DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia, sau de ceea ce imi era frica nu am scapat, un biet surub la stergatoare...

ursul-alb
post 6 Jan 2005, 22:01
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Dsign @ 6 Jan 2005, 17:20)
... chiar si in tara asta (si nu-mi spuneti ca nu sunteti adeptii spagii, ca mai mult conteaza masina proprie decit spiritul civic!!!!)
*




Asta ar fi si culmea sa mai dau si spaga ca sa-mi rezolve problema! Sper ca era doar o gluma!

Finalul povestirii: am ajuns azi la 14 la Caremil-service, venise o bucata destul de importanta a mecanismului de actionare a stergatoarelor, inclusiv motorasul!! (cu ocazia asta am vazut si ca ceea ce imi cauzase problema era chiar un biet stift!) pe care baietii mi-au montat-o fara nici o problema in maxim 2 ore.

Am apucat sa observ ca toata instalatia se invartea undeva la 25 €, inclusiv manopera, cred ca fara TVA.

Concluzie:

1. cred ca am fost nitel ghinionist ca a trebuit sa pierd timpul cu vechiul Service Dacia, la care ei au renuntat intre timp

2. VC incearca sa devina un serviciu profesionist, si, sincer, in cazul meu mi-a placut cum au reactionat (cred ca m-au sunat de minim 7 ori, plus ca au tinut permanent legatura cu Caremil)

3. Dacia mai are inca multe metehne, mai ales in ceea ce priveste organizarea... dar cu cateva semnale trase la timp se pun in miscare

4. Absolut OK tratamentul de care am beneficiat la Caremil, fara exagerare (evidetn, service)


Va doresc numai bine si sper ca ma tina stergatoarele macar pana la Timisoara biggrin.gif

Daca mai are cineva vreo nelamurire, ii pot da si detalii suplimentare.

All the best

PS: avand oarecari banuieli, am intrebat pe cineva de la VC daca cumva Uzinele Dacia urmaresc forumul nostru; mai pe ocolite, mai cu ezitari, mi-a confirmat ca aproape sigur sunt persoane care urmaresc ceea ce se scrie aici... nu cred ca ar fi rau pentru site-ul asta daca am atrage pe cineva de la Dacia, cu tot subiectivismul lui (cineva tanar, evident) si care sa posteze macar uneori...



--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hyperyon
post 8 Jan 2005, 01:07
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 28 September 04
From: Iasi




pai in primul rand nu cred ca acea persoana ar posta in asa mod incat sa se stie ca e de la Dacia...imediat i-ar sari un "ghinionist" in cap la prima problema....
in al doilea rand am o nedumerire..ai platit 25E pentru stergator?
dar ce asta nu intrea in garantie? mai ales ca e problema lor?


--------------------
Mazda CX5 2017 - 2.0 Revolution - B985HYP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 8 Jan 2005, 01:38
Post #33


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




s-a interesta doar omul , cit costa piesa respectiva. de schimbat i-au schimbat-o pe garantie.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 14 Jan 2005, 11:25
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




End of topic: stergatoarele merg bine, am deja 1.500 km cu ele:)

Close.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 14 Jan 2005, 11:33
Post #35


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




done


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 00:51
Forum Renault