DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Piese DSN, propunere

mx_ady
post 28 Jun 2009, 18:59
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 6 June 08
From: Bistrita-N




Sunt posesor de DSN, in zona gasim foarte greu piese pentru ele.As propune infiintarea inre posesori,magazine care comercealizeaza piese pentru ele sa facem un fel de asociatie chiar sa platim o taxa anuala prin care daca dorim sa comandam o anumita piesa sa ne fie trimisa prin posta contra cost binentales dar sa putem avea acces la pisa respectiva chiar din desmenbrari daca ne convine binenteles asfel cei care dezmenbreaza o dacie ar putea vinde mai usor piesele.Asta ar ajuta si pe cei care dezmenbreaza si pe cei care cunpara.In felul acesta am face trecerea de la discuti la fapte fiind foarte util acest forum,trcand de la vorbe la fapte.Aceasta este o popunere care ne poate ajuta in mod real pe toti posesori de DSN nu doar sa palavragim de multe ori degeaba.Sper ca de data aceasta sa i-mi fie scuzate greselile de exprimare daca am gresit sisa facem discuti referitoare la subiect.Daca am gresit cumva locul unde am postat sa-mi fie iertat.


--------------------
dacia supernova confort 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 28 Jun 2009, 20:57
Post #2


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Cu toate ca sunt ironic, nu ma pot abtine... in bucuresti s-au inventat magazinele de PIESE AUTO, la voi in bistrita nu au aparut?

Nu este mai usor sa te duci la cel mai apropiat magazin de piese auto decat sa infiintezi o asociatie??? blink.gif Aveti niste idei de ma doare capul......


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mx_ady
post 28 Jun 2009, 21:51
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 6 June 08
From: Bistrita-N




Ba da sunt foarte multe magazine dar nu aduc piese pentru DSN motivand ca nu se mai gasesc piese in depozite.O sinpla oglinda stanga am asteptat o luna dupa care au spus ca nu au de unde sa aduca,si exenplele ar putea continua.


--------------------
dacia supernova confort 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 28 Jun 2009, 22:11
Post #4


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Imi este greu sa cred ca in toata bistrita nu se gaseste oglinda pentru super nova. Pe langa asta oglinda de super nova este aceeasi cu cea de nova, sau dacia 1310 CL. Asa ca ai si alternative. Fa-ti o lista cu toate piesele si dute la un centru mai mare din bistrita. Sau daca ai drum prin bucuresti poti sa iei de aici. Cauta solutii mai realiste si nu sf-uri precum asociatie pentru piese.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mx_ady
post 29 Jun 2009, 17:03
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 6 June 08
From: Bistrita-N




Ce este asa de greu de inteles "nu se gasesc piese pentu DSN" nu stiu alta linba in care sa va explic.Este greu de crezut dar acesta este adevarul.


--------------------
dacia supernova confort 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 29 Jun 2009, 22:23
Post #6


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Mx_ady,ideea e buna,dar nu sunt sanse mari de reusita.
Mai bine,rogi un prieten,o cunostinta sau chiar un coleg forumist din Bucuresti sau alte orase in care se mai gasesc piese pt dsn,sa te ajute.
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 30 Jun 2009, 08:35
Post #7


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(mx_ady @ 29 Jun 2009, 18:03)
Ce este asa de greu de inteles "nu se gasesc piese pentu DSN" nu stiu alta linba in care sa va explic.Este greu de crezut dar acesta este adevarul.
*

Ba diMpotriva! NU-i deloc greu ce crezut, tinind cont de halul in care mutilezi liMba romana!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 30 Jun 2009, 12:36
Post #8


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




aaaa....trebuie sa recunosc ca si eu am cautat un buton pentru proiectoare de mi-a venit acru.....si cand l-am gasit am dat o caruta de bani pe el.....si e si crapat si nu e de SN ca e de N....deci piese chiar nu sunt in toate orasele....sa nu mai spun ca in cluj nu se gasesc fustite....sau praguri.....nicaieri....ma rog...oricum nu cred ca asociatia asta e solutia....eu cred ca forumul si bursa se descurca destul de bine....wink.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gcgeorgescu
post 30 Jun 2009, 13:04
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 923
Joined: 25 December 08
From: Bucuresti




eu cred ca renault romania ar trebui sa ne dea cate o masina gratis la toti forumisti, la cat de interesati si cat de pasionati suntem de masinile lor, incat ne pierdem zeci de ore in fata calculatorului si ne laudam cu ele sau ma rog ne "spunem oful".


--------------------
Renault Fluence 30 dec 2010/ 1.5 Dci 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusz
post 30 Jun 2009, 15:22
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 479
Joined: 13 February 07
From: baia-mare




QUOTE(Maskatu @ 28 Jun 2009, 22:11)
Imi este greu sa cred ca in toata bistrita nu se gaseste oglinda pentru super nova. Pe langa asta oglinda de super nova este aceeasi cu cea de nova, sau dacia 1310 CL. Asa ca ai si alternative. Fa-ti o lista cu toate piesele si dute la un centru mai mare din bistrita. Sau daca ai drum prin bucuresti poti sa iei de aici. Cauta solutii mai realiste si nu sf-uri precum asociatie pentru piese.
*



nu mai sari asa in sus Maskatu-le , ca nu are rost ! e drept ca ideea lui ady e o tira cam futurista , dar daca tie iti e greu sa grezi ca nu se gasesc peste tot piese de dsn , atunci iti confirm si eu . nu ma apucam sa scriu daca nu spuneai " daca ai drum prin bucuresti " ! biggrin.gif acelasi sfat l-am primit si eu odata de la cineva . parca bucurestiul e peste gard . oricum , sa stii ca e destul de greu cind in orasul tau nu gasesti piesele de care ai nevoie , si trebuie sa faci o gramada de km pentru ele .
iar lista cu piese cam pica si aia , pentru ca de multe ori ai nevoie urgenta de anumite piese . lista e valabila mai mult in cazul unor anumite consumabile , sau a unor piese pe care stii ca vrei sa le schimbi . dar ce te faci cu urgentele ?
ar mai fi o solutie legata de ajutorul care ar putea fi dat de un coforumist. hmmmm .. semne de intrebare si aici ! sunt de 2 ani si ceva pe forumul asta si nnu cred ca ar fi mai mult de 5 membrii carora sa le cer ajutorul ! plus ca fiecare are problemele lui , timpul lui etc , etc.
si da , cu toate ca e cam mult spus asociatie , si mie mi-ar placea daca ar exista un magazin online , de ex. , de unde sa poti comanda orice tip de piesa , dar nu la preturi astronomice.


--------------------
dacia supernova 2002 europa - mm 13 ral
membru cooperant
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 10 Aug 2009, 08:35
Post #11


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Dat fiind faptul ca ati inceput sa vorbiti de vopsea, spray, etc am mutat posturile la un loc mult mai potrivit:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1983442


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 16:39
Forum Renault