DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inmatriculare Masina Noua, Inclusiv Logan!

bogo
post 27 Jul 2004, 22:59
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 20 June 04
From: Heaven




intre timp am aflat (pe propria piele) cum stau lucrurile cu inmatriculatul masinii in Brasov. si-anume lucrurile stau dupa cum urmeaza:
- administratia financiara: platit taxa inmatriculare si impozitul pe anul in curs (taxele, evident, sunt aceleasi peste tot). treaba merge destul de operativ.

- RAR: identificarea masinii si securizarea cartii masinii. aici problema e ca exista o singura coada la care stau toti - atat cei cu cazane de 20 de ani pentru verificari tehnice cat si cei aflati in situatia mea care rezolva treaba in 10 minute. progaramul de functionare este L-J: 8-16 si V: 8-12. e de preferat sa ajungi la coada in jurul orei 6am ca sa fii sigur ca termini treaba pana in pranz.

- cec: platit taxa talon. aici teoretic termini repede (pe mine m-a costat cam 10 minute)

- politie: coada + transpiratie la depunerea actelor. daca vrei numere preferentiale costa mai mult insa dureaza la fel. ti se spune sa te prezinti dupa o saptamana pentru eliberarea talonului si a numerelor. de obicei sunt gata mai repede, e bine sa te interesezi (telefon 407500, cereti la inmatriculari). program depunere acte: L, Mi: 8-13; Ma, J, V: 13-17. daca intarzii cateva minute dupa program "baietii" nu sunt amabili deloc (in cazul meu asta a insemnat 390km + o zi pierduta). program la eliberari acte: L, Mi: 13-15; Ma, J: 11-13; V: 8-12. in ultima vineri lucratoare din luna nu exista program cu publicul la nici un birou.

in cazul in care vrei sa depui numerele provizorii si sa recuperezi banii pe ele, trebuie completat un formular tip care nu se afla la politie ci doar la centrele de copiat acte din apropiere si mai presupune o coada cam de juma' de ora. personal ma grabeam prea tare si am renuntat la pasul asta (vrea cineva o pereche de numere rosii?)

in cazul meu toata treaba a insemnat 4 drumuri Bucuresti-Brasov si retur: 1- uitat actele in bucuresti (ok, ok, prostia mea), 2-RAR, 3-depus acte politie, 4-ridicat numere.

in caz ca este cineva interesat, daca nu ai domiciliul stabil in Bucuresti, nu poti efectua identificarea masinii si securizarea cartii la RAR-ul de pe Grivita (unde era pustiu cand am fost eu). probabil masina isi schimba identitatea in momentul in care treci granita judetului.


--------------------
solenza 1.4 mpi confort - BV-##-XTR
rolling in my... one point four
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dominic
post 28 Aug 2004, 22:17
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 5 June 04
From: Ramnicu Valcea




Atentie cind predati numerele rosii! Trebuie predate in termen de 2 saptamini ca sa va luati banii inapoi pe ele (asta in Cluj cel putin) numa ca nu e afisat nicaieri in hol asa ca atentie la teapa! Eu am luat-o dupa trei sferturi de ora de stat la coada! Mai bine le faceam bucati!


--------------------
renault megane manager 1.5 dci 85 cp RNA bleu extreme 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maf
post 30 Aug 2004, 10:20
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 10 January 03
From: Bucuresti




Si au mai am, inca, numerele rosii (expirate in martie). Ma gandeam sa ma duc sa-mi iau banii pe ele. Daca e cum zici tu.... mai bine le dau la un carutzas... cel putin mai reduc cu unul numarul celor care circula nesemnalizati noaptea:).
si ti-au luat numele fara sa-ti dea banii inapoi?


--------------------
Dacia Solenza Clima - B-00-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zeus
post 31 Aug 2004, 15:14
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 23 August 04
From: .buc




Salut!


Am fost vineri 27.08.2004 la Udriste pentru inmatriculare. Am avut toate actele in regula, am stat la o coada vreo 2 1/2h, si cand ajung in fata dupa verificarea actelor urmeaza bomba : "de azi in 3 saptamani va prezentati la acest ghiseu pentru a afla numerele"


Chiar asa de mult sa dureze? 3 saptamani?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 8 Sep 2004, 16:33
Post #35


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




La mine a durat 5 zile in total. S-ar putea sa fie mai aglomerat acuma, pentru ca se vor inmatricula o groaza de logan-uri in curand, si o sa fie coada wink.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 13 Sep 2004, 16:04
Post #36


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Pentru cei din sectorul 3 (poate nu numai pentru ei), sa stie ca un CEC se gaseste chiar vizavi de Udristei - exact cum iesi de la Politie, traversezi straduta aia si intri pe o usa care nu anunta nimic (unitatea CEC este extrem e prost "semnalizata"). Urci pe o scara in spirala la etaj si acolo dai de ditamai biroul CEC.

Asta pentru a fi scutiti de drumuri inutile ca sa dati banii... :mrgreen:


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 15 Sep 2004, 21:35
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




QUOTE

Mai intai va deplasati la RAR (pe Calea Grivitei 391). Acolo cu copie dupa cartea de identitate si dupa buletinul proprietarului (in caz de procura si copie dupa buletinul mandatatului) + 87,000 lei va secretizati cartea de identitate (i.e. se aplica o folie speciala pe datele masinii pentru a se evita falsificarea ulterioara a datelor)  


Care este cartea de identitate ?
Eu nu am asa ceva :?: :!: :|
Am Cartea de garantie, Cartea de intretinere, Instructiuni de Utilizare si cam atat..
Cum arata si cine trebuia sa mi-o dea ?
PS: astazi am ridicat masina de la dealer si am numere provizorii si o autorizatie de circulatie provizorie


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 18 Sep 2004, 14:41
Post #38


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Dealerul odata cu masina!! (scuze pentru intarziere). Nu trebuia sa ridici masina fara cartea de identitate!! ... eu asa am facut si din nefericire am avut un accident exact cu o zi inainte sa o iau de la dealer (Cartea). M-a costat cam 3,300,000 lei faza asta :evil:.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Generator
post 19 Sep 2004, 18:11
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 9 September 04
From: Bucuresti




Mie mi s-a spus ca, cartea de identitate si factura vin de la Pitesti in maxim 10 zile (credeam ca asa este de cel putin un an). Logan-ul Ambition l-am ridicat marti 14 septembrie, si pe la sfarsitul sapatamanii viitoare mi-au spus sa dau telefon la dealer sa le ridic. Apoi incepe inmatricularea, intocmai conform primului post.


--------------------
Dacia Logan Ambition Perla
Aveti incredere in Dacia; este mandria noastra!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 19 Sep 2004, 21:19
Post #40


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Problema este cu asigurarea. Atentie catre toti care fac RATE: este foarte probabil sa aveti o franciza de 1%. Aceasta inseamna ca la fiecare dauna (accident) voi scoateti din buzunar pentru reparatie 1% din valoarea MASINII (adica cam 3,000,000 in general) si daca reparatia costa mai mult, DIFERENTA o plateste compania de asigurari.

Pentru a va scoate franciza va trebuie Cartea De Identitate, sau copie dupa ea. Nu ezitati sa faceti acest lucru INAINTE sa incepeti sa va plimbati cu masina!!


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy-LGN
post 25 Sep 2004, 22:18
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 44
Joined: 28 August 04




Vreau sa inmatriculez un LOGAN.

Mai ESTE NEVOIE SA MERG INTAI LA RAR??
Tatal meu cu ultima masina noua nu a trebuit sa mearga la RAR . Ma rog asta era prin 97.
Cei de la Admin Financiara mi-au spus ca pot merge la Udriste, acum aflu ca trebuie sa trec pe la RAR inainte??


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 26 Sep 2004, 02:13
Post #42


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




In principiu trebuie sa citesti cu atentie primul post din acest topic. Acum exact un an era f.f. acurate (asa am facut eu) biggrin.gif.

Daca au survenit intre timp modificari (am updatat ala un pic, dar poate au mai aparut) te rog sa le postezi aici.

Si da, oricum trebuie sa te duci la RAR.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 28 Sep 2004, 07:07
Post #43


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




Pentru ca au inceput inmatricularile pentru Logan m-am gandit sa fac un update cu sumele si timpii necesari.

Daca Adminii nu considera necesar acest subiect poate fi mutat/sters.

Mentionez ca actiunea se petrece in Brasov si nu se utilizeaza PCR (Pile, Cunostinte, Relatii)

Dupa sosirea Cartii de identitate (aprox. o saptamana de la intrarea banilor in contul Dacia):

- RAR: 280000 lei (~ 3 ore)

- Firma de acte auto (completeaza fisele necesare si pune toate actele si copiile in ordine): 100000 lei (pe loc)

- Admin. financiara: - Taxa inmatriculare: 456000 lei (pe loc - cred ca am avut eu noroc!)
- Impozit : la mine nu a fost cazul pentru ca la SRN pe care am vandut-o in iulie platisem impozitul pe tot anul.

- CEC: - Taxa talon: 290000 lei (pe loc)

- Politie: - Numerele: la rand: 240000 lei (~ 1 ora)
preferentiale: 480000 lei (se ridica intr-o saptamana)

Bafta!


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 28 Sep 2004, 09:37
Post #44


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Am modificat primul post pentru a contine si informatiile tale, asadar nu este nevoie de interventia adminilor biggrin.gif Multam si bafta cu loganu' biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 13 Oct 2004, 15:04
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Am fost astazi la RAR (Calea Grivitei 391), mi s-a aplicat folia de securizare pe carte, totul a durat 5 min si a costat 96.500 lei fix!!! Din ce vad in posturile de mai sus se mentioneaza sume de aproape 300k si intervale de asteptare de ore?!?!


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 17 Oct 2004, 02:30
Post #46


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Pe mine ma costat 83,000 lei. Nu stiu de ce s-au postat astfel de sume. O sa modific in primul post ...

Astept in continuare de la tine detalii despre noile sume smile.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 17 Oct 2004, 15:19
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Valentine - tutorialul e super, mie cel putin mi-a fost de mare ajutor. Trebuie totusi actualizate unele informatii cum ar fi:
- taxa pentru secretizare (cum am spus si mai sus) - 96.500 lei (in pret sunt incluse si doua copii xerox - dupa buletin si CI a masinii)
- taxa de talon - 290.000 lei la CEC
- la Udriste s-au mai inmultit ghiseele - pentru inmatriculari/radieri sunt ghiseele 6, 7, 8, 9
- bulina e acum portocalie, nu verde biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 17 Oct 2004, 22:48
Post #48


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Ma bucura sa aud asta. Astept in continuare permisiunea de la Alex pentru a imi edita posturile ....

[post edit] ... si uite ca a venit si permisia biggrin.gif

This post has been edited by Valentine: 18 Oct 2004, 18:45


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 5 Nov 2004, 15:42
Post #49


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Salut,
Astazi am luat-o si eu la picior pt. inmatricularea masinii (Bucuresti, pers. fizica, sect. 5), cred ca n-ar strica o reimprospatare a topicului. Deocamdata am facut o parte din drumuri, a ramas pe luni coada de la Udriste, cu toate celelalte acte ok. (apropo, e chiar asa nasol la Udriste cu cozile ?)
1. la RAR - ok, cum a zis Valentine. Costa 93500 lei. Atentie ! Trebuie bani exacti, am umblat 1/2 ora prin zona Chibrit sa schimb o hartie de 500k mad.gif
2. m-am riscat - vis-a-vis de RAR e o firma care face acte pt. masini - am dat 100k pe fisa de inmatriculare, cerere si o hartie cu actele si drumurile necesare inmatricularii (am zis ca la Udriste ma duc la sfarsit). Dupa ce va luati fisa de inmatriculare, faceti o copie dupa ea, va trebuie la circa financiara.
3. Taxe si impozite locale - copii dupa c.i.v., buletin, factura (act de proprietate, etc), fisa de inmatriculare (vezi pct.2) + c.i.v. in original. Se completeaza o declaratie-decizie de impunere. Nu mi-a trebuit timbru. Iti da inapoi c.i.v originala cu stampila c.f. Impozitul se plateste la CEC (cel putin la mine - sect. 5, pers. fizica).
4. C.E.C. - platit taxe si impozite (impozit de acum si pana la sfarsitul anului - la mine a fost 32k lei biggrin.gif +290k + 456k lei). Trebuie completata o fisa de depunere.
Nota:
c.f. = circa financiara
c.i.v. = cartea de identitate a vehiculului

Deocamdata atat, urmeaza Udriste.
S-aveti bafta !
worship.gif


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 11 Nov 2004, 13:34
Post #50


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Multa bafta in continuare, asteptam continuarea povestii tongue.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 11 Nov 2004, 15:42
Post #51


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Da, pai am fost luni la prima ora la Udriste si, conform indicatiilor, mai intai coada de la casierie, unde mi-am ales si numarul (costa 490.000 numarul preferential, dar n-are rest la 500k smile.gif ), apoi coada la inmatriculari - cu totul cam 1 ora jumate. Nu mi-a dat nici un biletel, mi-a zis sa vin miercuri-joi dupa numere+talon+c.i.v. Am fost azi de dimineata si evident nu sunt gata, poate maine.
Deci per total nu este asa de greu, si costul a fost 1.5 mil. aprox., lasand la o parte drumurile.
Pa ! biggrin.gif

Si mersi Valentine pt. informatiile care s-au dovedit a fi f.utile tongue.gif

This post has been edited by crocky: 11 Nov 2004, 15:43


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 14 Nov 2004, 21:22
Post #52


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(crocky @ 11 Nov 2004, 16:42)
Si mersi Valentine pt.  informatiile care s-au dovedit a fi f.utile  tongue.gif
*

Cu placere smile.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicolaev
post 15 Nov 2004, 21:14
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 November 04




Spuneti-mi si mie va rog, daca imi iau masina luna asta asigurarea obligatorie se plateste numai pentru cat a mai ramas din anul asta, respectiv 1 luna juma, sau pemtru tot semestrul II al acestui an??????
Merci


--------------------
Daewoo Cielo 96 - BC xx KYM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
freeman30
post 15 Nov 2004, 22:16
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 576
Joined: 31 May 04
From: Bucuresti




Nu , azi mi-am inmatriculat eu masina (o dacia nova) si m-a uscat cu asigurarea. 303000 mii. Asta e....


--------------------
Daewoo Tico SX 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicolaev
post 15 Nov 2004, 22:28
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 November 04




QUOTE(freeman30 @ 15 Nov 2004, 22:16)
Nu , azi mi-am inmatriculat eu masina (o dacia nova) si m-a uscat cu asigurarea. 303000 mii. Asta e....
*


Merci de raspuns. sad.gif


--------------------
Daewoo Cielo 96 - BC xx KYM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driver
post 16 Nov 2004, 02:33
Post #56


i'm not driving fast, i'm flying low...


Group: Members
Posts: 542
Joined: 10 November 04
From: South Coast




mai exact platesti pe ultimele 2 luni care au mai ramas dar daca nu ti-o da pana spre sfarsit astepta 1 dec si pltesti pe ultima luna , nu se fractioneaza cu 0,5. Eu unu pot sa stau linistit ca poate vine in 20 dec daca nu la anu .... smile.gif


--------------------
Nissan Leaf cu baterie - RLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 16 Nov 2004, 13:25
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




daca e cineva din constanta care ar putea sa scrie ce trebuie facut pt inscriere i-as fi recunoscator deoarece nu stau demult in constanta si chiar imi e groaza ca trebuie sa inscriu loganul pe la 15 dec. Multumesc sad.gif


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 16 Nov 2004, 16:34
Post #58


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




In mare trebuie sa fie aceeasi procedura, numai ca sunt alte adrese. Asigurate inainte sa pornesti la drum ca ai tot ceea ce iti trebuie (multe copii, eventual niste timbre fiscale de vre-o 20,000 mai mult sigur n-o sa ai nevoie), bani cat pentru toate taxele si inca ceva (poate mai trebuie sa platesti la nenea Mazare ceva in plus biggrin.gif), si dute cu curaj la politie biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crocky
post 16 Nov 2004, 18:10
Post #59


daciot/renaultist


Group: Members
Posts: 214
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Nu v-am zis cum s-a incheiat....
Saptamana trecuta, cand asteptam numerele, ma suna de la VC cu mii de scuze ca au gresit seria motorului !
Sa va mai zic ce a urmat ? 022.gif 166.gif
Abia astazi mi-am luat numerele.
P.S. Am vazut pe o foaie a celor de la Dacia (cand mi-a schimbat placuta pe motor) ca mai sunt si altii ca mine, si nu putini.


--------------------
Dacia/Renault Sandero Stepway II/Laguna II 0.9TCe/1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xhermesx
post 18 Nov 2004, 11:26
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti




E destul de clar pe unde trebuie sa umbli pentru inmatriculare.
Eu cumpar o masina, Dacie 1310 din 1983 (in fapt era pe numele mamei mele si vreau sa o trec pe numele meu); in plus fata de ceea ce am citit mai sus banuiesc ca mai sunt necesare niste in hartii de la Udristei, inclusiv un acord de vanzare cumparare intre mine si mama mea legalizat la notariat cred.
Trebuie sa ma duc la RAR am inteles pentru identificarea masinii inainte de operatiunea de vanzare. Am ITPul facut anul acesta in vara. La RAR ma vor obliga din nou sa fac revizia tehnica? Si in Bucuresti mai este valabil RARul de pe Grivita pentru asa ceva?
Multumesc anticipat pt. raspuns.


--------------------
Nissan Qashqai 2009 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
23 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:20
Forum Renault