DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfat achizitie detector

TWK
post 8 Mar 2009, 13:41
Post #1


Rider on the Storm


Group: Members
Posts: 190
Joined: 21 February 07




As vrea sa imi cumpar un detector in 350-400 RON. Care ar fi cel mai bun ca raport pret/calitate in banii astia? Nu am mai avut niciodata detector, dar am mers cu al unui prieten (un Cobra 9xxx, nu mai stiu exact modelul) si a fost dezamagitor, vedea radarul la 50m cand nu mai aveai ce face oricum; in schimb caraia foarte tare si din timp la benzinarii laugh.gif

Il voi folosi doar in afara Bucurestiului, la cum se circula in oras oricum nu isi are rostul. Obisnuiesc sa circul cu 80-100 in localitati si 120-140 in afara, deci as avea nevoie de un detector pe care sa ma pot baza.

Va multumesc pentru ajutor.


--------------------
Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 8 Mar 2009, 13:50
Post #2


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




vedea radarul la 50m, daca era cu instant on ce vroiai sa faca? sa ghiceasca?

eu mi-am luat de curand un detector cobra 9440 detecteaza cam la 500 de m. De la favorit pana la 34 (in drumul taberei cine stie zona ) l-a detectat cu mult inainte sa ajung in intersectia favorit unde deja avea 2-3 liniute.

This post has been edited by blak2oo8: 8 Mar 2009, 13:51


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 8 Mar 2009, 14:50
Post #3


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Exista un topic de 37 de pagini ce contine sfaturi de cumparare, si nu e singurul. Citeste si "lipicioasele".

PS: evita Cobra si chinezariile in general. Documenteaza-te despre tipurile de radare de la noi si functionarea lor, fara un minim de cunostiinte despre asta detectorul poate fi uneori inutil.


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 16:16
Forum Renault