DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> revizia de 10000km

post 27 Aug 2002, 10:22
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


icon_evil.gif la revizia de 10000 km ce-mi trece mie prin cap ......Nu relasem usile bine si ............am zis ia sa le zic eu lor ca tot sunt in garantie .
Rezultat......a pus ala de la tinichigerie ciocanul pe masinuta mea de-mi venea sa plang, m-a lasat mut si nu stiam ce sa zic - ma consolam ca......, poate stie el ce face :shock:
Dar dupa ce am vazut ca mi se inchideau usile mai rau ca inainte am inebunit icon_evil.gif

:idea: Sfat - daca puteti repara ceva singurii faceti-o e masinuta voastra


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 27 Aug 2002, 12:34
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




nashpa... aiurea... cam nasol... Si tu de ce i-ai lasat sa bocaneasca cu ciocanul? Pacat! Mie unuia mi-a spus baiatul de la service ca mai bine mi le lasa sa se inchida greu decat sa intre apa. Si chiar daca ma gandesc ca s-ar mai putea regla, mai bine le las in saracie p'alea de pe spate sa se inchida greu, ca oricum nu umblu des la ele. Cu o cheie se mai putea regla ceva, insa capul meu imi spune ca "reglajele" cu ciocanul sunt destul de ireversibile.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 27 Aug 2002, 15:06
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Cit mai ai din garantie :?: Reglarea usilor vopsite (prin folosirea fortei) este cea mai mare gogomanie inventata de cei de la Dacia, fie ei si de la service (si in fabrica se practica asa ceva :!: ). Se produc fisuri in vopsea, care ulterior nu vor face alteva decit loc ruginei. Ti-o spun din proprie experienta. Daca mai ai ceva timp pina expira garantia, se poate retusa pe banii lor (daca apare rugina pina atunci). Mie mi-a aparut rugina la usi din cauza acestui mod de potrivire a usilor din fabrica, dupa mai putin de 4 luni. Succes!!


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
c#c
post 28 Aug 2002, 09:42
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 27 May 02
From: Tr.Severin




Am cam 8600Km si sunt aproape de revizia la 10000.
Am intrebat intre timp la service-ul unde imi fac revizia, daca pot lua eu uleiul (ELF 10W40 STi) si mi-au zis ca in nici un caz ca au ei ulei f.bun... Dacia Oil ...(nu stiu cum).
Eu stiu bine ca e o porcarie de ulei, dar nu vor sa inteleaga.
Am impresia ca (dupa cate am auzit) le baga ulei din asta pe gat la service si trebuie sa-l vanda.
Ce parere aveti ? Cum sa-i lamuresc. :wink:
PS: E singurul service ...mai bun, si mai e unul (dar ala e numai pe jupuit la nivel mare icon_twisted.gif ).


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 28 Aug 2002, 09:52
Post #5


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Iti cumperi frumos uleiul pe care il vrei + filtrul de ulei si te infiintezi cu el la service. Daca nu vor, rezolvi dupa caz: spaga (ceea ce nu este normal in cazul de fata) sau scandal (eventual scandal prealabil la vocea clientului, ca sa dea aia telefon la service sa-i instruiasca).
P.S. Am mizat pe faptul ca aia de la vocea clientului au un pic mai mult creier decat gigi de la service 243.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 29 Aug 2002, 12:19
Post #6





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Eu am facut revizia intr-un service din Ploiesti, mi-au pus un ulei OMV 10w-40 sintetic este destul de bun.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:33
Forum Renault