DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages « < 34 35 36 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bord LOGAN pe DSN, calculator de bord

CatalinNOVA
post 22 Nov 2014, 17:01
Post #1051


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 20 November 14




Da ce am mai vazut si mi s-a parut frumos tot asa la cineva a pus butoane de logan ph2 pe nova cred la climatizare aratau super :X


--------------------
Dacia Nova GTI Nova 1998 - AG00XDD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciponex
post 22 Nov 2014, 18:26
Post #1052


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 6 November 07
From: Iasi




Singura problema identificata la ceasurile de logan ar fi ca a trebuit sa renunt la reglajul farurilor. In rest consumul il indica foarte corect si fara rezistente. S-a rescris doar softul. Oricum in momentul cand se aprinde becul merg sa alimentez ca sa nu stric pompa, asa ca nu vad probleme in ceea ce inseamna indicator nivel benzina.


--------------------
Dacia SupeRNova clima 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CatalinNOVA
post 22 Nov 2014, 18:32
Post #1053


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 20 November 14




Stai calm sunt unii care merg pana la golire aproape cu el si nu are nimic daca trage o gura de aer sofer1.gif sofer1.gif big_wheel.gif


--------------------
Dacia Nova GTI Nova 1998 - AG00XDD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdelinho
post 19 Feb 2015, 21:18
Post #1054


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 28 January 15




Salut! Mi-am.montat si eu ceasuri de logan pe sn si m-am impiedicat de o problema nu imi arata consumul instant si km pana la peco..entionez ca am ceasuri 6001! Poate sa ma ajute cineva?


--------------------
Dacia SuperNova 2003 - CT 72 NOI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
muj4k3
post 6 Apr 2015, 10:31
Post #1055


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 23 September 13
From: München Germany




Pai din cate am observat daca intra pe rosu nu mai arata km pana la peco (cel putin la mine inainte sa intre pe rosu cu o liniuta aveam 7 litri si 80+ km pana la peco, dupa nu mai apar), legat de consumul instant trebuie tras firul de la pinul 11 din calculator la 19 din mufa gri si sa mergi putin cu masina pana incepe sa indice consumul.


--------------------
Dacia 1300 1980 - FFB TA 73
Project car: Dacia 1300 [URL=https://www.youtube.com/watch?v=WBZOYdhI7ZA&list=PLqVfcmNR3W1TLdh8PJI-qrSSvO9jDcG_z]Projekt TUTY[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Potrivit REGULAMENTULUI:
p ) Mesajele ce contin oferte comerciale, permanente sau ocazionale, ale persoanelor juridice sau fizice pot fi postate doar in sectiunile Bursa sau Anunturi, cu respectarea suplimentara a Regulamentelor specifice pentru respectivele sectiuni.

SANCTIUNI:
H) In cazul incalcarii punctului 2p, moderatorii vor sterge imediat mesajul respectiv si il vor avertiza public sau privat pe utilizatorul in cauza. La a doua abatere, se va bloca definitiv accesul la forum pentru persoana incriminata.


--------------------
Go to the top of the page
36 Pages « < 34 35 36
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:39
Forum Renault