DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ZGOM Zgomote din spate, roti, suspensie

mario1980
post 25 Apr 2005, 09:38
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 437
Joined: 8 April 05
From: Iasi




In atentia celor care au la logan-urile lor, zgomote din directia suspensiei spate! Uitati-va in primul si-n primul rind, la bratele rotilor! Retin foarte bine bucati de noroi, care se usuca si trancanesc acolo intr-o veselie... ca intr-o tavita.
Eu am patit-o zilele aste, ca am iesit la o mica iarba (iarba-verde, nu de alt fel) si am vrut sa urc o panta destul de lejera, dar era cam ud, la modul ca se lua pamintul dupa papuci. Asa ca am mocirlit-o putin, si la spalatorie nu mi-au spalat prea bine pe dedesubt, si m-am trezit dupa doua zile ca-mi trancane ceva pe stinga. Azi dimineata cind m-am uitat, am vazut "trancanitorile", dar tot n-am reusit sa le dau jos, ca ma grabeam. Le-am impins doar in alta pozitie, si n-au mai trancanit. O perioada...
Off-topic: cu vechea dacie urcam dealul respectiv precum Stefan calare pe cal, dar cu matahala asta de masina, nu prea te poti baza pe ea, la teren putin mai moale...


--------------------
Dacia Logan dci Preference 2006 - SV ?? ???
Adesea, aproape fiecare om tolereaza prostia celui de linga el, atit timp cit nu ii uzurpa propria prostie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Puiu
post 12 May 2005, 22:47
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 12 May 05
From: Oradea




Si eu am auzit de citeva ori acel zgomot (undeva in zona rotii dreapta spate) care seamana cu zgomotul facut de o pietricica care loveste tabla... Este interesant ca eram pe o sosea curata, iar cind am mers pe drumuri unde era posibil sa sara pietre, nu a sarit niciuna...


--------------------
Logan Preference 1.4 - BH 99 XXI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mario1980
post 20 May 2005, 12:26
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 437
Joined: 8 April 05
From: Iasi




QUOTE(Puiu @ 12 May 2005, 22:47)
Si eu am auzit de citeva ori acel zgomot (undeva in zona rotii dreapta spate) care seamana cu zgomotul facut de o pietricica care loveste tabla... Este interesant ca eram pe o sosea curata, iar cind am mers pe drumuri unde era posibil sa sara pietre, nu a sarit niciuna...
*



Uita-te la bratele rotilor spate, sint ca niste tavite. Eu am patit-o odata, ca se uscase niste noroi acolo, si-mi trancanea de mama-focului. Poate este si cazul tau...


--------------------
Dacia Logan dci Preference 2006 - SV ?? ???
Adesea, aproape fiecare om tolereaza prostia celui de linga el, atit timp cit nu ii uzurpa propria prostie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 05:02
Forum Renault