DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

29 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> SISTEME DE NAVIGATIE, PDA, GPS

cipman
post 30 Oct 2005, 14:11
Post #61


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Am deschis topic cu coordonatele gps ale radarelor fixe AICI. Un soft freeware pt. pocketpc, care se poate folosi la asa ceva, este Vitesse Limite.

@cooky: mai asteapta cu tomtom-ul, sa apara si harta pt. Romania.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dmc
post 30 Oct 2005, 22:53
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




ceva harti GPS pentru Romania care sa mearga pe telefoane Nokia cu OS Symbian
Am vazut de vanzare kit-uri pentru Europa de vest la preturi pana in 200 euro care contin: modul GPS wireless si softul cu harti. Un alt avantaj este ca poti sa-l iei in buzunar si o sa stii mereu unde te afli.


--------------------
Renault Megane II 2004 - 1.6 115
Megane 2 Sedan 1.6 115 Privilege
Iulie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 31 Oct 2005, 11:15
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




QUOTE(cipman @ Oct 30 2005, 03:11 PM)
@cooky: mai asteapta cu tomtom-ul, sa apara si harta pt. Romania.

cu TomTom-ul mai astept, mi-am gasit intre timp MapViewGPS. Nu am harti dar e OK. Am fost in vara la plimbare, si a fost super util in a gasi masina prin orase(Verona, Pola), a nu ma pierde in rezervatii naturale(Premantura)...


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kornel
post 3 Nov 2005, 08:31
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 27 October 05




Erorile de GPS apar la accelerari si la franari bruste. Am un Garmin GPSMap 76s (aproape profesional) si am facut testarile in ce priveste vitezele, accelerarile si decelerarile. erori de viteza si de pozitionare mai sunt cauzate si de acoperirea cu nori, de numarul de sateliti care "te vad" si de constelatia acestora (pozitionarea pe bolta cereasca a satelitilor). una peste alta masuratorile cu GPS-ul sunt bune dar nu te baza pe ele.

This post has been edited by cmandrei: 18 Mar 2006, 17:49


--------------------
megane 2 sedan 2005 expresion
Megane II Confort Expresion, 1,5 dci, 100cp, climatronic, gri platine, D69, noiembrie 2005, 22.000km la 15.05.2006
SMART MCC, 599cmc, 50cp, 2 locuri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kornel
post 3 Nov 2005, 09:04
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 27 October 05




QUOTE(cipman @ Jul 13 2005, 03:56 PM)
http://www.romaniadigitala.ro/
Se chinuie, saracii, de ceva timp.
Problema din cauza careia nu exista harti pt. Romania a fost legea stupida conform careia hartile cu scara mai mica de 1:5000 erau secrete. Legea a fost abrogata in aprilie anul acesta. Si asta datorita informatizarii cadastrului. Initial dadusera leagea cadastrului si si-au dat seama ca ceva se bate cap in cap. Ca la noi la nimeni.

partial corect! si hartile 1:25.000 erau si sunt secrete. totusi sunt 2 tipuri de harti topografice (pentru ca la asta ne referim): secrete (sunt in general folosite de armata si de alte institutii cu aprobare de la SRI si cu multe verificari - 25 pagini are formularul-); nesecrete - care are foarte multe informatii scoase, ajungandu-se pana la schimbarea numelor de localitati, dealuri, ape etc., sa nu mai vb de cote altimetrice.

hartile 1:5000 se numesc planuri si sunt folosite la cadastru nu contin toate informatiile de pe o harta topografica si cred ca le puteti gasi si la primarii. mai greu cu conversia lor in sistem digital.


--------------------
megane 2 sedan 2005 expresion
Megane II Confort Expresion, 1,5 dci, 100cp, climatronic, gri platine, D69, noiembrie 2005, 22.000km la 15.05.2006
SMART MCC, 599cmc, 50cp, 2 locuri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAC
post 3 Nov 2005, 12:18
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 September 05




Articol gasit pe wall-street.ro:

''Spre incantarea soferilor care iubesc tehnologia GPS, epoca in care ceream indicatii trecatorilor e aproape de sfarsit. In circa doua luni, va fi disponibil pe piata primul sistem de navigatie complet, care cuprinde harta Romaniei, propune trasee optime si ofera informatii utilitare - Tom Tom Go (www.tomtom.com), adus de ADV Auto Power & Technology. Pretul produsului variaza intre 650 si 1.000 de euro plus un abonament anual. Extrem de simplu de utilizat - interfata cu touch-screen, hard drive intern de 2,5 Gb, baterie interna reincarcabila si bluetooth care permite folosirea telefonului hands-free si downloadarea informatiilor despre trafic si vreme in timp real, folosind serviciul de asistenta TomTom Plus. In acest moment, Garmin si GPS Romania ofera doua produse apropiate de ceea ce numim sistem de navigatie, respectiv o pozitionare pe harta, fara rutare. Cu alte cuvinte, iti spun unde te afli, dar nu si cum sa ajungi dintr-un loc in altul. ''


--------------------
Renault Megane II 2005 2.0l 16v
M2 2l, 16v 136CP, xenoane, trape, butoane, pedale, etc...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 3 Nov 2005, 12:51
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




Am citit si eu cam ce s-a scris, si avand in vedera ca sunt la varsta cu timp si fara bani, trag urmatoarea concluzie:
La un smartphone, am nevoie de un reciever GPS si softul aferent (care vine cu reciever-ul ? ?). Reciever-ul il pun PE masina (acoperis), sau se ataseaza de telefon ? Rezultatul e apropiat variantei PDA ....... ? Cam ce costuri implica ? (am inteles ca ~ 1000ron) Recomandari ?! .... smile.gif multumesc de pe'acum. biggrin.gif


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 3 Nov 2005, 13:12
Post #68


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




@kornel:
Stai sa ne intelegem. E vorba de harta drumurilor si a strazilor, nu de harti topografice, detaliate. Chestiunea cu secretul se rasfrangea si asupra hartilor de drumuri. Nu vorbim de detalii gen amplasarea santurilor antitanc, a dealurilor/vailor (curbe de nivel), a bateriilor antiaeriene sau a mai stiu eu ce, ca lista-i lunga.E vorba de hartile comercializate de catre mai marii furnizorilor mondiali in domeniu (cei de la care cumpara si Garmin, si TomTom si Renault si BMW etc). Si care au in ele date necesare exclusiv pt. navigatie.
Toate hartile drumurilor/strazilor care au fost disponibile/oferite pana acum pentru publicul larg, in scop de navigatie asistata, aveau incluse erori intentionate. Cum te apropiai de Bucuresti, Ploiesti (rafinarii), Constanta, Timisoara, etc, cum vedeai ca iesi pe aratura, cand in realitate erai pe sosea. Am testat 3 harti (una de la garmin) si toate aveau aceeasi problema. Asta a fost politica pana acum.

In fine, n-are rost sa dezbatem ce a fost, important e sa vedem ce-o sa fie de acum incolo.

Eu nu stiu ca Garmin sa fabrice/vanda vreun produs macar semi-profesional. Sculele semi-profesionale si profesionale costa de la aprox. 15.000 de coco in sus, mergand lejer pana dincolo de un sfert de mil. Vezi pe la trimble.com si prin alte locuri. GPSMap 76s e doar o jucarie, la fel cum am si eu, pt. uzul de amator (citez ce scrie la garmin: "If you’re a devoted mariner or serious outdoor enthusiast, our new GPSMAP 76S is the GPS/mapping unit for you"). Iar noi nu avem nevoie de mai mult. Jucariile astea sunt perfecte pentru scopul ce-l avem: navigatie rutiera.

Pe de alta parte eu nu sunt adeptul unui gps dedicat, cum e Garmin. Fiind un sistem inchis, cu soft si harti proprietar, face doar ce a fost facut sa faca si esti sclavul proprietarului. Nu intru in alte detalii. Optiunea pe care o consider cea mai buna e un pocket pc cu receptor de GPS.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 3 Nov 2005, 14:19
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




@EL_BGD

receiver-ul poti sa il tii si in buzunar (daca e suficient de bun si cu BT). Altfel vezi ca mai erau pe aici poze cu instalatii(cabluri de conectare si alimentare).

Pe mine m-a costat 650 Euro(Telefon + Receiver) dar se poate si mult mai ieftin.

Softul vine cu receiverul dar costa in plus... sau poti sa iti iei receiver cu un soft minimal(adia nu stie aproape nimic)pe care practic nu il platesti si incerci prin alte mijloace sa iti faci rost de soft(multumesc pe aceasta cale... celor mai invatati decat mine smile.gif )

This post has been edited by cmandrei: 18 Mar 2006, 00:03


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flotl
post 3 Nov 2005, 14:29
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 525
Joined: 1 December 04
From: Tulcea




Eu am Pocket PC cu GPS receiver incorporat, nu pot sa il detasez, dar este foarte subtire. L-am comandat pe Internet din Anglia. Am vazut ca un produs identic cu al meu, dar comercializat sub alta denumire se gaseste la Selgros cam cu 1100 RON.
Am pe el TOMTOM care include si Romania. Pot folosi si MS Pocket Streets care permite sa iau de pe calculator bucati de harta selectate din MS Autoroute.
Am Autoroute 2005 care are si harti detaliate cu puncte de interes ale marilor orase din Europa de Vest.
Mi-am pus la el un card de 1GB si pot stoca o groaza de date si alte programe foarte utile, inclusiv Excel-ul pentru servici.
Am un program intitulat Metro care are traseele mijloacelor de transport in comun din foarte multe orase, inclusiv cateva din Romania. Si iti poti alege dintr-o lista de locatii punctul de plecare si cel de sosire si iti scrie: iei tramvaiul 34 pana ... apoi troleibuzul ...


--------------------
Megane Sedan 1.5 dci 100 CP 2004 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 3 Nov 2005, 14:59
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




QUOTE(coocky @ Nov 3 2005, 02:19 PM)
receiver-ul poti sa il tii si in buzunar (daca e suficient de bun si cu BT). Altfel vezi ca mai erau pe aici poze cu instalatii(cabluri de conectare si alimentare).

Pe mine m-a costat 650 Euro(Telefon + Receiver) dar se poate si mult mai ieftin.


Multumesc mult pentru raspuns, dar acum intervin cu alta intrebare....
Reciever-ul cu soft (si cu RO), cam de unde il iau ? Unul mai "breaz" biggrin.gif ; avand in vedere ca smartphone-ul cu bluetooth il am. Sau, pe unde sa ma uit sa ma orientez in functie de nevoie ? ? Multumesc din nou.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 3 Nov 2005, 15:11
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




Din Ro habar nu am... Eu l-am luat din China. Receiver simplu sincer nu am vazut dar nici nu am cautat prea mult... petru soft cu RO cred ca trebuie sa apelezi la solutii oficiale, cred ca cineva le-a prezentat. Repet in tara nu prea m-am uitat dupa aceste lucruri.


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flotl
post 3 Nov 2005, 15:55
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 525
Joined: 1 December 04
From: Tulcea




@EL_BGD

http://www.scada.ro/index.php?option=com_c...&id=80&Itemid=2


Eu am luat de la ei cel pe cablu GM 210 pe care acum trebuie sa il vand ca il am pe cel de pe Pocket PC.

This post has been edited by cmandrei: 18 Mar 2006, 00:03


--------------------
Megane Sedan 1.5 dci 100 CP 2004 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 3 Nov 2005, 15:56
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




atunci, sa inteleg ca o solutie mai simpla si buna ar fi un tomtom sau garmin... ceva cu head unit/display unit (sau cum vreti sa-i ziceti), cumparata din RO, sau care sa fie disponibila si in RO ca sa aiba harta acestei minunate tari/black hole smile.gif .


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kornel
post 3 Nov 2005, 16:12
Post #75


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 27 October 05




@cipman

intr-un fel ai dreptate. totusi:
1. hartile topografice stau la baza constructiei bazei de date pentru receptoarele GPS mult mai mult decat imaginile statelitare sau aeriene.
2. receptoarele GPS de peste 10.000 sunt folosite in alte scopuri decat navigatia (cel putin pentru cea rutiera): ridicarea unor puncte de inalta precizie unde operatiunea poate dura 1-2 zile.
3. eu am vb de garmin pentru ca am avut ocazia sa pun mana pe unul (gratis) si sa lucrez putin la baza de date de la www.romaniadigitala.ro. kestia e ca fiecare dintre noi este mai mult sau mai putin "atasat" de un concept si de o tehnologie care i-a cazut pentru prima data in mana.
4. joia viitoate poate ne intalnim sa facem niste teste

This post has been edited by cmandrei: 18 Mar 2006, 00:04


--------------------
megane 2 sedan 2005 expresion
Megane II Confort Expresion, 1,5 dci, 100cp, climatronic, gri platine, D69, noiembrie 2005, 22.000km la 15.05.2006
SMART MCC, 599cmc, 50cp, 2 locuri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kornel
post 3 Nov 2005, 16:43
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 27 October 05




am mai studiat forumul. se pare ca intalnirile se tin vinerea (nu joia cum am citit initial) pe la 22,30, ora imposibila pentru mine.


--------------------
megane 2 sedan 2005 expresion
Megane II Confort Expresion, 1,5 dci, 100cp, climatronic, gri platine, D69, noiembrie 2005, 22.000km la 15.05.2006
SMART MCC, 599cmc, 50cp, 2 locuri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matei
post 24 Nov 2005, 21:05
Post #77


--M!--


Group: Members
Posts: 328
Joined: 21 May 05
From: Bucharest




am gasit pe situri gen okazii.ro GPS-uri noi cu soft pentru Symbian S60 si cu harta Bucuresti si Romania inclus. pretul este pe undeva pe la 160-190 Euro. ma intreb daca merita banii (Holux)... voi ce ziceti ? ma intereseaza numai pentru navigatie auto, si eventual sa imi setez niste coordonate unde se afla radare fixe, parcari mai libere si alte chestii.
are cineva pentru tel asa ceva ? oricum, e o solutie de luat in seama.
un link catre situl unui producator este : http://www.holux.com.tw/Temp%20web/GR-236.htm


--------------------
Renault Megane Sedan II 2005, 1398 cmc
Fericit sau roman ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 24 Nov 2005, 21:39
Post #78


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Gasesti review-uri la www.pocketgpsworld.com. De fapt, acolo gasesti totul pe tema asta.
Din pacate inca n-a aparut un review (acolo) pt. GR-236. Dar gasesti pt. GR-230 si GR-231.
Pare ca merita banii. Nu-i marca de top, dar nici no_name. Intre cele suficient de cunoscute, in orice caz. Pare un pret aproape corect. Merge si un GR-231.

P.S. Ca sa-ti faci o idee de pret, in Taiwan costa cam 230$S (aprox. 110 Euro) daca-l iei la bucata.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matei
post 25 Nov 2005, 12:45
Post #79


--M!--


Group: Members
Posts: 328
Joined: 21 May 05
From: Bucharest




merci mult pentru link. si mie mi se pare un pret rezonabil, cam acelasi cu cel din UK sau America. oricum, va tin la curent cu ce mai descopar si cum functioneaza, in cazul in care ma hotarasc si imi cumpar.


--------------------
Renault Megane Sedan II 2005, 1398 cmc
Fericit sau roman ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 1 Dec 2005, 18:28
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




Holux GPSlim 236, am eu, si merge. eu l-am folosit in strainatate, in tara doar asa ca sa ma joc. e super fain si cand mergi pe munte...
pot sa confirm pretul din Taiwan...( eu l-am luat din kina cu 110 Euro)


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matei
post 1 Dec 2005, 20:35
Post #81


--M!--


Group: Members
Posts: 328
Joined: 21 May 05
From: Bucharest




si l-ai folosit pe telefon sau PDA ? ma intereseaza si ce programe ai folosit.


--------------------
Renault Megane Sedan II 2005, 1398 cmc
Fericit sau roman ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 2 Dec 2005, 09:42
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




l-am folosit pe telefon Nokia.
am folosit pana acum mapview.
dar repet eu l-am folosit in principal pentru orientare. si mi-am construit "harti" proprii, itinerarii.
teoretic softul nu este dependent de receiver... dar daca vrei info "up to date" despre starea curenta a traseului, cred ca acest gen de GPS nu este cel mai potrivit, iar pretul este cu totul altul. Este pana la urma o jucarie pentru copii mari smile.gif


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bodeacostin
post 5 Dec 2005, 01:19
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 5 November 05




SALUT!!!
Am o intrebare.....CARE ESTE FRATE CEA MAI BUNA HARTA PC SAU POCKET PC A ROMANIEI???
Am tras de pe net o gramada dar nu am gasit nici una actualizata sau completa!!!
EU CALTORESC F MULT PRIN TARA (de cele mai multe ori fara o tinta tongue.gif )si ma pierd mereu dry.gif
VA ROG RECOMANDATI-MI O HARTA BUNA (DACA SE POATE SA-MI DATI SI O MICA EXPLICATIE DE CE O RECOMANDATI)
VA MULTUMESC smile.gif


--------------------
renault megane 1997 hatchback
renault cu sange italian
renault megane 1.6e 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 5 Dec 2005, 10:45
Post #84


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti






--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bodeacostin
post 5 Dec 2005, 13:43
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 5 November 05




NU pentru GPS!!!!PENTRU LAPTOP!!!CUNOASTE CINEVA???


--------------------
renault megane 1997 hatchback
renault cu sange italian
renault megane 1.6e 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 5 Dec 2005, 14:00
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




e un microsoft autoroute care are si sosele din Romania, dar mi se pare ca nu e ultima versiune, ci 2003 (nu sunt sigur). Eu am 2005 si nu sunt decat orasele, si nici alea detaliate.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bodeacostin
post 5 Dec 2005, 14:23
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 5 November 05




il stiu este foarte slab!


--------------------
renault megane 1997 hatchback
renault cu sange italian
renault megane 1.6e 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 5 Dec 2005, 15:52
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Harta format hartie nu merge? pe aia ma orientez de ani de zile, o am din 98 si am iesit intotdeauna la tinta. n-am laptop. wink.gif
Acasa folosesc Sonymap-ul, dar doar ca sa vad distantele intre cele 2 puncte, mai are nevoie de ceva corectii manuale, dar sunt multumit ca merge si pe harbul meu de k6.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 5 Dec 2005, 15:56
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




Si eu am folosit-o o data; cu o mica mentiune - era o harta ACR cu date dinainte de constructia Fetesti-Cernavoda laugh.gif . Pana atunci n-am avut nevoie, si nici de atunci dar mi-as lua. Nu stiu cat mai e una noua, asa ca aman. Cred ca mai degraba printez toata Romania de pe site de la michelin laugh.gif . Oricum, e foarte bun si un program, dar nu prea imi vine in cap altul.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 5 Dec 2005, 16:39
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




M-am uitat acum pe viamichelin. Mi s-a parut extrem de slab, atata timp cat un drum national de la mine din judet lipsea cu desavarsire. Ce sa mai zic de 2 drumuri judetene care in perioada inundatiilor au preluat mare parte din traficul dintre Moldova si sudul tarii?? Prefer harta clasica. Mai au de lucru la harta Romaniei. MULT. In rest par destul de detaliati. Imi place optiunea de calcul a consumului de benzina tongue.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
29 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 06:41
Forum Renault