DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> de ce va trebuie Dacia Duster?, dorinte , idealuri ,refulari , ostracizari?

crimsonrain
post 30 Mar 2010, 09:19
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 2 December 09




am fost posesor de dacia 1310, sunt posesor de solenza si sandero...
pe sandero deocamdata nu se vede, insa pe solenza am niste "gaurele" de rugina in portbagaj de mi-e teama sa apas in tabla....
asta e singura teama care o am fata de masinile romanesti...
in rest, mai ales de la sandero incoace, mi se par cam la fel de bune ca si cele "de marca" din aceeasi categorie...
mi-as lua duster maine daca as avea bani pentru multe din motivele care le-am vazut postate aici, da pentru a ma da mare ca am duster si (asta e parere personala), cu cat mai multe masini romanesti se vand cu atat se pare ca ii motivam sa le faca mai bune....


--------------------
dacia Sandero 2009/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kmeleonu3
post 4 Apr 2010, 13:14
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 31 May 09
From: Bucuresti




QUOTE(crimsonrain @ 30 Mar 2010, 09:19)
am fost posesor de dacia 1310, sunt posesor de solenza si sandero...
pe sandero deocamdata nu se vede, insa pe solenza am niste "gaurele" de rugina in portbagaj de mi-e teama sa apas in tabla....
asta e singura teama care o am fata de masinile romanesti...
in rest, mai ales de la sandero incoace, mi se par cam la fel de bune ca si cele "de marca" din aceeasi categorie...
mi-as lua duster maine daca as avea bani pentru multe din motivele care le-am vazut postate aici, da pentru a ma da mare ca am duster si (asta e parere personala), cu cat mai multe masini romanesti se vand cu atat se pare ca ii motivam sa le faca mai bune....
*


salut, am o solenza de 7 ani si nu are nici macar 1 cm patrat la zona portbagajului. sa nu o asociem totusi cu nova sau super nova. Daca s-ar mai fi fabricat solenza mi-as mai fi luat una.
Inca oscilez intre un duster pe benzina sau motorina. alegerea e destul de dificila tinand cont de costurile de intretinere la versiunea diesel si consumul de carburant la ce pe benzina. Ca estimare, nu fac mai mult de 10000km anual.

This post has been edited by kmeleonu3: 4 Apr 2010, 13:14


--------------------
Pejos 2.0 83
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tasmania
post 4 Apr 2010, 13:39
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 11 March 10




apropo de solenze.....a mea dupa 4 ani si ceva a inceput sa rugineasca.....asa ca sa nu generalizam......


--------------------
Dacia Solenza 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 4 Apr 2010, 14:14
Post #64


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




impuscativa astia cu solenza care e mai bun si ca duster acuma radmasa.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Apr 2010, 15:53
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




io cred ca tie ti ciuda ca solenza ii mai buna decat range rover tongue.gif


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 4 Apr 2010, 18:57
Post #66


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




exact,ma oftic ca nu am asa opera de arta sad.gif

This post has been edited by C@talin: 4 Apr 2010, 18:57


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kmeleonu3
post 4 Apr 2010, 23:02
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 31 May 09
From: Bucuresti




nu am vrut sa arat ca solenza e mai buna ca un duster ci doar ca dacia va fi, o periada sper, ca si inainte o loterie. Sa speram ca vom prinde cu totii una fara probleme. Mult succes!

4 Apr 2010, 23:05:
nu inteleg de ce s-au aprins cand am adus vorba de solenza. si in primul rand eu nu am zis ca solenza ar fi mai buna decat dusterul asa ca pot sa imi pastrez acel glont pt. altceva mai creativ.

This post has been edited by kmeleonu3: 4 Apr 2010, 23:05


--------------------
Pejos 2.0 83
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 5 Apr 2010, 01:58
Post #68


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




tu esti nou,da ce show-uri au fost cand a aparut loganu . tongue.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TAW
post 5 Apr 2010, 13:04
Post #69


membru asociatiarenault


Group: Members
Posts: 796
Joined: 1 August 07
From: Bacau




QUOTE(kmeleonu3 @ 4 Apr 2010, 23:02)
nu am vrut sa arat ca solenza e mai buna ca un duster  ci doar ca  dacia  va fi, o periada sper,  ca si inainte o loterie.
*


Orice masina este o loterie...cu sanse mai mari sau mai mici de "castig"...Si asta indiferent de marca!


--------------------
Renault Scenic 1.6 16v Dynamique D11 2008
Renault Clio III 1.4 16v CFD 2006
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 6 Apr 2010, 12:30
Post #70


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Astia cu Solanza fara rugina NU va recomand sa vedeti ce aveti sub aripile de fata...

On topic : strada pe care locuiesc e pietruita, insa strada principala in care se termina straduta mea este plina de gropi. Acum, cu Logan cu suspensie foarte joasa, abia reusesc sa intru pe strada aia. Ai mei nu pot conduce Loganul asta cu suspensie tare.
Apoi, in fiecare we ei ies ori la munte, ori la campie, pe drumuri neasfaltate, uneori pline cu gropi adanci cu noroi cleios.
Gropile aparute in asfaltul patriei se pare ca inca vor mai dainui si inca ne vor stresa mult timp de-aici incolo.

Sunt 3 motive suficient de bune pentru a achizitiona o masina cu garda la sol maricica, eventual cu 4x4 nepermanent. Deja ai mei s-a u hotarat, insa i-am rugat sa plateasca un avans numai dupa ce facem impreuna un drive-test, poate exista vreo chichita care poate determina renuntarea la cumpararea unui Duster


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venusake
post 6 Apr 2010, 13:01
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 280
Joined: 5 March 07
From: ARAD




Foarte off-topic: Nene Epure ..... fugii ? Ca nu mai da semne p-acilea!


--------------------
DACIA DUSTER 2011 - 1,5dci, 2x4 Laureate Black - AR Rosu
======================
Visele ne ajuta sa pasim INAINTE!
======================
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TAW
post 6 Apr 2010, 15:13
Post #72


membru asociatiarenault


Group: Members
Posts: 796
Joined: 1 August 07
From: Bacau




@ Dsign: Eu cred ca iti va placea cum se comporta Dusteru'; sunt total de acord cu tine...nu poti cumpara o masina fara a face drive test...E o investitie prea substantiala ca sa o faci orbeste.


--------------------
Renault Scenic 1.6 16v Dynamique D11 2008
Renault Clio III 1.4 16v CFD 2006
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crimsonrain
post 6 Apr 2010, 16:29
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 2 December 09




QUOTE(C@talin @ 4 Apr 2010, 14:14)
impuscativa astia cu solenza care e mai bun si ca duster acuma radmasa.gif
*


sunt unii invidiosi pe succesele altora...succese in munca bineinteles...impusca-te tu colegu...solniza e mai masina ca multe altele cu pretentii...;)si sa mai revii cand te-oi chema eu...wink.gif

This post has been edited by crimsonrain: 6 Apr 2010, 16:32


--------------------
dacia Sandero 2009/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 10 Apr 2010, 01:39
Post #74


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




vai cat suflet wub.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 10 Apr 2010, 09:16
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Tu de ce mai scrii aici? Te-o chemat crimsonrain ? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 11 Apr 2010, 19:04
Post #76


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Eu am sa iau Duster din urmatoarele motive:

- Iarna un 4x4 iese mult mai usor din locuri de parcare pline de gheata.

- Uneori mi-e greu sa dezapezesc masina. Am vazut cum fac cei cu 4x4: dau zapada de pe geamuri, pe urma urca in masina si pur si simplu pleaca impingind malul de zapada, fara probleme. Nu stiu daca merge intotdeauna, dar chiar daca faza asta merge in 25% din cazuri, tot merita.

- Imi place sa urc cu masina pe munte, in zone semi-offroad. Cu Logan-ul e destul de greu, trebuie sa merg cu 10 Km/h si sa fiu foarte atent sa nu dau cu scutul de bolovani, si risc sa ramin impotmolit.

- Imi doresc un 4x4 cu garda mare la sol si, chiar daca poate mi-as permite ceva mai de marca, prefer sa conduc o masina mai ieftina, sa nu ma doara sufletul cind se intimpla ceva la ea.

- Mi s-ar parea penibil sa am 4x4 si sa trec peste orice mica denivelare din oras cu 20 Km/h, ca costa mult piesa cutare. Multi proprietari de jeep-uri straine asa fac.

- La Dacia exista multe service-uri iar piesele se aduc foarte repede. La marcile straine, de multe ori nu e asa, am prieteni cu masini straine care au stat si 2-3 luni pentru o amarita de bara de protectie lovita.

This post has been edited by Vlad Georgescu: 11 Apr 2010, 19:06


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 11 Apr 2010, 20:25
Post #77


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Nici la dacia costul pieselor nu-i chiar chilipir...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
undemerg
post 14 Apr 2010, 18:52
Post #78


Fan Logan


Group: Members
Posts: 448
Joined: 15 February 05
From: Bucuresti




Daca iei in calcul pretul de dealer la dacia si pretul de dezmembrari la altele, nu, nu e diferenta mare. Daca faci o comparatie corecta, o sa vezi ca e o diferenta destul de substantiala.

Am remarcat si eu tendinta celor cu masini mai scumpe de a bloca intersectii mergand cu 3 la ora peste sine de tramvai, in timp ce restul trec linistiti cu 30-40 fara sa aiba nimic.


--------------------
Renault Symbol I 2009 1.5DCI 84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 14 Apr 2010, 21:22
Post #79


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(undemerg @ 14 Apr 2010, 19:52)
Am remarcat si eu tendinta celor cu masini mai scumpe de a bloca intersectii mergand cu 3 la ora peste sine de tramvai, in timp ce restul trec linistiti cu 30-40 fara sa aiba nimic
Eu ii imping din spate cu masina. Din cauza asta mi-a iesit un surub la numar, imi cam atarna suportul, sper sa nu cada.

This post has been edited by IRONICK: 14 Apr 2010, 21:22


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lizard
post 17 Apr 2010, 06:51
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 15 April 10




sunt doua motive pentru care e nevoie de un 4x4 in romania:
1.iarna ,autoritatile vor fi intodeauna luate prin surprindere de zapada indiferent de cate utilaje sau oameni ar mobiliza pentru dezapezire.nu mai spunem ca pe drumurile laturalnice sau pe aleile dintre blocuri nu trece nici un fel de utilaj.in acest caz trebuie fiecare sa se descurce cum poate
2.avem autostrazi,drumuri nationale,judetene etc,dar de fapt sunt ulite.alea nu sunt drumuri.am vazut frecvent locuri in tarisoara asta pe unde masinile circula in afara drumului pentru ca pe asfalt sunt cratere nu gropi.


--------------------
dacia/logan prestige 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 19 Apr 2010, 23:54
Post #81


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




QUOTE(lizard @ 17 Apr 2010, 06:51)
sunt doua motive pentru care e nevoie de un 4x4 in romania:
1.iarna ,autoritatile vor fi intodeauna luate prin surprindere  de zapada indiferent de cate utilaje sau oameni ar mobiliza pentru dezapezire.nu mai spunem ca pe drumurile laturalnice sau pe aleile dintre blocuri nu trece nici un fel de utilaj.in acest caz  trebuie fiecare sa se descurce cum poate
2.avem autostrazi,drumuri nationale,judetene etc,dar de fapt sunt ulite.alea nu sunt drumuri.am vazut frecvent  locuri in tarisoara asta pe unde masinile circula in afara drumului pentru ca pe  asfalt sunt cratere nu gropi.
*


Patriotule-si nu te injur(asta e de la fii-miu de la scoala )-eu fac zilnic 105 km pana la seviciu iar ianma asta la noi nu i-a surprins pe cei de la dezapezire chiar in fiecare zi. Depinde mult de patronii firmelor si daca poate iti mai aduci aminte in iarna 2006-2007 a castigat licitatia pt. A2 o firma care nu avea nici macar o lopata in gestiune iar suma a fost de peste 20.000.000 euro. In februarie cand a nins si sa blocat E85 intre Bz si Buc erau doar niste inconstienti care se duceau la B in vizita la neamuri sau cumparaturi, asta fiind duminica, iar marti am plecat eu spre B si soseaua era ca in palma si temperatura era sub -10grade. In Germania a fost cieva dintre voi in februarie sau inceputul lui martie? Va spun eu din sursa sigura era ca la noi (un amic plecat dupa un Rav4).


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l_stoian79
post 20 Apr 2010, 12:58
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 19 April 10




1. ptr suspensia mai protrivita drumurilor noastre.
2. ptr 4x4
3. ptr garda la sol si unghiurile de atact/degajare/trecere
4. ptr faptul ca este mai spatioasa face de ce am acum (Opel Astra Classic) si de curand sunt nevoit sa gandesc toate calatoriile ptr 3 persoane nu doar 2 ca pana acum 3 luni.
5. ptr faptul ca sunt adeptul masinilor noi, iar ca masina noua care indeplineste conditiile de mai sus nu pot gasi concurent la aceiasi bani (va rog sa nu veniti cu "mai pui 2000 EUR si iti iei xyz" decat daca sunteti dispusi sa-mi donati acei 2000-3000EUR (imprumutul nu ma "satisface")
6. ptr ca o consider o masina relativ corecta ca pret/dotari, iar intr-un an de zile pretul va scadea si mai mult, se vor corecta micile defecte inerente oricarui model nou.
7. ptr ca nu voi practica offroad greu ci mai mult iesiri in natura, drumuri forestiere, mai un deal, mai un coclaur, mai un iesit cu cortul printr-o zona rurala (a se citi fara asfalt) dar in acelasi timp voi merge in concediu si pe autostrazi sau drumuri bune (in tarile cu apa calda, nu in RO) si unde o masina pur off-road va fi handicapata. sunt constient de limitarile "off-road" pe care le are Dusterul, dar in acelasi timp sunt constient ca nu am nevoie de punti rigide, suspensie pe foi, reductor si diferentiale blocante ca sa ajung acolo unde imi doresc (o transalpina, un drum prin apuseni, un muntii dobrogei, un urcat pe Ignis in Maramures,...)
8. ptr ca nu e nesimtit de mare (Patrol, LandCruiser,...) incat sa nu am loc in oras.
9. ptr ca impozit/RCA/vigneta si toate celelalte taxe care le platim statului sunt mai mici (59RON/an ptr 15.dCi, fata de aprox 540RON pe an ptr un motor de 2.8D de la Patrol, vigneta nu o mai bag la socoteala...)
10. nu in ultimul rand ptr ca am posibilitatea sa beneficiez de un motor curat/"verde" la un pret decent, chestie care nu doar ca ajuta la "prima inmatriculare", ci ajuta si la confortul meu psihic, stiind ca, cel putin atat cat am putut, am protejat natura si le acord o sansa in plus (infima e drept) copiilor mei de a se bucura si ei de aerul curat si de natura de care m-am bucurat eu in cursul vietii.
11.. ptr ca atat imi permit ca masina noua si care sa-mi ofere anumite senzatii care mi le doresc.
12. ptr ca imi place :-) (si nu inteleg de ce trebuie sa imi justific alegerea)
13. ptr ca, in ciuda a orice se spune despre Dacia, in momentul actual au cea mai vasta retea de service-uri din tara (si gasesti destule si in strainatate, spre deosebire de marci exotice gen japoneze/coreene/...), si asta conteaza foarte mult (timpi de asteptare ptr piese practic nuli, gasesti service autorizat aproape in orice orasel, fiind atat de multe poti sa mergi la oricare alt serive daca nu esti multumit de serviciile unuia anume,...)

PS: nu sunt fan-boy Dacia, mi-ar place la nebunie un Patrol/Defender(nu mi le permit) sau macar un Jimny(nu e practic ptr nevoile mele de spatiu), dar datorita motivelor de mai sus consider ca Dusterul este in momentul actual cea mai buna alegere ptr mine.
A si apropo, decat sa dau minim 2000 EUR in plus pe un hyundai sau mai stiu eu ce masina produsa in afara tarii (cu dotari echivalente cu Dusterul) , prefer sa dau si 2000EUR mai putin iar banii sa ramana (macar o parte dintre ei) in tara. O fi patriotism ieftin ptr unii, dar consider ca e mai corect asa, o mica parte din banii aia se vor intoarce indirect la mine si daca noi nu ne ajutam pe noi (nu sprijinim intr-un fel sau altul productia/produsele autohtone, atunci cine sa o faca? :-)
Daca o sa ma intrebati de ce mi-am luat Astra si nu Logan din moment ce tot bat apa in piua cu patriotismul? ptr ca la momentul in care am luat eu masina (acu' 4 ani jumate) Logan-ul era la inceput de drum, platforma noua, defecte necunoscute, trebuia inca sa dovedeasca anumite calitati, pe cand Astra Classic2/G era o platforma veche, arhicunoscuta si dovedita ca fiabilitate, si erau cam in aceeasi zona de pret (nu in ultimul rand mi-am permis sa dau mia aia de euro in plus). De aceea probabil voi astepta cel putin un an de la lansarea Duster-ului ptr a il comanda, desi sincer sa fiu imi inspira mai multa siguranta/calitati decat imi inspira Loganul la momentul lansarii.

This post has been edited by l_stoian79: 20 Apr 2010, 13:20


--------------------
Opel Astra Classic2 & Toyota Land Cruiser LJ73 2006 & 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
530d
post 20 Apr 2010, 14:35
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 12 April 07




QUOTE(lar @ 19 Mar 2010, 18:24)
Man era o gluma am pus si smilie pe acolo smile.gif
In ce priveste camionetele japoneze 4x4 nu as spune ca au vreun rival, poate doar rangerul de la ford dar e platforma comuna cu mazda bt-50... wink.gif Exclud din camionetele japoneze Nissan Navara, aia e o gluma proasta made by renault, in schimb NP300 ... wub.gif
*



Interesant. Noi la firma avem si din noul navara(D40) si NP300 si pot sa-ti spun ca amandoua au cam aceeasi motor cu ditributie pe lant si cu cmc identice. Diferenta este numai CR-ul si alte lucruri minore. Navara nu prea are nimic de la renault. N-are cum pentru ca Renault niciodata nu a avut model 4*4 cu sasiu separat nici motor 2.5 pe motorina cu distributie pe lant. Si trebuie sa-ti spun ca nu prea am avot noi probleme cu navara. In schimb daca e utilizat mixt (asfalt + teren) nu prea are nici un concurent pe masura. Dar poate tu stii mai bine din Seatul tau FULL. Despre Duster pot sa-ti zic ca e o masinuta foarte practica pentru pretul ei. Chiar azi am testat-o si sigur ca o sa avem in dotare.


--------------------
Skoda Octavia II 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lar
post 21 Apr 2010, 17:28
Post #84


Agent Smith


Group: Members
Posts: 456
Joined: 27 September 04
From: Bucuresti




@530d
Faptul ca nu prea ati avut voi probleme cu Navara nu inseamna ca e o masina reusita. Mai informeaza-te asupra problemelor pe care le inregistreaza modelul (ambreiaj, cuplaj electromagnetic, CR, etc). Sunt de acord ca pe asfalt e mai buna decat celelalte camionete dar atat. In teren e aproape de zero si asta nu stiu "de la Seatul meu FULL" icon_mrgreen.gif Dar poate stii tu mai multe de la Octavia ta cu aspiratii de "cinciar dizelar" naughty1.gif
Despre duster nu ma intereseaza ce "poti sa-mi zici tu", pentru ca nu te-am intrebat nimic despre asta radmasa.gif

This post has been edited by lar: 21 Apr 2010, 17:33


--------------------
Seat Leon 1P 2009 Sport Pack - B xx xxx
Curiozitatea omoara pisica !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
530d
post 22 Apr 2010, 10:13
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 12 April 07




QUOTE(lar @ 21 Apr 2010, 17:28)
@530d
Faptul ca nu prea ati avut voi probleme cu Navara nu inseamna ca e o masina reusita. Mai informeaza-te asupra problemelor pe care le inregistreaza modelul (ambreiaj, cuplaj electromagnetic, CR, etc). Sunt de acord ca pe asfalt e mai buna decat celelalte camionete dar atat. In teren e aproape de zero si asta nu stiu "de la Seatul meu FULL"  icon_mrgreen.gif Dar poate stii tu mai multe de la Octavia ta cu aspiratii de "cinciar dizelar" naughty1.gif
Despre duster nu ma intereseaza ce "poti sa-mi zici tu", pentru ca nu te-am intrebat nimic despre asta radmasa.gif
*


Eu nu trebuie sa intreb pe nimeni ca noi avem in folosinta si stiu exact ce stie si cum e. Eu nu am auzit de la cineva care a vazut odata undeva... Despre Octavia pot sa spun ca e o masina OK desi nu e FULL. radmasa.gif

22 Apr 2010, 10:15:
QUOTE(lar @ 21 Apr 2010, 17:28)
@530d
Faptul ca nu prea ati avut voi probleme cu Navara nu inseamna ca e o masina reusita. Mai informeaza-te asupra problemelor pe care le inregistreaza modelul (ambreiaj, cuplaj electromagnetic, CR, etc). Sunt de acord ca pe asfalt e mai buna decat celelalte camionete dar atat. In teren e aproape de zero si asta nu stiu "de la Seatul meu FULL"  icon_mrgreen.gif Dar poate stii tu mai multe de la Octavia ta cu aspiratii de "cinciar dizelar" naughty1.gif
Despre duster nu ma intereseaza ce "poti sa-mi zici tu", pentru ca nu te-am intrebat nimic despre asta radmasa.gif
*


Vad ca acuma e all inclusive ca o croaziera in turcia.

This post has been edited by 530d: 22 Apr 2010, 10:15


--------------------
Skoda Octavia II 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 5 May 2010, 15:13
Post #86


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




Nu-mi trebuie Dacia DUSTER. N-am dorinte, idealuri, refulari, ostracizari. Nu-mi place cum arata, nici cum merge, nu am casa la munte, nici 5 caini in ograda.
Dar o vreau, prin urmare mi-am comandat-o.


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabivoinea
post 6 May 2010, 13:21
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 15 June 09




Daca nu-ti trebuie, de ce tii mortis sa-ti iei, sa te dai mare ca ai gipan dacia de fite ?


--------------------
Dacia Logan Ambition 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 6 May 2010, 13:27
Post #88


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Eu am mers odata cu un megan scenic, o versiune mai veche, si mi-au placut scaunele, stateam comod in masina aia.

Deci:
- roti mari, nu simti toate crapaturile din asfalt
- probabil, sper, pozitie mai buna, confortabila la volan.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 6 May 2010, 14:11
Post #89


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(gabivoinea @ 6 May 2010, 13:21)
Daca nu-ti trebuie, de ce tii mortis sa-ti iei, sa te dai mare ca ai gipan dacia de fite ?
*



Baiete, ti-am raspuns in alt topic care e diferenta dintre on-topic si off-topic. In acest topic nu ma intrebi pe mine de ce dau 15000 pe fitze... eventual iti exprimi o parere personala daca vrei duster sau nu. Punct.


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Steel Tormentor
post 6 May 2010, 14:17
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 954
Joined: 30 March 07
From: Constanta




lasa tu moderatorii sa-si faca treaba si pastreaza apelativele gen "baiete" pentru prietenii tai


--------------------
Dacia Logan 2007 Preference 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 13:24
Forum Renault