DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> jante solenza, jante solenza

kingviper
post 30 Oct 2014, 00:08
Post #31


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Mai bine pun 165/65 si atat biggrin.gif.
Acum ca o sa fie ET38 sau 43, cred ca nu mai conteaza, ca nu creste nici diametrul mai mult si nici latimea.

Numa ca nu gasesc jante potrivite cu 5J sau cel mult 5.5J sad.gif


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neacsugabrie
post 11 Dec 2014, 12:54
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 4 September 11




Eu am gasit la o vulcanizare modelul asta pe 14`(cred ca sunt de Cielo).Costuri 140 lei la vulcanizare pret ce include jantele si manopera plus echilibrat si 20 lei la un strungar pentru alezarea gaurii de centrare.Au ET 45 parca.Vara le folosesc pe cele originale de Scala.

Attached thumbnail(s)
Fotografie0049.jpg ( Size: 737.13k ) Number of downloads: 683
Fotografie0051.jpg ( Size: 367.36k ) Number of downloads: 672


--------------------
dacia solenza 2003/scala
Daca ai ambitie poti muta muntii din loc,
daca ai cap ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 17 Dec 2014, 01:03
Post #33


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Tot nu-s lamurit cu dimensiunile astea...
Majoritarea jantelor le gasesc pe 6J cu ET36 sau 38.
mama lor de dimensiuni ca ma pun mereu pe ganduri.

Cu 165/65 R14 pe 6J ... lasand la o parte ET-ul ... ce se pkate intampla?
Buza jantei nu maj are nicio protectie de la guma, nu? S-ar putea juli usor la o parcare laterala?
O sa parchez mai departe de bordura daca e vorba de asta.

Referitora la confortul intern, se simte ceva diferenta la amortizarea denivelarilor, gropilor, avand in vedere ca aliajul nu este la fel de flexibil ca si tabla?

Cat merita sa dau pe niste jante de aliaj pe 14, 6J, ET38?


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neacsugabrie
post 17 Dec 2014, 10:34
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 4 September 11




QUOTE(kingviper @ 17 Dec 2014, 01:03)

Referitora la confortul intern, se simte ceva diferenta la amortizarea denivelarilor, gropilor, avand in vedere ca aliajul nu este la fel de flexibil ca si tabla?

*


Nu am sesizat nici o diferenta de confort intre jantele originale Stella din aliaj si cele de tabla folosite de acum iarna.In schimb exista diferenta de confort si stabilitate intre 165/70/13 si 165/65/14.Pana sa montez rotile astea,am facut o proba cu rotile de iarna ale unui amic (165/70/13) caci aveam o oferta de roti de iarna cu dimensiunea asta Masina era mult mai silentioasa la denivelari,in schimb,ceva mai instabila in viraje stranse.placebo sau nu asta era senzatia pe care o aveam,asa ca am decis sa folosesc in continuare roti de 14`.


This post has been edited by neacsugabrie: 17 Dec 2014, 10:41


--------------------
dacia solenza 2003/scala
Daca ai ambitie poti muta muntii din loc,
daca ai cap ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 17 Dec 2014, 11:43
Post #35


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Cu gumele de iarna o sa fie ceva mai silentioasa la denivelari datorita compozitiei mai flexibile. Era bine daca aceeasi comparatie o faceai si cu gume de vara. Daca nu gresesc, tu ai facut comparatia intre gume de vara 165/70/R13 si gume de iarna 165/65/R14

Balon mai mare (talon inalt)= instabilitate mai mare dar amortizare mai buna

Ma lamureste si pe mine cineva cu o traducere a J-ului de pe janta asta? M-a blocat putin acel 6 1/1 J ...

Deci pentru 6J ma mai gandesc daca pun sau nu cu 165 sau 175 .
Am gasit jantele cu specificatiile din poza atasata. Trebuie sa ma lamuresc cum sta treaba cu dimensiunea aia 6 1/1 J si apoi iau o decizie daca pun 165 sau 175.

Nu exista si pe 165 gume cu protectie pentru janta ca in a 2-a poza atasata?

Am facut o simulare pe o poza de pe net. Cum ii sta mai bine unei SLZ cu janta pusa in PS pe spate sau Stella de la scala de pe fata?



This post has been edited by kingviper: 17 Dec 2014, 18:45

Attached thumbnail(s)
olx_image_2014_12_17_12_38_38.jpg ( Size: 146.06k ) Number of downloads: 628
dunlop_sptt_1_e1308822608756.jpg ( Size: 423.61k ) Number of downloads: 610
DACIA_SOLENZA.jpg ( Size: 612.29k ) Number of downloads: 607


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ostilu84
post 17 Dec 2014, 22:12
Post #36


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 16 December 07
From: Dragasani , Valcea , Romania




Am pus eu debica frigo 2 pe jante cu 6j, et 38, dar nu le-am montat inca pe masina, am probat decat inaite de montaj jantele si am apreciat ca vor merge.
La 6 J ideal este macar 175, se simte totusi acel centimetru in plus dintre 5,5j si 6j, in sensul ca ramane buza jantei neaparata, la 265 pe 6j nu mai face burta anvelopa peste buza jantei.
Acum, parerea mea este ca din punct de vedere al sigurantei nu ar trebui sa fie nicio problema, dar estetic nu sunt chiar ok, o sa fac niste poze sa va arat.
Marius80_eugen, ne poti spune ceva in plus referitor la siguranta la montarea anelopelor de 165 pe jante cu 6j?


--------------------
Dacia Solenza 2004 - VL-43-***
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala! (Tudor Octavian)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris06
post 18 Dec 2014, 00:32
Post #37


Mester


Group: Members
Posts: 597
Joined: 7 October 08
From: Iasi




Confirm ca anvelopa de 165 pe janta de 6 inch intra la limita, iar buza exterioara a jantei e neprotejata. Am avut pe Fiat Panda. Incearca sa gasesti jante de 5,5 inch.


--------------------
Daewoo TF19Y Cielo Exe Plus, E3/ GPL BRC 24-11 SEQ/ 2006 - IS.06.---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 18 Dec 2014, 15:44
Post #38


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Majoritatea jantelor de aliaj sunt pe 6J sad.gif ... care se incadreaza si in buget
Nici cu 175 nu prea se protejeaza o janta cu 6J.

La astea de tabla, ma uitam azi, nici cu 165 nu e prea protejata.
In trafic pe la semafoare ma uitam la alte masini. Pai au balon mare in afara jantelor, sunt super protejate. Ca sa nu mai spun de SUV-uri unde iese balonul cred ca mai bine de 2 cm in afara.


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 19 Dec 2014, 17:40
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(neacsugabrie @ 17 Dec 2014, 10:34)
Nu am sesizat nici o diferenta de confort intre jantele originale Stella din aliaj si cele de tabla folosite de acum iarna.In schimb exista diferenta de confort si stabilitate intre 165/70/13 si 165/65/14.Pana sa montez rotile astea,am facut o proba cu rotile de iarna ale unui amic (165/70/13) caci aveam o oferta de roti de iarna cu dimensiunea asta Masina era mult mai silentioasa la denivelari,in schimb,ceva mai instabila in viraje stranse.placebo sau nu asta era senzatia pe care o aveam,asa ca am decis sa folosesc in continuare roti de 14`.
*


Diferenta de confort o simti numai daca esti atent la presiune , dar confortul trebuie sa ti-l dea suspensia si nu anvelopa . Anvelopele de iarna sunt mai moi si fizic si normal ca sunt mai elastice decat cele de vara si probabil de asta nu ai simtit diferente mari intre cele doua seturi ale tale.
Cu cat inaltimea anvelopei este mai mare , cu atat este mai instabila in curbe , dar iei gropile si denivelarile mai "moale". Cu cat este mai mica inaltimea anvelopei , cu atat directia este mai precisa , dar roata devine mai rigida si iei gropile si denivelarile mai tare .
QUOTE(ostilu84 @ 17 Dec 2014, 22:12)
Am pus eu debica frigo 2 pe jante cu 6j, et 38, dar nu le-am montat inca pe masina, am probat decat inaite de montaj jantele si am apreciat ca vor merge.
La 6 J ideal este macar 175, se simte totusi acel centimetru in plus dintre 5,5j si 6j, in sensul ca ramane buza jantei neaparata, la 265 pe 6j nu mai face burta anvelopa peste buza jantei.
Acum, parerea mea este ca din punct de vedere al sigurantei nu ar trebui sa fie nicio problema, dar estetic nu sunt chiar ok, o sa fac niste poze sa va arat.
Marius80_eugen, ne poti spune ceva in plus referitor la siguranta la montarea anelopelor de 165 pe jante cu 6j?
*


Eu nu am inteles ce marime au acele Frigo2 care le-ai pus tu , dar 165 pe jante 6J nu sunt sigure deloc . Problema intervine in curbe , la franari puternice si la gropi . Ai mari sanse sa se desigileze anvelopa de pe janta si sa scape aer , asta traducandu-se printr-o explozie.
Eu am pus pe jantele de vara Alutec 6J 185/60/14 si merg foarte bine , dar trebuie sa precizez ca rotile mele au un ET mai scos in afara , astfel incat nici distantierele de 7mm nu le mai folosesc , pentru ca nu este nevoie.
Nu as folosi latime de 185 iarna pentru ca ai nevoie de apasare mare pe suprafata pentru aderenta pe zapada sau gheata.
175 pe 6J era un compromis , DAR 175/65/14 este mai greu decat 185/60/14 si se pare ca si mai scump , apoi la ce bun sa iau jante lante daca pun aceleasi anvelope care le-am mai avut ? Asa ca 185/60 le consider ok pentru 6j . Apara mai bine janta , nu fac burta , iar din punct de vedere al consumului , daca le umflu putin mai mult , nu se simte , adica 2,4 fata si 2,3 spate. Sa nu uitam ca anvelopele de generatie noua au multe tehnologii noi implementate care se SIMT la drum , mai ales pe masinile noastre care sunt usoare . Trebuie sa precizez si ca am mers cu Hankoock fata si Kleber spate , considerand ca sunt anvelope ok , care isi merita banii . Acele teste de consum si zgomot nu stiu cat de reale sunt , dar eu sunt multumit de alegerea facuta. Oricum este diferenta imensa de zgomot intre iarna si vara si era normal.
185 au un indice de viteza mai mare , un indice de greutate mai bun , asa ca ar trebui sa reziste mai multi km decat unele 165 sau chiar 175 pe masinile noastre.
cris06 - Trebuie sa precizez ca la multe vulcanizari unde am intrebat doar , nu au vrut sa incerce sa puna 165 pe 6J si chiar au explicat asta , pentru ca se pare ca si eu isi asumau o vina pentru manopera facuta , daca iti dadeau macar bon fiscal .
Intra la LIMITA stand pe LOC , dar in mers ??? Dar dupa ce anvelopa mai imbatraneste mai ales pe lateral ? Dar peretii anvelopei ce ar spune de solicitarile suplimentare ? Dar in curbe si gropi nu risti sa ai pana pe lateral , unde nu ai nici un sfert din protectia de pe banda de rulare ? La bicla se numesc "snakebite" dar cred ca acelasi lucru s-a intampla si in situatia data.

Viper - majoritatea SUV-urilor mai ieftine au jante de tabla si inaltime a anvelopelor foarte mare, apoi multi nu le verifica la presiune mult timp si de asta le vezi asa de lasate si cu burta. Sa faci comparatie intre SUV-uri sportive de genul BMW Xx cu jante de aliaj si cele ieftine cu tabla ca sa vezi diferenta. Multi prefera sa dea mai mult pe carburant (unde oricum au consumuri mari), dar sa nu schimbe articulatiile des si mai multi ( soferitele mai ales ) habar nu au ca presiunea in anvelopa se modifica in timp si la temperaturi diferite .

Am reusit sa atasez 2 poze cu 185/60/14 de vara , pe jantele mele de 6J !

This post has been edited by marius80_eugen: 19 Dec 2014, 18:33


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 19 Dec 2014, 18:59
Post #40


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




QUOTE(marius80_eugen @ 19 Dec 2014, 17:40)
Am reusit sa atasez 2 poze cu 185/60/14 de vara , pe jantele mele de 6J !
*



Ai pus cozoroc la oglinda sau ce e acolo? smile.gif

Arata superb jantele si gumele.

Era o informatie completa daca stiai si ET-ul jantelor.

Attached thumbnail(s)
index.jpg ( Size: 399.82k ) Number of downloads: 156


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 19 Dec 2014, 20:43
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Din pacate pana in primavara informatia va fi indisponibila smile.gif) , dar rotile nu sunt de vanzare inca, asa ca nu cred ca te ajuta prea mult . Oricum intelegi ce este ET-ul si se poate "lucra" si din el putin ca sa mai rezolvi alte imbunatatiri sau probleme.
Personal imi plac f mult , desi sunt SH si cam toate au buza putin zgariata de fostul proprietar care era o femeie , asa ca eu oricum nu ma agit cu grija fata de ele , dar ideea este ca spitele nu pot fi zgariate , ci numai buza . Oricum le-am indreptat inainte de a pune pe ele anvelope noi si una singura necesita indreptare , restul erau ok . Cozoroacele sunt vechi si arse de soare , dar inca isi fac treaba , mai ales acum iarna.
Sper ca in poze observi ca inaltimea anvelopelor este cel putin decenta si ca nu are de ce sa-ti fie frica.

This post has been edited by marius80_eugen: 19 Dec 2014, 20:46


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 20 Dec 2014, 00:19
Post #42


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Vin cu cricul si o tubulara de 19 sa scoatem o roata sa ne uitam dupa ET? biggrin.gif
Mai ceva ca la formula 1 o dau jos si o pun inapoi biggrin.gif

De unde bani de noutati...
Tot SH caut si eu.

Am gasit si un set nou nout 900 lei. Dar parca nu as baga 900 lei.
Aiurea ca am vazut jante noi pe 15, la preturi mici rau comparativ cu cele pe 14.

This post has been edited by kingviper: 20 Dec 2014, 21:39


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neacsugabrie
post 20 Dec 2014, 10:22
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 4 September 11




QUOTE(kingviper @ 17 Dec 2014, 11:43)
Cu gumele de iarna o sa fie ceva mai silentioasa la denivelari datorita compozitiei mai flexibile. Era bine daca aceeasi comparatie o faceai si cu gume de vara. Daca nu gresesc, tu ai facut comparatia intre gume de vara 165/70/R13 si gume de iarna 165/65/R14


*


Ambele seturi le am pe 165/65/14.Proba am facut-o cu rotile pe 13,de iarna, ale unui amic caci aveam o oferta de roti complete de iarna de pe o super nova.In final am decis sa folosesc o singura cota din ratiuni practice.Am vandut rezerva pe 13 si acum am 8 roti pe 14.Patru plus rezerva la masina si trei acasa.La astea de tabla am ET 45.J-ul nu-l cunosc dar pare la fel ca cele originale de Scala.
Totusi m-ar interesa un set de distantiere pentru rotile spate sa-i mai ameliorez un pic din aspectul de caine boxer.

This post has been edited by neacsugabrie: 20 Dec 2014, 10:31


--------------------
dacia solenza 2003/scala
Daca ai ambitie poti muta muntii din loc,
daca ai cap ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 23 Dec 2014, 15:02
Post #44


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Ceva pareri despre jantele MAK cu mirror pe fata spitelor?
Da bine? Nu da bine?
Sunt bune calitativ? Zboara lacul ?



--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 24 Dec 2014, 18:30
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




kingviper - iti repet ca jantele astea care le vezi in poze sunt numai cu anvelope de vara 185/60 si nu am acces la ele in momentul de fata pana in primavara. Eu folosesc acum iarna 165/65/14 pe jantele Stela originale ale masinii .
QUOTE(neacsugabrie @ 20 Dec 2014, 10:22)
Totusi m-ar interesa un set de distantiere pentru rotile  spate sa-i mai ameliorez un pic din aspectul de caine boxer.
*


Am un set de 4 distantiere de 7 mm daca te intereseaza . Daca tu vrei doar doua distantiere , mai intreaba pe cineva si poate mai gasesti pe cineva si pentru celelalte doua . Daca te intereseaza si niste prezoane mai lungi , vb si de ele . Da-mi un mesaj pe privat si vb.


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 25 Dec 2014, 10:26
Post #46


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Craciun Fericit!

Stie cineva cate kg are o janta de tabla de solenza pe 13?


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ostilu84
post 4 Jan 2015, 21:43
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 16 December 07
From: Dragasani , Valcea , Romania




Am rămas dator cu niște fotografii privind modul in care se așează anvelopele 165/65/14 pe jentile de golf 3, de 14, 6J et 38. Anvelopele nu prea mai fac burta, sunt cam drepte si nu protejează buza jantei, dar la asta contribuie f mult si profilul acesteia. Oricum, merg, adica din punctul meu de vedere nu exista pericol de dejantare, mi se pare ca partea de rulare este expusa mai mult la uzura in cazul presiunii incorecte (scazute).

This post has been edited by ostilu84: 4 Jan 2015, 21:45

Attached thumbnail(s)
1.jpg ( Size: 2.28mb ) Number of downloads: 119
2.jpg ( Size: 2.36mb ) Number of downloads: 101
3.jpg ( Size: 2.5mb ) Number of downloads: 81
4.jpg ( Size: 1.73mb ) Number of downloads: 72


--------------------
Dacia Solenza 2004 - VL-43-***
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala! (Tudor Octavian)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 6 Jan 2015, 20:30
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Cred ca ti-ar creste rau tensiunea daca ai vedea o filmare din lateral , la nivelul jantei , facuta de cineva cu usa pasagerului deschisa sau din afara , chiar si la viteza mica , cand iei volan spre stanga . NU cred ca ramane nici 1 cm intre janta si carosabil cand se duce janta spre exteriorul curbei!
La fel se vedeau si la mine jantele de Laguna pe 14' cu 6J cu 165/65/14 de care am scapat , dar jantele astea sunt mai late , deci si mai grele decat va trebuie de fapt. Pana la urma fiecare se descurca cum poate , dar eu in locul tau as fi foarte atent la presiune sub 2.1 ! Pe spate nu prea are nimic daca nu iti atinge in oala arcului , dar pe fata e nasol , ca sa nu mai spun ca fiind doar janta mai lata iti iese si geometria putin aiurea.
Personal nu ma intereseaza buza jantei si cum se vede , ci lateralul anvelopei care nu are protectie adecvata !

This post has been edited by marius80_eugen: 6 Jan 2015, 20:32


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 11 Feb 2015, 12:52
Post #49


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Ce parere aveti de jantele astea? Ar incalta bine masina? happy.gif

Attached thumbnail(s)
TurboST_MomoWinter15x65_1956515_3.jpg ( Size: 23.03k ) Number of downloads: 105
alu_felge_16_4x100_alessio_lord_made_in_italy_slika_21045213.jpg ( Size: 38.4k ) Number of downloads: 106


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dr.Cross
post 11 Feb 2015, 18:05
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 25 August 14
From: Focșani




Arată ok. blush.gif Te-ai decis să-i iei ceva "de firmă" biggrin.gif


--------------------
Dacia Solenza Confort 1.4MPi 2005 - VN 55 ALX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 11 Feb 2015, 20:12
Post #51


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




rolleyes.gif happy.gif


This post has been edited by kingviper: 11 Feb 2015, 20:13


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai1205
post 2 Mar 2015, 00:21
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 551
Joined: 15 December 09
From: bucuresti,sector6




nu stiu daca postez bine. la mine in cartier este o solenza cu jante pe 15' . din cate am vazut in fuga,nu are flanse sau alte modificari .pur si simplu rotile prinse acolo.

This post has been edited by mihai1205: 2 Mar 2015, 00:21

Attached thumbnail(s)
2015_02_23_12.04.29.jpg ( Size: 1.58mb ) Number of downloads: 116
2015_02_23_12.04.39.jpg ( Size: 1.49mb ) Number of downloads: 116


--------------------
dacia/opel solenza/logan/astra g 2004/2014/2001
Dacia Solenza 1.4MPI/2004
Dacia Logan II 1.2MPI/2014
Opel Astra G Caravan 1.7DTI,16V/2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edy99
post 2 Mar 2015, 22:08
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 7 June 11
From: Constanta (CT) - Petrila (HD)




da, fara flanse, doar ca trebuiau inele de centrare.
stie cineva ce marca sunt aceste jante?

IMG_20130819_075530.jpg ( Size: 791.48k ) Number of downloads: 133


--------------------
Dacia Solenza Scala; Renault Laguna 2 Initiale Paris; 2003 / 2003; - XX XX DOD_XX XX LOL
100% adrenaline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kingviper
post 31 Mar 2015, 22:35
Post #54


-


Group: Members
Posts: 300
Joined: 4 May 08
From: Bucuresti, Berceni




Par sa fie BBS... dar parca mai sunt si altii care fac modelele astea.


--------------------
Dacia Solenza 2005, Confort - B 4* ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edy99
post 5 Apr 2015, 22:35
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 7 June 11
From: Constanta (CT) - Petrila (HD)




Sunt RH cele din imagine. Am aflat pana la urma


--------------------
Dacia Solenza Scala; Renault Laguna 2 Initiale Paris; 2003 / 2003; - XX XX DOD_XX XX LOL
100% adrenaline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edy99
post 6 Jun 2015, 23:31
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 7 June 11
From: Constanta (CT) - Petrila (HD)




cum pot intari si eu suspensia spate, sa nu mai coboare atat de mult incat jantele pe care le am acum sa nu mai frece in aripa, in exterior? ca pe interior am rezolvat, am pus flanse. deci sa nu mai coboare decat pana aproape de aripa, nu mai mult


--------------------
Dacia Solenza Scala; Renault Laguna 2 Initiale Paris; 2003 / 2003; - XX XX DOD_XX XX LOL
100% adrenaline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 9 Jun 2015, 18:14
Post #57


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




suspensie sport reglabila,dar posibil sa coste mai mult decat face masina


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 08:23
Forum Renault