DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Credeti in Dumnezeu?, o statistica interesanta

Credeti in Dumnezeu?
 
DA [ 221 ] ** [64.24%]
NU [ 71 ] ** [20.64%]
Sunt in dubiu [ 52 ] ** [15.12%]
Total Votes: 344
Guests cannot vote 
bolovan_ro
post 4 Aug 2009, 09:22
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 449
Joined: 25 November 04




Frumoasa povestioara...dar asta nu face altceva decit sa-mi confirme ipocrizia unui eventual dumnezeu.
Daca-i atit de puternic...
a) de ce a lasat sa se nasca copilul respectiv (suferinta parintiilor?)
cool.gif De ce nu a incercat sa-l corecteze? Sa-l indrepte?
c) De ce chestia asta se intimpla doar in pilde? Si nu si in realitate - Nu mai departe decit al doilea razboi mondial...unde zeci de mii de oameni au suferit chinuri inimaginabile. Sau chiar si mai aproape...vezi ministrul sanatatii...din cauza unui infractor...mor mii de oameni? Spitale de toata jena, doctori care, in cel mai fericit caz sint doar incompetenti? Si oameni nevinovati sufera? Pe cind "criminalii" prospera? Pleznesc de bunastare?


--------------------
Dacia Logan II 2016/Laureate 0.9TCe
Suma inteligentelor pe pamint ii constanta, populatia este in crestere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 4 Aug 2009, 09:27
Post #92


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@bolovan_ro - eu sunt prea 'mic' sa iti raspund, nu stiu ce sa iti spun.
Biserica zice ca Dumnezeu nu doreste sa se implica in vietile noastre, sa ne manipuleze ca pe niste papusi, de aceea ne lasa liberi in viata asta, poate doar cu foarte mici interventii. Rasplata pentru cum ne-am petrecut viata vine dupa moarte. Se spune ca viata asta trupeasca, pe pamant e doar o mica parte, infima, fata de viata de apoi. Cei ce fac bine aici, desi poate se chinuiesc in viata asta, o sa fie rasplatiti in viata de apoi. Cei ce fac rau pot sa o duca bine in viata asta, dar vor arde pentru eternitate in iad. Cam asta e varianta Bisericii, sau ce am inteles eu.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 5 Aug 2009, 21:03
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.845
Joined: 20 October 08
From: Buzau




QUOTE(bolovan_ro @ 4 Aug 2009, 09:22)
Frumoasa povestioara...dar asta nu face altceva decit sa-mi confirme ipocrizia unui eventual dumnezeu.
Daca-i atit de puternic...
a) de ce a lasat sa se nasca copilul respectiv (suferinta parintiilor?)
cool.gif De ce nu a incercat sa-l corecteze? Sa-l indrepte?
c) De ce chestia asta se intimpla doar in pilde? Si nu si in realitate - Nu mai departe decit al doilea razboi mondial...unde zeci de mii de oameni au suferit chinuri inimaginabile. Sau chiar si mai aproape...vezi ministrul sanatatii...din cauza unui infractor...mor mii de oameni? Spitale de toata jena, doctori care, in cel mai fericit caz sint doar incompetenti? Si oameni nevinovati sufera? Pe cind "criminalii" prospera? Pleznesc de bunastare?
*


De-a lungul vietii avem parte de incercari,asemenea dreptului Iov din Vechiul Testament,ideea este sa nu ne pierdem nadejdea in El.De asemenea,Dumnezeu are un plan cu fiecare dintre noi.Asa cum am spus,uneori ne incearca,asa cum a facut cu Adam si Eva,alteori ne arata calea pe care trebuie sa mergem.Repet,ne arata,dar nu ne forteaza.Noi avem libertatea de a alege:,,Alege deci viata''.
Intr-adevar,in aceasta viata avem impresia ca nu exista o echitate:de multe ori tot cei buni sufera,in timp ce altii,rai,pare ca sunt fericiti.Dumnezeu este cu siguranta drept si daca nu in viata aceasta,sigur in cea viitoare va rasplati fiecaruia dupa faptele sale-vezi pilda bogatului nemilostiv si a saracului Lazar.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 6 Sep 2009, 16:59
Post #94


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




QUOTE(bolovan_ro @ 4 Aug 2009, 09:22)
ipocrizia unui eventual dumnezeu.
*



Totusi, nu luati in ras numele Domnului.
Daca exista, este riscant! Daca nu exista, este inutil.

This post has been edited by vi_escu: 6 Sep 2009, 17:01


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristidb
post 7 Sep 2009, 16:38
Post #95


Membru


Group: Members
Posts: 1.462
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




Dar totusi cum poti sa crezi ca exista (70% dintre oameni generalizand rezultatele de pana acum) si totusi sa indraznesti sa faci ceva gresit sau imoral?
Daca nu crezi e scuzabil. Faci cum crezi ca e mai bine.


--------------------
CBR 600 F4i ; Astra GTC Sport 124CP remap Superchips, K&N, Eibach. - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 7 Sep 2009, 16:49
Post #96


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Probabil multi din cei ce cred si fac fapte rele se bazeaza pe faptul ca se vor cai si Dumnezeu in bunatatea Lui ii va ierta. Sau se bazeaza pe faptul ca nu exista om fara greseala. Sau nici macar nu se gandesc la aceste aspecte, se roaga si cred numai cand li se intampla ceva rau sau au nevoie de un 'favor', recunoasteti sau nu - sta e filosofia majoritatii.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raqzvan
post 7 Sep 2009, 17:24
Post #97


gute Laune war Trumpf


Group: Members
Posts: 514
Joined: 21 September 06
From: Constanta, Romania




Oricum, trebuie sa fi cazut de multe ori in cap ca sa ajungi sa crezi ca viata pe care o traiesti e doar un test menit sa determine cine pleaca din pole position in viata de apoi. Sa fim seriosi! Daca Dumnezeu (alfa&omega, the one, s.a.m.d.) stie totul despre fiecare, ar trebui sa stie automat cine merita sa stea cu capul in nori si cine la demisol, in loc sa te puna sa te tarasti inutil printr-o existenta de cenzurat. Daca asta e tot ce poate D-zeu, eu sincer nu sunt impresionat!

This post has been edited by raqzvan: 7 Sep 2009, 17:26


--------------------
Geely Logan Laureate 1.6MPI 2006
Austin Powers: Allow myself to introduce... myself.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 7 Sep 2009, 17:46
Post #98


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Liberul arbitru


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 7 Sep 2009, 20:34
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.845
Joined: 20 October 08
From: Buzau




QUOTE(raqzvan @ 7 Sep 2009, 17:24)
Oricum, trebuie sa fi cazut de multe ori in cap ca sa ajungi sa crezi ca viata pe care o traiesti e doar un test menit sa determine cine pleaca din pole position in viata de apoi. Sa fim seriosi! Daca Dumnezeu (alfa&omega, the one, s.a.m.d.) stie totul despre fiecare, ar trebui sa stie automat cine merita sa stea cu capul in nori si cine la demisol, in loc sa te puna sa te tarasti inutil printr-o existenta de cenzurat. Daca asta e tot ce poate D-zeu, eu sincer nu sunt impresionat!
*


Stie,dar nu predetermina.Dumnezeu iti arata calea,alegerea e a ta.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 7 Sep 2009, 20:34
Post #100


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Exact ce a spus Illusi0n - Chiar daca poate sa te controleze si sa te faca sa faci orice, nu vrea lucrul asta. Te lasa sa decizi pentru tine, nu te foloseste ca pe o marionet. Aceasta e si explicatia pentru care se intampla anume nenorociri cu urmari regretabile (victime, rani severe) si Dumnezeu nu intervine. Cel putin asa spune biserica.
Oricum ar fi, Biblia e scrisa de cineva intelept, iar invatamintele religiei crestine sunt majoritatea bune si de luat in seama, sunt un sistem de valori echilibrat. Pana si zilele de post eu cred ca au un rol foarte bine definit in detoxifierea organismului, nu neaparat sa arati ca te 'jertfesti' pentru Dumnezeu prin abtinerea de la a manca produse animale.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raqzvan
post 7 Sep 2009, 21:47
Post #101


gute Laune war Trumpf


Group: Members
Posts: 514
Joined: 21 September 06
From: Constanta, Romania




radmasa.gif Crezi ca acu' 800 de ani, cand iobagii pe mosie mancau carne de doua ori pe an si se spalau pe organism o data pe an, isi punea cineva problema detoxifierii organismului?!
Cand majoritatea oamenilor traiau de azi pe maine, majoritatea n-aveau cu ce sa se incalte, cand puteai sa mori dintr-o simpla raceala, isi punea cineva problema dietei echilibrate?!
Cui sa-i pese de dieta, cand medicina Evului Mediu ramasese inca la nivelul antichitatii (al lui Hipocrate, Galen, etc.)?

Sunt de acord ca Biblia e o culegere de povesti populare cu o anumita valoare, dar asta nu inseamna ca trebuie sa dorm cu cartea sub perna.

This post has been edited by raqzvan: 7 Sep 2009, 21:49


--------------------
Geely Logan Laureate 1.6MPI 2006
Austin Powers: Allow myself to introduce... myself.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 7 Sep 2009, 22:00
Post #102


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Tu faci ce crezi, insa trebuie sa ii lasi si pe ceilalti sa faca la fel. Cat timp nu exista dovezi inatacabile asupra existentei sau inexistentei lui Dumnezeu parerea ta e la fel de buna cu a celui de langa tine.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 8 Sep 2009, 06:02
Post #103


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




am votat NU!
este doar o nevoie a oamenilor sa simta ca cineva vegheaza asupra lor. astfel se simt mai ocrotiti si le ofera senzatia ca nu sunt singuri in univers. teoretic nici nu suntem singuri in univers, dar tinand cont ca sunt civilizatii mai putin inteligente decat noi, o sa le rapim exemplare din populatie si ii vom pune sub observatie (daca ii gasim noi). problema se schimba cand e vorba de o civilizatie mai inteligenta decat noi (cum se tot speculeaza) aceia nici nu ne baga in seama cu toate transmisiunile noastre radio ci isi vad in continuare de viata lor de alieni. exemplificare: cati dintre voi v`ati oprit sa studiati furnicile de pe marginea drumului cand mergeati dimineata la munca? si daca sunteti la un picnic si va deranjeaza vreo 10 furnici dinastea (mai ales daca sunt rosii) stati sa incercati sa comunicati cu ele pe limba lor? sau le "eliminati" repede?
ma opresc ca deja am deraiat.
repet, am votat NU! mi se pare aberanta ideea "daca crezi si exista castigi totul, daca nu crezi si exista pierzi totul". mai sa fie...ce razbunator e dumnezeu asta...cred ca ar avea putina logica daca tot a creeat el TOTUL si s`ar gandi in sinea lui "nu m`am aratat in fata lui, nu l`am ajutat cand a murit <o pers apropiata> calcat de masina, si acum vreau sa creada in mine cu ochii inchisi daca nu...pierde totul"
just my 2 cents tongue.gif


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 8 Sep 2009, 08:44
Post #104


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@psychoo - nu vreau sa iti combat conceptia, insa te-ai gandit ca te-ar fi putut ajuta sa scapi din situatii foarte periculoase, chiar fatale fara a iesi in evidenta?
Nu ti s-a intamplat vreodata sa ajuti pe cineva fara pretentie de a te da rotund apoi si a astepta multumiri?
Tu poate ai dreptate in general. Eu insa incerc sa scot in evidenta aspecte pe care unii care cred cu tarie sau neaga cu tarie le omit.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 8 Sep 2009, 09:31
Post #105


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




acum sa zic ca de cate ori am avut noroc a fost mana lui dumnezeu? am facut la scoala si calculul probabilitatilor. orice situatie poate sa evolueze dupa anumiti factori. de exemplu cand eram incepator si am condus pt prima data o masina pe gheata ca sticla, coboram o panta in treapta 1 la ralanti pentru frana de motor, masina accelera. incerc sa pun frana dar degeaba. ajung la intersectie cu o strada perpendiculara, fix in curba era parcata o masina. trag de volan dar degeaba, nu exista aderenta si masina merge tot inainte si totusi in ultima clipa masina a virat si am evitat un accident.
acum as putea spune ca dumnezeu m`a ajutat, dar in loc sa fac acest lucru m`am uitat DE CE a luat curba in ultima clipa si raspunsul a fost usor. eu tinand volanul la maxim stanga, masina mergea inainte cand a dat de niste denivelari destul de adanci in gheata cauzate de rotile masinilor. rotile mele practic au alunecat in continuare, doar ca au gasit o alta cale, fiind dirijate de santuri. daca aveam viteza mai mare sarea peste si pocneam masina (dar nu aveam viteza mai mare si nu din motive divine ci din vointa tongue.gif)
concluzia ar fi ca in orice fapta "miraculoasa" exista o explicatie perfect rationala. faptul ca nu la toate avem un raspuns INCA nu inseamna ca acesta nu va fi gasit vreodata.
din aceasta cauza nu cred in aceasta fiinta suprema care sta cu ochiu pe noi totdeauna, dar asta nu inseamna ca sunt lipsit de moralitate, ca nu ajut cand cineva are nevoie si asa mai departe. sunt un om cu anumite principii si le respect, nu de frica iad`ului.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 8 Sep 2009, 09:46
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Daca s-ar intampla minuni la tot pasul, ar crede toti.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dobre
post 10 Sep 2009, 22:50
Post #107


-classic-


Group: Members
Posts: 425
Joined: 2 December 07
From: Severin




DA


--------------------
Dacia 1300 1972 - GJxxSPR
Dacia 1300 RAT 1972
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 11 Sep 2009, 11:58
Post #108


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




O carte care a facut valva la aparitie:
http://www.curteaveche.ro/Himera_credintei_in_Dumnezeu-3-576


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 11 Sep 2009, 20:29
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Suntem niste ipocriti dar nu vrem sa recunoastem.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 1 Oct 2009, 22:28
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Da


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheElfs
post 8 Oct 2009, 08:45
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 15 January 08
From: Timisoara




QUOTE(bolovan_ro @ 4 Aug 2009, 09:22)
Frumoasa povestioara...dar asta nu face altceva decit sa-mi confirme ipocrizia unui eventual dumnezeu.
Daca-i atit de puternic...
a) de ce a lasat sa se nasca copilul respectiv (suferinta parintiilor?)
cool.gif De ce nu a incercat sa-l corecteze? Sa-l indrepte?
c) De ce chestia asta se intimpla doar in pilde? Si nu si in realitate - Nu mai departe decit al doilea razboi mondial...unde zeci de mii de oameni au suferit chinuri inimaginabile. Sau chiar si mai aproape...vezi ministrul sanatatii...din cauza unui infractor...mor mii de oameni? Spitale de toata jena, doctori care, in cel mai fericit caz sint doar incompetenti? Si oameni nevinovati sufera? Pe cind "criminalii" prospera? Pleznesc de bunastare?
*




1. Și trecând Iisus, a văzut un om orb din naștere.
2. Și ucenicii Lui L-au întrebat, zicând: Învățătorule, cine a păcătuit; acesta sau părinții lui, de s-a născut orb?
3. Iisus a răspuns: Nici el n-a păcătuit, nici părinții lui, ci ca să se arate în el lucrările lui Dumnezeu.
4. Trebuie să fac, până este ziuă, lucrările Celui ce M-a trimis pe Mine; că vine noaptea, când nimeni nu poate să lucreze.
5. Atât cât sunt în lume, Lumină a lumii sunt.
6. Acestea zicând, a scuipat jos și a făcut tină din scuipat, și a uns cu tină ochii orbului.
7. Și i-a zis: Mergi de te spală în scăldătoarea Siloamului (care se tâlcuiește: trimis). Deci s-a dus și s-a spălat și a venit văzând.


pentru toti va veni la un moment dat plata (pentru bine si pentru rau). deocamdata stapanitorul lumii acesteia nu este Dumnezeu, ci satana dupa cum spune si in apocalipsa si asta pentru ca Dumnezeu vrea asa. pe cei care Ii sunt credinciosi Lui Ii ajuta si Ii binecuvinteaza. pe ceilalti (cei rai) ii minte satana si le da de toate ca sa ii tina in ghearele lui, pentru osanda vesnica


--------------------
Dacia Solenza 2005 Europa - TM10***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 8 Oct 2009, 09:39
Post #112


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(TheElfs @ 8 Oct 2009, 09:45)
...

pentru toti va veni la un moment dat plata (pentru bine si pentru rau). deocamdata stapanitorul lumii acesteia nu este Dumnezeu, ci satana dupa cum spune si in apocalipsa si asta pentru ca Dumnezeu vrea asa. pe cei care Ii sunt credinciosi Lui Ii ajuta si Ii binecuvinteaza. pe ceilalti (cei rai) ii minte satana si le da de toate ca sa ii tina in ghearele lui, pentru osanda vesnica
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Azi noapte asa ai visat?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 8 Oct 2009, 19:56
Post #113


Forumist


Group: Members
Posts: 2.891
Joined: 23 July 09




Mare adevar ai grait! Asa este, pentru fiecare va veni plata, si pentru bine si pentru rau. Eu cred in Dumnezeu. Desi sunt un pacatos.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 11 Oct 2009, 19:28
Post #114


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




In loc sa se cultive singur i-au spalat unii creierul ..


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 11 Oct 2009, 19:54
Post #115


Forumist


Group: Members
Posts: 2.891
Joined: 23 July 09




Cu tot respectul, daca va referiti la mine, va inselati. Eu stiu cel mai bine.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iepuriIa
post 14 Oct 2009, 19:37
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 2 August 06




Dumnezeu ne da totala libertate de a crede sau nu. Nu exista dovezi cu privire la existenta sau inexistenta lui Dumnezeu. Daca vrei sa convingi pe cineva, nu cu dovezi o faci. Credinta se afirma, nu se dovedeste. Cum ai putea sa-L pui pe Dumnezeu sub niste dovezi? Atentie, a sustine ca Dumnezeu nu exista e tot o credinta.
Si daca Dumnezeu nu prin dovezi incearca sa ne convinga ca e cu noi, atunci, rational, fie ca presupui ca Dumnezeu exista, fie ca presupui ca Dumnezeu nu exista, tot pe acolo ar trebui sa ajungi ... cat timp traiesti

This post has been edited by iepuriIa: 14 Oct 2009, 19:37


--------------------
Logan Laureate 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 15 Oct 2009, 14:25
Post #117


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




Asta cu credinta eu o socotesc o moda. Toata lumea e evlavioasa 'ca da bine'.

Lumea isi face cruci peste cruci cand vede o biserica, dar nu opreste de exemplu la o trecere de pietoni cu pietoni pe zebra, se imbulzeste sa intre in biserica la slujba, vorbesc in biserica in timpul slujbei .. cu ce fel de buni crestini avem de-a face? Declarativi?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
criss4u
post 1 Nov 2009, 16:01
Post #118


~intelegator~


Group: Members
Posts: 19
Joined: 30 October 09
From: corbeanca




aici sunt prea multe chestii de spus , dar ma rezum la asta : semnele apocalipsei sunt deja vizibile , sfarsitul este aproape asa ca traiti-va viata -- cat inca mai este una. (http://www.youtube.com/watch?v=RJkUYfbZ42Y) restu concluzilor tragetile voi!!

This post has been edited by criss4u: 1 Nov 2009, 16:02


--------------------
opel ~astra bertone linea blue limited edition~ 2004 - ~IF 01 HGG~
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Cristian 0720615181
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 1 Nov 2009, 16:36
Post #119


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(criss4u @ 1 Nov 2009, 17:01)
.... restu concluzilor tragetile voi!!
*



Da. Le-am tras. E varza tot ce zici. Varza murata. As zice si ceva despre tine, da' nu-mi permite Dumnezeu' de aici....regulamentul.....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Almighty
post 12 Nov 2009, 18:08
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 November 09




QUOTE(driverx @ 1 Nov 2009, 16:36)
Da. Le-am tras. E varza tot ce zici. Varza murata. As zice si ceva despre tine, da' nu-mi permite Dumnezeu' de aici....regulamentul.....
*




daca spui ceva argumenteaza...


--------------------
renault megane 2.2 2007
Natura ne aseamana. Educatia ne deosebeste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 13:32
Forum Renault