DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> SINGAPORE GP, Detalii despre circuit

sb-55-dan
post 17 Sep 2018, 10:12
Post #151


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Hamilton a facut un pas mare catre un nou titlu. Inca 3 curse castigate si titlul e in mare proportie castigat.
Go go Mercedes wub.gif happy.gif happy.gif


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 17 Sep 2018, 10:21
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Sa fim realisti...desi suint fan Ferrari, Hamilton ia din nou titlul.Ce imi pare rau e ca se apropie mult prea tare de Schumacher si comparatie nu este deloc corecta.


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 17 Sep 2018, 10:34
Post #153


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Mai are pana la Schumacher. Inseamna si 2019 si 2020 sa le castige. Mai greu, totusi.
Se pare ca trebuie sa ma resemnez si eu: nu-mi place Ham, nu-mi place Ferrari. Tin cu Vettel ca mi se pare o idee mai bun si mi-ar fi placut sa fie el cu 5 titluri primul in loc de Ham. Dar la cum se impusca in picior broscarii ma doare mintea.
Zilele trecute echipele si-au ales pneurile pt Singapore: Ferrari a bagat 80% mov. Pe bune, chiar nu te gandesti ca mai ai nevoie de o optiune? Si daca zbarnai pe mov si daca echipa se misca excelent la boxe si te scoate in 2.2-2.4 tot pici in trafic si faci praf gumele. Deci tot ce recuperezi prin viteza-chiar si oprirea suplimentara- pierzi in trafic. Nu mai zic de Safety Car. La Singapore probabilitatea era de 100%.

This post has been edited by Solon: 17 Sep 2018, 10:34


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Sep 2018, 11:39
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Week-end de uitat pentru Ferrari; un esec strict din cauza lor. La ora actuala Hamilton merita titlul fara discutie. Vettel mai poate castiga doar printr-o minune.

Nu imi amintesc cand m-am plictisit mai tare la o cursa de F1. Sper ca Monaco, Baku si Singapore sa ramana singurele circuite stradale.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 17 Sep 2018, 13:29
Post #155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Hai ca Perez cu Sirotkin au fost simpatici. De 3 ori s-au intalnit.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Sep 2018, 13:51
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Perez cu Sirotkin, Grosjean cu Sirotkin (Grosjean este la 3 puncte de penalizare de un 'race ban'), Gasli cu Stroll ..... momente in care speram la un alt SC pentru ca Vettel sa poate intra si sa schimbe pneurile. Nu a fost sa fie.....


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 17 Sep 2018, 14:12
Post #157


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Iti dai seama ca nu l-ar fi ajutat cu mare lucru, ca ar fi facut exact aceeasi manevra si Hamilton si Verstappen., Iar Bottas s-ar fi asigurat ca-i tine pe toti in loc pana trece Hamilton de el.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Sep 2018, 14:22
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Nu neaparat ca Hamilton si Verstappen sa fi facut acelasi lucru in acelasi moment. Adu-ti aminte de cursa de la Beijing unde victoria lui Ricciardo a venit exact din momentul de inspiratie pe care doar RBR l-a avut. Ferrari si Mercedes nu au schimbat sub SC.
In fine, era doar speranta unei posibile rasturnari de situatii intr-un week-end in care lui Ferrari nu i-a iesit nimic. Problema este ca atunci cand cei de la Ferrari au gresit (Germania, Franta, Italia, Singapore, Baku), Hamilton a castigat. De aici si diferenta de puncte actuala.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 17 Sep 2018, 14:46
Post #159


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Anul asta masina Ferrari a fost peste Mercedes. Din punctul meu de vedere Hamilton e peste Vettel ca driver si aici s-a facut diferenta.


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Sep 2018, 14:56
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Hamilton a avut momentele lui de glorie, fara discutii. Ultimul, Singapore. Calificari + cursa.
Dar in Germania, cand Bottas nu a fost lasat sa castige, cum a fost? Plus ca Hamilton nu a fost penalizat pentru intrarea la boxe anulata in ultimul moment.
In Italia cum a fost cand Bottas si-a facut treaba de locotenent?
In Baku, cand Hamilton a primit cadou victoria, cum a fost? Tot asa, cel mai bun?

Meritul lui Mercedes este ca au jucat perfect in echipa. Si de aici succesul actual a lui Hamilton. Ca e sau nu cel mai bun, nu stiu. Strict ca si ordine in clasament, da, este cel mai bun. Fara ajutor de la echipa si fara un Bottas perfect ca si locotenent, nu stiu daca situatia ar fi fost aceeasi.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 17 Sep 2018, 15:04
Post #161


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Sa fim realisti, Kimi a concurat strict pentru Vettel si nu doar anul asta. E evident ca amandoi sunt locotenenti (Botas si Kimi).
Daca avea sange in el Vettel trebuia sa treaca de Verstappen cu orice pret (la iesirea de la boxe).


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 17 Sep 2018, 20:09
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Lui Bottas dupa Monza i se spune Blockkas. Funny!k
Mistp raspunsul lui kimi: ii mai tb 10 ture ca sa poata sa il atace pe bottas. Pe bune, putea cursa sa tina 7 ore si degeaba.

This post has been edited by Solon: 17 Sep 2018, 20:10


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raduchu
post 17 Sep 2018, 20:40
Post #163


Nu-mi arde becu'


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 21 April 09




Astia de la Ferrari is nebooni. Nu si-au mancat pastele inainte de cursa sau nu stiu ce se intampla cu ei.




--------------------
Renault 25 '86 2 x Volkswagen Passat '08 Highline '10 R-Line
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 18 Sep 2018, 08:10
Post #164


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Sper sa nu manance multi ani de acum inainte icon_mrgreen.gif


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 20 Sep 2019, 12:20
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Prefer sa nu comentez, doar las poza asta aici. Este de la conferinta de presa din Singapore.

Attached thumbnail(s)
piti.jpg ( Size: 96.59k ) Number of downloads: 234


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 21 Sep 2019, 17:31
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Azi nu le mai avea. Era lac de apa dupa calificari. M-am bucurat degeaba, Vettel a ars prea repede pneurile. Iar Leclerc.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 23 Sep 2019, 07:37
Post #167


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Ferrari a scos o dubla norocoasa dupa o cursa destul de anosta, sa zicem ca puntele conteaza...Leclerc putea sa castige dar echipa i-a aratat ca inca este vioara a doua si astfel Vettel a obtinut primul loc, muncit si de el dar ajutat si de echipa.
Renault, ca de obicei, destul de slab dar Norris iar a scos un loc bun..un pilot care chiar promite si care merita o masina mai buna.Haas se pierde usor-usor, Red Bull Racing merita cel putin locul 3.Alfa Romeo nu merge rau, Giovinazzi se descurca acceptabil insa Kimi a fost in lipsa de chef ieri rofl1.gif
Per ansamblu, Singapore e un circuit anost, nu mi-ar parea rau sa il si scoata!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 23 Sep 2019, 08:21
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Ferrari: Vineri spuneam ca in week-end va fi o lupta intre Vettel si Verstappen. Sambata, dupa calificari, ma gandeam (pentru cursa) la un 'deja-vu' de la Spa si Monza: Leclerc primul, Hamilton al doilea. Duminica Ferrari a scos un rezultat la care nu m-as fi gandit in acest sezon: 1 - 2 dupa vreo 2 ani. Si nu oricum, ci fara sa-i atace nimeni. Daca nu erau cele 3 SC, probabil terminau mult mai in fata.
Pacat insa ca Ferrari s-a trezit atat de tarziu.

Alfa Romeo: Giovinazzi merge bine de cand ii este amenintata pozitia la Alfa Romeo, mai ales dupa prostia pe care a facut-o la Spa. Oricum, a reusit ieri sa duca Alfa Romeo la conducerea cursei pentru cateva tururi. Nu s-a mai intamplat de vreo 4 sau 5 ani ca o alta echipa in afara Ferrari/Mercedes/Red Bull sa fie la conducerea cursei. E bine pentru moral.
Iar legat de istoria Alfa Romeo: "In a fighting drive at Marina Bay, Giovinazzi gave Alfa Romeo their first laps in the lead of a Grand Prix since 1983."
Ceea ce nu inteleg insa este de ce Raikkonen nu a schimbat pneurile la unul dintre primele 2 SC. Ar fi putut scoate cateva puncte si nu s-ar mai fi ajuns la incidentul in urma caruia a abandonat.


Circuitele stradale sunt anoste si nu le inteleg rostul. Monte Carlo ar putea ramane singura exceptie (casa celor mai multi dintre piloti, lumea 'buna', bani multi, lux, expunere etc.), insa restul curselor stradale ar trebui eliminate (din punctul meu de vedere). Ma mai uit si la Formula E care este doar pe circuite stradale. Plictiseala mai mare nici ca exista.

This post has been edited by centurion: 23 Sep 2019, 08:44


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 23 Sep 2019, 08:24
Post #169


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Eu nu as cataloga dubla Ferrari ca norocoasa, dupa vacanta de vara se vede un salt imens la ei. Plus dupa calificari se vedea ca sunt puternici, deci nu vad unde e norocul aici.
Leclerc a fost impiedicat sa atace pe final, deoarece la cum e circuitul putea usor sa iasa un clinci care ar fi scos ambele masini din lupta. Cred ca la fel i se zicea si lui Vettel daca era al doilea. Depasirea lui Vettel la Hamilton si Leclerc, facuta la boxe, a dovedid ca cine schimba mai repede castiga, ca in ultimele curse. La fel se putea sa iasa un SC si sa castige cei ce au asteptat mai mult...
Ferrari au facut urmatoarea tactica la schimbul de pneuri: Leclerc in fruntea cursei mergea incet, ii tinea pe toti. L-au scos pe Vettel, care apoi a avut circuitul liber, iar Hamilton a fost intarziat de Leclerc suficient cat Vettel sa iasa in fata. Doar ca Vettel asa mult a fortat incat a iesit si in fata lui Leclerc. Leclerc s-a comportat apoi ca un copil, s-a vaicarit si a stat bosumflat la festivitati, trebuie sa se mai maturizeze putin, ca talent are.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 23 Sep 2019, 08:31
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Lui Ferrari i-a iesit tot in acest week-end, strategia a functionat perfect. Pozitia 1 pentru Vettel dupa schimbul de pneuri a fost exact cum spuneai si tu: Vettel a fortat intr-un moment in care Leclerc inca impunea ritm fals. Daca nu ma insel, schimbul lui Vettel a fost chiar mai slab decat a lui Leclerc.

This post has been edited by centurion: 23 Sep 2019, 08:48


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 2 Oct 2022, 15:26
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Ce gluma e acest Latifi, nu merita nici macar statutul de pay driver.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 2 Oct 2022, 19:01
Post #172


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Când v-am zis că Perez e bun...



P.s.: n-am văzut cursa, că-s în epoca de piatră pt. o săptămână. E clar totuși de ceva timp cam care-i valoarea piloților, echipelor și mașinilor.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Oct 2022, 08:30
Post #173


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(mircea_aq @ 2 Oct 2022, 15:26)
Ce gluma e acest Latifi, nu merita nici macar statutul de pay driver.
*


Oricum il mai vedem doar anul asta si gata.

QUOTE(maho @ 2 Oct 2022, 19:01)
Când v-am zis că Perez e bun...
*


E bun...dar nici cu Leclerc nu mi-e rusine.....nu l-a pus nicio secunda sub presiune. Da, a stat acolo la aspiratie dar n-a reusit sa declanseze nici macar o tentativa de atac. Dupa care a abandonat asediul, iar Perez sub amenintarea unei posibile penalizari de 5 sec a tras tare ca sa compenseze.

Nu inteleg ce-i cu Ferrari. Foarte rapizi in calificari, deci clar masina poate, insa in cursa RB superiori.
Incep sa cred ca echipa nu are incredere in fiabilitatea masinii si in regim de cursa o domolesc din setari, ca altfel nu-mi explic de ce e racheta in calificari si in cursa nu poate tine pasul.

Greseli mari la Lewis, Max....zici ca erau incepatori. smile.gif Max rateaza prima sansa sa fie campion inainte de finalul sezonului.....cu atat mai mult cu cat se zovneste un scandal la orizint, care l-ar putea deposeda de titlul din 2021.

Oricum, cursa mi s-a parut destul de plictisitoare, dar nici nu sunt un fan al curselor de tip street circuit. Daca ar fi dupa mine le-as elimina din calendar incepand cu Monaco (da, stiu ca fluier in biserica biggrin.gif )

This post has been edited by vallixx: 3 Oct 2022, 08:33


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 3 Oct 2022, 09:09
Post #174


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Probabil că Ferrari s-au mulțumit cu un loc 2 sigur în loc să riște să îl atace pe Perez...care e un pilot ce știe foarte bine să se apere. Plus că nici mașina Ferrari nu părea chiar mai rapidă. Ce nu înțeleg e de ce totuși nu au încercat să rămână în cele 5 secunde...adică la finalul cursei am auzit un team radio Ferrari în care ii ziceau lui Leclerc că Perez e pasibil de sancțiune de 10 secunde. Dacă asta credeau atunci e din nou o eroare de judecata. Dacă pur și simplu nu se puteau apropia atunci aia e...atât s-a putut. Părerea mea e ca la finalul sezonului Perez nu Leclerc va fi pilotul de pe 2.

Surprinzător a fost Riccardo...adică a beneficiat și de niște abandonuri în față dar a condus bine cursa asta. Se vede ca încearcă să își găsească un loc. Dacă se confirma și că De Vries a semnat cu Alpha Tauri atunci e și Gasly pe liber și probabil ca el va avea șanse mari să ocupe locul de la Alpine la care spera Riccardo

Cat despre scandalul cu bugetul...nu cred că vor fi sancțiuni semnificative. După ce au dat cu batul în baltă la finalul anului trecut nu cred că FIA își vor asuma încă un scandal prin retragerea titlului pentru Max. Găsesc ei o sancțiune mai blândă...dacă se confirma zvonurile. Totuși au apărut în Germania, ăsta e un semn de întrebare


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Oct 2022, 10:10
Post #175


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Si eu tind sa cred ca Leclerc nu s-a putut apropia mai mult. La un moment dat, pentru cateva tururi era hotarat sa atace, se vedea ca merge la limita ca dansa masina la iesirile din viraje, facea fastest lap dupa fastest lap.....si cu toate astea nu l-a pus nicio secunda in dificultate reala pe Perez.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 3 Oct 2022, 10:37
Post #176


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Riccardo si Lando a stat in cursa si au schimbat sub Safety Car. Inafara de abandonuri si schimbul la momentul potrivit, Riccardo a beneficiat de greselile celor din fata (Ham, Ver) si a strategiei echipei Alpha Tauri (astia au schimbat pe slick-uri prea devreme). A recunoscut si el ca a avut noroc in cursa.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 3 Oct 2022, 10:47
Post #177


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Cu tot ce am ramas din cursa asta a fost comentariul lui Russel la adresa lui Mick : "Schumacher's defending like its the race of his life, crikey" . Avea si asta micu' sansa sa mai inhate un punct, s-a dus totul in fasole iarasi, fara sa fie el de vina.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Oct 2022, 11:03
Post #178


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Azi nu e vina lui, maine nu e vina lui, dar posibil sa nu mai aiba loc la anul.
Parca sefu' nu l-ar mai vrea, exista zvonuri ca ar putea veni Ricci....

Deocamdata singurul confirmat ca pleaca e Latifi, dar sunt si multi "pretendenti" care in momentul asta cauta post liber......Ricci, De Vries, Herta....

HAAS il are confirmat pe KMag, Schumi e inca incert.
Williams il are confirmat pe Albon, deci ar fi un loc liber in locul lui Latifi.
Alpha Tauri il are confirmat pe Tsunoda, daca pleaca Gasly probabil va merge la Alpine, deci un loc liber ar mai fi si aici.

De vazut cum se vor desfasura evenimentele.

This post has been edited by vallixx: 3 Oct 2022, 11:17


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 3 Oct 2022, 13:23
Post #179


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Varianta cu Herta se pare că momentan a picat. Și, sincer, De Vries chiar a arătat că e rapid când l-a înlocuit pe Albon. Latifi reușește să fie pe locul 21 într-o grilă cu 20 de piloți iar un debutant ia puncte cu o mașină identică în prima lui cursă...și o mașină dificilă, nu una de top. Probabil că Gasly va merge la Alpine, ar face o echipă 100% franceză și e un pilot care aduce puncte... și De Vries ar merge la Alpha Tauri, posibil ca pregătire pentru înlocuirea lui Perez peste 1-2 sezoane la Redbull. Deci mai rămân de lămurit lucrurile cu locurile de la Haas și Williams. Haas cică l-ar cam dori pe Hulkenberg, probabil că s-au saturat sa tot repare mașini lovite de Schumacher. Frumos ar fi să anunțe Hamilton că se retrage la finalul sezonului, ar agita un pic lucrurile smile.gif


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 3 Oct 2022, 13:38
Post #180


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(AndreiMR @ 3 Oct 2022, 13:23)
probabil că s-au saturat sa tot repare mașini lovite de Schumacher.
*


E, na, a scapat-o de doua ori. Inca nu-s destule ca sa zici ca e un pattern.

Sincer, daca vrea sa-l inlocuiasca pe Mick cu Hulk are doar de pierdut. Sunt convins ca multi se uita la Haas DOAR din cauza ca e Mick acolo, altminteri sorry, dar masina aia e minardi-ul zilelor noastre, cand ajunge in puncte e sarbatoare. Si pana la urma ce vinde oricare echipa de F1, e expunere in media. Fix de Hulkenberg o sa se agite sa vorbeasca.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:08
Forum Renault