DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Protectii laterale portiere demontabile, Exista ceva pentru a proteja postiera.

dragos101010
post 8 Mar 2011, 08:49
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 24 April 10




Salutare!
Ieri am fost sa spal masina si am costatat cu stupoare ca pe portiera soferului erau zgarieturi de la portiera unui bou care nu trebuia sa se nasca, si-a deschis cel mai probabil portiera la maxim si lovit cu ea in masina mea presupun ca era cat o balena din moment ce a avut nevoie de deschiderea portierei la maxim. Eu intodeauna parchez in asa fel incat sa nu ii crez probleme celui care este parcat langa mine, dar niciodata nu m-am gandit ca un bou nu are loc chiar si in felul in care parchez.
De aceea va intreb pe voi daca stiti daca exista pe piata, nu neaparat de la producator (Dacia) Protectii laterale portiere demontabile rapid in sesul ca daca o las intr-o parcare 2 ore sa le pot pune ca boul sau mai bine spus balena care nu are loc de masina mea sa deschida portiera la maxim pentru a intra da dea cu portiera in ele... in general Protectiile laterale pentru portiere ar trebuii sa fie din cauciuc sau un plastic mai tare.

Astept ajutorul vostru si mizez pe faptul ca fiecare are cel putin parte de o astfel de experienta.


--------------------
DACIA DUSTER DAEWOO, CIELO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Mar 2011, 10:02
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da, se cheama "mersul cu transportul in comun pntru evitarea scoaterii masinii pe strada"


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 8 Mar 2011, 11:24
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@dragos101010. Buna venit in Romania, tara in care fiecare zi iti aduce o surpriza!
Remediul se cheama CASCO si se foloseste in felul urmator: lasi sa se adune zgarieturi, infundaturi, etc. si cand ai ajuns la capatul nervilor mergi la asigurari si incerci sa-l convingi pe inspector ca asa ai gasit-o in parcare. Fransizele nu sunt recomandabile.
Boi, cocalari, caini vagabonzi si alte animale gasesti pe toate drumurile, pacat ca nu aproba astia eutanasierea lor. smile.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jay333
post 8 Mar 2011, 11:47
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 979
Joined: 25 June 07




Ai putea incerca folie de protectie pentru caroserie. Eu unul nu ma stresez decat daca urmele sunt pana la tabla si exista riscul de aparitie a oxizilor nobili de Mioveni. rolleyes.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:59
Forum Renault