DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Schimbare plafon în urma unui accident, Probleme Tinichigerie - recomandare tinichigiu

gelogan
post 23 Jan 2016, 16:17
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 26 November 15




Am avut un necaz un urma căruia mi s a turtit partea din fata a plafonului,în zona antenei,chiar pe bara transversala din fata a plafonului. Din cauza asta, s a spart și parbrizul. Doresc sa mă ajutați și pe mine cu o recomandare pt. un tinichigiu bun. Sa nu mi intre apa în mașină după ce îmi face reparația. Vreau sa schimb parbrizul și sa încerce sa îndrepte plafonul,dacă nu se mai poate îndrepta , sa l schimbe tot . Mulțumesc . Este logan laureat 1.4 din 2006 . Locație București.

This post has been edited by gelogan: 23 Jan 2016, 18:12


--------------------
logan laureat 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florin_Matei
post 23 Jan 2016, 18:01
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 10 August 08
From: Bucuresti




1. Pune si tu locatia,poate se gaseste ceea ce vrei tu acolo in zona ta.
2. La un accident la care am avut plafonul foarte putin turtit in zona din spate stanga,a fost inlocuit cu totul intr-un service Dacia.Masina a trebuit sa fie dezechipata complet in interior,revopsita etc.
Ma indoiesc ca un simplu meserias poate face o lucrare de calitate.Masina ta fiind mai veche,poti face cateva compromisuri ,asa cum ai specificat-sa nu intre apa in masina dupa reparatie.

Succes!


--------------------
Renault+Suzuki Clio 0,9 TCE+SX4 S Cross 2015 Expression+2019 Passion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gelogan
post 23 Jan 2016, 18:18
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 26 November 15




QUOTE(Florin_Matei @ 23 Jan 2016, 18:01)
1. Pune si tu locatia,poate se gaseste ceea ce vrei tu acolo in zona ta.
2. La un accident la care am avut plafonul foarte putin turtit in zona din spate stanga,a fost inlocuit cu totul intr-un service Dacia.Masina a trebuit sa fie dezechipata complet in interior,revopsita etc.
Ma indoiesc ca un simplu meserias poate face o lucrare de calitate.Masina ta fiind mai veche,poti face cateva compromisuri ,asa cum ai specificat-sa nu intre apa in masina dupa reparatie.

Succes!
*



Salut. Zona București. Mă gândeam sa încerc la service uri mari gen meridian , etc. Cred ca sunt scumpi rău . Sa vedem. Trebuie făcută. Și mai mult ca sigur, trebuie schimbat tot plafonul . ParerEa mea.


--------------------
logan laureat 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 11:49
Forum Renault