DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intalnirea Dacia Clasic 2016, Brasov 6-8 mai 2016

tunderbird
post 17 Feb 2016, 11:34
Post #31


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




Eu zic ca experienta nu are nicio legatura cu statutul. Experienta se castiga in timp si ramane atat cat traiesti dupa care o iei cu tine in groapa... statutul ala este trecator, ieri n-a fost, azi este, maine nu se stie... exact cum spuneai "mai avem o luna pana la alegeri..."

Nu este vorba de vot negativ aici, sunt doar niste probleme puse in discutie de mine in calitate de potential participant. Eu am invatat prin tinerete despre competitie, ca ea stimuleaza performanta si ca ideile combative conduc la alegerea solutiei de succes, bineinteles fara a exclude lucrul in echipa.

Eleanor Roosevelt spunea cam asa:
" Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, mintile reduse discuta persoane!"
Eu as vrea sa cred ca macar sa putem ajunge la nivelul de a discuta evenimentele trecute pentru a le imbunatati pe cele viitoare.


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 17 Feb 2016, 11:44
Post #32


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.439
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




De acord cu tine, dar discutiile astea au loc in privat impreuna cu toata echipa organizatorica si implica si o responsabilitate ulterioara. Altfel e usor sa faci propuneri cand le aplica altul.

Si cat timp "discutiile" astea au loc in mediul public nu sunt decat de fatada si nu le vad decat ca pe niste intepaturi de la un coleg de club care ar fi trebuit sa stie pana acum din experienta sa ca un ajutor vine punand mana nu purtand discutii sterile pe forumuri.

This post has been edited by Ov: 17 Feb 2016, 11:44


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 17 Feb 2016, 12:21
Post #33


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




Ok, deci intrebarile mele au fost percepute doar ca niste intepaturi pe forum!

Din asta inteleg ca exclusiv cei cu masini istorice la modul oficial/legal (adica cu mentiunea trecuta in CIV) pot sa se inscrie ca participanti pe lista cu numarul de persoane.

Ok, regula este regula si trebuie respectata. Ramane de vazut si daca atunci va fi respectata de toata lumea. Ca atare prefer sa astept anul de gratie 2017 ca sa pot atesta masina si sa pot participa respectand intocmai regulile organizatorului, avand in acelasi timp si speranta ca cineva se va gandi si la schimbarea locatiei.

Referitor la punerea umarului la organizare, daca iti amintesti anul trecut am vrut sa vin in calitate de organizator, dar ai zis ca deja locurile erau ocupate.
Poate ca as fi venit anul acesta daca as fi fost convocat la timp asa incat la jumatatea lui februarie sa pot si eu gasi o camera la hotel pentru primul weekend al lui mai... dar se vede treaba ca este o tendinta generala pe meleagurile astea ca totul sa fie intors invers: subalternii trebuie sa traga de maneca pe sefi ca sa le dea de lucru, si nu sefii sa faca vremelnic un plan de lucru cu distribuirea sarcinilor fiecaruia.


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 17 Feb 2016, 13:52
Post #34


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.439
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(tunderbird @ 17 Feb 2016, 12:21)
si nu sefii sa faca vremelnic un plan de lucru cu distribuirea sarcinilor fiecaruia.
*



Asta-i chiar culmea. Noi suntem multumiti cu ce facem. Tu nu esti, si daca nu esti atunci vino cu propuneri concrete nu cu vorbe aruncate aiurea pe forumuri. Normal ca am luat ca intepaturi tot ce-ai spus pentru ca traiesc cu speranta ca esti un om inteligent si ai inteles perfect ce scria in comunicat.

Si daca cumva ti-a ramas vreun aspect neclar imi voi rapi cateva minute din timpul meu pretios de mare "sef" sa-ti dau niste explicatii; si anume:

QUOTE
se contabilizeaza participarea la eveniment?

- daca vii cu masina din '87 si esti membru RCR ti se va contoriza ca participare chiar daca nu vei intra in piata sfatului;

QUOTE
solicit precizare cu privire la procedura de inscriere la evenimentul clubului pentru cazul pus in discutie!

- "Intre orele 15 si 20 in parcarea motelului va avea loc expozitia tuturor vehiculelor participante (aici intri si tu), pe modele si categorii, jocuri si concursuri, muzica, DJ, invitati speciali, bazar auto. Nu este nevoie de inscriere."
Explicat pe intelesul tuturor: nu exista nicio procedura de inscriere pentru cei ce nu intra in piata sfatului pentru ca daca ar fi existat ar fi fost specificata. Pur si simplu daca ai o masina clasica nemodificata (asa cum spui ca ai), vii in parcarea motelului si vei primi mult dorita prezenta;

QUOTE
Organizatorul a luat in calcul faptul ca hotelul acela ar putea deveni neincapator?

- evident, chiar in comunicat scrie asa: "Cazarea participantilor la motelul Timisul de Jos se va face prin rezervare telefonica la nr 0752041041 - receptie - in limita locurilor, in ordinea solicitarii si achitarii unui avans catre motel.". Daca nu mai ai loc acolo, personalul de la receptie te va indruma spre un alt hotel (din acelasi grup) care se afla foarte aproape de motel. Exact asa a fost si anul trecut. Si asta e si unul din motivele pentru care am ales acest loc.

QUOTE
Ca sa beneficiezi de masa oferita de club trebuie sa fii doar prezent cu o masina istorica sau sa fii si platitor de cotizatie la RCR?

- datorita experientelor de anul trecut si pentru a mai filtra din cei care vin doar pentru "masa", anul acesta (cum dealtfel nici nu apare in comunicat) nu se ofera nicio masa.

Alte nelamuriri mai ai pe alte subiecte sau poate chiar pe aceleasi?


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 17 Feb 2016, 14:59
Post #35


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(Ov @ 17 Feb 2016, 13:52)
- datorita experientelor de anul trecut si pentru a mai filtra din cei care vin doar pentru "masa", anul acesta (cum dealtfel nici nu apare in comunicat) nu se ofera nicio masa.

Alte nelamuriri mai ai pe alte subiecte sau poate chiar pe aceleasi?



Ei uite ca pentru mine ca platitor de cotizatie RCR, este importanta si masa!
Participantul aflat in situatia mea suporta benzina, cazarea si masa.
Timpul pierdut nu se pune la socoteala pentru ca se afla in contrabalans cu pasiunea.
Si asta in conditiile in care nu ii este permis accesul in Piata Sfatului.
Organizatorul ce contributie mai are in acest caz? Doar sa contorizeze participarea?

Multe multumiri pentru lamuriri... si scuze daca am deranjat prea tare cu "intepaturile" mele!

LE: foarte ciudat este ca filtrul acesta cu lipsa mesei nu prea a dat rezultate, hotelul fiind deja ocupat... mai cauta, poate altul este motivul renuntarii la masa!

QUOTE(Albert Einstein @ 11 Feb 2016, 19:34)
Pentru vehiculele istorice va rog sa transmiteti numarul persoanelor participante pentru fiecare masina. (adulti + copii).

Comunicatul l-am citit cu atentie dar probabil nu sunt suficient de inteligent ca sa inteleg pentru ce este necesar nr. de persoane adulti si copii la accesul unui anumit numar de masini in Piata Sfatului?

This post has been edited by tunderbird: 17 Feb 2016, 15:26


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AUTOMOBILIA
post 17 Feb 2016, 15:01
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 17 March 05
From: Bucuresti




Chestiunile legate de „bucataria„ RCR va rog sa le discutam via adresa de email a sectiei Dacia Clasic. E nevoie de implicarea tuturor, nu exista echipe organizatorice inchise, asa ca va rog sa colaborati, cu sau fara intepaturi. Ref masina din 87 eu zic ca avem solutii, ultimele pozitii din lista sa fie rezervate selectiei a 5 (sau mai multe daca exista locuri) masini neatestate dar de interes istoric. Cu calm totul de rezolva. Bafta.

This post has been edited by AUTOMOBILIA: 17 Feb 2016, 15:06


--------------------
AERO 30 Roadster 1937
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95bogdi
post 17 Feb 2016, 19:13
Post #37


Milmoi Motorsport


Group: Members
Posts: 773
Joined: 27 June 11




https://www.youtube.com/watch?v=1uPMg6Aihbw

cred ca aici a fost cel mai frumos...cea mai reusita editie


--------------------
Dacia 1310 Export TLX 1989 - AR 05 UWW
uww.....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 18 Feb 2016, 03:01
Post #38


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Va rog sa ma scuzati,chiar va rog dar mi se parea corect oarecum sa nu se face separatie intre masinile atestate si cele care nu-s .....sa zicem ca eu as veni,as bate 300km pe benzina si timpul mea(ca asa e placerea mea) si cand ajung aflu ca trebuie sa mut cotetul de dacie mai la naiba la 1km ca acolo in piata se expun doar cele care vin pe trailer si care nu vad lumina zilei decat o data sau de doua ori pe an.....nu prea e corect,chiar daca alea-s mult mai ok restaurate si s-au bagat bani multi in ele......
Eu gandesc asa : e dacie,are 32 de ani,arata cat de cat acceptabil(asa cred eu),e made in romania,98% originala,e facuta doar de mine singurel prin ograda din pasiune cum am putut si eu si eram si eu oarecum bucuros ca n-am consumat banii si timpul aiurea pana acolo daca o trageam alaturi de toate...cazare imi gaseam eu sau o taiam la poiana brasov apoi si poate si mai departe , ca sa-i fac si un rodaj corect la motor.....
Inca o data,e doar parerea mea,nu sunt membru,nu am masina atestata si chiar dac-o aveam vroiam sa vad multe dacii acolo,una langa alta,doar e intrunirea dacia-clasic ! smile.gif


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 18 Feb 2016, 08:11
Post #39


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Sobolane ia completeaza formularul de atestare si trimite dosarul la comisiatehnica@retromobil.ro
O masina cu atestat si posesorul acesteia membru RCR inseamna ca acesta apreciaza eforturile facute pana acuma de el si de toti cei care au facut posibile aceste evenimente sa aibe loc.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 18 Feb 2016, 11:07
Post #40


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(sobolan @ 18 Feb 2016, 03:01)
doar e intrunirea dacia-clasic ! smile.gif
*



Copii, vreti sa va spun o poveste?
200x-2011 , intalnirile dacia (club)
"Ba ce naspa is astia din Retromobil ca nu ne baga si pe noi astia cu Daciile in seama."

No, s-o facut 2011, au inceput sa fie 1300-le atestabile dupa legislatia de-atunci, si o avut in ce sa se implice. Io zic ca s-o vazut serios in masa de participanti treaba asta, dar mno, poate ma insel. Nu cred, dar sa zicem...

Nu doar asta, dar a mai muncit si la schimbarea legii referitor la 30 de ani varsta efectiva a masinii, nu a modelului, lucru care-i afecta in primul rand pe posesorii de 1310, care altminterea si le puteau atesta pe la p***vara, multumita iubirii statului roman.

No, da' acum ce sa zicem, ca nu-i bine ca daca in sfarsit intalnirea asta ( la care in trecut participau cativa din cei mai activi useri de pe topicul 1300 "frantuzoaica" , nu cei de pe sectiunile de imbunatatiri/tuning *) a fost luata sub aripa retromobiliului, ca aia indraznesc sa mai aiba si ei niste cereri referitoare la a se ramane in linia specificului clubului?
Nu, vad ca ii mai simplu sa revenim la aia cu "Retromobilul ie naspa".

Serios, daca se ofera vreunul sa organizeze o "intalnirea dacia pur si simplu" cu toti-toti, clasici, tuneri, sudate-si-peticite, asta cum drac de mai circula, samd, promit sa-mi rup de la gura din putinul timp liber de-l am si sa-l ajut. Da' anonim, ca orice ar face, sunt convins ca i se va umple frigiderul de carne, si io prefer sa-mi pastrez frijiderul pentru altceva.


(*) Exceptii ar fi, dar numarabile.

This post has been edited by bucatzel: 18 Feb 2016, 11:07


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 18 Feb 2016, 15:31
Post #41


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(bucatzel @ 18 Feb 2016, 12:07)
Nu doar asta, dar a mai muncit si la schimbarea legii referitor la 30 de ani varsta efectiva a masinii, nu a modelului,


Nu, vad ca ii mai simplu sa revenim la aia cu "Retromobilul ie naspa".

*



daca tot m-ai citat....

1.asta e ceva super ! smile.gif

2.eu,personal,n-am afirmat asta s nici n-am vreun drept s-o fac !

This post has been edited by sobolan: 18 Feb 2016, 15:31


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AUTOMOBILIA
post 18 Feb 2016, 16:24
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 17 March 05
From: Bucuresti




Hai sa incerc sa va explic mai in detaliu cum stau lucrurile. Parerea mea e ca s-a gresit in anii trecuti, nu ar fi trebuit niciodata primite masini care nu mai au nicio sansa sa ajunga istorice vreodata. Colegii care au organizat au dorit sa dea o sansa tuturor , sa creeze un cerc larg de participanti crezand ca cei cu masini cu mici/mari probleme vor intelege cu ce ne ocupa si mai ales ca dca iubim masinile astea nu le salvam decat privindu-le ca masini istorice. Din pacate de la an la an au aparut tot mai multe exemplare modificate/neglijate care fac rau imaginii de ansamblu a evenimentului. Clubul nostrum are o serie de parteneri deci si obligatii. A APARUT O REVISTA DE PROFIL credeti ca ei pot decupa pozele ca sa prezinte doar masinile originale ? Nu credeti ca imaginea de ansamblu are de suferit daca langa 60 de masini impecabile pui 10 necorespunzatoare ? La organizatori v-ati gandit ? Trebuie sa aflati ca I-am convins cu greu sa continue acesta munca si in 2016 ? Stiti de ce au spus initial pas ? Simplu, stiu ca am decis sa nu mai facem compromisuri si ca va iesi toata discutia asta. Parerea mea e ca decat sa sufere majoritatea si evenimentul sa nu se mai tina mai bine sa bombane cativa. La urma urmei daca judecam cinstit pentru masinile romanesti s-au facut la atestare multe concesii uneori, daca cei din comisie au sesizat ca exista dorinta reala ca masina sa fie salvata si imbunatatita ca si calitate/originalitate. Eu pot sa ma imbrac de revelion in pijamale, dar stau acasa si ascult muzica , nu merg la petrecerea vecinilor, tot melomani, desi ne place acelasi gen de muzica. Cam asa si cu dragostea pt Dacia, e comuna dar pana la un punct.

Dar sa revenim la cazul concret, treaba e simpla , avem de la an la an un numar tot mai mare de masini Dacia atestate. Spatiul din Piata Sfatului e acelasi. Concluzia e simpla, nu mai ramane loc de alte masini decat cele atestate. Treaba e simpla, nu e nici rautate, nici altceva, e un simplu calcul matematic. Unde mai pui ca toti cei cu masini atestate in fiecare an se inscriu regulamentar iar ceilalti vin fara sa anunte bulversand organizarea. Un eveniment reusit e un eveniment la care si organizatorii se simt bine, e vorba de respect, cine iubeste Dacia intelege, se pune la punct si la editia viitoare participa.


--------------------
AERO 30 Roadster 1937
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 18 Feb 2016, 17:04
Post #43


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(sobolan @ 18 Feb 2016, 15:31)
2.eu,personal,n-am afirmat asta s nici n-am vreun drept s-o fac  !
*



Scuze, ar fi trebuit sa specific ca bucata aia nu-i directionata catre tine. Se mai poata deja discutii aprinse pe tema asta si pe feisbuc, si ii plin de oameni care se dau loviti p-acolo.

Recunosc, si mie mi-ar place un eveniment in care sa fie si clasice, si tuning (nu ca-mi plac masinile tunate cine stie ce, ideile din capul celor care le tuneaza in schimb ... ), da' ne bate logistica, daca mai e sa luam in calcul si o zona cetrala tarii, ca sa fie totusi accesibila din toate directiile.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 19 Feb 2016, 15:52
Post #44


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.439
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Inchidem aici pentru ca oricum nu se discuta lucruri folositoare. Vom updata cand apar noutati!


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 5 May 2016, 16:41
Post #45


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Ce puteti sa va asteptati sa vedeti zilele viitoare http://daciaclasic.ro/2016/05/03/cea-mai-v...ditia-a-viii-a/


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 10 May 2016, 09:23
Post #46


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.439
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




liber la poze


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 10 May 2016, 19:15
Post #47


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Am participat la aceasta intalnire cu dacia 10!
Felicitari tuturor ce au pus umarul la succes!! cool.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 11 May 2016, 07:53
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Nu pune nimeni ceva poze? sad.gif


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 11 May 2016, 08:09
Post #49


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.439
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti






--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 11 May 2016, 10:01
Post #50


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




IMG13112.jpg ( Size: 372.39k ) Number of downloads: 305
IMG13120.jpg ( Size: 412.3k ) Number of downloads: 307
IMG13127.jpg ( Size: 362.53k ) Number of downloads: 309
IMG13143.jpg ( Size: 438.33k ) Number of downloads: 313


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 11 May 2016, 10:28
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Multumesc!
Pacat ca multi dintre participanti nu mai posteaza pe forum.
Chiar nu inteleg ce i-a suparat asa de tare......


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 11 May 2016, 10:29
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




conflictele cu anumiti moderatori.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnybic
post 11 May 2016, 10:37
Post #53


dacia si atat


Group: Members
Posts: 616
Joined: 6 December 13
From: Buzau




probabil ca pe langa faptul ca detin si masini frumoase mai detin si alte lucruri


--------------------
Dacia 1310 1985
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 11 May 2016, 10:43
Post #54


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(b76bgaarh @ 11 May 2016, 10:29)
conflictele cu anumiti moderatori.
*


Poti sa fii mai specific, te rog?


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 11 May 2016, 10:47
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ai uitat ce scandal a fost pe aici, pana sa se inchida topicul?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 11 May 2016, 11:02
Post #56


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Pai tu vorbesti de membrii comunitatii de tuning, care pana la urma si-au organizat propria intalnire. Care va avea topic separat, cand isi vor aduna ce vor sa posteze despre intalnirea lor.

M.C. cred ca vorbea de participantii de la intalnirea organizata de retromobil.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 11 May 2016, 11:04
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




nope, nu de ei vorbeam, da laso asa.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 11 May 2016, 13:18
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




QUOTE(bucatzel @ 11 May 2016, 13:02)


M.C. cred ca vorbea de participantii de la intalnirea organizata de retromobil.
*


Exact !


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 11 May 2016, 15:39
Post #59


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.439
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Si asta e exact motivul pentru care topicul a stat inchis. Unii dintre voi n-aveti altceva mai bun decat de barfit toata ziua. Cine a venit si a vrut sa se simta bine s-a simtit, cine nu, nu. M-am lamurit de anul trecut ca cea mai rapida cale spre esec e sa incerci sa faci pe toata lumea fericita. Semnalele sunt pozitive si anul acesta, cei care au avut probleme cu mine le vor avea si in continuare, ma bazez pe vocea majoritatii.
Am pus linkuri catre site-ul daciaclasic unde gasiti poze&articole, aici se inchide definitv si iremediabil. Se pare ca forumurile au devenit locuri exclusive de barfit, asta e si motivul pentru care se posteaza din ce in ce mai rar pe aici.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:51
Forum Renault