DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Amenda 2006

reddacy
post 15 Dec 2016, 12:33
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 18 January 08
From: In inima Ardealului




Stie cineva in 2006 unde se plateau amenzile?
Acu dupa 10 ani m-am trezit cu notificari de la primaria din orasul unde am stat(am acolo un teren vai de el) ca am 2 amenzi din 2006.Una din ele am platit-o dar nu mai stiu unde, in orasul actual :trezorerie ,banca,cec...etc.


--------------------
dacia solenza 2003 scala - AB-29-RAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 15 Dec 2016, 12:46
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu s-a prescris de-atunci?


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reddacy
post 15 Dec 2016, 13:24
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 18 January 08
From: In inima Ardealului




Cineva mi-a zis ca daca te-au notificat atunci nu.


--------------------
dacia solenza 2003 scala - AB-29-RAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 15 Dec 2016, 15:52
Post #4


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Pai tu zici ca te-au notificat acum, deci ar insemna ca-i prescrisa. Zi-le sa-ti faca dovada ca te-au notificat in maxim 5 ani de la primirea amenzii, si intreaba-i de ce nu ti-a aparut amenda aia ca restanta atunci cand ti-ai platit impozitele.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reddacy
post 15 Dec 2016, 19:42
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 18 January 08
From: In inima Ardealului




E o idee buna.Daca nu gasesc o dovada ceva.


--------------------
dacia solenza 2003 scala - AB-29-RAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Dec 2016, 20:50
Post #6


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu le-as trimite o scrisoare in care le-as spune, in mare, ceva de genul
"Referitor la adresa dvbs. nr... din data de... prin care imi comunicati ca figurez in evidentele dvs. cu 2 amenzi neplatite de acum 10 ani (le-as da si data amenzilor) va informez ca eu am achitat la momentul respectiv cele doua amenzi si acest lucru ar trebui sa se regaseasca in evidentele dvs.
Data fiind perioada mare scursa de la respectivele amenzi, daca nu reusiti sa regasiti in evidentele dvs. dovada faptului ca eu am platit respectivele amenzi, va rog sa constatati ca sunt incidente prevederile art. 110 alin. (1) din Codul de Procedura Fiscala privind prescrierea dreptului organului fiscal de a stabili creante fiscale, termenul de 5 ani scurs de la 1 iulie a anului urmator celui pentru care se datoreaza obligatia fiscala fiind indeplinit de mai mult de 3 ani.
Astfel urmeaza sa constatati implinirea termenului de prescriptie a dreptului de stabilire a creantei fiscale in conformitate cu art. 110 alin. (1) C.pr.Fisc. si, in conformitate cu prevederile art. 112 din Codul de Procedura Fiscala, sa incetati procedurile fiscale declansate."

Cu iubire, cu dragoste, cu cele mai alese sentimente/ganduri, cu deosebita/aleasa consideratie, cu deosebita stima, va rog sa primiti expresia celor mai distinse sentimente etc, etc.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reddacy
post 16 Dec 2016, 12:45
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 18 January 08
From: In inima Ardealului




Multumesc de idee.Chiar am sa fac o adresa catre ei.


--------------------
dacia solenza 2003 scala - AB-29-RAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavian.gagu
post 16 Dec 2016, 22:32
Post #8


Bucuresti


Group: Members
Posts: 437
Joined: 19 April 13
From: hell




QUOTE(klaus @ 15 Dec 2016, 20:50)
Eu le-as trimite o scrisoare in care le-as spune, in mare, ceva de genul
"Referitor la adresa dvbs. nr... din data de... prin care imi comunicati ca figurez in evidentele dvs. cu 2 amenzi neplatite de acum 10 ani (le-as da si data amenzilor) va informez ca eu am achitat la momentul respectiv cele doua amenzi si acest lucru ar trebui sa se regaseasca in evidentele dvs.
Data fiind perioada mare scursa de la respectivele amenzi, daca nu reusiti sa regasiti in evidentele dvs. dovada faptului ca eu am platit respectivele amenzi, va rog sa constatati ca sunt incidente prevederile art. 110 alin. (1) din Codul de Procedura Fiscala privind prescrierea dreptului organului fiscal de a stabili creante fiscale, termenul de 5 ani scurs de la 1 iulie a anului urmator celui pentru care se datoreaza obligatia fiscala fiind indeplinit de mai mult de 3 ani.
Astfel urmeaza sa constatati implinirea termenului de prescriptie a dreptului de stabilire a creantei fiscale in conformitate cu art. 110 alin. (1) C.pr.Fisc. si, in conformitate cu prevederile art. 112 din Codul de Procedura Fiscala, sa incetati procedurile fiscale declansate."

Cu iubire, cu dragoste, cu cele mai alese sentimente/ganduri, cu deosebita/aleasa consideratie, cu deosebita stima, va rog sa primiti expresia celor mai distinse sentimente etc, etc.
*


Esti foarte tare frate smile.gif ..... Si mie imi place sa ma cert cu autoritatile tot asa! Pe legi si articole smile.gif ... Grimasele fac toti banii smile.gif


--------------------
Renault / Ford Megan 2 Hatch 2005 Ford Focus Break 2012
Cine se scoala de dimineata...f*te fete care inca mai dorm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reddacy
post 17 Dec 2016, 19:07
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 18 January 08
From: In inima Ardealului




Culmea e ca sunt functionar public si stiu ca sistemul vrea sa ma f...a ,asa ca sa mearga anaf la aia cu milioane de euro....


--------------------
dacia solenza 2003 scala - AB-29-RAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:50
Forum Renault