DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Acte pt ROVINIETA !!!

MrMishu
post 25 Dec 2004, 18:00
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 11 December 04
From: Bucuresti




Salutare Megane-isti .. biggrin.gif !!! Stie cineva ce acte ne trebuiesc celor care avem masinile luate in lesing (persoane juridice) pt plata rovinietei ?


--------------------
Skoda Octavia II 2006 Editon 100
2.0TDI 140CP SIMPLY CLEVER
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cornel_t
post 26 Dec 2004, 17:51
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.174
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Pai nu intra in atributiile firmei de leasing sa cumpere rovinieta si sa ti-o trimita prin posta impreuna cu RCA???


--------------------
Honda Accord 2.2 i-CTDi EX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 26 Dec 2004, 18:05
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




nu !
eu am primit instiintare ca tre sa imi cumpar singur !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 28 Dec 2004, 10:54
Post #4


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




Acte4 necesare obtinerii ROVIGNETEI:
1.Copie certif inregistrare a societatii utilizatoare, daca utilizatorul este PF trebuie copie dupa CI a acestuia
2.fotocopie Certificat inmatriculare si a cartii de identitate a vehicolului
fotocopie ctr leasing sau v-c rate dupa caz
cam asta se cere, dar numai daca ati fost instintati de detinatorul(leaser) ca tre sa v`o cumparati voi
wink.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 29 Dec 2004, 00:59
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




fotocopie dupa nervi sau fotocopie dupa rabdare pt cei care stau la coada precum si originalul unei bancnote de x lei pt cei care nu vor sa stea la coada ! aa si un pumn da samanta buna si o bere noroc ! pt cei cu probleme la varice este indicat un scaunel pescaresc !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
David
post 30 Dec 2004, 08:29
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 27 November 03
From: Cluj




Am auzit, ca de saptamana viitoare si la statiile MOL se vor vinde rovignete; eu astept ... la CJ este o coada uriasa la posta pt. ele.


--------------------
Opel Zafira 2003
Opel Zafira 2.0 DTI - 03/2003
BMW F650 - 08/1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MrMishu
post 30 Dec 2004, 18:37
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 11 December 04
From: Bucuresti




Este cineva care si-a luat masina prin BCR Lesing ? Daca da, va rog spuneti-mi si mie ei cum pcedeaza. O cumpara ei sai trebuie sa mi-o cumpar singur ?


--------------------
Skoda Octavia II 2006 Editon 100
2.0TDI 140CP SIMPLY CLEVER
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 31 Dec 2004, 07:55
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




ca s arevenim la topic adica la rovigneta.
Ieri am luat-o pe la ora 18. La un oficiu postal, coda de vreo 4 pers, nu stiu cum a fost in timpul zilei. Pt 4 persoane am stat 1 ora, 15 min de rovigneta. Incredibil.
Dau actele CI + talon, imi face gagica copie la xerox (3000 lei) , baga datele in calculator cu viteza "luminii", apoi o imprimanta matriceala scoate 8 pagini in 4 min (ne avand hartie autocopiativa). Dupa asta gagica incepe si scrie d emana o chitanta (la ce o mai folosi calc) inca 5 min. Apoi imi da hartiile s ale semnez 8 smenaturi pt un kkt de rovigneta care stiti multi dintre voi afara o iei de la orice benzinarie o lipseti pe parbriz si gata.
II smenez deci hartiile, apoi asist la decuparea rovignetei cu mult tact si perforarea ei in casutele ce simbolizeaza data, poluarea etc. si plec.
ca sa nu am de-a face cu gaborii curiosi m-am hotarat sa o lipesc pe parbriz ca sa vada omul din prima ca sunt in legalitate sa nu ma mai opreasca aiurea eventual. Surpriza constat ca, calitatea abtibild-ului este precara si ca atunci cand incerc sa-l dezlipesc de hartioa suport risca sa se rupa , ceea ce s-a si intamplat un pic, ma rog cu chiu cu vai l-am reparat si cum necum s-a lipit acum nu stiu cat va rezista asa ca am pastrat chitanta pt orice eventualitate. Asa ca inarmati-va cu rabdare chiar daca nu e coada mare si apoi atentie la autocolant. Succes si la multi ani!


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 10:45
Forum Renault