DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Instalare minima Miopocket, Doar aplicatii esentiale...

The_Magus
post 21 Aug 2009, 11:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 16 August 09




Salut,

Daca veti considera ca nu merita sa instalati MioPocket pentru ca are prea multe aplicatii, eu am procedat in felul urmator pe Mio Moov 500 pentru a extrage doar:
- Media Player (audio si video)
- File viewers (Office, .jpg, .pdf),
- Games.

Procedura:

- deblocare PNA cu Navman Unlock: http://vaxxi.net/log/2009/03/02/deblocare-mio-moov-500/
-
- am copiat folderele: MioPocket 3.0 Release 50\MioAutoRun\Programs\Media Player, MioPocket 3.0 Release 50\MioAutoRun\Programs\FileViewers si MioPocket 3.0 Release 50\MioAutoRun\Programs\Foxit Reader direct pe SD Card. Acestea se pot rula direct din PNA, de pe card: Player.exe (fisiere audio si video), executabile Office (docviewer.exe, imageviewer.exe, pdfviewer.exe, presviewer.exe, XLS.EXE), Foxit Reader.exe (pdf reader). Nu este necesar pentru acestea sa se instaleze nimic in plus.
- pentru Games -

pas 1: instalare GAPI:

1) am copiat pe SD card MioPocket 3.0 Release 50\MioAutoRun\Programs\GAPI for HPCs si MioPocket 3.0 Release 50\MioAutoRun\Programs\Games
2) in fisierul GAPI am dezarhivat GX.dll din GAPI for HPCs\Patches\AlternateDriver.zip
3) am copiat fisieul http://www.wincesoft.de/aygshell.dll pe SD Card
4) Atentie!! - pasul 4 si 5 se repeta in caz de hard reset - !!! - se copiaza fisierele GX.dll si aygshell.dll de pe SD Card in Windows pe PNA. Windows-ul pe PNA se vede doar cu FileMan CE (cand PNA-ul e deconectat de la PC), nu si in Windows Explorer (PNA conectat la PC).
5) se ruleaza GAPISetup.exe si din tab-ul Start se selecteaza Select Device - se alege modelul de PNA.

pas 2: rulare jocuri:
6) se ruleaza jocurile din directorul Games copiat anterior.

Sper sa va mearga si voua.

This post has been edited by Fratzica: 21 Aug 2009, 12:02


--------------------
Dacia Logan 1.4 mpi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aammmmmmggggggg
post 15 Apr 2010, 21:52
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 2 November 06




De cati gb ai SD Card-ul ?


--------------------
dacia logan 11.2005-ambition - BR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:38
Forum Renault