DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> SOLENZA-Fine Tuning / Resita

adimao
post 21 Oct 2009, 21:33
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 September 09




bravo baieti. astept cu nerabdare sa terminati masina. sper ca si voi.


--------------------
dacia solenza1.4 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nelutzu_
post 21 Oct 2009, 21:34
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 283
Joined: 28 May 09
From: Resita




sorcer e din tabla...... si mersi! ....poimaine ne apucam de capota.... "Bad Boy" icon_mrgreen.gif

QUOTE
av-33591.jpg
AleXuTzU_Tau    ma intereseaza si pe mine de unde ai luat capacul ala de luneta care vine sus pe haion.....:|sal

Am incercat sa iti dau MP dar nu imi accepta, .... eleronul e cumparat de la pitesti, in cev a posturi mai sus am dat niste indici unde se gasesc......... te salut.....





This post has been edited by Nelutzu_: 21 Oct 2009, 22:54


--------------------
.... E34 92 - BVV
#nelutzu #resita #alexandru #cluj #paul #clujgarage #concept #23garage #prototipsport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorcer
post 21 Oct 2009, 23:10
Post #93


Kamikaze


Group: Members
Posts: 234
Joined: 2 September 05
From: Petrosani




o avut ceva de munca meseriasu daca e din tabla .


--------------------
mazda 626 , vw t2 , renault master , dacia solenza 1986-2003 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 22 Oct 2009, 09:34
Post #94


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




Ala nu e eleron de 1310?


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 22 Oct 2009, 09:38
Post #95


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Varianta 3 de la eleron e cea mai ca lumea.
Pe cand crezi ca veti termina masina? Ce culoare va fi vopsita? Tot negru?


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3y_yoo
post 22 Oct 2009, 14:22
Post #96


Membru ma


Group: Members
Posts: 1.060
Joined: 18 November 08
From: Bucuresti




hai ca incet incet ne apucam si noi de proiecte mai serioase...nu numai prelungiri , pleoape , eleron ,grila fara emblema si jante
ce , tocmai noi sa fim mai fraieri? unsure.gif

BAFTA !

This post has been edited by andr3y_yoo: 22 Oct 2009, 14:22


--------------------
Dacia Solenza 1.4 GT Turbo - B-68-BMD

Daca Ai cap Iese Altfel

Dacia 4 ever :X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nelutzu_
post 22 Oct 2009, 16:51
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 283
Joined: 28 May 09
From: Resita




QUOTE(Iulikk @ 22 Oct 2009, 09:38)
Pe cand crezi ca veti termina masina? Ce culoare va fi vopsita? Tot negru?
*


Nu Iulikk, masina va fi alba, cu bandourile de pe spoilere negru mat, cu Jantele albe, cu ramele de la usi negru mat si oglinzile raman negre, folie pe geamuri...... asta va fi deocamdata la exterior..... poate ai avut impresia ca va fi neagra pt ca am facut botul si traversele negre ca sa nu se vada culoarea alba prin grila de la radiator care am facuto cam mare icon_mrgreen.gif ..... te salut!

QUOTE(andr3y_yoo @ 22 Oct 2009, 14:22)
hai ca incet incet ne apucam si noi de proiecte mai serioase...
BAFTA !
*


andr3y_yoo
Poate ca la inceput aveam si eu impresia ca nu se merita investitia in aceasta masina, dar pe parcurs si citind si din topicurile voastre despre ce modificari ati facut fiecare la masina voastra am realizat ca se pot face lucruri minunate cu aceste masini si pot sa stea si ele in randul diverselor masini modificate partial sau chiar total..... am realizat ca este o masina care merita toata atentia, doar e a noastra e Romaneasca..... tongue.gif

Exteriorul este 90 % gata, zilele urmatoare se va lucra la capota fata si va fi un model "Bad Boy"..... am renuntat la pleoape......

Astazi nu sa lucrat nimic icon_mrgreen.gif .... zi libera...... Va salut!

22 Oct 2009, 17:23:
QUOTE(adimao @ 21 Oct 2009, 21:33)
bravo baieti. astept cu nerabdare sa terminati masina. sper ca si voi.
*



adimao, normal ca vrem sa o terminam cat mai repede, si bineinteles sa sarbatorim si sa stropim cu sampanie masina......

PS: cand masina va fi terminata va voi dezvvalui care este povestea hazlie ce a determinat transformarea acestei masini....... poate uni dintre voi vati prins deja......

This post has been edited by Nelutzu_: 22 Oct 2009, 17:23


--------------------
.... E34 92 - BVV
#nelutzu #resita #alexandru #cluj #paul #clujgarage #concept #23garage #prototipsport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 22 Oct 2009, 19:20
Post #98


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




Da de ce nu unesti capota cu grila si mai tragi, tot din ele, niste pleoape mici. Si toate astea din fibra de sticla ca sa mai schazi si greutatea masini.
Hai ca restul proiectului suna bine,dar
1.ce eleron e acela? nu de 1310?
2.de ce nu o faci albastru cum era r12 gordini tongue.gif . Atunci chiar ca ai face senzatie.
3.motorul il ajuti si tu cu borla, da? hai te rog eu.
4.daca tot ii pui evacuare, punei si o admisie, chiar si din obor. ideea ar fi sa gasesti un loc de unde sa traga aer rece.
5. Schimba si bordul cu unul de clio biggrin.gif . Schimbi si ledurile in toata masina, le faci albe. Nu te apuca sa le face albastre cu rosii ca nu o sa iti iasa ca la vw. Asa ca, alb rulez.
6.Schimba si scaunele. Pune ceva mai conffortabil.
7.Mai taie si din schimbator. Si de sub si deasupra.


Daca imi mai vin idei mai postez. Dar pana atunci DAI TALPA LA PROiECT.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinushy
post 22 Oct 2009, 19:57
Post #99


modeLator


Group: Members
Posts: 2.622
Joined: 9 January 07
From: Pitesti - Mioveni




mandru.gif "5"
bafta la lucrare

This post has been edited by alinushy: 22 Oct 2009, 19:58

Attached thumbnail(s)
index.jpg ( Size: 110.07k ) Number of downloads: 3341
indexCAA937IK.jpg ( Size: 97.47k ) Number of downloads: 3728


--------------------
Audi A4 ... 1.8T...quattro ;)
frunza verde solz de peste, uite ..... altu` ca citeste
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimao
post 22 Oct 2009, 22:31
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 September 09




cred ca cei ce scriu aici au mare dreptate. o suspensie sport si un motor putin mai puternic ar complecta eforturile voastre.


--------------------
dacia solenza1.4 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nelutzu_
post 22 Oct 2009, 22:50
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 283
Joined: 28 May 09
From: Resita




QUOTE(iuliano_smile @ 22 Oct 2009, 19:20)
Da de ce nu unesti capota cu grila si mai tragi, tot din ele, niste pleoape mici. Si toate astea din fibra de sticla ca sa mai schazi si greutatea masini.

Daca imi mai vin idei mai postez. Dar pana atunci DAI TALPA LA PROiECT.
*



Iuliano e o mare problema aici in Resita cu fibra de sticla, nu gasesc si nici meseriasi nu prea sant, doar cativa care te tot tin si te amana cum au ei chef.....
Raspund:
1. Da
2. Alb cu perla, asa am stabilit cu proprietarul masini de la inceput tongue.gif
3. Dupa ce masina va fi gata, va trebui dusa la RAR pt schimbare de proprietar si pe urma vom mai face cate ceva, si va primi si un CIP tuning, iti promit icon_mrgreen.gif
4. Daca stii mai multe spunemi despre acea admisie, cum si de unde o procur, ma gandesc la ea pt viitor..... si chiar ca nu cunosc multe despre Solenza, e prima masina(SLZ) pe care o studiez si inca nu stiu multe despre ea. 1zhelp00.gif .... asa ca orice sfat critica e binevenita.....
5. Explica-mi mai mult despre schimbarea de bord, se potrivesc mufele? nu vreau multe improvizatii excl.gif ..... cu leduri albe e o idee buna si cool...
6. Scaunele vor fi shimbate dupa ce trecem de RAR.......si nu vor fi mai confortabile ci din contra icon_mrgreen.gif ..... Solenza va primi scaune Racing de pe o fosta masina de curse a mea(VW Polo GT) ....dar va fi retapitat cu albastru
ek22xs.jpg
7. mai tai din el de deasupra si va primi o nuca rotunda model sport cu nichel sau crom negru combinat cu piele albastra icon_mrgreen.gif..... dar de desupt nu inteleg la ce te referi??? 1zhelp00.gif

Mersi Iuliano esti coolspeak.gif


QUOTE(alinushy @ 22 Oct 2009, 19:57)
mandru.gif  "5"
bafta la lucrare
*


Mersi alinushy, ........asta e de Clio bordul??? arata cool.......

This post has been edited by Nelutzu_: 22 Oct 2009, 22:53


--------------------
.... E34 92 - BVV
#nelutzu #resita #alexandru #cluj #paul #clujgarage #concept #23garage #prototipsport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinushy
post 22 Oct 2009, 23:17
Post #102


modeLator


Group: Members
Posts: 2.622
Joined: 9 January 07
From: Pitesti - Mioveni




da e de clio, procedeul e acelasi ca in cazul schimbarii ceasurilor cu ceasuri de logan, de unde iei ceasurile iei si mufele pt ele


--------------------
Audi A4 ... 1.8T...quattro ;)
frunza verde solz de peste, uite ..... altu` ca citeste
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 23 Oct 2009, 08:16
Post #103


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




Nelutzu :
4.Vroiam sa spun un kit de filtru de aer sport, ca motorul sa respire mai bine. Si kitul sa il montezi pe undeva de unde sa traga aer rece.
3. Punei si tu o evacuare de inox, dar de diametrul 45mm, si apoi chitunning. atunci se va simti acel surplus de putere, cand vei avea si o evacuare si o admisie decenta
Iar cand oi mai avea bani, punei un catalizator sport. Ese mai ieftin decat cel de fabrica si mai bun la performante. Deci iar un castig.
5. Mufele nu se potrivesc. Trebuie sa le taie pe cele vechi si sa le lipesti cu actualele.
Daca pui bord de clio alb, fa ecranul albastru, astfel incat sa poti sa faci restul de butoane albastre, cum ar fi deschiderea, geamurile electrica, si cele din urma, dar mai greu de realizat:panoul de climatizare si cascatofonu.
7.Tu daca tai de sus, nu faci decat sa lungesti cursa levierului wink.gif . Asa daca tai si de jos, cursa se va pastra.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3y_yoo
post 23 Oct 2009, 14:24
Post #104


Membru ma


Group: Members
Posts: 1.060
Joined: 18 November 08
From: Bucuresti




si niste serpisori sport ar fi buni smile.gif dar eu un singur lucru nu inteleg : de ce dracu costa 10 mil niste serpisori si TOATA evacuare costa vreo 8 mil


--------------------
Dacia Solenza 1.4 GT Turbo - B-68-BMD

Daca Ai cap Iese Altfel

Dacia 4 ever :X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 23 Oct 2009, 20:07
Post #105


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




QUOTE(andr3y_yoo @ 23 Oct 2009, 14:24)
si niste serpisori sport ar fi buni  smile.gif  dar eu un singur lucru nu inteleg : de ce dracu costa 10 mil niste serpisori si TOATA evacuare costa vreo 8 mil
*


Prin toata evacuarea ce intelegi?

Ca eu inteleg prin toata evacuarea urmatoarele:
-serpisori
-catalizator
-sonda lambda
-teava intermediara
-toba mijlocie
-toba mica.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 23 Oct 2009, 20:11
Post #106


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Cred ca Andrei se refera la portiunea de la catalizator in spate...


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 23 Oct 2009, 21:12
Post #107


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




Motivul pentru care niste serpisori costa atata este ca acelea trebuiesc calculate si apoi puse in practica cu simt de raspundere. Si cum simtul de raspundere la noi este scump -> niste "panarame" de tevi, care sunt facute de inox si care ajuta foarte mult evacuarea si castigi ceva caluti din asa ceva.

Ganditiva ca masina stock are 75 de cai, dar fara filtru de aer. Daca montezi filtru de aer sport ajungi la 75 de cai. Pui o evacuare un chiptunnig ajungi la 80 cai. Pui si niste serpisori ajungi la 85 de cai(nu bag mana in foc). Mai bagi mana si la axa cu came, o duci undeva la 90-95 cai, fara sa "afectezi" prea mult motorul. Mai gadili putin motorul ca sa il mai ridici in ture, iar castigi putere. Ajungi pe la 100 de caluti (teoretic). Deja 100 de cai dintr-un motor de 1.4 de 75 de cai, si daca il gadili bine scoti aceeasi putere cu aceeasi fiabilitate. Se pune problema banilor. Ca sa il faci fiabil o sa bagi bani cu damigeana.

Si acum nu vorbim de compresor si alte minunatii, ca daca e sa ne gandim mai bine, cu bani pentru care modifici motorul sa reziste turbinei, o turbina si un soft special iesi mai in avantaj la putere, consum si fiabilitate(daca sti sa utilizezi motorul in mod corect). La bani nu stiu pentru ca nu am facut calculul.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinushy
post 23 Oct 2009, 22:59
Post #108


modeLator


Group: Members
Posts: 2.622
Joined: 9 January 07
From: Pitesti - Mioveni




si cam ce axa ar merge?


--------------------
Audi A4 ... 1.8T...quattro ;)
frunza verde solz de peste, uite ..... altu` ca citeste
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nelutzu_
post 24 Oct 2009, 01:46
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 283
Joined: 28 May 09
From: Resita




Va multumesc la toti cei care ati dat atentie acestei lucrari, si multumesc in primul rand proprietarului masini care a avut incredere in mine si mai apoi in Florin, de a ne lasa masina si bani lui pe mainile noastre icon_mrgreen.gif
Multumesc si celor care pe inceput au ras de noi, pt ca acest fapt ma facut sa amplific interesul pt aceasta masina si a sporit si ambitia de a demonstra ca si o Solenza poate fi aranjata si "Tunarita" tongue.gif

Nu e usor de loc, mai ales cand mergi cu niste bucati de fier la un strungar si il rogi sa iti faca niste flanse sau prezoane..... te trezesti ca se uita chioras la tine si iti pune o mie de intrebari - "la ce dracu iti foloseste aceste piese daca masina merge si roata se invarte???"....... ca mai apoi sa si rada si sa zica - "astia sant dusi cu pluta, auzi, au taiat masina sa o latzeasca si acum scot si rotile mai inafara, nu au de lucru !!! " radmasa.gif

sant sigur ca fiecare dintre voi sa lovit de astfel de faze cand ati facut cate o modificare la masina voastra..... tongue.gif


QUOTE(iuliano_smile @ 23 Oct 2009, 21:12)
............Ganditiva ca masina stock are 75 de cai, dar fara filtru de aer. Daca montezi filtru de aer sport ajungi la 75 de cai. Pui o evacuare un chiptunnig ajungi la 80 cai. Pui si niste .........etc.
*



uliano_smile, e foarte frumos ce zici si chiar interesant si e evident ca si cunosti f bine procedee de preparat masini., dar aceste modificari nu le mai pot face acum, si nu in aceasta faza , deja sant multi bani in joc......poate in viitor va mai exista o faza( faza2) ... credema ca si pe langa noi sant multi prieteni carcotasi care spun proprietarului ca face o imprudenta investind intro Dacie, sa fie cum zic ei??? .... Ca e Dacie, sau alta marca eu zic ca nu are importanta daca o faci asa cum iti doreste sufletul si la final iese ceva deosebit...

Astazi am cam tras mata de coada. icon_mrgreen.gif nu am reusit sa ne apucam de capota,......
.......am demontat volanul, scaunele din fata si bancheta, sa curatat in interior si am depistat multe orifici unde lipseau doapele de plastic si cauciuc, am asezat fiecare dop la locul lui pt ca pe acolo intra praf si apa sub bancheta si in interiorul masini.....
........am fost si la strungar si am realizat flansele(distantiere) de 25mm pt spate iar cele de 12mm vor fi puse pe fata.....
........am fost si la tapiter sa ne targuim cu el si sa vedem cat de repede ne face lucrarea, desi are mult de lucru a promis ca va face posibil sa le termine intr-o saptamana.......mai greu e ca nu am gasit stofa buretata neagra si nici albastra ci tot felul de materiale cu dungulite si figuri pe ele....sper sa gasesc cat mai repede si tapiterul sa se apuce de lucru.........

Nu am gasit volan sport inca sa se potriveasca pe nuturile Solenzei, astept si un pachet prin posta, cu cateva piese ce vor mai fi schimbate...

Va urez o sambata linistita!



--------------------
.... E34 92 - BVV
#nelutzu #resita #alexandru #cluj #paul #clujgarage #concept #23garage #prototipsport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj_sweat
post 24 Oct 2009, 07:17
Post #110


DJ


Group: Members
Posts: 277
Joined: 20 February 07
From: Bucuresti (Militari)




Bafta, nu e usor, cum bine zici...
smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004 - Clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorcer
post 24 Oct 2009, 08:26
Post #111


Kamikaze


Group: Members
Posts: 234
Joined: 2 September 05
From: Petrosani




ceea ce spunea iuliano_smile este foarte costisitor , numa modificarea axei cu came costa 250 euro . Ceea ce mie mi se parea aberant de mult.


--------------------
mazda 626 , vw t2 , renault master , dacia solenza 1986-2003 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bullix
post 24 Oct 2009, 11:45
Post #112


Solnitzar fidel


Group: Members
Posts: 655
Joined: 21 June 07
From: Bucuresti




QUOTE(Nelutzu_ @ 24 Oct 2009, 01:46)
credema ca si pe langa noi sant multi prieteni  carcotasi care spun proprietarului ca face o imprudenta investind intro Dacie, sa fie cum zic ei??? .... Ca e Dacie, sau alta marca eu zic ca nu are importanta daca o faci asa cum iti doreste sufletul si la final iese ceva deosebit...
*



Nelutzule, fiecare investeste in Dacia lui cat are chef. Carcotasii trebuie sa existe si ei, altfel unde mai e liberul arbitru? Acuma na, una e sa investesti intr-o modificare care sa iti aduca satisfactie pe termen lung, si alta e sa investesti in ceva care nu te ajuta cu nimic. Legat de design, unde pot aparea mereu discutii, acesta il va ajuta mereu pe posesorul masinii X sa se simta mai bine in masina respectiva, si ceilalti n-au decat sa zica ce vor.
Acuma hai sa-ti sugerez o chestie: incearca sa-ti cromezi marginea mastii fata (cea cu sigla), dar numai latura superioara, asa cum sunt foarte multe masini, inclusiv Logan. Primele Logane aveau cromata doar linia de sus a mastii, la urmatoarele serii au inceput sa cromeze toata "gura". Tu fa asa cum iti zic, fa-i doar linia superioara. O sa arate superb asa. Dar atentie, fa-o ca lumea. Sa iasa cat mai oglinda. Foloseste spray-ul ala al tau de ziceai mai sus de el, si daca ai unde, bag-o un pic la un cuptor electric sa se intareasca bine ca sa nu se ia cu degetul ca la mine radmasa.gif Ideea e super dar, repet, sa fie facuta ca lumea.
Spor mai departe!

This post has been edited by Bullix: 24 Oct 2009, 11:46


--------------------
Dacia / Dacia 1310 TLX 1.4 / Solenza Rapsodie 1.4MPI 1989 / 2004
Exista doua categorii de oameni: oameni inteligenti si oameni puternici.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 24 Oct 2009, 12:00
Post #113


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




QUOTE(Nelutzu_ @ 24 Oct 2009, 01:46)
uliano_smile, e foarte frumos ce zici si chiar interesant si e evident ca si cunosti f bine procedee de  preparat masini.,
*


Mersi, dar mai am de invatat, ca atunci cand am 18 ani sa am cunostintele necesare pentru a imi prepara si eu batranica.
Exemplele cele mai bune sunt: SGM(Robert), RNO(Morcov) si inca cativa, care au dovedit ca DACIILE sunt masini care pot fi preparate, si carora le port un deosebit respekt.gif

QUOTE(sorcer @ 24 Oct 2009, 08:26)
ceea ce spunea iuliano_smile este foarte costisitor , numa modificarea axei cu came costa 250 euro . Ceea ce mie mi se parea aberant de mult.
*


Unde ai gasit cu 250euro?
Din auzite, cica e un mester prin Bucuresti, care face axe. Problema este ca lucreaza cu aparatul de sudura si pila. Si iti ia in jur de 2 milioane. Sau masina de copiat axe la care cere 4milioane.
REPET: este doar din auzite, nu stiu daca sunt cifre exacte. S-ar putea sa se invarta la aceea suma.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorcer
post 24 Oct 2009, 15:35
Post #114


Kamikaze


Group: Members
Posts: 234
Joined: 2 September 05
From: Petrosani




e vorba de o firma care se ocupa de tuning la solenza /logan , axele sunt facute in strainatate nu in romania , probabil si pretzu de aia este asa mare . Oricum eu nu m-as increde in nush ce axa facuta de mesteru manole , facuta cu ap de sudura si pila.


--------------------
mazda 626 , vw t2 , renault master , dacia solenza 1986-2003 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabyu
post 24 Oct 2009, 17:31
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 697
Joined: 14 March 09
From: Iasi




foarte faina masina pana acu spor la treaba incontinuare si la final sa ne spui cati bani ai bagat in ea de toti:) ...spor incontinuare...


ps: asa prieteni sa tot ai:))


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 24 Oct 2009, 17:40
Post #116


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




QUOTE(sorcer @ 24 Oct 2009, 15:35)
e vorba de o firma care se ocupa de tuning la solenza /logan  , axele sunt facute in strainatate nu in romania , probabil si pretzu de aia este asa mare . Oricum eu nu m-as increde in nush ce axa facuta de mesteru manole , facuta cu ap de sudura si pila.
*


Si totusi ti-o faci si tu pe a ta cu ap de sudura si pila, si apoi te duci la o masina de copiat axe si ti-ai tras axa asa cum vrea muschiuletu tau wink.gif


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimao
post 24 Oct 2009, 23:08
Post #117


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 September 09




frate carcotasi sunt si vor fi tot timpul. eu sunt sigur ca el stie sa vada padurea dincolo de copaci si apropo nu cred ca ati bagat mana in buzunarul lui fara ca el sa fie de acord. cu prieteni ca voi nu poti decat sa te mandresti. spor la treaba


--------------------
dacia solenza1.4 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 24 Oct 2009, 23:40
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




FORTA TATA!!!
Bravo la tine! doua lucruri nu-mi plac, eleronul superior si numarul din bara; problema la numarul din bara e ca nu stiu cat de tare o sa se tina si cat de drept o sa iasa, ca bara de la solenza e numai plastic, nu ca la cielo.
oricum, cred ca o sa iasa foarte bine. succes si stai departe de litere chinezsti/japoneze/arabesti


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimao
post 25 Oct 2009, 17:12
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 September 09




La multi ani Nelutu! bday.gif


--------------------
dacia solenza1.4 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 25 Oct 2009, 18:27
Post #120


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




Hopa.....Nelutzule ce faci? Ne tragi in piept? Nici nu ne zici ca e ziua ta, nimica........oricum un sincer bday.gif bday.gif, dar......dai talpa mai repede la proiect. Ma tii aicea in suspans, si nu mai pe mine. Vrei NOS, motorina...in afara de berula ca aia o ai sa neo dai noua.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 05:33
Forum Renault