DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bucse plastic tija stergatoare Logan 2007

Tweak
post 6 Jun 2016, 17:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 July 06




Salutare colegi,

Am dat de o belea, de azi dimineata nu mai mergeau deloc stergatoarele. Am desfacut tot sistemul si am gasit o bucsa de plastic care leaga tijele intre ele rupta. E vorba de piesele incercuite din poza, sunt 3 in total, la mine prima s-a rupt. Am tot cautat pe google fara succes, am intrebat si la un magazin de piese si vroiau sa imi vanda ansamblul cu totul.

Pot gasi undeva doar bucsa de plastic respectiva? Exista vreun cod de piesa pt ea? E total stupid sa cumpar tot ansamblul pt 1 bucsa care nu are cum sa coste mai mult de 5 lei. Din pacate fara piesa respectiva nu pot folosi stergatoarele, nu vreti sa stiti cum m-am chinuit azi sa circul prin oras pe ploaie fara stergatoare.

Multumesc!


Attached thumbnail(s)
bucse_plastic.jpg ( Size: 274.51k ) Number of downloads: 64


--------------------
Logan 1.4 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tweak
post 7 Jun 2016, 20:59
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 July 06




Am incercat in Vitan si degeaba, nu a vrut nimeni sa imi vinda doar kkturile alea de plastic. Doar ansamblul fara motoras, la 250 lei sau cu tot cu motoras 700 lei radmasa.gif
Am gasit in schimb la dezmembrari, 50 lei tot (ansamblu + motoras), Bosch (asta al meu era Mako, made in turkey). L-am montat, merge perfect.

Deci doar la dezmembrari se poate gasi din pacate la un pret rezonabil.

This post has been edited by Tweak: 7 Jun 2016, 20:59


--------------------
Logan 1.4 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:52
Forum Renault