DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Smucituri in acceleratie si in deceleratie, (Diesel, functionare normala in stationare)

rangelt21
post 18 Jun 2017, 22:00
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 5 May 09




77sky eu te înțeleg complet. Am EXACT aceași problema ca tine. Ori la debraiat ori la accelerare / decelerare. Am schimbat toate tampoanele ( 3 ) și nimic. Nu am umblat la EGR și nici firele de la ECU. SPER din tot sufletul sa fie una din astea 2 că simt că nu mai rezist. Că și tine am fost și eu în serviceuri peste serviceuri. NIMIC. Toți mecanicii au zis că este ok dar după ce au condus mașina au rămas fără cuvinte. Încă sper. Eu am un Megane 2 1.5 dCI K9K-722 82 cp. Dacă ai rezolvat sunt curios cum. Ms


--------------------
Renault Megane II Limuzina 1.5 dCI K9K-722 JR5-119 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ionut.popa94
post 20 Feb 2019, 21:23
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 20 February 19




Salut. Am si eu aceeasi problema. Detin un logan 1.5dci euro 5 2011.Cand accelerez usor in orice treapta as fi si la ori ce viteza,masina smuceste de 2,3 ori apoi totul normal, cand iau piciorul de pe acceleratie iarasi da in nas de 2,3 ori si revine la normal.Masina trage bine, nu scoate fum. Am constatat ca si la relanti cand acelerez usor si iau piciorul se aude ca relantiul revine sacadat dar nu are fluctuatii. Tampoanele de la motor sunt bune. O sugestie mi-ar fi de mare ajutor. Voi cum a-ti rezolvat?


--------------------
Dacia Logan 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 08:19
Forum Renault