DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anvelope de iarna, iarna nu-i ca vara

EinarN
post 30 Nov 2008, 14:15
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 656
Joined: 17 October 08




@ namidee

Pai stai asa ca , nu-i asa icon_mrgreen.gif

De un super sandero nu poate fi vorba ci se pare mai degraba de un defect si azi fiind duminica n-am unde sa merg si nu pot face nimic. °in cursul saptamīnii ma voi ocupa de problema asta deoarece o deviere de 25 km/ si asta cu gume de iarna este inacceptabila.

Īn ceea ce priveste importatorii particulari treaba lor ce si cum dar , ce-mi pica mie foarte greu la stomac este simplul fapt ca īn ultimul timp apar forumurile de dacii ca ciupercile dupa ploaie īn germania asta si daca continua tot asa vor fi acusi mai multe ca de golf. Trist īnsa ca īn marea parte sīnt unii si aceasi cascati care labaresc una si aceasi tema 24 de ore din 24 sau nu auzi alt ceva decīt vaicareli de-ti iese pe sus si nu mai sti ce sa crezi. Ca sa fiu sincer, pt. a conduce o masina, nu ai nevoie de un forum dar se pare ca īn germania asta cei ce sustin ca au dacii efectiv nu au ci AR VREA sa aibe ca daca are dacie si are servici, n-are timp sa stea īn timpul saptamīnii 24 de ore din 24 īn forumuri si sa TRANCANE cīt īn luna si-n stele ci si-ar vedea de servici si masina.

Nu stiu daca ai observat, eu cel putin nu sīnt aici pe forum pt. masinile astea noi ci mai mult pt. dacia vintage deoarece la astea noi nu am ce scrie. E noua are garantie, se defecteaza, dispare īn service. Punkt.
Am scris īnsa aici treaba cu viteza, ca-mi picase cu tronc fiind ceva iesit din comun si ceva nu-i īn ordine, si nu pt. ca sa "calc" pe careva.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 30 Nov 2008, 21:18
Post #62


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(EinarN @ 30 Nov 2008, 11:33)


Am citit cartea tehinca a masinii toate 144 de pagini din scoarta-n scoarta.
Nici unde nu se specifica viteza maxima a masinii.
*


In Romania viteza maxima a masinii este scrisa pe cartea de identitate a masinii si pe talon...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EinarN
post 2 Dec 2008, 20:08
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 656
Joined: 17 October 08




QUOTE(bobo77 @ 30 Nov 2008, 20:18)
In Romania viteza maxima a masinii este scrisa pe cartea de identitate a masinii si pe talon...
*


La mine īn talon, scrie ce-i pe taho. 200 + o linie = 210 km/h
Se pare ca cei de la īnmatriculari scriu īn talon ce scrie pe taho wacko.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 3 Dec 2008, 13:50
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt






QUOTE(EinarN @ 30 Nov 2008, 14:15)

De un super sandero nu poate fi vorba ci se pare mai degraba de un defect si azi fiind duminica n-am unde sa merg si nu pot face nimic. °in cursul saptamīnii ma voi ocupa de problema asta deoarece o deviere de 25 km/ si asta cu gume de iarna este inacceptabila.
*




Nu vad ce legatura au pneurile cu vitezometrul. Ceea ce conteaza e numarul de turatii al rotii, care inmultit cu circumferinta rotii da viteza. Sau ai pus cumva alte pneuri decat cele recomandate de producator (caz in care circumerinta rotii se modifica)?

QUOTE(EinarN @ 30 Nov 2008, 14:15)
Īn ceea ce priveste importatorii particulari treaba lor ce si cum dar , ce-mi pica mie foarte greu la stomac este simplul fapt ca īn ultimul timp apar forumurile de dacii ca ciupercile dupa ploaie īn germania asta si daca continua tot asa vor fi acusi mai multe ca de golf. Trist īnsa ca īn marea parte sīnt unii si aceasi cascati care labaresc una si aceasi tema 24 de ore din 24 sau nu auzi alt ceva decīt vaicareli de-ti iese pe sus si nu mai sti ce sa crezi. Ca sa fiu sincer, pt. a conduce o masina, nu ai nevoie de un forum dar se pare ca īn germania asta cei ce sustin ca au dacii efectiv nu au ci AR VREA sa aibe ca daca are dacie si are servici, n-are timp sa stea īn timpul saptamīnii 24 de ore din 24 īn forumuri si sa TRANCANE cīt īn luna si-n stele ci si-ar vedea de servici si masina.
*



Pai e normal sa fie asa. Adica, pe un forum multi scriu cand au probleme cu masina si cauta solutii, si asta e valabil la toti producatorii. Ia citeste mataluta sectiunea de probleme tehnice la Logan, zici ca e rabla secolului. Banuiesc ca si posesorii de Sandero citesc pe-acolo (eu unul asa fac) inainte de a posta si asta a redus numarul topicurilor la probleme tehnice Sandero.


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
billbobdoe
post 3 Dec 2008, 22:30
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 14 June 08




ON TOPIC:

Preturi in reteaua Dacia:

Montat anvelope iarna: 58ron
Echilibrat roti (fara plumbi): 60 ron

Impresii personale:
- Plusuri: cu programare, nu mai stai la coada in frig; nu se lucreaza la repezeala; esti tratat omeneste
- Minusuri: montat+echilbrat m-a ajuns cu ~ 40 ron mai scump ca in targ (parerea mea ca ~20 ron fac plusurile)

This post has been edited by billbobdoe: 3 Dec 2008, 22:32


--------------------
Dacia Sandero Laureate 1.6 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EinarN
post 4 Dec 2008, 00:46
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 656
Joined: 17 October 08




QUOTE(namidee @ 3 Dec 2008, 12:50)
Nu vad ce legatura au pneurile cu vitezometrul. Ceea ce conteaza e numarul de turatii al rotii, care inmultit cu circumferinta rotii da viteza. Sau ai pus cumva alte pneuri decat cele recomandate de producator (caz in care circumerinta rotii se modifica)?
turatia rotii nu se ia din butucul rotii circumferinta etc, semnalul pt. taho se ia de la cutia de viteze de la ieirea cardan ce se afla īn ea unde intra capul planetarelor. Vezi vreun fir pe la roti care duce la blocul taho prin centralizator ? Eu nu. Singurul lucru ce-i la roti sīnt senzorii ABS wink.gif

Logan / Sandero nu-i Dacia 1300.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Dec 2008, 03:17
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Daca ai schimbat anvelopele cu altele de alta dimensiune decat cea trecuta in talon, influenteaza viteza afisata.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 4 Dec 2008, 10:18
Post #68


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




acestea fiind zise, va rog sa va concentrati asupra anvelopelor si sa lasati deoparte discutia despre efectele sau legalitatea modificarii dimensiunilor anvelopelor utilizate!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slaiciprian
post 6 Dec 2008, 11:35
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 872
Joined: 13 October 07
From: Botosani




QUOTE(EinarN @ 30 Nov 2008, 08:17)
@ Serje

La toate masinile se noteaza īn fisa viteza maxima DE SIGURANTA si nu viteza maxima de de test limita care de regula este mai mare iar īn ceea ce priveste diferentele la parametri tehnici de la tara la tara la acelasi tipt de masina, am patit-o nu o data.

Am scris si īn celalalt topic de BMW-ul adus din SUA Care la 180 se "sugruma" singur cu toate ca putea lejer peste 200.

La Dacia clasica (1300) si aici am avut o surpriza cu cītiva ani īn urma.
Īn timp ce o Dacie 1300 pe strazile romānesti nu ducea mai mult de 135 km/h si daca īncercai sa-i dai mai mult se "sugruma" singura si nu mai tragea, o Dacia clasica (1300) facuta pt fosta DDR tragea lejer 155 km/h (testat pe autostrada Berlin - Leipzig) dupa care nu mai putea.

Ca atare eu nu ma pot lua dupa ce povestesc cei de la Dacia si ce scriu ei īn fisa tehnica la masinile facute pt. piata romāneasca si asa pe līnga asta ma gīndesc si la alternativa ca cele produse pt. intern sīnt (POATE) īncuiate electronic exact asa ca BMW-ul adus din Sua.
*


radmasa.gif

post-336-1110552475.gif

am gasit cipul care imi incuia viteza la dacie, l-am descuiat, si surpriza...
am "facut" vre-o 3 bemveuri si vre-o doua mertzuri ieri... ce viteze... ce acceleratii are acum... adrenalina pura... (evident, sunt convins ca merturile si beemveurile erau din alea "incuiate, dar oricum...)

post-336-1110552475.gif

This post has been edited by slaiciprian: 6 Dec 2008, 11:36


--------------------
dacia 1310 1990

Nu conduce mai repede decat poate sa zboare ingerul tau pazitor.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusWsW
post 4 Dec 2009, 09:14
Post #70


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 9 May 04




Super afaceri se fac aici ! 200 lei pe o anvelopa cu niciun renume in loc de 235 lei pe una care are teste facute garla in toate conditiile de drum si temperatura. Merg pe ideea "dai un ban dar stai in fata", ca iarna tare bine e sa fii in fata. Fac poze cu ceea ce mi-am luat eu, si va spun, merita pana la ultimul banut! 235lei/buc


Cat privetse dimensiunea am 2 lucruri de spus:

1 - viteza creste cu 3km la 100/h adica. Ppe gps in loc de 93/h ai 96-97/h la 100/h cat arata ceasul


2 - eu merg des, dar foarte des de la Buc la Bv- moieciu-fundata si de-aia mi-am luat 195/65-15 insa ca un minus, nu mai are asa de multa stabilitate, se leagana in curbe Dar nu stiu daca iarna conteaza asa de mult pt ca nimeni nu e inconstient zic eu, sa mearga cu viteze de peste 90-100/h

This post has been edited by MariusWsW: 4 Dec 2009, 09:40

Attached thumbnail(s)
Imagine0360.jpg ( Size: 398.75k ) Number of downloads: 1813
Imagine0361.jpg ( Size: 481.16k ) Number of downloads: 1907
Imagine0362.jpg ( Size: 292.24k ) Number of downloads: 1819
Imagine0363.jpg ( Size: 356.83k ) Number of downloads: 1681
Imagine0364.jpg ( Size: 363.55k ) Number of downloads: 1581
Imagine0365.jpg ( Size: 498.86k ) Number of downloads: 350


--------------------
Omului ii trebuie 1 an sa invete sa vorbeasca si o viata sa invete sa taca...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavian_butuc
post 9 Nov 2010, 09:51
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 8 November 10




vreau sa imi iau si eu tigar winter si vreau sa stiu daca merita...

multumesc anticipat


--------------------
dacia logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 9 Nov 2010, 12:07
Post #72


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Nu prea. Cu Tigar noi-noute puse pe fata am avut probleme mai mari la iesirea din zapada semi-intarita decat cele avute cu Sava Eskimo purtate 2 ierni. In rest nu am simtit mare diferenta, adica pe uscat/ zapada batatorita/ zapada proaspata (strat subtire) erau cam tot pe acolo.
Le-am schimbat pe cele de pe fata din cauza unui cui infipt intr-un Eskimo. Comparatia intre Sava vechi si Tigar noi e facuta in zile consecutive, acelasi loc de parcare, aceleasi anvelope pe spate.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 20 Nov 2010, 11:49
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




Am sa va spun un secret despre anvelope de iarna. Daca fabricantul este din tara nordica, acolo este cel mai bine facut profil, material si forma.


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 20 Nov 2010, 22:11
Post #74


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Ce naiba nu ai spus mai devreme mai...stiam si eu ce sa-mi cumpar.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 20 Nov 2010, 22:24
Post #75


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




QUOTE(rodi @ 20 Nov 2010, 11:49)
Am sa va spun un secret despre anvelope de iarna. Daca fabricantul este din tara nordica, acolo este cel mai bine facut profil, material si forma.
*



'Ai de plm radmasa.gif . De unde le scoti ma? China este destul de "nordica"? blush.gif


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 20 Nov 2010, 23:10
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




Nordul Europei...

De unde stiu : Din lunga practica : Rezista si pe vara fierbinte - asa sunt de bune la material...

Le egaleaza si altele dar acestea sunt sigure la ei - cum sa isi permita altfel ? In tara lor inzapezita 2/3 an ?

Si nu vorbesc de all season !

This post has been edited by rodi: 20 Nov 2010, 23:12


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 21 Nov 2010, 09:57
Post #77


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Te referi probabil la Nokian ca brand. WR2 G2 sunt foarte bune, dar este un profil adaptat zonei noastre de Europa. La ei, īn țćrile nordice, se vānd alte modele, mai agresive, profile pe care eu nu le-am vćzut la vānzare pe la noi.


--------------------
- - -
Cānd vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusWsW
post 16 Dec 2010, 10:20
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 9 May 04




Hai sa vorbim de lucruri concrete...sunt satul de pareri de doi bani pe toate site-urile...mai ales pe aici; sunt unii care vorbesc din "propria lor experienta" care au condus un jaguar cu gume de iarna care merg foarte bine vara in colin mcrae, sau nfs....super astia, ii admir!
Vorbiti mai nene (aviz amatorilor) despre gume pe care LE-ATI cumparat VOI, cu banii vostri, si pe care le-ati testat voi, dupa ce in prealabil ati citit specificatii tehnice, teste de comparatie si apoi testul final - VOI INSIVA!

Asa m-am nimerit la o vulcanizare la care a venit un neghiob cu audi a4 pe care se lauda ca a dat 42k de euro, cu tigaruri sh de 225/45/17 de iarna....au ras aia toti pe acolo....vrei bun-da bani si ia ce e bun, vrei sa treci doar iarna, ia ceva de firma sh bun (ca se gasesc daca ai rabdarae sa cauti) sau, fii prost, ia chinezarii si pune pe porsche...vorba aia!

In primul rand vorbesc din experienta mea, si sa nu-mi fie spre lauda, insa iarna merg saptamanal la schi si ma confrunt cu ea in maxime conditii. Un cauciuc bun de iarna este unul ingust si inalt. Care sa nu respecte specificatiile producatorului de masini ( in speta dacia) respectiv in cazul nostru 185/65/15. Am optat pt 195/65/15, adevarat, mai lat putin...dar dupa cautari si telefoane nenumarate am inteles ca la noi nu se comercializeaza o guma mai mica de 195/65/15 din goodyear ultragrip extreme...anul trecut....acum oricum nu mai conteaza.
Pt cunoscatori dau mai jos cateva specificatii vizavi de modelul standard:

Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/km Difference
185/65-15 120mm 311mm 622mm 1952mm 512 0.0%
195/65-15 127mm 317mm 634mm 1993mm 502 2.1%

este mai inalt, ceea ce face ca intreaga masina sa fie mai inalta, ceea ce e un avantaj in fata nametilor, intra mai usor in zapada si ajunge la partea aderenta mai usor ( si ca sa nu existe contraziceri pe aici, luati ca etalon cursele wrc pe zapada, veti constata ca gumele sunt de cel mult 155/80/16 pt subaru, mitsibishi...etc) plus cuiele aferente.

Nu am nimic cu chinezariile, sunt excelente daca vrem sa ne miscam doar prin oras, unde e mai tot timpul deszapezit...insa, pt extremisti, firma si studiile facute pe profiluri isi spun cuvantul.

Licentele de tip michelin, nankang, nokian....e ca si cum ti-ai lua dacia si ai avea pretentii de renault!
Pt cunoscatori, nokian face unele dintre cele mai bune profiluri de iarna, imprumutate si modificate de marii producatori internationali.

drumuri bune!


--------------------
Omului ii trebuie 1 an sa invete sa vorbeasca si o viata sa invete sa taca...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabylzr
post 16 Dec 2010, 13:47
Post #79


membru autentic


Group: Members
Posts: 598
Joined: 7 October 06
From: MANGALIA




QUOTE(MariusWsW @ 16 Dec 2010, 10:20)
Un cauciuc bun de iarna este unul ingust si inalt. Care sa nu respecte specificatiile producatorului de masini ( in speta dacia) respectiv in cazul nostru 185/65/15. Am optat pt 195/65/15, adevarat, mai lat putin...dar dupa cautari si  telefoane nenumarate am inteles ca la noi nu se comercializeaza o guma mai mica de 195/65/15 din goodyear ultragrip extreme...anul trecut....acum oricum nu mai conteaza.
*


Daca este asa cum spui tu oare producatorul nu recomanda el dimensiunile astea pentru iarna , eu nu iti dau dreptate .


--------------------
Skoda Octavia 2, ex logan laureate 1,5 dci/2006 1,6/2005 - CT------
Forza Steaua
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusWsW
post 17 Dec 2010, 00:03
Post #80


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 9 May 04




iar vorbim fara sa gandim....oare toate masinile au dimensiunile rotilor identice??
tocmai, ca pt cei care vor sa isi puna de ex pe maseratti 285/35/22 isi pun asa, care nu, isi pun mai inguste, mai uita-te si tu pe la tv la curse de masini pe zapada si gheata si ai sa imi dai dreptate


--------------------
Omului ii trebuie 1 an sa invete sa vorbeasca si o viata sa invete sa taca...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabylzr
post 17 Dec 2010, 07:12
Post #81


membru autentic


Group: Members
Posts: 598
Joined: 7 October 06
From: MANGALIA




Si eu credeam ca vorbom de sandero-logan si in fond si la urma urmei cine dracu te crezi tu de spui la toata lumea ca nu gandeste ?


--------------------
Skoda Octavia 2, ex logan laureate 1,5 dci/2006 1,6/2005 - CT------
Forza Steaua
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 17 Dec 2010, 23:20
Post #82


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




QUOTE(MariusWsW @ 16 Dec 2010, 11:20)
Nu am nimic cu chinezariile, sunt excelente daca vrem sa ne miscam doar prin oras, unde e mai tot timpul deszapezit...insa, pt extremisti, firma si studiile facute pe profiluri isi spun cuvantul.

Licentele de tip michelin, nankang, nokian....e ca si cum ti-ai lua dacia si ai avea pretentii de renault!
Pt cunoscatori, nokian face unele dintre cele mai bune profiluri de iarna, imprumutate si modificate de marii producatori internationali.
drumuri bune!
*




Bun venit pe forumul Dacia, aria Sandero.



--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusWsW
post 18 Dec 2010, 20:04
Post #83


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 9 May 04




gabylzr, citeste toate postarile de pe topicul asta, si ai sa intelegi, sunt sigur...


--------------------
Omului ii trebuie 1 an sa invete sa vorbeasca si o viata sa invete sa taca...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
history
post 29 Mar 2011, 17:19
Post #84


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 30 April 06
From: Craiova




El a inteles, tu mai ai ceva probleme. 182.gif


--------------------
Citroen C4 2009 - DJ-26-DIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 7 Aug 2011, 12:21
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




cine imi poate spune o parere despre firestone wh2evo ??? am gasit la 230 pe net si ma tenteaza. dar nu am auzit mai nimic de ele.


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 10 Aug 2011, 09:22
Post #86


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Marca e prea cunoscuta ca sa ai dubii. Daca nu-ti propui sa faci sporturi extreme pe timpul iernii, aproape orice ai lua e bun. Pe paginile de teste vezi rezultate contradictorii la cauciucuri apartinind aceleaiasi marci, de obicei celebre. Asa ca, pentru o utilizare normala, n-ar trebui sa-ti faci probleme.


This post has been edited by corbex: 10 Aug 2011, 09:28


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 10 Aug 2011, 16:47
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




nu. imi propun sa merg cat se poate de normal, fara nicio escapada. eu de regula cand ninge mai tare las masina acasa, dar acum cu amenzile astea tre sa-mi iau gume de iarna si pentru cativa fulgi. si nu as lua chiar ce e mai ieftin, dar nici nu vreau sa dau prea mult.


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 10 Aug 2011, 22:05
Post #88


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




@vic24 unde le-ai gasit la pretul asta?


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 11 Aug 2011, 05:29
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08






--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 14 Aug 2011, 16:03
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




pana la urma am luat debica frigo 2 de pe acelasi site. imi place mai mult profilul, e mai agresiv. la 213 ron. am luat 4 si transportul a fost moca. comanda vineri si au venit sambata. sunt faine.


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:26
Forum Renault