DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> M-am inundat fratzilor!

post 29 Jul 2002, 14:11
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Dupa atitea ploi si negasind nici o urma de umezeala in interior ma uitam tare superior la post-urile voatre cum ca va ploua 8) . Dar astazi sa-mi cada rotile :shock: ...am gasit o balta zdravana la picioare pe locul spate-dreapta!
Am verificat haionul, pare OK, si in portbagaj e uscat. Nu ma lasati, unde sa mai caut??!! Daca nu gasesc cred ca-i dau foc, asta nu-i masina daca ma ploua inauntru!!!!


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
miki
post 30 Jul 2002, 13:35
Post #2


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Eu am o Clima de anul trecut, apa ajunge in dreapta spate prin doua locuri: Pe la parbriz si apoi pe la cutia de acte (torpedo) sau direct pe sub aceasata. In principiu sunt de facut urmatoarele:
a) se scoate parbrizul, se curata marginea de tabla care tine chederul si apoi se pune in profilele de la cheder un fel de silicon special de etansat, atentie nu merge orice fel de silicon, trebuie sa fie un tip care ramine elastic indiferent de temperatura de afara
cool.gif se da cutia de acte jos si se refece etansarea caroseriei prin interiorul masinii( eu am gasit o gaura prin care trebuia la modelele mai vechi sa treaca un cablu iar "baietii" de la Pitesti nu o astupasera deloc, atentie cind dai cutia jos este posibil sa se desfaca si un releu, este de la climatizare smile.gif


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 31 Jul 2002, 11:15
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Merci, verific!


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 06:38
Forum Renault