DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9763 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.6386
28 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Evolutia cursului euro

RainHawk
post 8 Oct 2008, 15:43
Post #121


Dus cu pluta.


Group: Members
Posts: 349
Joined: 4 July 05
From: Bucuresti




Ma benoclez pe saxo bank. vad ca acum si-au revenit la normal si a scazut si bid si ask sub 3.90 chiar 3.88

Apropos de burse... daca as avea ceva banutzi la saltea m-as baga la niste actiuni petrom, transelectrica ceva. ca vad ca e super oferta azi. smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 1.4MPI 2004 Confort - B-xx-XXX
"I've started with nothing, Now... I still have most of it left!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 8 Oct 2008, 16:04
Post #122


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Exceptand momentele de criza internationala si pomenile electorale, iata ca descoperim ca si BNR-ul este un "jucator" si pana acum s-au identificat doua momente importante:

- o scadere in august (cu ocazia venirii "capsunarilor" in concediu)

- crestere in octombrie(datorita obtinerii unui curs bun pentru stabilirea accizelor)



ph34r.gif : Momente mai sunt, le vom vedea pe parcursul anului.



--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 9 Oct 2008, 14:58
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Si scade in fiecare zi... si va mai scadea... Cine are 10.000 E pe dreapta, poate sa ii schimbe si la iarna sa ii transforume la loc in E, va ramane cu un profit de aproape 1000 euro.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 9 Oct 2008, 17:53
Post #124


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Acum poti vinde la 3,75! Crezi ca va scadea atat ca sa cumperi cu 3,38?
Eu nu cred!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RainHawk
post 9 Oct 2008, 17:56
Post #125


Dus cu pluta.


Group: Members
Posts: 349
Joined: 4 July 05
From: Bucuresti




Eu am facut una manevra hoatza si am dat iepuroiul la 3.92, operatie pe cont. Acum ma bucur nespus cand vad cum se duce in jos. 124.gif


--------------------
Dacia Solenza 1.4MPI 2004 Confort - B-xx-XXX
"I've started with nothing, Now... I still have most of it left!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 9 Oct 2008, 19:49
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




pai da... luai la 3.92 si vindeai pe 3.60... la 10.000 euro ai 3200 ron...


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 9 Oct 2008, 21:56
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Situatia este un pic mai complicata decat in alti ani, din pacate, cand euro scadea spre luna decembrie la intoarcerea romanilor aflati la lucru peste hotare.





--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 10 Oct 2008, 04:48
Post #128


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Anul trecut n-a prea scazut Euro in decembrie, in ciuda asteptarilor! Sau poate tocmai de aceea! smile.gif

curs.jpg ( Size: 32.97k ) Number of downloads: 152


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Oct 2008, 08:36
Post #129


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In ultimii 4 ani singura data cand a mai scazut euroiul in decembrie a fost in 2006, un an atipic de reglari puternice ale cursului de catre banca nationala (inainte de intrarea in UE). In rest numai cresteri in decembrie.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 22 Oct 2008, 23:20
Post #130


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Acum (bine acum vreo doua zile) am realizat de ce am luat eu, (daca pot sa spun asa) o mica teapa de am vandut cu 3.730 si a mai crescut pana la 3.900 (vorbesc de suma cu care am vazut ca pot vinde, la banca) , am considerat ca e o crestere naturala dar cand colo, era speculatie.

Dar, cine sa fi stiut ? nedumerire.gif Oricum am scos bine, se putea mai bine, da asta e .
Parere personala, cred ca BNR-ul joaca un joc periculos cu scaderea euro (mie-mi convine, am lei smile.gif ) , acum la 3.620, imi pare ca daca il scapa mai jos, iar nu o sa-l poata controla (si va urca).
Vor sa-si arate muschii astia de la BNR, euro ar trebui sa fie la 3.7 (parerea unora pe care o impartasesc si eu), daca mai scade(chiar si putin) cred ca am sa cumpar euro.

This post has been edited by logan1.5dci: 22 Oct 2008, 23:21


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 23 Oct 2008, 08:58
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Nu sunt lei pe piata. Mugur Isarescu a explicat mecanismul prin care a contracarat atacurile celor 3 banci asupra leului.

QUOTE
Vor sa-si arate muschii astia de la BNR, euro ar trebui sa fie la 3.7 (parerea unora pe care o impartasesc si eu)


Nu exista valori absolute la care ar trebui sa fie cotate monezile (euro, leu, zlot, etc.) In principiu, pentru economie este bine ca valorile sa fie constante, iar pentru speculanti e bine sa fie fluctuante.


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 23 Oct 2008, 09:07
Post #132


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Cotatia euro tine cont de piata - cerere si oferta si de cativa parametri economici. De asemenea teama de anumite crize/deprecieri/aprecieri/specula "lucreaza" asupra pietei(cerere/oferta) si de aici fluctuatiile.
Vad ca a ajuns sub 3.6 si se tot prabuseste. O libertate a cursului e normala, dar nici chiar asa sinusoidal sa fie...

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 23 Oct 2008, 09:10
Post #133


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




QUOTE
... a ajuns sub 3.6 si se tot prabuseste ...

Cine se prabuseste? biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 23 Oct 2008, 09:11
Post #134


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




cine a ajuns sub 3,6 smile.gif

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 23 Oct 2008, 09:51
Post #135


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Dupa ce le-a dat-o grav peste bot celor ce au incercat atacul, BNR ii invita acum sa isi marcheze pierderile la 3,5 - 3,6.
Insa si baietii cu gulere albe se tin tare si forteaza pe piata monetara pe dobanzi.
Din jocul asta se poate ajunge iar pe la 3,4 ... asa ca logan1.5dci pregateste-ti leii sa te mai dai o tura pe euro.

This post has been edited by daniel_p: 23 Oct 2008, 09:55


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 23 Oct 2008, 10:26
Post #136


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Problema este ca dolarul a crescut .... Pe plan international astia scapa de plasamentele nerentabile si se refugiaza in dolar .... asa ca dolarul creste ... si cand ma gandesc ca la primavara o sa-mi trebuiasca dolari .... Ufff... Dar daca ajunge euroiul la 3.4 bag banii in iepuroi, astept sa creasca la pe la 3.7 - 3.8 iarasi ... ii vand si apoi cumpar dulai ($)... Sper sa-mi iasa...


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 23 Oct 2008, 10:27
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




De unde siti ca totul nu este altceva decat o marire salariala (in euro) mascata ?Adica sa ne alegem cu salariul minim pe economie de 1000 euro laugh.gif

This post has been edited by bendix: 23 Oct 2008, 10:30


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 23 Oct 2008, 18:57
Post #138


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




BNR joaca tare. Le-a stricat jocurile baietilor si pe piata monetara.

COMUNICAT DE PRESĂ
În contextul recentelor evoluții de pe piețele monetară și valutară, Direcția de Supraveghere din cadrul Băncii Naționale a României a invitat la discuții conducătorii și directorii de trezorerie din șase bănci comerciale. Acestora li s-au solicitat explicații legate de operațiunile de pe piețele interbancare, precum și cu privire la cotațiile excesive ale ratelor dobânzilor.

În același timp, au fost invitați la discuții conducătorul și trezorierul unei alte bănci, pentru clarificări privind operațiunile de clearing pe care aceasta le-a efectuat cu instituții financiare nerezidente, precum și referitor la pozițiile rămase deschise în cadrul operațiunilor realizate pe piața interbancară.

Băncilor invitate la discuții li s-a solicitat imperativ reintrarea în normalitate.

Banca Națională a României afirmă încă o dată că recentele evoluții ale cotațiilor ROBID/ROBOR constituie o situație temporară și izolată.

Precizăm că menținerea unei relații funcționale pe termen lung, între bănci și clienții lor, presupune evitarea transferării nejustificate asupra acestora din urmă a creșterilor de dobânzi rezultate indirect din cotațiile care reflectă disfuncționalități ale pieței interbancare.

În scopul asigurării utilizării normale a indicilor pieței monetare interbancare și al evitării apariției unor situații similare, Consiliul de administrație al BNR a decis modificarea normei privind funcționarea pieței monetare interbancare după cum urmează:

În cazul în care nivelul ratei dobânzii ROBOR depășește cu mai mult de 25% nivelul ratei dobânzii pentru facilitatea de credit a Băncii Naționale a României, banca centrală poate suspenda temporar publicarea indicilor ROBID/ROBOR calculați pe baza cotațiilor băncilor participante.

În această situație, Banca Națională a României va publica indicii ROBID/ROBOR stabiliți astfel: ROBID pe toate scadențele, la nivelul ratei dobânzii pentru facilitatea de depozit a băncii centrale; ROBOR pe toate scadențele, la nivelul ratei dobânzii pentru facilitatea de credit a băncii centrale.
Modificarea va intra în vigoare în ziua lucrătoare următoare publicării în Monitorul Oficial.


Sursa: www.bnr.ro sectiunea Comunicate





--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 23 Oct 2008, 19:21
Post #139


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Observ o lupta crancena intre BNR si banci.
Si cam multe aparitii ale guvernatorului in ultimele 3-4 zile.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adisan
post 23 Oct 2008, 19:41
Post #140


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 19 December 04
From: ORADEA




unele concluzii discuții despre situația dobânzilor interbancare

"Banca Națională a României (BNR) le-a "solicitat imperativ" băncilor invitate la discuții să reintre în normalitate și a ținut să menționeze că evoluțiile recente ale cotațiilor ROBID/ROBOR "constituie o situație temporară și izolată".
BNR a insistat ca băncile să nu majoreze inutil dobânzile clienților
BNR a atras atenția că "menținerea unei relații funcționale pe termen lung, între bănci și clienții lor, presupune evitarea transferării nejustificate asupra acestora din urmă a creșterilor de dobânzi rezultate indirect din cotațiile care reflectă disfuncționalități ale pieței interbancare".
BNR a afișat, în prima parte a zilei de joi, un nivel mediu al dobânzii la depozitele atrase (ROBID) pentru o zi (overnight) de 14% pe an, sub cel de 18,89% pe an din ședința anterioară, iar pentru depozitele overnight plasate (ROBOR), dobânda a coborât la 27,81% pe an, de la 57% pe an, cât era miercuri."


sursa : Cotidianul


E spre bine, sa vedem realitatea din practica blink.gif

This post has been edited by adisan: 23 Oct 2008, 19:46


--------------------
DACIA LOGAN Preferance 1.4 MPI - BH - xx - xxx
salutari din Ardeal....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 23 Oct 2008, 20:55
Post #141


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Eu cred ca Isarescu a facut foarte bine ca a aparut in mass media si a explicat populatiei ceea ce se intampla infierandu-i pe speculatorii financiari.

Au fost declaratii dure impotriva bancilor din sistem care sunt in grupul bancilor care participa la stabilirea ROBID/ROBOR (celebrele 3 banci din grupul celor 10, nenominalizate dar care in piata se stiu) si care aproape sigur au participat si in nume propriu nu doar pentru speculatorii de afara la atacul speculativ pe leu si acum au pierderi destul de semnificative si care au incercat pe interbancara monetara sa salte ROBOR.
Saltand ROBOR ele incercau sa plaseze lei la niste dobanzi care sa le acopere din pierderi si de asemenea induceau ideea ca datorita actiunilor BNR au saltat dobanzile si astfel sistemul avea justificare in a ridica dobanzile la creditele in ron si astfel aceste banci isi mai acopereau ceva din pierderi pe seama clientilor cu credite in lei.
Isarescu a declarat ca poate modifica legislatia si sa ii destituie pe bancherii care pun in pericol siguranta bancilor conduse de ei. Trezorierii bancilor care jucau periculos pe piata monetara au fost facuti inresponsabili, etc.
Au fost chemati la BNR presedinti de banci si trezorieri pentru a da explicatii ...

Pe ansamblu BNR si-a atins scopul. A aparat leul si cu ultima reglementare de pe piata monetara a stabilit banda de fluctuatie pentru ROBOR la cel mult 25% peste rata de dobanda de la facilitatea de credit de la BNR.

Nu vreau sa comentez daca BNR a actionat fair sau nu in aceasta situatie de criza.
Insa nu trebuie sa uitam ca prin acceptarea liberalizarii contului de capital al Romaniei, BNR a acceptat sa joace un joc la care participa printre altii si aceste capitaluri speculative.
Capitaluri suficient de puternice (se estimeaza ca pe leu s-au jucat ceva peste 2 mld euro) sa duca o moneda la cursul dorit de ele atunci cand te prind nepregatit.

Acum s-a castigat o batalie importanta care a demonstrat celor de afara ca aici au de-a face cu un BNR care stie foarte bine regulile jocului.
Insa atacuri vor mai fi pentru ca Romania are o problema foarte importanta si care va fi agravata de aceasta criza: deficitul de cont curent.
In conditiile in care consumul pe pietele pe care exporta Romania se va restrange sub influenta crizei si ne va afecta exporturile, si asa nu prea competitive, acest deficit va trebui ajustat cumva.
Si una dintre cai este cea a ajustarii prin cursul de schimb. Si in momentul in care speculatorii vor simti ca urmeaza ceva in acest sens vor actiona sau mai bine zis vor incerca sa amplifice miscarea pentru a profita.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 23 Oct 2008, 20:57
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Adrian Vasilescu, consilierul guvernatorului BNR a explicat ca marja de 25% permisa pentru cresterea ROBOR inseamna sa nu depaseasca cu un sfert nivelul ratei dobânzii pentru facilitatea de credit a Băncii Naționale a României (deci nu inseamna 25 de puncte procentuale in valoare absoluta)



This post has been edited by bendix: 23 Oct 2008, 21:08


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 23 Oct 2008, 21:00
Post #143


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




normal, e 25% din rata BNR. nu 25 de puncte procentuale peste rata BNR.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 23 Oct 2008, 21:08
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO





Acum cativa ani ma intrebam daca e bine sa se privatizeze toate bancile comerciale romanesti. Parca in aceste zile imi revine intrebarea, oare nu era bine sa existe macar o singura banca comerciala de stat, care sa fie de partea BNR la greu ?


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Oct 2008, 00:47
Post #145


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(daniel_p @ 23 Oct 2008, 21:55)
Nu vreau sa comentez daca BNR a actionat fair sau nu in aceasta situatie de criza.
E, comentez eu: nu a actionat fair. Insa cu niste mojicii d-alea bancilor care incearca prin intelegeri tip cartel sa recupeereze de la nevinovati (imprumutatii persoane fizice in special) speculatiile lor care au dat gres de pe piata valutara, cred ca a fost chiar prea dragut. Eu as fi folosit tehnicile de pedepsire mult utilizatede Vlad Tepes.
QUOTE(daniel_p @ 23 Oct 2008, 21:55)
Insa nu trebuie sa uitam ca prin acceptarea liberalizarii contului de capital al Romaniei, BNR a acceptat sa joace un joc la care participa printre altii si aceste capitaluri speculative.
Ok capitaluri speculative, dar nu intelegeri cartel care sa transfere riscurile asumate de speculatori catre niste nevinovati prin intermediul altei piete. Esti speculator, asta e, teapa ta. Mai castigi dar mai si pierzi. Dar sa fii un porc si sa ii obligi pe altii (imprumutatii tai) sa-ti plateasca tampenia ta, e de mare porc.
QUOTE(bendix @ 23 Oct 2008, 22:08)
Acum cativa ani ma intrebam daca e bine sa se privatizeze toate bancile comerciale romanesti. Parca in aceste zile imi revine intrebarea, oare nu era bine sa existe macar o singura banca comerciala de stat, care sa fie de partea BNR la greu ?
*

Daca mai fac astia cu bancile multe prostii, o sa vedem si pe la noi "nationalizari" cum au aparut la americani sau englezi, ba oarecum si la francezi. Si atunci s-ar putea sa avem mai mult de o banca "de stat". Desi e oarecum improbabil momentan la noi, dar mai stii ce rezerva viitorul...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 24 Oct 2008, 06:16
Post #146


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




klaus up.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 3 Nov 2008, 23:16
Post #147


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Cu parere de rau o spun, vine miros puternic de vremuri grele, de aici si inflatie.
Adunam bani de masina, dar acum stau ca nu stiu ce va urma...., am si credite , bine o rezolv usor, dar parca nu mai sunt atat de relaxat.
Oricum pandesc cursul .
Iarna aceasta o sa fie prima luna decembrie in care nu ne vor mai ajuta conationalii nostrii (plecati la munca, vedeti si voi,au fost si ei loviti, destul de grav) cu euro, romanul , in perioada sarbatorilor, se va infige ca berbecul in supermarket-uri (care scot sacii de euro in afara) , asa ca in Ianuarie o sa fie crunt . Daca cineva vede mai frumos, il rog sa ma ajute sa vad si eu. sad.gif

This post has been edited by logan1.5dci: 4 Nov 2008, 17:50


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 23 Nov 2008, 22:51
Post #148


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Oare mai creste mult euro in decembrie?


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 23 Nov 2008, 23:05
Post #149


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Eu banuiesc ca in ianuarie, dar e o banuiala, ma bazez pe cheltuielile din decembrie si pe faptul ca anul acesta, de craciun, vor intra mai putini euro in tara.
Eu oricum am sa ma risc, am de rezolvat ceva, si daca mai e jos(cand am lei) am sa schimb lei in euro. Dar nu recomand nimanui, e doar parerea mea de nepriceputean.


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 29 Dec 2008, 18:47
Post #150


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Cer scuze de postare dupa postare, dar chiar nu are nimeni nimic de zis?

blink.gif 3,9649

Eu am trecut tot in euro. Si astept. rugaciune.gif


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
28 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 17:49
Forum Renault