DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Etrieri care incalzesc

mflorind
post 18 Oct 2014, 17:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 7 June 13




Astazi m-am pus pe desfacut etrierii deoarece masina mergea infranata, incindea foarte tare dar nu cat sa iasa fum. Toate bune, am fost la piese auto si am luat set de garnituri pentru etrieri. Am ridicat cate o roata pe rand si am scos etrierii care intradevar erau blocati deoarece nu am reusit nici sa invart pistonasul. Am bagat presiune cu pompa si am scos pistonasele si stupoare lichidul era negru tuci iar inauntru o mazga precum vaselina de culoare gri.
Am inlocuit garniturile iar sub cea protectoare am pus vazelina siliconica si nu imi venea sa cred cat de usor merge masina dupa.
Asa ca aviz celor ce le merge masina infranata nu mai stati pe ganduri si apucati-va de treaba ca se merita la condus dar si din cauza consumului.


--------------------
DACIA SOLENZA 2004-CLIMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 18 Oct 2014, 18:15
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Si inainte sa incepi sa dai avize celorlalti tu ce ai facut? Te dai exemplu? "Nu faceti ca mine!"?!??..

Era mai simplu sa previi decat sa te lauzi ca ai reparat singur o prostie care tot tu ai comis-o...


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 18 Oct 2014, 21:33
Post #3


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Sfatul tau suna ceva de genul "bai daca aveti scurgeri de benzina nu mai mergeti asa... reparati problema".


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mflorind
post 19 Oct 2014, 08:44
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 7 June 13




Domnule fuzzzy nu am comis nici o prostie daca prin asta v-ati gandit ca nu am schimbat lichidul de frana, din contra a fost schimbat dar fara sa desfac pistonasele etrierilor.
Domnilor imi pare rau ca am postat aici din experienta personala, nu sunt nici pustan si nici vreun ageamiu sa fiu luat peste picior de catre dumneavoastra!
Va cer scuze pentru deranj, sper sa nu mai postez acolo unde oamenii sunt reticenti la experientele altora.
Va doresc un week-end placut!


--------------------
DACIA SOLENZA 2004-CLIMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 14:38
Forum Renault