DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> B 977 DAC, proiect restaurare

kum
post 21 Oct 2011, 23:02
Post #31


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Incet incet se contureaza una din cele mai frumoase babute! wub.gif
aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif
God job man! Keep up the good work!
Se vede ca pui pasiune in ce faci. Felicitari!


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 21 Oct 2011, 23:11
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




QUOTE(2xGI @ 19 Oct 2011, 19:41)
circula fara nicio problema  rolleyes.gif
*



Ai dat exemplu 3 masini . In afara de cea albastra din Suceava ( care cam stiu cui apartine ) si care arata IMPECABIL , la celelalte doua apar probleme stridente de conformitate . Cred ca esti de acord cu mine . Altfel exemplu este concret si la subiect .

21 Oct 2011, 23:15:
Alte poze cu amanunte

This post has been edited by Val Pangica: 21 Oct 2011, 23:15

Attached thumbnail(s)
Grile_laterale.JPG ( Size: 1.51mb ) Number of downloads: 1511
Borcan_lichid_parbriz.JPG ( Size: 1.42mb ) Number of downloads: 1632
Buson_benzina.JPG ( Size: 2mb ) Number of downloads: 1605


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 23 Oct 2011, 16:02
Post #33


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Un exemplar absolut superb wub.gif . Masina copilariei multora dintre noi.

Felicitari pt munca depusa!


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 23 Oct 2011, 16:43
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Va legati degeaba de chestia cu lampile de mers inapoi. Tatal meu si-a cumparat Dacia lui in 1978 (pe 10 Mai, chiar cand impleneam eu 4 ani tongue.gif - ce vremuri).
Nu avea lampa/lampi de mers inapoi. Iar scaunele erau imbracate in "piele" (vad ca acum i se zice ecologica, cred ca termenul uzual la vremea aia era vinilin smile.gif )
Iar masinuta mie imi place. Pana la urma, vorba initiatorului, e greu sa identifici "standardul" la vremea aia.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 23 Oct 2011, 17:11
Post #35


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Poate doar la inceput, cand se faceau cu piese frantuzesti. Pe masura ce a trecut timpul (si a expirat licenta) s-au facut tot felul de modificari. Nu existau piese in stoc, de unde au fost combinatiile de 1300 cu elemente de 1310. "Batrana" din 1983 a familiei avea stopuri de 1300 dar avea faruri duble.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 23 Oct 2011, 17:13
Post #36


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Imi place si masina, dar îmi place si garajul/atelierul unde lucrezi la ea. Curat si ordonat, zici ca-i la nemti, nu la noi. Se vede si din pozele cu diverse repere cat esti de tipicar, în sensul bun. Spor la restaurat!


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 23 Oct 2011, 17:57
Post #37


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




foarte frumos numai ca piesele facute de ETS sunt jalnice,calitate zero,dar au ambalaj curat si pret mic.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 26 Oct 2011, 14:22
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




Citeva poze noi

Attached thumbnail(s)
Ansamblu_fata.JPG ( Size: 177.26k ) Number of downloads: 1376
Baraf_fata.JPG ( Size: 154.6k ) Number of downloads: 1379
Crom_lateral.JPG ( Size: 155.23k ) Number of downloads: 618
CV_si_cremaliera.JPG ( Size: 145.75k ) Number of downloads: 611
Directie_si_CV.JPG ( Size: 150.63k ) Number of downloads: 608
fete_usi_1.jpg ( Size: 46.93k ) Number of downloads: 617
fete_usi_2.jpg ( Size: 46.63k ) Number of downloads: 571


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 26 Oct 2011, 14:25
Post #39


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Imi plac fetele de usi;ti-ar trebui becuri galbene la faruri si aparatori noroi rolleyes.gif blush.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 26 Oct 2011, 14:48
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




Usor - usor vin si alea biggrin.gif Si eu m-am bucurat de fetele alea de usi - de abia sa le montez maine cind sosesc .
Sorturi la noroi - inca sunt cu ochii pe Remat - mai am de luat un scut cu gauri si ceva centuri de siguranta decente .
Proiectoare nu ii pun - decit daca gasesc o varianta sa nu gauresc bara .
Bonus mai am si capacul original de la chiulasa si busonul aferent . maine le schimb si pe astea pe motor .

This post has been edited by Val Pangica: 26 Oct 2011, 14:51


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 26 Oct 2011, 14:52
Post #41


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Cat e masina goala baga-i ceara anticoroziva peste tot,inclusiv langa faruri.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 28 Oct 2011, 08:41
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




Inca ceva poze . Sper sa va placa .

This post has been edited by Val Pangica: 28 Oct 2011, 13:26

Attached thumbnail(s)
DSC04192.JPG ( Size: 1.79mb ) Number of downloads: 567
DSC04193.JPG ( Size: 199.24k ) Number of downloads: 530
DSC04194.JPG ( Size: 193.64k ) Number of downloads: 489
DSC04197.JPG ( Size: 199.42k ) Number of downloads: 537
DSC04200.JPG ( Size: 235.91k ) Number of downloads: 557
DSC04201.JPG ( Size: 213.39k ) Number of downloads: 560
DSC04204.JPG ( Size: 233.62k ) Number of downloads: 593
DSC04207.JPG ( Size: 254.77k ) Number of downloads: 578
Minere_viraj_1.JPG ( Size: 223.23k ) Number of downloads: 558
Minere_viraj.JPG ( Size: 214.21k ) Number of downloads: 531


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 28 Oct 2011, 14:37
Post #43


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.440
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




daca te sfatuiesc sa vopsesti in spatele mastii fata cu negru, imi stergi post-ul? rolleyes.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 28 Oct 2011, 14:55
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




QUOTE(Ov @ 28 Oct 2011, 14:37)
daca te sfatuiesc sa vopsesti in spatele mastii fata cu negru, imi stergi post-ul?  rolleyes.gif
*



biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Nu sterg nimic dragul meu ... Dar lasa-ma sa o vad gata cu rosu si dupa aia daca nu imi place o fac neagra . Invers e mai greu ....


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
parpanel
post 28 Oct 2011, 15:52
Post #45


Calator


Group: Members
Posts: 805
Joined: 11 March 05




Super masina. Imi aduce aminte de vremurile cand mesteream si eu la 1210 biggrin.gif.


--------------------
DACIA Logan 2006 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 28 Oct 2011, 17:17
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




@ Val Pangica

Frumos , felicitari pentru proiectul tau .
Ai sarit niste etape .
De regula , criticile sunt din cele mai constructive si nu trebuie sa le iei ca pe un afront ( depinde si din partea cui vin criticile , ai dreptate ).

1. Dezamagitor ca ai putut " Viola " o dacia 1300 din 1977 cu vopsea metalizata . Daca vei dori s-o faci " Vehicul Istoric " nu vei reusi pentru ca in 77 nu aveau in paleta coloristica vopsele metalizate .
2. Bani aruncati pe fereastra , vazand vopseaua veche prin anumite locuri ( chiar daca este acoperita de bord, panouri usi , piele ecologica pe stalpi , totusi stalpii nu au fost imbracati pana in podea , doar pana la jumatate .
3. Faptul ca ai acceptat sau ai ales acesta solutie de compromis ( din punctul meu de vedere ) , ma lasa rece . Ma refer la Terosonul din compartimentul motorului si fusta fata a masinii (* alegerea iti apartine si nu te pot condamna ) .
Ydaniel iti recomanda sa dai cu ceara de cavitati pana a incepe sa echipezi masina si s-o borasti toata . Mai cunosc un exemplar care-mi spunea ca a lucrat in fabrica , este drept , dar nu in anii 1969-1980 si nu are cum sa cunoasca echiparile din anii respectivi .
De exemplu in 1970 sunt facute 4 modele de 1300 ( daca este necesar le pot enumera cu exemple de masini care imi apartin sau mi-au apartinut .
4. Ai facut afirmatia ca stii Daciile de la Suceava , eu sunt proprietarul celor 5 Dacii aparute si in revista " Masini de Legenda " desi sunt 7 Dacii de toate si un Renault 12 Gordini . Nu cred ca trebuia sa aduci la cunostinta unora sau altora cu ce masina te dai tu zi de zi , nu cred ca esti obligat sa furnizezi aceste informatii sau sa te justifici in fata cuiva .
O alta parere personala este ca ai cromat capacele si oglinzile care sunt facute din inox si puteau foarte bine , sa fie slefuite si aratau ca noi , oricum alegerile facute , iti apartin in totalitate .
Spedy 82 a afirmat : Daca tiei iti place si te simiti bine , totul e OK . Acesta restaurare n-o faci nici pentru mine , nici pentru altii , dar daca vei participa la anumite evenimente ai sa faci comparatie intre masina ta si a altora , dupa care vei regreta anumite lucrari exectutate la acesta " Frumusete " wub.gif
Mai sunt sufiecente de scris dar nu vreau sa-ti tin o prelegere incat sa fie plictisitoare .
Daca pot sa te ajut cu ceva , sunt deschis orcarui gen de discutii pro sau contra . Este o parere personala din partea unui coleg de suferinta , ceea ce presupune " Dacia 1300 " si nu numai . wink.gif
Danut Crainiciuc . ( daca consideri acest mesaj a fi unul ofensator , te rog sa-l stergi , ai tot dreptul fiind topicul tau si nu te voi mai deranja )
PS . Tocmai am terminat de restaurat acel Renault 12 cu volanul pe invers de la Londra .
Daca doresti , te poti inspira de aici , Opera imi apartine in toatalitate .

http://renaultccc.proboards.com/index.cgi?...lay&thread=1608


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 28 Oct 2011, 17:25
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




@Danut

este Ok - o sa avem ocazia sa ne auzim .

Multumesc pentru timpul alocat scrierii acestor comentarii la proiect .

Cu stima ,


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexbudan
post 28 Oct 2011, 20:53
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 19 May 08
From: Pitesti




nu pot sa zic decat doua lucruri:
1. felicitari pentru munca depusa, pentru ambitie, pentru rabdare, pentru detalii, pentru hobby-ul acesta pe care numai oamenii care-l impartasesc, il inteleg cu adevarat.
2. imi pare rau pentru tine ca ai postat pe acest forum, sau pe orice forum in general. ma refer strict la faptul ca tu ai deschis un topic pentru a prezenta munca depusa, poate sfaturi pentru altii, poate un exemplu de urmat de catre altii, poate pentru ca simti ca faci ceva deosebit .... si cand colo, fara ca tu sa intrebi ceva (ca daca ai fi vrut sa afli ceva, ai fi intrebat, corect, nu?) se trezesc anumiti care-ti recomanda fie sa aduci masina la original (daca se poate fara sa schimbi un surub original) fie sa o faci dupa gustul lor, nu dupa al tau.... cu tot respectul pentru cei care au cunostinte vaste despre originalitatea unui automobil, la cel mai mic detaliu, insa nu cred ca asa se procedeaza.

--- mi-am permis sa fac aceste doua remarci pentru simplul motiv ca inteleg perfect ceea ce faci tu acolo, mai precis, am un proiect de reconditionare a unui vw 1200 (broscuta) din 1960. am avut alt vw 1302 din 1971, si am facut aceeasi greseala ca tine de a posta un topic pe vwforum si in care am avut supriza de a descoperi acelasi gen de oameni pe care-i regasesc si in topicul tau ("sa nu schimbi culoarea", "nu-i capacu original", "nu ai dat bine cu grund", "acolo e sudat in puncte, n-o sa reziste", "nu e reconditionata la original, nu o sa fie bine la retromobil" -de parca a zis cineva ca o fac pentru retromobil ... etc.), oameni care nu inteleg ca de vreme ce te-ai bagat in asa ceva, stii ce presupune(timp, nervi, bani, certuri cu nevasta, maini rupte, draci de dat cu ciocanu in ea), si mai ales stii ce vrei sa faci. daca vreau sa intreb ceva, intreb eu. mad.gif in momentul de fata tot ceea ce fac, fac pentru mine si nu am aratat pe niciun forum, pe niciun topic si asta pentru ca sunt convins ca ceea ce fac eu este unicat la noi si in mod sigur apar comentatori ca cei descrisi mai sus. cand o sa o termin, o sa-i fac un site, cu toate etapele, unde comentariile n-or sa fie posibile.

Nu pot decat sa-ti urez: cat mai mult timp disponibil pentru ea, cat mai putini bani bagati, cat mai putini nervi si cat mai multa rabdare. Dupa toate astea vine satisfactia smile.gif


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 1.2 TCE 130 EDC 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciafan
post 28 Oct 2011, 21:11
Post #49


/


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 20 January 05




fantastic proiectul, masina, garajul, omul
felicitari


--------------------
/ / /
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 28 Oct 2011, 21:31
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




Multumesc tuturor ce scriu pe acest topic . Atit aprecierile cat si criticile responsabile ma mobilizeaza in acest proiect , care intradevar are ca scop final o masina frumoasa , care sa-mi placa .


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 28 Oct 2011, 22:50
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




Si pagina 2 din restaurarea Renault 12 Londra . Te vei putea inspira si de aici , gasesti tot felul de idei , exemple , tehnici . Sper sa-ti fie de folos .

http://renaultccc.proboards.com/index.cgi?...ead=1608&page=2


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 29 Oct 2011, 14:00
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




QUOTE(danut 69-71 @ 28 Oct 2011, 22:50)
Si pagina 2 din restaurarea Renault 12 Londra . Te vei putea inspira si de aici , gasesti tot felul de idei , exemple , tehnici . Sper sa-ti fie de folos .

http://renaultccc.proboards.com/index.cgi?...ead=1608&page=2
*



Multumesc pentru linkuri Danut . Impresionant .
In schimb ce ai facut tu acolo , nu a fost cazul la mine . Am mai scris pe undeva - din punct de vedere al tablei - masina luata de mine a fost beton - practic cu usoare retusuri . Sigur ca este si mai noua , decit una din 70 .
Am avut pe masina extraordinar de multe repeder noi - discuri de frina , saboti , repartitor frina , amortizoare , masina are compresie excelenta , samd . Cu toate astea i-am pus bucsi noi peste tot , bielete de directie noi , bucsa teflon caseta si garnituri , pivoti si bucsi bascula noi , rulmenti noi pe fata , placute , garnituri pompa frina , simeringuri la planetare , planetare reconditionate cu garantie 1 an , samd .
Ma gandesc ca la un parcurs anual estimat de 400-500 km si la faptul ca aceasta masina sta iarna - vara in hala atelierului meu , sub prelata ... este ok .
Iar multe din piesele montate care au fost noi - sunt piese noi dar din anii 1975-1980 , pe care unele le-am cumparat din Forumuri iar altele le-am procurat de la unchiul meu , care a pastrat o magazie de piese noi de la vechile lui Dacii . Plus ca stie si joaca ...e inginer , fost proiectant de motoare la INMT .

This post has been edited by Val Pangica: 29 Oct 2011, 14:04


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turbodxman
post 29 Oct 2011, 19:01
Post #53


-------------


Group: Members
Posts: 3.327
Joined: 1 August 08
From: Ro




Felicitari pt ceea ce ai realizat pana acum. wink.gif
Spor la restaurari in continuare! smile.gif


--------------------
--------- ---------- ------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oanadenisa
post 29 Oct 2011, 19:38
Post #54


RENAULT


Group: Members
Posts: 939
Joined: 19 April 09
From: Focsani




felicitari ptr initiativa


--------------------
Renault Clio 1.4 8v /GPL expresion 2003 - VN
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 29 Oct 2011, 21:46
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




QUOTE(Val Pangica @ 29 Oct 2011, 16:00)
Ma gandesc ca la un parcurs anual estimat de 400-500 km si la faptul ca aceasta masina sta iarna - vara in hala atelierului meu , sub prelata ... este ok .

*


Vali , daca vei veni la intrunirea anuala a Daciotilor spre exemplu la Sibiu , vei face in jur de 1.000 km , socoteala de-acasa nu se potriveste cu cea de la magazin . Vor fi diferite evenimente si din jurul Bucurestiului la care banuiesc ca vei fi dispus sa mergi si sa te simti mandru si bine in acelasi timp cu munca pe care ai prestat-o , dorind sa redai viata unei Dacii . wub.gif


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 29 Oct 2011, 23:55
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




@danut


este corect - poate o sa merg la mai multe sau la mai putine - cine stie ce timp o sa am ?
Eu merg pe principiul ca am facut aceasta masina acum la un standard , bun sau rau , ramine de vazut . Dar daca o fac acum beton si dupa manual - la anul ce mai fac ? Sau chiar peste 2 luni ?
Am una singura - alta nu mai fac - deci timp si resurse am sa ma ocup de ea , la greu .
Ce interesant ar fi ca in 2-3 ani sa mai fac rost de niste piese vechi si sa o iau iarasi de la capat .... Mi-ar umple timpul si inima de bucurie sa mai bibilesc la batrinica .... smile.gif
Sincer mi-as dori ca proiectul sa aiba continuitate si masina sa nu devina un fier mort dar frumos si STAS , in garajul personal .


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 30 Oct 2011, 10:05
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




QUOTE(Val Pangica @ 30 Oct 2011, 01:55)
@danut
este corect - poate o sa merg la mai multe sau la mai putine - cine stie ce timp o sa am ?
Eu merg pe principiul ca am facut aceasta masina acum la un standard , bun sau rau , ramine de vazut . Dar daca o fac acum beton si dupa manual - la anul ce mai fac ? Sau chiar peste 2 luni ?
Am una singura - alta nu mai fac - deci timp si resurse am sa ma ocup de ea , la greu .
Ce interesant ar fi ca in 2-3 ani sa mai fac rost de niste piese vechi si sa o iau iarasi de la capat .... Mi-ar umple timpul si inima de bucurie sa mai bibilesc la batrinica .... smile.gif
Sincer mi-as dori ca proiectul sa aiba continuitate si masina sa nu devina un fier mort dar frumos si STAS , in garajul personal .
*


Tot timpul vei urmari sa-ti ridici standardizarea , altfel te plafonezi .
Daca te iei dupa manual vei identifica multe greseli de fabricatie .
NICODATA nu ai sa reusesti sa termini o Dacie , iti spun din proprie experienta , tot timpul se gaseste sa-i mai aduci o imbunatatire care sa tinda spre perfectiune .
Stii proverbul , " Foaie vedre batz , n-ai de lucru fatzi " , daca o termini pe asta , te vor manca degetelele sa te apuci si de alt proiect , pe viitor vei cauta una mai veche si mai reprezentativa si asa te vei pomeni in semnatura cu 3/10 masini si uite asa trec anii peste noi .


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 30 Oct 2011, 10:35
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 30 Oct 2011, 10:38
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




Este purul adevar , sper ca nu te-am descurajat . tongue.gif tongue.gif tongue.gif


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Val Pangica
post 30 Oct 2011, 17:16
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 21 February 06




QUOTE(danut 69-71 @ 30 Oct 2011, 10:38)
Este purul adevar , sper ca nu te-am descurajat . tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif
*



Pentru ce sa ma descurajezi ?? Asta presupune ca la un moment dat m-ai incurajat .... si zau ca habar nu aveam cind am inceput proiectul de aceste Forumuri si discutii . Eu doresc sa fac ceva - sa-mi placa . Si atit .
Nu ai cum sa ma descurajezi cind nu stii ce am visat eu si ce ganduri am cu aceasta masina .

Cu stima ,

PS - si de astazi incetez sa mai postez aici detalii despre proiect . Cind o sa fie gata .... facem un blog sau un web site si o vede lumea acolo .



This post has been edited by Val Pangica: 30 Oct 2011, 17:18


--------------------
Dacia 1300 1300 / 1977 - B 977 DAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:44
Forum Renault