DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia Logan MCV, model 2007-2009, verde deschis, INCHIRIERE DACIA LOGAN MCV, PENTRU FILMARE

unaandreea
post 29 Jan 2016, 13:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 27 January 16




Buna ziua,

ma numesc Andreea Ignat si in acest moment lucrez pentru un proiect de film romanesc, mai exact Ana, mon amour, regia Calin Netzer.
Casa de productie se numeste Parada Film.
De ceva vreme cautam pentru o secventa din scenariu, un model de masina, mai exact Dacia Logan MCV, model 2007-2009, culoarea verde deschis.
Problema nu este ca nu gasim acest model, problema e cea a culorii care se pare ca a fost fabricat in serie limitata.
Mi-ati fi de mare ajutor daca ati sti pe cineva/ sau un user de pe acest forum ar avea acest model pe care il cautam si ni l-ar inchiria pentru aproximativ 4 zile de filmare (perioada filmarii complete este martie-mai 2016).
Numarul meu de telefon este 0737 570 514.

Va multumesc foarte mult! smile.gif

Andreea Ignat


--------------------
Dacia MCV 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 10 Feb 2016, 06:37
Post #2


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Nu e mai simplu sa vopseti onmasina decat sa bati tara in lung dinlat? Sau o editare de culoare in paint? smile.gif


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teleii07
post 10 Feb 2016, 22:57
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 18 February 06




eu am cumparat logan in 2007.. si doream sa fie verde metalizat inchis! biggrin.gif
Deci in 2007 iulie era scoasa aceasta culoare!!! Nu se fabrica!

motivul era ca vopseaua de culoarea verde respectiva nu este voie sa se mai foloseasca din cauza ca contine anumite substante ...
Chiar era culoare faina, si acum intorc ochii cand vad logan de culoare verde!!!

Nu stiu daca culoarea cameleon...vede si mai inchis daca gasesti, dar eu stiu ca in 2007 nu se putea comanda nici o nuanta de verde!



Culoarea respectiva se gasesc pe dacia 1300, nova, solenza..si chiar logan ..dar banui doar pe modele 2005-2006....

Parerea mea ca nu gasesti astfel de masina care sa fie fabricata dupa 2007!


QUOTE(unaandreea @ 29 Jan 2016, 13:50)
Buna ziua,

ma numesc Andreea Ignat si in acest moment lucrez pentru un proiect de film romanesc, mai exact Ana, mon amour, regia Calin Netzer.
Casa de productie se numeste Parada Film.
De ceva vreme cautam pentru o secventa din scenariu, un model de masina, mai exact Dacia Logan MCV, model 2007-2009, culoarea verde deschis.
Problema nu este ca nu gasim acest model, problema e cea a culorii care se pare ca a fost fabricat in serie limitata.
Mi-ati fi de mare ajutor daca ati sti pe cineva/ sau un user de pe acest forum ar avea acest model pe care il cautam si ni l-ar inchiria pentru aproximativ 4 zile de filmare (perioada filmarii complete este martie-mai 2016).
Numarul meu de telefon este 0737 570 514.

Va multumesc foarte mult! smile.gif

Andreea Ignat
*




--------------------
Dacia 1300, Logan 1.4 ABS+ '07-'16, Lodgy 1.6 8V GPL GFI '16- - TM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 11 Feb 2016, 08:52
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Daca e vorba de verde ficus (nu cameleon), sunt destul de rare. Chiar si aici pe forum eu nu stiu decat cea pe care am avut-o eu si Radian, dar acestea sunt berline. Spre exemplu in Timisoara de-a lungul anilor am vazut doar 3 sau 4, cu tot cu a mea. Nu am vazut nici un MCV cu aceasta culoare. Eventual poti suna la vocea clientului sa afli daca s-au facut, sa nu cauti ceva ce nu exista.

This post has been edited by Victorine: 11 Feb 2016, 08:53


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 06:19
Forum Renault