DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> SERVICE DACIA

DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 22:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




BUNA! Am un Logan ABS Plus din 07.08.2007. Ieri tatal meu a avut un incident cu masina! De mentionat ca tata din luna decembrie face scoala de soferi cu masina! La o intersectie a intrat o alta masina in spatele Logan-ului. S-a crepat bara din spate, indoit tabla de langa roata de rezerva si toba de evacuare a gazelor s-a miscat de la locul ei! Masina se va repara pe asigurarea celui care a intrat in tata, dar garantia la masina mea expira luna aceasta, adica in 08.02.2009. Pot repara masina la Service Dacia? Multumesc...Va rog sa raspundeti...!!! astept...!!!

This post has been edited by DaniCORPADE: 4 Feb 2009, 22:43


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galeo
post 4 Feb 2009, 22:48
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 2 September 06




Poti oricand sa repari masina la service dacia, chiar daca va iesi masina din garantie, nu inteleg care e problema ta

4 Feb 2009, 23:49:
Nu stiu daca ai vazut ,dar la service dacia se repara chiar si alte marci de masini, e un service care presteaza servicii de reparare ca oricare altul

4 Feb 2009, 23:51:
Cand ai sa mergi la aia de la asigurari o sa te intrebe unde ai sa mergi sa repari masina, lor trebuie sa le spui service-ul dacia la care vrei sa mergi

This post has been edited by galeo: 4 Feb 2009, 22:51


--------------------
dacia 1310 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 22:51
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Am inteles! sper sa nu dureze mult reparatia...garantia se prelungeste daca o repara in urma accidentului?

<span class='edit'>4 Feb 2009, 22:53:</span>
Pai maine merg sa fotografieze masina si eu vreau la Dacia sa repare masina, desi tata vrea sa o repare la alt service!!!

Nu stiti cat ar putea dura reparatia? Sunetul motorului s-a modificat dupa lovitura in teava de evacuare!!! Astept raspuns!

This post has been edited by DaniCORPADE: 4 Feb 2009, 22:58


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Feb 2009, 23:00
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Ce legatura are garantia acordata de dacia cu faptul ca ai avut tu accident? NU se prelungeste, nu are de ce sa se prelungeasca.
Reparatia dureaza cateva zile, daca au piesele pe stoc, dar mai conteaza si cand te programeaza si apoi cand iti da firma de asigurari acceptul de plata si numai apoi poti lua masina.
Si vezi ca cel mai probabil o sa vrea sa te trimita la ceva panarama de service cu care lucreaza firma de asigurari, sa nu accepti.

This post has been edited by Serje: 4 Feb 2009, 23:04


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 23:03
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Garantia expira in 07.02.2009. In urma reparatiei, garantia se prelungeste cumva?


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galeo
post 4 Feb 2009, 23:04
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 2 September 06




QUOTE(DaniCORPADE @ 4 Feb 2009, 23:51)
Am inteles! sper sa nu dureze mult reparatia...garantia se prelungeste daca o repara in urma accidentului?

<span class='edit'>4 Feb 2009, 22:53:</span>
Pai maine merg sa fotografieze masina si eu vreau la Dacia sa repare masina, desi tata vrea sa o repare la alt service!!!

Nu stiti cat ar putea dura reparatia?
*


Reparatia o sa dureze putin ,numai ca ai sa astepti pana intra masina la reparatie, la mine a fost tot o tamponare usoara care s-a reparat foarte repede, vineri am dus masina si luni dimineata era gata, numai ca m-am programat in decembrie si m-a chemat tocmai dupa vreo 3 saptamani,insa acum nu stiu, poate service-ul la care vrei tu sa te duci e mai liber.
Eu zic sa te duci la service dacia pentru ca daca e nevoie de schimbarea vreunei piese service-ul dacia o are pe stoc si o schimba repede, si esti sigur ca e piesa de origine, pe cand alt service nu stiu cum va procura respectivele piese, plus ca atunci cand o sa-ti vopseasca zona reparata ai siguratnta ca e aceasi vopsea cu restul masinii, la alt service poti avea surpriza sa fie de alta nuanta si sa nu semene cu vopseaua de pe masina


--------------------
dacia 1310 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 23:05
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Pai tata s-a uitat sub masina si a observat ca teava de evacuare s-a miscat din "cleme de cauciuc", tabla de langa roata de rezerva s-a deplasat 10 cm, suportul nr de inmatriculare trebe schimbat precum si capacul becului de la nr spate.


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galeo
post 4 Feb 2009, 23:07
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 2 September 06




QUOTE(DaniCORPADE @ 5 Feb 2009, 00:05)
Pai tata s-a uitat sub masina si a observat ca teava de evacuare s-a miscat din "cleme de cauciuc", tabla de langa roata de rezerva s-a deplasat 10 cm, suportul nr de inmatriculare trebe schimbat precum si capacul becului de la nr spate.
*


Pai vezi, ca ai anumite piese de inlocuit pe care service-ul dacia le are pe stoc, asa a fost la mine, bara fata si farul mi l-au schimbat pe loc


--------------------
dacia 1310 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 23:09
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Maine merg la service...numa problema ii ca tata face scoala de soferi cu masina si ar fi bine sa o repare in cateva zile...

4 Feb 2009, 23:13:
am inteles, garantia nu se prelungeste! okey, sper ca masina sa se repare repede ca de pe urma masinii vin banii! smile.gif)

This post has been edited by DaniCORPADE: 4 Feb 2009, 23:13


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galeo
post 4 Feb 2009, 23:19
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 2 September 06




o sa-ti dea o garantie de de 6 luni am impresia pentru elementele vopsite,in caz ca-ti sare vopseaua


--------------------
dacia 1310 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 23:20
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Pai in portbagaj, unde tabla s-a indoit nu prea ii vospea din fabrica, adica unde se ii roata de rezerva s-a indoit tabla cam 10 cm...
deci nu cred ca vor vopsi... si nu stiu cu sunetul motorului...difera putin...

4 Feb 2009, 23:31:
Miscarea tobei de esapament modifica sunetul motorului? raspundeti pls

This post has been edited by DaniCORPADE: 4 Feb 2009, 23:31


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Feb 2009, 23:39
Post #12


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Ma scuzati ca intreb, dar tatal dvs. care inteleg ca este instructor (ca nu vad cum ar fi facut scoala - in sensul sa invete - pe masina proprie ca trebuie niste modificari la masina) nu prea stie ce sa faca si va pune pe dvs. sa intrebati pe forumuri?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 23:42
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Tatal meu preda mecanica la liceu, este si instructor, dar momentan doarme, si dimineata cand plecam la service, vreau sa ii expun si parerile altora...tata stie ce trebe reparat la masina, eu vroiam sa ma conving cu garantia si cu service-ul...intradevar eu nu ma pricep deloc la mecanica!

4 Feb 2009, 23:44:
Si sa va dau un exemplu, si mama este instructor auto, dvs credeti ca mama ar stii ce trebe reparat? Sa fim seriosi...!!!

This post has been edited by DaniCORPADE: 4 Feb 2009, 23:44


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Feb 2009, 23:45
Post #14


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Adevaru e ca o sa-i dai o mare mana de ajutor! Cred ca tatal tau e in ceata rau, noroc cu informatiile de pe aici.
Keep up the good work! up.gif


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaniCORPADE
post 4 Feb 2009, 23:49
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 February 09




Nu e in ceata, dar crezi ce doresti! Multumesc pt informatii oricum!


--------------------
Dacia Logan 2007/ABS Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:44
Forum Renault