DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Asigurare Solenza

aviasol
post 4 Jun 2003, 09:15
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Asigurare CASCO fransiza 0%, SLZ Scala, R.A.I. : 189 Euro (- 10% pentru plata integrala in avans, -3% pentru plata in 2 rate, 0% pentru plata in 4 rate).
Astept un draft pe mail sa vedem ce conditii au.


Eu va recomand sincer sa folositi ASIROM pt ca sunt profesionisti si firma e de incredere. Eu am avut la Tico mai multe probleme si ASIROMUL m-a scos din KKO de fiecare data fara nici o problema. Face plata prin virament si are contract cu majoritatea service-urilor. Eu va recomand sincer ASIROMUL (mentionez ca cea mai mare dauna pe care am avut-o la ASIROM a fost de cca 980 EURO - acceptul de plata s-a acordat pe loc iar plata s-a facut prin virament fara nici o problema!)


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 4 Jun 2003, 09:33
Post #32


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Cat despre furtul prin efractie, nu scrie nicaieri ca nu e asigurat decat acesta, la nici o firma de asigurari. Insa Politia nu va scrie pe constatare ca a fost furt, daca nu sunt urme de efractie. Atunci nu se considera furt si nu vei fi despagubit....

Eu am ales asigurarea de la ASIBAN - cea mediana. Pret 175 euro pt SLZ Scala. Am avut reducere 10% pt plata integrala si 5% ca am alarma. Deci am ajuns la 150 euro, ceea ce e f.f. bine. Mentionez ca nu au fransize.

Sper sa nu am probleme ca sa apelez la ei, insa in caz de ceva sper sa fie seriosi.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 4 Jun 2003, 09:36
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Cat despre furtul prin efractie, nu scrie nicaieri ca nu e asigurat decat acesta, la nici o firma de asigurari. Insa Politia nu va scrie pe constatare ca a fost furt, daca nu sunt urme de efractie. Atunci nu se considera furt si nu vei fi despagubit....

Eu am ales asigurarea de la ASIBAN - cea mediana. Pret 175 euro pt SLZ Scala. Am avut reducere 10% pt plata integrala si 5% ca am alarma. Deci am ajuns la 150 euro, ceea ce e f.f. bine. Mentionez ca nu au fransize.  

Sper sa nu am probleme ca sa apelez la ei, insa in caz de ceva sper sa fie seriosi.


si io am acum la ASIBAN pt ca m-a obligat banca. au fransiza de 1% ceea ce poate fi considerat ce nu au.


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai007
post 4 Jun 2003, 10:41
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 244
Joined: 13 February 03
From: Bucuresti




QUOTE

si io am acum la ASIBAN pt ca m-a obligat banca. au fransiza de 1% ceea ce poate fi considerat ce nu au.


laugh.gif glumesti ? 1% din 5100 EURO (cea mai ieftina SLZ) inseamna 51 EURO (aprox 2 milioane lei). Asa ca daca-ti fura roata de rezerva nu-ti da nici un leu inapoi pt ca o anvelopa + janta tabla + valva nu depaseste 2 milioane lei.

mai intereseaza-te si tu :!:


--------------------
Dacia SuperNova Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 4 Jun 2003, 10:45
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE

si io am acum la ASIBAN pt ca m-a obligat banca. au fransiza de 1% ceea ce poate fi considerat ce nu au.


laugh.gif glumesti ? 1% din 5100 EURO (cea mai ieftina SLZ) inseamna 51 EURO (aprox 2 milioane lei). Asa ca daca-ti fura roata de rezerva nu-ti da nici un leu inapoi pt ca o anvelopa + janta tabla + valva nu depaseste 2 milioane lei.

mai intereseaza-te si tu :!:


hai mah ce mai conteaza 51euro :wink: si io am intzeles ca nu iti dau 1% din paguba adica daca ai paguba de 100 $ iti dau 99$ sau nu am intzeles io bine? oricum am fost obligat de banca asa ca......


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 4 Jun 2003, 11:07
Post #36


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Eu sigur am la ASIBAN si nu au fransiza DELOC !!! Doar daca voiam eu fransiza imi mai scadeau prima !!!


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai007
post 4 Jun 2003, 11:19
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 244
Joined: 13 February 03
From: Bucuresti




si pe mine m-a obligat banca cand mi-am luat DSN (aug2001) sa fac asigurarea la Asiban dar pe vremea aceea nu impuneau fransiza.
asa se face ca am CASCO pe 5 ani (durata creditului) cu rate anuale de 2.8 milioane lei.
m-am dus saptamana trecuta , asa, de verificare, sa vad in ce conditii pot sa inchei acum o polita CASCO fara fransiza tot la Asiban ... dupa ce mi-au facut calculele au iesit 133 EURO/an (aprox 5 milioane lei / an)
asa ca prefer sa continui polita CASCO initiala pana in 2006 cand expira biggrin.gif


--------------------
Dacia SuperNova Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
niccos
post 4 Jun 2003, 13:45
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 12 May 03




QUOTE
QUOTE
QUOTE

si io am acum la ASIBAN pt ca m-a obligat banca. au fransiza de 1% ceea ce poate fi considerat ce nu au.


laugh.gif glumesti ? 1% din 5100 EURO (cea mai ieftina SLZ) inseamna 51 EURO (aprox 2 milioane lei). Asa ca daca-ti fura roata de rezerva nu-ti da nici un leu inapoi pt ca o anvelopa + janta tabla + valva nu depaseste 2 milioane lei.

mai intereseaza-te si tu :!:


hai mah ce mai conteaza 51euro :wink: si io am intzeles ca nu iti dau 1% din paguba adica daca ai paguba de 100 $ iti dau 99$ sau nu am intzeles io bine? oricum am fost obligat de banca asa ca......


Cred ca ai inteles bine: fransiza este partea (%) din paguba pe care o suporta clientul.


--------------------
Dacia Solenza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 4 Jun 2003, 13:58
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




io am la allianz, fransiza zero, (mi-am facut si o asig. de bunuri);
ce vreau sa zic e altceva: imi fac carte verde la allianz si surpriza: imi ofera bonus casco pentru afara pe perioada cat sunt plecat din tara; aviz amatorilor...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 4 Jun 2003, 14:00
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
io am la allianz, fransiza zero, (mi-am facut si o asig. de bunuri);
ce vreau sa zic e altceva: imi fac carte verde la allianz si surpriza: imi ofera bonus casco pentru afara pe perioada cat sunt plecat din tara; aviz amatorilor...


pai nu e nici o surpriza casco meu de la ASIBAN e valabil in europa (dar nu si in tarile foste URSS) nu cred ca alianzu se risca cu fostele urss


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 4 Jun 2003, 14:03
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




da? ce chestie...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 4 Jun 2003, 17:25
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Asibanul nu asigura in toate tzarile din fostul URSS Dar Lituania/Estonia etc... intrau parca in lista, alaturi de Europa si de toata Turcia.


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 09:55
Forum Renault