DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Caremil Iasi

aphophis
post 8 Jun 2009, 10:08
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




Am dat search, vad ca nu are topic propriu. Am la 13.00 programare la ei ca sa imi puna ca lumea capul de schimbator (l-am pus odata la service-ul daewoo de la trecerea de cale ferata dacia-canta si nu a rezistat prea mult). La ce scoruri sa ma astept? oare vor face treaba buna?

8 Jun 2009, 12:20:
am venit cum am plecat. Nu au avut cum sa ma ajute, pe motiv ca ei in service inlocuiesc piese defecte cu piese de fabrica specifice unui anumit model. Boomer. Am fost si la daewoo (sermecom parca) si nici aia nu au vrut sa ma ajute, insa mi-au sfatuit (din nou) sa pun poxipol din ala format din 2 parti, dupa ce dau jos banda adeziva de pe schimbator. Urmand sa il las asa peste noapte. Asta e..

This post has been edited by aphophis: 8 Jun 2009, 12:20


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 8 Jun 2009, 21:08
Post #2


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Cand o sa ma invrednicesc sa iau niste furtun sa imi remediez si eu problema asta (de la caldura s-a inmuiat rahatul de furtun folosit data trecuta, acu' 2 ani) iau si pentru tine? Te rezolv ieftin, o bere cool.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 8 Jun 2009, 21:36
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




pai trebuie sa o rezolv zilele astea, ca masina nu sta mult la iasi. Vroiam sa o fac in seara asta (cu poxipolul) insa am avut o lene in mine smile.gif tipii de la daewoo mi-au recomandat sa dau jos orice plastic de pe schimbator si sa torn poxipol-ul ala in maciuca smile.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
juann
post 31 Jul 2009, 15:02
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 3 August 08




Revin si eu cu un review aspura acestul dealer astazi 31-07-2009:

M-am dus la ei sa-mi vopsesc bara spate care a fost julita de un neindeminatic daca pot sa-i spun asa intr-o parcare de la un hypermarket.

Am lasat masina miercuri pe la 11 AM iar vineri la 8.30 AM m-au sunat si au zis ca e gata. De vopsit ai iesit chiar surprinzator de bine, nu are bule, nu este scursa vopseaua..... ce mai...... e oK. Singurul inconvenient ar fi faptul ca se cunoaste ca e vopsita deoarece vopseaua de pe masina parca are un pic o alta noanta decit asta de pe spoiler.

Acum ramine de vazut daca in timp nu o sa se exfolieze la spalre.

Per total sunt multumit din momet ce si-au schimbat comportamentul.

PS: Astazi cind am fost sa-mi iau masina, am vorbit cu o persoana care tocmai iesea de la revizie de la ei si era omu chiar multumit. Mi-a zis ca l-au lasat sa stea linga masina pe toata durata reviziei, lucru destul de rar intilnit la ei pina acum, i-au schimbat uleiul, filtru aer si filtru ulei.... totul la 230 ron.
Va ca acest dealer de frica brasului a inceput sa-si bage mintile in cap, acum sper sa ramina asa si sa nu o ia pe aratura din nou.


--------------------
DACIA Logan 2008/Preference - is 01 abc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LuluMOB
post 31 Jul 2009, 15:22
Post #5


Membru cu pedale.


Group: Members
Posts: 1.136
Joined: 28 October 05
From: Iași




230 ron pentru schimbat ulei, f.ulei si f.aer ti se pare putin?
Multe magazine asigura schimbul de ulei si filtru gratis.


--------------------
Dacia Logan ABS+ AC 1.4MPI 06/2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
juann
post 31 Jul 2009, 16:21
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 3 August 08




Bine dar iti dau ei uleiul si filtrele cu totul ajunge 230 oricum e un pas inainte pentru ei ca anul trecut revizia ajunge la 4 mil si ceva 173.gif


--------------------
DACIA Logan 2008/Preference - is 01 abc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandrusiri
post 10 Sep 2009, 21:02
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 830
Joined: 18 December 07
From: iasi




salutare.a venit vreamea sa schimb si eu distributia la solenza mea.imi poate recomanda cineva un service bun in iasi ca nu as vrea sa merg la caremil.va multumesc si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie.


--------------------
dacia Lodgy 1.5 dci 107 cp 2013 - IS-54-SIR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 18:07
Forum Renault