DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alarma si inchidere centralizata

andrei2005
post 27 Nov 2006, 08:12
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 14 March 05
From: Cluj Napoca




Salut,
Am luat (ma duc azi sa o iau) si eu o unguroaica "basic".
Intrebare: cine stie IN CLUJ un loc unde se poate monta alarma, inchidere centralizata si boxe in usi? Toate fara a fi o firma de macelari, care transeaza (sparg) clipsuri de fixare etc.
Mentionez ca trebuie tras si cablajul, si am zis ca daca tot o fac, sa fie toate cu o singura demontare.
Pentru cei interesati:
Am luat-o de la targ din Oradea, ieri. Dotari: ABS, 2 airbag, 3 tetiere scaune spate, anvelope Barum 165/80/14. Scor: 6000 EUR
De unde ma sfatuiti sa iau actuatoare, cu cate fire (2 sau 5), ca sa se poata deschide centralizat si de pe broasca din dreapta, daca nu ii pun totusi alarma (acum ma gandesc ca sigur nu are switch-urile la celelalte usi, si parca nu imi vine sa incep cu bormasina pe stalpi.


--------------------
DACIA, RENAULT LOGAN PREFERENCE, SOLENZA, CLIO, RENAULT TRAFIC 2004-2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrei LGN
post 27 Nov 2006, 14:40
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 12 September 06
From: Ploiesti




Nici nu se dau gauri in stalp ci undeva la partea de jos a usii si departe de balamale (adica in partea opusa). Butoanele au un cauciuc/burduf mic pt etansare - asa am pe laureate - butoane la toate usile - imi indica in bord daca una din cele 4 usi sau porbagaj este deschis(a); daca ramane intredeschisa o usa (inchisa pe jumatate) la fel se aprinde icoon-ul rosu.

This post has been edited by Andrei LGN: 27 Nov 2006, 14:42


--------------------
Renault Symbol Fidji 2006 1.4 MPi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:05
Forum Renault