DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Andy's Logan, Ambition 1.6 MPI

Andy_ACS
post 1 Mar 2009, 12:34
Post #1


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Salutare!

M-am hotarat sa dedic masinutei un jurnal de bord smile.gif

In vara lui 2008 am decis sa vand Supernova Rapsodie (model 2001) si sa cumpar alta masina. Am fost multumit de Supernova, masina fusese cumparata SH de la unchiul meu la 42.000 km in septembrie 2004. Am vandut-o la 77.000 Km in iulie 2008.
Pana sa o vand m-am tot framantat in legatura cu noua masina. Avand in vedere ca nu mergem mult (eu si mama mea folosim masina) m-am gandit ca o masina noua nu merita pentru noi (desi aveam banii pentru una noua, dar prioritate sunt alte investitii). Initial ma hotarasem la un For Focus 2, model 2005-2006 cu motor 1.6 benzia, nu doream sa dau mai mult de 8000E pe masina. Am vazut cateva modele dar ori erau mai scumpe, ori destul de rulate, ori imi mirosea a pacaleala (km manariti) smile.gif
M-am gandit si la Sandero nou intr-un timp, dar cand am vazut ca pretul e chiar mai mare decat la Logan (eu speram sa fie mai mic) mi-am dat seama ca nu merita banii.
La Logan nu prea ma gandisem, dar dupa cum spune si expresia - "nu e dupa cum se socoteste, e dupa cum se nimereste" smile.gif
Am aflat ca un prieten de familie isi vinde masina - Logan Ambition 1.6 MPI. Masina era foarte putin rulata, iar pretul unul bun. Am hotarat sa o iau smile.gif si asa m-am ales cu masinuta din semnatura. Nu regret nicio clipa alegerea facuta, in 8 luni si 9000km nu am avut nicio problema si masina ma multumeste.

Detalii despre masina:
- Model Logan Ambition 1.6 MPI gri perla (64kw, 128nm/3000rpm, 0-100 in 11.5s, viteza maxima 175, dotari standard pentru Ambition)
- Cumparata de primul proprietar in decembrie 2004, inscrisa in ianuarie 2005
- Km la bord cand am luat-o eu 15.400. Masina avea 3 ani si jumatate

Norocul meu a fost ca primul proprietar, dupa ce a cumparat masina a plecat la o firma privata si a primit cea mai buna masina posibila - masina de firma diesel cu motorina decontata de firma smile.gif
La Loganel s-a facut o singura revizie la 1 an in 2006 (avea ~7500km). Apoi masina a fost folosita si mai rar, iar in ultimele 6 luni nu mai fusese folosita deloc (nu mai avea nicio asigurare platita).

Din punct de vedere tehnic masina a fost si inca este perfecta, nu am nimic de reprosat. Din punct de vedere estetic masina avea (si inca are) o mica infundatura la aripa stanga fata in partea de jos. De asemenea avea (si nu mai are ca am reparat-o) o zgarietura pe aripa dreapta spate - am revopsit aripa pe cheltuiala mea la Redac Craiova (570ron).

Ce am facut la masina:
- imediat schimbul de ulei (cel vechi era acolo de peste 2 ani) - Castrol Magnatec 5w40 + filtru de ulei
- filtru de aer
- lamele stergatoare Champion
- revopsire aripa
- tratament anticoroziv gratis de la service (ceara in praguri, usi, lonjeroane, protectii la aripi)
- de curand (ieri) bujii cu 2 electrozi Eyquem
- completat putin lichidul de servo (1 cm)
- curatenie generala (imi place sa am masina mereu curata si perfecta dpdv tehnic): motor (foarte prafuit), interior (avea cateva pete de cola pe bancheta din spate), exterior
- am facut de curand si ITP - a trecut fara probleme

Ce vreau sa fac la masina:
- in curand o sa fac 10.000 km de cand am luat-o si o sa ii schimb uleiul si filtrul (tot Castrol 5w40)
- vreau sa ii schimb si uleiul la cutie (Elf 75W80)
- vreau sa ii schimb si kitul de distrbutie (are deja 4 ani, desi numai 24.000 km)
- lichide de racire si frana
- curea accesorii

In general eu folosesc masina aproximativ 80% din nr de km, iar mama mea restul de 20%. Masina merge 70% extraurban si 30% urban. Drept sa spun mai mult de jumatate din nr de km sunt facuti plimbandu-ma de placere, fara treaba smile.gif Imi place foarte mult sa ma plimb, mai ales pe drumuri libere si fara niciun stres.

Consumul mediu de carburand in cele 8 luni si ~9000km este de aproximativ 6.8%. Minimul scos de mine a fost de 5.3%, iar maximul de 10% in Craiova, oras aglomerat + AC. In aceste 8 luni AC a fost folosit in aprox 20% din nr de km.
Ca stil de mers: in afara scimbat vitezele in mod normal la 2500-3000 rpm, viteza de croaziera 90-110 km/ora; in oras schimbat vitezele la 2200-2600 rpm, viteza cat se poate in limita a 60km/ora. Evident ca mai exista exceptii, am mers cu ea si la peste 160 mai mult de curiozitate smile.gif Cand e vorba de depasiri pot ajunge si la 4000-4500. Mai mult foarte rar.
Combustibilul folosit: Rompetrol Efix 95 (~60% din nr km), Mol 95 (~20% din nr km), Petrom Top 99+(~15% din nr km), Petrom 95 (~5%).

Masina nu m-a siparat deloc, fata de Supernova avuta anterior e diferenta destul de mare in bine: mai mare, mai noua, interior+caroserie de calitate mai buna, nu se torsioneaza (caroserie mai rigida), dotari foarte utile (AC, servo, ABS, geamuri electrice - cel de la sofer cu impuls, CB - cu consum instant) si necesare dar pe care sper sa nu am ocazia sa le folosesc (airbaguri). Portbagajul incapator, usile se inchid frumos, se conduce usor. motor destul de puternic.
Ce nu imi place (nu probleme tehnice, probleme de conceptie): oglinzi subdimensionate, scaune mult prea inalte (chiar cu scaunul reglat la minim in jos), ambreiaj care tine prea sus, forma care putea fi usor mai cizelata.

Masinuta are garajul ei (care desi nu arata prea bine ste foarte bun). Din pacate este putin cam mic, fiind proiectat pentru Dacia 1310, motiv pentru care am fost nevoit sa inlocuiesc antena originala cu una scurta - care are o receptie mai slaba. De asemenea trebuie sa fim atenti cu deschiderea usilor sa nu o zgariem, pentru motivul asta am montat pe peretele garajului o aparatoare mare din cauciuc, daca se intampla sa scape usa sa nu dea in zid.

Si pentru ca o imagine face cat 1000 de cuvinte - iata cateva poze de ieri de cand am schimbat bujiile si am tras si o plimbare + sedinta foto smile.gif

This post has been edited by Andy_ACS: 1 Mar 2009, 13:03


Attached thumbnail(s)
IMG_4044.jpg ( Size: 234.18k ) Number of downloads: 3047
IMG_4045.jpg ( Size: 232.16k ) Number of downloads: 3207
IMG_4046.jpg ( Size: 240.62k ) Number of downloads: 3082
IMG_4047.jpg ( Size: 246.33k ) Number of downloads: 3055
IMG_4048.jpg ( Size: 176.94k ) Number of downloads: 3052
IMG_4049.jpg ( Size: 185.12k ) Number of downloads: 932
IMG_4050.jpg ( Size: 184.45k ) Number of downloads: 880
IMG_4051.jpg ( Size: 204.92k ) Number of downloads: 977
IMG_4052.jpg ( Size: 196.66k ) Number of downloads: 993
IMG_4057.jpg ( Size: 216.41k ) Number of downloads: 864
IMG_4064.jpg ( Size: 283.64k ) Number of downloads: 865
IMG_4065.jpg ( Size: 204.9k ) Number of downloads: 834
IMG_4067.jpg ( Size: 185.98k ) Number of downloads: 982
IMG_4068.jpg ( Size: 195.75k ) Number of downloads: 990
IMG_4069.jpg ( Size: 220.92k ) Number of downloads: 820
IMG_4070.jpg ( Size: 204.83k ) Number of downloads: 850
IMG_4071.jpg ( Size: 191.33k ) Number of downloads: 770
IMG_4075.jpg ( Size: 179.92k ) Number of downloads: 800
IMG_4076.jpg ( Size: 172.54k ) Number of downloads: 948
IMG_4084.jpg ( Size: 239.87k ) Number of downloads: 1243


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 1 Mar 2009, 13:13
Post #2


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




S-o stapanesti sanatos si fara probleme in continuare... foarte interesanta povestioara si foarte frumoasa si ingrijita masina... Bravo! wink.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 1 Mar 2009, 14:06
Post #3


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




De ce ii schimbi uleiul din cutie?


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 1 Mar 2009, 14:46
Post #4


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Foarte bine intretinuta..., am vazut-o de cateva ori. wink.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daxx
post 1 Mar 2009, 14:59
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 423
Joined: 1 October 04
From: Iasi




Salut!
S-o stapinesti cu bine in continuare, Andy! Masina arata impecabil. smile.gif
SI eu am un Logan din 2004 decembrie (inmatriculat, evident, in ian 2005)..or fi gemene? smile.gif
Am remarcat presurile de pe fata si imi place cum se aseaza. Poti sa-mi spui daca sint cumparate de tine sau asa ai luat masina?..Mersi!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 1 Mar 2009, 16:21
Post #6


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Multumesc tuturor pentru urari!
@adip: Uleiul din cutie il schimb preventiv sa zicem, desi producatorul spune ca la Logan nu se schimba, doar se completeaza. Eu am avut Supernova inainte si am schimbat la 60.000 (asa cerea producatorul). Factorul decisiv in luarea deciziei de a schimba uleiul este ca am vazut aici pe forum poze cu ulei din cutie de Logan... si arata groaznic. Multi au schimbat. Eu zic ca rau nu ii prinde sa il schimb. Nu e nici foarte scump, aproximativ 100 ron.
@BZN: Merci frumos, ma bucur ca ai revenit pe forum ca nu prea te mai vazusem smile.gif
@Daxx:Presurile (si fata si spate) erau deja pe masina. Eu am 2 seturi de presuri - acestea de acum sunt cele de iarna, pentru vara am unele mai finute primite cadou de la unchiul meu dupa ce am cumparat masina (model Logan). Oricum cred ca astea de acum sunt unele universale.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 1 Mar 2009, 16:41
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




@Andy_ACS.Drept sa spun mai mult de jumatate din nr de km sunt facuti plimbandu-ma de placere, fara treaba.Imi place foarte mult sa ma plimb, mai ales pe drumuri libere si fara niciun stres.
Sa o stapanesti sanatos si drumuri bune in excursiile tale!Te-ai gandit unde ai vrea sa faci o calatorie indepartata sau extrema cu ambitiosul tau?


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BC-92-EDI
post 1 Mar 2009, 18:30
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 29 November 08
From: Comanesti,jud. Bacau




In primul rand sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!
Vad motorul foarte curat l-ai spalat la spalatorie?daca da da-mi niste detalii.


--------------------
Fiat Albea 2007 confort - BC-92-EDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 1 Mar 2009, 22:28
Post #9


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




multi km fara probleme ady..sa o conduci sanatos si sa te bucuri de ea. felicitari pt modul in care iti ingrijesti masina..parca era o vorba..o masina curata=>un om curat wink.gif


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 1 Mar 2009, 22:30
Post #10


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@bulan: Din pacate timpul nu imi permite momentan sa ma aventurez in calatorii lungi. Insa in week-enduri mai imaginez trasee de 2-3-4 sute de km in jurul Craiovei sau catre Rm Valcea. O calatorie placuta pe care am facut-o este la Pestera Muierilor. Pe viitor cand mai scap de treburi vreau neaparat sa fac turul Romaniei. Prima destinatie cred ca este Sibiul.
@BC-92-EDI: Nu l-am spalat si nici nu o sa-l spal vreodata. Cand am luat masina era cu motorul plin de praf. Am suflat praful, apoi cu o carpita uda stoarsa bine de apa am luat la mana fiecare furtunas si parete a motorului, avand grija sa nu deranjez ceva. Unde nu am fost multumit cum a iesit am repetat operatiunea smile.gif Prima data este mai greu, apoi daca il tii din scurt (o curatare la 3 luni pentru numarul de km facuti de mine) este usor. In final pentru un aspect mai placut al plasticului se sterge capacul filtrului de aer si piesele mari din plastic cu o solutie Tyre Cleaner (Care de fapt e o solutie care curata plasticul si cauciucul, protejeaza si invioreaza culorile).
Sfat: la desprafuire (atat la motor cat si la interior) este foarte utila o pensula (dinaia mare de vopsit) curata cu care se 'sperie' praful din locuriule greu accesibile gen guri de ventilare, etc.
@titiDSN: imi aduc aminte de o replica din filmul Transporter 1, era ceva de genul: Tarconi: " I always say, the way a man treats his car is how he treats himself". Nu stiu daca e neaparat adevarat, cert este ca eu asa ma simt bine - avand masina curata si in stare buna.

Bafta!

This post has been edited by Andy_ACS: 1 Mar 2009, 22:35


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 1 Mar 2009, 22:49
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




felicitari pentru golanel, sper sa te poarte multi km fara probleme. Si sa te multumeasca deplin


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 1 Mar 2009, 23:04
Post #12


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




@Andy, pentru a mentine curatenia "sub capota", poti monta un cheder pe margine, cu rol de a impiedica patrunderea prafului.


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 2 Mar 2009, 00:52
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Daca tot schimbi lichidele, lichidul de servo de ce nu il schimbi?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 2 Mar 2009, 07:32
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 3.412
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




sa o stapanesti sanatos fara nici cel mai mic eveniment!

eu in locul tau as rezolva acoperisul de la garaj...grinda aia transversala pare cam coscovita. nu as prea avea curaj sa las masina inuntru rolleyes.gif

bafta!


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 2 Mar 2009, 08:00
Post #15


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(AR-18-MOS @ 2 Mar 2009, 00:04)
@Andy, pentru a mentine curatenia "sub capota", poti monta un cheder pe margine, cu rol de a impiedica patrunderea prafului.
*




degeaba daca nu pui un paravan si la grila din fata, da' sa nu faci topic dupa ca ai fiert motorul.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 2 Mar 2009, 09:24
Post #16


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@aphophis: merci, asa sa fie smile.gif
@AR-18-MOS: o sa iau in calcul si varianta asta, oricum eu merg in general pe drumuri bune in afara orasului, in cateva luni e decat putin praf pe care "il rezolv" relativ repede.
@Serje: nu imi amintesc sa fi vazut cerinta asta din partea producatorului, o sa iau in calcul si asta
@psychoo: e in plan si garajul, oricum grinda respectiva am verificat-o si e destul de solida. Pericol mai mare ar fi numai iarna daca e zapada abundenta pe acoperis

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 2 Mar 2009, 10:43
Post #17


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




In loc sa o freci atata de praf, mai bine ai scapa de anvelopele alea infecte.
Nici taximetristii nu mai folosesc Montana.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 2 Mar 2009, 11:10
Post #18


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@vijelie: nu simt nevoia sa le schimb, merg foarte bine, nu sunt ovalizate, au floare foarte buna. Nu fac raliu cu masina. Cand se vor uza (probabil pe la 40.000) o sa le schimb pe toate cu ceva mai bun. Momentan nu e cazul.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 3 Mar 2009, 16:19
Post #19


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Felicitari pentru curatenie domnule. Keep up the good work smile.gif

La remarca aceea despre cauciucuri subscriu si eu... Ia-ti 2 cate 2 daca nu ai bani deodata pentru 4 bucati. Arunca montanele repede repejor, ca nu-s bune nici la caruta .


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 3 Mar 2009, 16:27
Post #20


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




n-ai zis cat ai dat pe ea, sau mi-au luat mie pozele ochii? icon_mrgreen.gif


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 3 Mar 2009, 16:32
Post #21


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(argon @ 2 Mar 2009, 08:00)
degeaba daca nu pui un paravan si la grila din fata, da' sa nu faci topic dupa ca ai fiert motorul.
*


Gresit. Praful care patrunde prin grila fata, se depunde pe blocul motor si pe acea protectie din aluminiu, nu se depunde si pe deasupra. (capac filtru aer etc.)


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 3 Mar 2009, 16:45
Post #22


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@Dsign: merci. Cauciucurile o sa le schimb dar nu acum. Repet, nu mi-au facut nicio problema. Montana ale mele = Kormoran care se monteaza acum pe echiparile inferioare.
@Alexu7: Am dat pe ea 5000E + ~150E revopsit aripa dreapta spate (zgariata) + cheltuieli aferente cu schimbarea consumabilelor, asigurari, rovigneta, acte, inscriere.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 3 Mar 2009, 17:23
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ce trening albastru......


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 3 Mar 2009, 17:48
Post #24


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@b76bgaarh: daca te-ai uita atent ai vedea ca e ros-albastru smile.gif
P.S. de adidasi nu zici nimic? smile.gif

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 3 Mar 2009, 18:15
Post #25


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




in primul rand felicitari pentru achizitie.

pe mine (desi nu e treaba mea biggrin.gif ) ma "zgaraie" indoitura aia din aripa. incearca s-o repari. era un film la clipuri video cu un nene care indrepta fara sa se cunosca nimic. fara revopsire etc.


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 3 Mar 2009, 18:20
Post #26


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@tkx: Si pe mine ma deranjeaza, imi sare in ochi cand ma urc in masina, totusi eu m-am gandit asa: daca repar indoitura decartez 100-150E vopsitul aripii (cei de la Redac nu vopsesc local, numai elementul intreg) apoi s-ar putea sa iasa si o mica diferenta de nuanta. La aripa spate revopsita se vede daca te uiti atent. Diferenta asta de vopsea cica s-ar diminua in timp, dar ceva ceva tot ramane. Apoi indoitura e foarte mica, in partea de jos si cel mai important e ca nu a sarit vopseaua. Imi e teama ca daca merg la cineva sa o indrepte e posibil sa crape vopseaua. Asa ca am decis sa o las asa.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 3 Mar 2009, 18:33
Post #27


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti






--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Mar 2009, 19:14
Post #28


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




felicitari pentru masina, arata foarte bine, s-o conduci sanatos pe multi km fara probleme. legat de cauciuri, chiar daca acestea nu sunt uzate ca si suprafata de rulare, dupa aproape 5 ani, si-au mai pierdut din calitati, cauciucul a imbatranit, posibil sa aibe mici crapaturi pe ici pe colo. toate acestea cumulate cu faptul ca nu sunt chiar de "firma", s-ar putea sa le faca usor nesigure. iti recomand si eu ce ti-a zis design, sa iei cate 2 bucati, daca nu sunt resurse financiare.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 3 Mar 2009, 20:06
Post #29


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@tkx: merci de link, interesant, daca as gasi un service/mester care sa faca treaba asta si sa nu ma taxeze exorbitant as merge imediat smile.gif
@slider2: merci pentru aprecieri; de acord si cu observatiile despre cauciucuri

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 4 Mar 2009, 14:52
Post #30


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




mi se pare ca in primul filmulet e un nr de telefon. poti sa incerci. am si eu o infundatura f mica in aripa spate, dar la mine e mai greu ca e dublura pe spate.


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 20:05
Forum Renault