DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BRITAIN GP, Detalii despre circuit

FISICHELU
post 4 Jun 2006, 18:19
Post #1


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




silverstone.gif ( Size: 33.93k ) Number of downloads: 200


In timpul celui de-al II-lea Razboi Mondial, Silverstone a fost folosit ca aeroport pentru bombardiere, iard dupa 1948 a inceput sa fie utilizat ca circuit de curse auto.Cele trei circuite britanice de dinaintea razboiului, Brooklands, Donington Park si Crystal Palace erau aeroporturi ex-miliatare, oferind la gata suprafete de curse, dispunand si de facilitati de baza cum ar fi sistem de renaj, insa erau la distanta de locurile cu o densitate mai mare a populatiei.
Numeroase aeroporturi erau folosite pentru curse in Marea Britanie. Unele au gazduit numai un numar redus de curse, in timp ce altele (Snetterton, Croft, Goodwood, Thruxton, etc.) au reprezentat cricuite de baza. Silverstone a fost ales de clubul British Racing Drivers din cauza locatiei - era usor de ajuns atat din Londra cat si din Midlands. Era clara intentia clubului de a creste interesul publicului pentru cursele auto, fata de situatia de dinaintea razboiului.
In 1950 circuitul a avut o dispunere neschimbata pana in 1974. Numele curbelor are conotatii cu locuri invecinate: Stowe de la scoala din apropiere, Becketts de la o capela dedicata Sf, Thomas Beckett, s.a.m.d.
In timpurile de inceput, Silverstone era considerat un circuit de viteza medie-mare, insa a devenit unul de viteza mare cand vitezele in curbe si torque-ul motoarelor au crescut, respectiv imbunatatit. O sicana a fost adaugata la Woodcote Corner in timpul Grand Prix-ului din 1975, dar chiar si asa, la calificarile pentru cursa din 1986, Keke Rosberg (Williams- Honda) a reusit sa faca o tura la putin peste 280 km/h.
Prima cursa pe acest circuit in cadrul campionatului a avut loc in 1950, si a fost chiar prima cursa a Campionatului Mondial. Intre 1955 si 1962, Aintree a gazduit cursele in cinci ocazii, iar intre 1964 si 1986, Silverstone a alternat cu Brands Hatch.
Dupa 1986 a fost catalogat ca British GP pentru o lunga perioada iar BRDC a devenit suficient de sigura pentru a incepe programul de dezvoltare.
O curba aditionala, Bridge Bent, a fost adaugata chiar inainte de Woodcote pentru 1987, iar sicana a fost indepartata. O revizie majora a layout-ului a fost facuta in 1991, astfel "imblanzind" curba rapida Maggots si Stowe si Club, astfel crescand km pe tura, lucru care a ramas valabil pana in 1995, cand au fost efectuate alte modificari ce au redus lungimea unui tur la varianta actuala.
Din 1970, la Silverstone se afla mai multe companii implicate in diferite aspecte ale curselor cu motor.


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 6 Jun 2006, 11:43
Post #2


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Statistic vorbind, Silverstone nu prea avantajeaza pe Renault, deci o eventuala victorie a lui FA aici ar cam scrie cartile pentru titlul la piloti sezonul acesta.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 6 Jun 2006, 11:49
Post #3


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Inca nici nu s-a ajuns la "mijlocul" campionatului ... multe se mai pot intampla ...


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 6 Jun 2006, 13:36
Post #4


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(cmandrei @ 6 Jun 2006, 11:49)
Inca nici nu s-a ajuns la "mijlocul" campionatului ... multe se mai pot intampla ...
*



de acord, insa anul trecut si acum 2 ani Renault au prestat destul de slab la Silverstone. Daca anul acesta vor avea o performanta buna, vor fi foarte greu de prins.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 6 Jun 2006, 14:14
Post #5


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




E foarte greu ca FA să nu câștige și în acest an titlul, pentru că ar trebui ca MS să câștige de foarte multe ori. Ori asta e foarte greu de făcut, ar trebui ca lui FA să-i meargă foarte prost mașina.
Eu zic că FA va câștiga și anul ăsta titlul de campion. Ferrari nu prea are cum să întoarcă lucrurile în favoarea lor.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 6 Jun 2006, 14:18
Post #6


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




mda, ar fi o analiza relativ pertinenta, daca am considera ca FA tarmina pe 2 fiecare cursa, iar MS rateaza o victorie, insa e foarte putin probabil ca FA sa termine toate cursele pe P2 sau P1. Daca FA abandoneaza doua curse pe care le castiga MS, diferenta dintre ei aproape ca s-ar neutraliza.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 6 Jun 2006, 14:27
Post #7


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Inca este posibil ... cum am mai spus nu suntem inca nici la mijlocul campionatului ... sanse mai sunt pentru schumi dar si pentru altii ...


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 6 Jun 2006, 14:31
Post #8


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




Având în vedere că FA nu a coborât până acum mai jos de locul 2..., va fi foarte greu pentru MS să-l întreacă la puncte.
Ar trebui ca de acum încolo FA să termine numai pe 2 și MS numai pe 1! Ceea ce e imposibil.
Iar ceilalți..., sunt prea departe din punct de vedere al punctelor.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihye
post 6 Jun 2006, 14:41
Post #9


  


Group: Members
Posts: 316
Joined: 4 May 06
From: TM




Daca Ferrari vine cu un material de concurs cel putin egal cu Renault, MS are sanse reale la titlu.


--------------------
 Fiat GP 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 6 Jun 2006, 15:11
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Alonso la zestrea de puncte are ar trebui sa stea cumintel pe unele circuite sa ia locul 2 si sa-l friga pe Schumacher pe circuitele unde broscarii nu sunt atat de rapizi si-gata- titlul e iar al lui Alonso.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 6 Jun 2006, 15:24
Post #11


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(DFA @ 6 Jun 2006, 14:31)
Ar trebui ca de acum încolo FA să termine numai pe 2 și MS numai pe 1! Ceea ce e imposibil.


Foarte improbabil! de-aia trebuie eliminata ca si varianta. campionatele sunt deschise. Mai devreme de Monza cred ca orice pronostic va fi de prisos.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 9 Jun 2006, 10:46
Post #12


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Cursa de la Silverstone este cu numarul 200 pentru Renault.
Mai multe date aici.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 10 Jun 2006, 17:57
Post #13


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




Chiar frumoase calificarile! De abia astept cursa de maine!
O revenire interesanta a lui Kimi, pe care l-am crezut cam adormit sezonul asta!...Sa aiba legatura cu scandalul cu bautura? happy.gif ....


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 11 Jun 2006, 08:35
Post #14


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




post-336-1110552475.gif
Care scandal? blink.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 11 Jun 2006, 14:54
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Din pacate pentru ceilalti, iata ca Alonso este iar departe de ei in fata... Nu a dat nimanui nici cea mai mica sansa si a facut peste 2/3 din cursa doar o plimbare smile.gif

Nici Fisi nu a fost rau (desi e foarte departe de Alonso), si mai creste si distanta in campionatul constructorilor.

Pacat de Kimi ca nu a reusit sa stea in fata lui MS. Daca e baiat destept si vrea un titlu, la anul Renault ii poate oferi asa ceva. Au masina necesara, e clar.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 11 Jun 2006, 18:51
Post #16


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




@DragosP
Kimi nu e prea strain de "booze"...Stiu sunt doar zvonuri, insa nu apareau zvonurile fara motiv...Mi-a placut tipul, la Monaco, dupa ce a abandonat, s-a suit in iaht la plaja cu un paharel in fata si asa a urmarit restul cursei. Simpatic tipul!...
Si ca sa revin on-topic: super cursa, Alonso a dovedit din nou calitati de super-pilot. Fisichella s-a miscat binisor in ultimile 7-8 tururi, "gadilandu-l" pe Kimi, insa nu a putut prea multe.
Din punctul meu de vedere, lucrurile incep sa se cam lamureasca....CUm scria pe un steag - "RENAULT F1 ROCKS!"


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 12 Jun 2006, 07:37
Post #17


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Din pacate, se pare ca anul asta Ferrari are rezervat locul 2.

Asta e realitatea, trebuie s-o acceptam.......... mad.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 12 Jun 2006, 09:23
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




cred ca e prima data cand Renault a dominat atat pe pista cat, mai ales, moral... pe plan moral faptul ca a schimbat ultimul i-a determinat pe toti sa depuna armele...

atat masina cat si pilotul au fost fara cusur... jos palaria... in fata dublului campioon mondial FA, cred ca s-a cam lamurit si la constructori... nu zic ca s-a terminat campionatul dar acum chiar ca depinde exclusiv de ei...

nu am verificat dar cred ca seria lui alonso din anul acesta este cam unica... nici MS nu a dominat asa in 2004 si daca imi aduc aminte FA nu a mai abandonat cam de mult timp...


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 12 Jun 2006, 09:27
Post #19


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Mda, cursa a fost destul de fada, mai putin accidentul lui Ralf Schumacher si Mark Webber din primul tur, tentativa lui KR de a-l depasi pe FA si MS pe KR in acelasi prim tur, prima intrarea la boxe, dupa care GF l-a depasit pe FM, iar FA a castigat vreo 4-5s, si a doua intrare la boxe, in urma careia MS si-a asigurat locul 2.

Ref. la KR si bautura, eu am vazut si o poza anul trecut, cum il scotea cineva pe KR baut dintr-un bar. De asemenea, a fost un scandal destul de serios cand l-ar fi prins sotia in pat cu vreo fana Formula1 biggrin.gif
La astea se mai adauga si intamplarea de acum 2 saptamani, cand KR trebuia sa faca teste joi, insa a lipsit. Inginerul de teste a acuzat o intoxicatie alimentara, insa birfele prin paddock ar fi spus ca, de fapt, motivul real ar fi fost o betie crunta miercuri noaptea... Adevarul il stie doar el. Eu n-as vrea sa fiu in locul lui, sa isi bage toata lumea nasul in viata mea particulara.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 12 Jun 2006, 12:31
Post #20


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




Asa este, insa toata "distractia" cu paparazzi face parte din intrarea in lumea "vedetelor"... Ar fi enervant sa stea unu' dupa mine si sa-mi faca poze , doar-doar ma prinde cu "degetu' in nas"!
Ce mi s-a mai parut inedit la cursa- modul in care Micky Alexandrescu devenea din ce in ce mai deranjat de gestul lui FA de la sfarsitul cursei, gest care pana la urma este simpatic si care spune "Ia, gura mai mica!", adresat tuturor care aveau ceva de comentat...Inclusiv Micky... wink.gif


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai5
post 12 Jun 2006, 12:41
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




Mda, plictisitoare cursa, deși rezultatul final m-a bucurat.
Interesantă simetria, aproape perfectă:

-clasament constructori: Renault, Ferrari, McLaren-Mercedes
-rezultatul cursei: Renault 1, Ferrari 1, McLaren-Mercedes 1, Renault 2, Ferrari 2, McLaren-Mercedes 2
-clasament piloți: exceptând "rocada" dintre Juan Pablo Montoya și Felipe Massa, identic cu clasamentul cursei de ieri.


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 12 Jun 2006, 12:49
Post #22


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Da, si pe mine m-au deranjat remarcile lui Alexandrecu. Parca s-a simtit ca-i era cumva lui adresat gestul radmasa.gif
Alonso nu-i genul de ingamfat. De fiecare data cand il auzi vorbind dupa cursa spune cat de greu se munceste pentru a castiga. Gasesc absolut normal faptul ca se bucura dupa victorie. Ce ar trebui sa faca dupa ce a castigat ? Sa stea serios si sa zica: "da baieti jurnalisti... aveti dreptate... chiar daca eu am castigat voi aveti dreptate". Ar fi absurd.

Pacat de Schumacher ca nu are masina.

Cat despre Kimi ... cred ca s-a demoralizat putin si nu mai presteaza aceleasi servicii ca anul trecut. Imi da impresia de fiecare data ca-i un copil cand il vad timorat vorbind la finele curselor. Nu inteleg de ce i se spune "the ice man".

Fisichella a facut treaba buna. Cred ca il ajuta mai mult masina in ultima vreme si cred ca cei de la Renault ii dau ceva mai multa atentie si asta se simte. Merita de multa vreme atentia de care se bucura acum pentru ca-i un pilot bun.

Renault F1 rocks indeed ! Mai da putin peste nasul snobilor care detin bolizi gen Mercedes, BMW, Ferrari si arata ca oricine are minte pentru sportul asta castiga. Nu-i o lupta in care marca iti asigura victoria, deci e o lupta cinstita.

This post has been edited by DigitalScribe: 12 Jun 2006, 12:51


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 12 Jun 2006, 15:24
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Inca o cursa inteligenta a lui Alonso.La fel ca si la Monaco a fortat doar cit a avut nevoie ca sa castige.Acum se pare ca Renault are din nou un avans substantial fata de Ferrari si McLarren.Cu o masina mai grea sa faci tururi mai rapide e ceva.
Pe mine ma uimeste cit de matur gindeste cursele de F1 Alonso.

PS:cit despre dl.Alexandrescu ... numai de bine.A scris un articol in Prosportul de luni (12.06.2006):
"Sosit al șaselea, Montoya (McLaren-Mercedes) nu poate fi satisfăcut de acest rezultat, cu atât mai mult cu cât a trecut linia de sosire cu un tur în urma câștigătorului."
Cred ca din greseala a citit rezultatul altei curse ca in cea de duminica 11.06.2006 de la SILVERSTONE Montoya a terminat in aceasi tur cu invingatorul.

This post has been edited by pablo: 12 Jun 2006, 15:28


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 12 Jun 2006, 16:06
Post #24


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Indräznesti sa-l contrazici pe Mikky? ph34r.gif Asa ceva nu se face!!!


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 13 Jun 2006, 14:52
Post #25


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Ramasese sa se stabileasca dupa cursa vinovatii si eventuale sanctiuni pentru accidentul in care au fost implicati Ralf Schumacher, Mark Webber si Scott Speed. Insa nu am mai auzit nimic in acest sens. Stie cineva mai multe detalii?


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 16 Jun 2006, 10:07
Post #26


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Alonso la Silverstone

Attached thumbnail(s)
la_silverstone.JPG ( Size: 29.52k ) Number of downloads: 193


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 5 Jul 2007, 14:41
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Eheeee...Renault, Alonso...ce vremuri rolleyes.gif In fine, o sa ploua icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 5 Jul 2007, 15:32
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Finally 124.gif ... Din cate se pare chiar o sa ploua non-stop, asa ca imi place sa-i vad pe protagonisti pe ploaie !!!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 5 Jul 2007, 15:58
Post #29


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Va fi concurs de barci. smile.gif

Sper sa nu se umple cocpiturile cu apa.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 5 Jul 2007, 19:29
Post #30


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Ploua, nu ploua, mai putin conteaza.
Ferrari trebuie sa castige; ne aflam la jumatatea sezonului iar ei sunt destul de mult in spatele celor de la McLaren. Ceea ce nu e bine pentru unii dintre noi ....


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:58
Forum Renault