma refeream la baiatul care a deschis topicul, si e dispus sa investeasca 10.000E in dacie.


--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodoPan
post 2 Dec 2005, 22:48
Post #28


eres


Group: Members
Posts: 65
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti/Constanta/Brasov




QUOTE(DiMaggio @ 13 Nov 2005, 23:22)
Am nevoie de o firma cu care pot colabora pentru a face toate modificarile intai de toate pe calculator. Ceva de genul Top Art Design.  Cat ar putea costa toate chestiile astea? Vreau ca toata treaba sa fie bine planificate, de aceea incep topicul asta acum, cu mult timp inainte. 


prezent. unic reprezentant al firmei biggrin.gif Bogdan Urdea, TopArt Design. Apropo, i-as ruga pe toti cei care au in avatare logan-urile mele macar sa dea pe undeva sursa lor, daca nu cer prea mult copyright de bun simt wink.gif

DiMaggio, astept mail. TopArt Design


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 4 Dec 2005, 18:49
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(dodoPan @ 2 Dec 2005, 22:48)
prezent. unic reprezentant al firmei  biggrin.gif Bogdan Urdea, TopArt Design. Apropo, i-as ruga pe toti cei care au in avatare logan-urile mele macar sa dea pe undeva sursa lor, daca nu cer prea mult copyright de bun simt wink.gif

DiMaggio, astept mail. TopArt Design
*




mersi wink.gif iti dau mail zilele astea, nu prea am ma intrat pe aici, stau extraordinar de prost cu timpul.


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
snk
post 9 Dec 2005, 16:09
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 February 05




Daca o sa pui un motor de Renault 5 turbo uite un site de unde poti sa comanzi componente pt motor: http://www.k-tecracing.com/catalogue.asp?app=R5 wink.gif
Poti sa sari de 300 de cai (dupa ce spun ei akolo).


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 19:40
Forum Renault